Jump to content

Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχει βρει κανεις πως αλλαζει το csc;στο αλφα με ενα restore πριν το φλας με οδιν και ενα μετα αλλαζε!δεν αντεχω αλλο με πολωνικο...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ξέρω ότι δεν λένε και πολλά τα benchmarks αλλά από απλή περιέργεια πόσο σας βγάζει με την καινούργια έκδοση στο geekbench 3 ?Εμένα 1496 single core και 5153 multicore την δεύτερη φορά Edited by tsamers
Link to comment
Share on other sites

Ξέρω ότι δεν λένε και πολλά τα benchmarks αλλά από απλή περιέργεια πόσο σας βγάζει με την καινούργια έκδοση στο geekbench 3 ?Εμένα 1405 single core και 4933 multicore

 

1488 ---5062 Σε εμένα

Link to comment
Share on other sites

1037 single core

4116 multi core :( (ειναι πολυ ασχημα???)

δεν ειναι και οτι καλυτερο.

ξανα κανε το τεστ αλλα να ειναι κρυο το κινητο με την εννοια να μην το εχεις χρησιμοποιησει για αρκετη ωρα.

Link to comment
Share on other sites

Να το κανω επανεκκίνηση κ μετα να δοκιμασω?επισης ασχετο,για καποιο λογο δεν μου δείχνει το widget καιρου στην οθονη κλειδωματος...πως να το επαναφερω?ειναι επιλεγμενο στις ρυθμισεις..

 

Βλακεια, ειχα τρεξει το τεστ με εξοικονομηση ενεργειας ενεργοποιημενη.τωρα χωρις αυτη μου βγαλε : 1491 και 5036 !!!

Edited by m7ixalis
συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
:superman:
Link to comment
Share on other sites

μετά από καιρό αρχίσανε ξανά τα προβλήματα.... κολλάει συνεχώς όλα είναι πιο αργά και γενικά έχω φάει μεγάλη ξενέρα με αυτό το τηλέφωνο.... και να σκεφτείτε πως δεν το φόρτωσα με εφαρμογές και ούτε με διαφορες βλακείες... επίσης είμαι από αυτούς που δεν θα βάλουνε ποτε στο android σκουπίδια όπως το clean master και άλλες χαζομάρες τέτοιες που έχουνε κάποιοι άλλη...

 

αυτό το κινητό πραγματικά είναι απαράδεκτο.... δεν αντέχω άλλο το stutter lag.... πραγματικά σπάει νεύρα....!!!

 

έχω κάνει εκκαθάριση cashe από recovery και αλλα σχετικά που διαβάζω για λύσης ώστε να δω καλλίτερη απόδοση τις συσκευής αλλα τίποτα...! κάθε 2μήνες δηλαδή πρέπει να κανεις επαναφορά......

 

συγχαρητήρια στην samsung για την αποτυχημένη συσκευή για άλλη μια φορα...!!!!

Edited by omorfonios
Link to comment
Share on other sites

μετά από καιρό αρχίσανε ξανά τα προβλήματα.... κολλάει συνεχώς όλα είναι πιο αργά και γενικά έχω φάει μεγάλη ξενέρα με αυτό το τηλέφωνο.... και να σκεφτείτε πως δεν το φόρτωσα με εφαρμογές και ούτε με διαφορες βλακείες... επίσης είμαι από αυτούς που δεν θα βάλουνε ποτε στο android σκουπίδια όπως το clean master και άλλες χαζομάρες τέτοιες που έχουνε κάποιοι άλλη...

 

αυτό το κινητό πραγματικά είναι απαράδεκτο.... δεν αντέχω άλλο το stutter lag.... πραγματικά σπάει νεύρα....!!!

 

έχω κάνει εκκαθάριση "κασηε" από recovery και αλλα σχετικά που διαβάζω για λύσης ώστε να δω καλλίτερη απόδοση τις συσκευής αλλα τίποτα...! κάθε 2μήνες δηλαδή πρέπει να κανεις επαναφορά......

 

συγχαρητήρια στην samsung για την αποτυχημένη συσκευή για άλλη μια φορα...!!!!

Φίλε μου μάλλον έχεις πέσει σε προβληματική συσκευή:mad:

Link to comment
Share on other sites

Να το κανω επανεκκίνηση κ μετα να δοκιμασω?επισης ασχετο,για καποιο λογο δεν μου δείχνει το widget καιρου στην οθονη κλειδωματος...πως να το επαναφερω?ειναι επιλεγμενο στις ρυθμισεις..

 

Βλακεια, ειχα τρεξει το τεστ με εξοικονομηση ενεργειας ενεργοποιημενη.τωρα χωρις αυτη μου βγαλε : 1491 και 5036 !!!

 

Και παλι πολυ λιγο ειναι. Το oneplus one βγαζει 49 σκεψου σκορ.

 

http://i64.tinypic.com/24m93xi.png

Edited by FoT1s
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου μάλλον έχεις πέσει σε προβληματική συσκευή:mad:

 

μπα... θεματακι του lolipop ειναι νομιζω και της sammy

Link to comment
Share on other sites

Βλακεια, ειχα τρεξει το τεστ με εξοικονομηση ενεργειας ενεργοποιημενη.τωρα χωρις αυτη μου βγαλε : 1491 και 5036 !!!

 

Πολύ χάλια ρε παιδί μου!

Λοιπόν θα σου δώσω τη διεύθυνση μου, να 'ρθεις να το πετάξεις μεσ' στην αυλή μου! ;):p:D

Και παλι πολυ λιγο ειναι. Το oneplus one βγαζει 49 σκεψου σκορ.

 

http://i64.tinypic.com/24m93xi.png

Άλλο τεστ είναι το geekbench 3 που δοκίμασε το παιδί και άλλο το AnTuTu!

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να επαναφέρω στην αρχική σελίδα την "ετικέττα" της google που με κάποιον τρόπο αφαίρεσα και δεν μπορώ να επαναφέρω ? Ευχαριστώ όποιον ασχοληθεί με την απορία μου !!
Link to comment
Share on other sites

Πολύ χάλια ρε παιδί μου!

Λοιπόν θα σου δώσω τη διεύθυνση μου, να 'ρθεις να το πετάξεις μεσ' στην αυλή μου! ;):p:D

 

Άλλο τεστ είναι το geekbench 3 που δοκίμασε το παιδί και άλλο το AnTuTu!

 

Δεν προσεξα οτι ειναι 4 ψηφια και οχι 5. :lol:

 

Παω πασο τοτε. :p

Link to comment
Share on other sites

μετά από καιρό αρχίσανε ξανά τα προβλήματα.... κολλάει συνεχώς όλα είναι πιο αργά και γενικά έχω φάει μεγάλη ξενέρα με αυτό το τηλέφωνο.... και να σκεφτείτε πως δεν το φόρτωσα με εφαρμογές και ούτε με διαφορες βλακείες... επίσης είμαι από αυτούς που δεν θα βάλουνε ποτε στο android σκουπίδια όπως το clean master και άλλες χαζομάρες τέτοιες που έχουνε κάποιοι άλλη...

 

αυτό το κινητό πραγματικά είναι απαράδεκτο.... δεν αντέχω άλλο το stutter lag.... πραγματικά σπάει νεύρα....!!!

 

έχω κάνει εκκαθάριση cashe από recovery και αλλα σχετικά που διαβάζω για λύσης ώστε να δω καλλίτερη απόδοση τις συσκευής αλλα τίποτα...! κάθε 2μήνες δηλαδή πρέπει να κανεις επαναφορά......

 

συγχαρητήρια στην samsung για την αποτυχημένη συσκευή για άλλη μια φορα...!!!!

δεν γινεται αυτο που λες..δοκιμασε να περασεις ενα αλλο filmware με odin να δεις!!

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

δεν γινεται αυτο που λες..δοκιμασε να περασεις ενα αλλο filmware με odin να δεις!!

Συμφωνώ φίλε μου το είχα 3 μήνες το τηλέφωνο και ήταν άψογο μόνο στο multitasking μου τα χαλούσε λίγο αλλά με τις custom rom το είχα λύσει και αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να επαναφέρω στην αρχική σελίδα την "ετικέττα" της google που με κάποιον τρόπο αφαίρεσα και δεν μπορώ να επαναφέρω ? Ευχαριστώ όποιον ασχοληθεί με την απορία μου !!

Αν εννοείς το search της google, πάτα παρατεταμένα στην αρχική οθόνη και επέλεξε γραφικά στοιχεία. Στη λίστα που θα ανοίξει είναι και αυτό που θέλεις

Link to comment
Share on other sites

μετά από καιρό αρχίσανε ξανά τα προβλήματα.... κολλάει συνεχώς όλα είναι πιο αργά και γενικά έχω φάει μεγάλη ξενέρα με αυτό το τηλέφωνο.... και να σκεφτείτε πως δεν το φόρτωσα με εφαρμογές και ούτε με διαφορες βλακείες... επίσης είμαι από αυτούς που δεν θα βάλουνε ποτε στο android σκουπίδια όπως το clean master και άλλες χαζομάρες τέτοιες που έχουνε κάποιοι άλλη...

 

αυτό το κινητό πραγματικά είναι απαράδεκτο.... δεν αντέχω άλλο το stutter lag.... πραγματικά σπάει νεύρα....!!!

 

έχω κάνει εκκαθάριση cashe από recovery και αλλα σχετικά που διαβάζω για λύσης ώστε να δω καλλίτερη απόδοση τις συσκευής αλλα τίποτα...! κάθε 2μήνες δηλαδή πρέπει να κανεις επαναφορά......

 

συγχαρητήρια στην samsung για την αποτυχημένη συσκευή για άλλη μια φορα...!!!!

Φιλε το κινητο σου μαλλον εχει καποιο προβλημα...5 μηνες εχω το τηλεφωνο και εχω μεσα κατα καιρους ακομα και σκουπιδοεφαρμογες και το μονο κολλημα που εχω δει ειναι οτι καποιες φορες δεν αναγνωριζει με την μια το δαχτυλικο αποτυπωμα....

Συσκεύες: lg optimus l7, sony xperia z2, lenovo a806, samsung galaxy s3, samsung galaxy s4 black edition, samsung galaxy s6 Gold Platinum 64g,
Link to comment
Share on other sites

Φιλε το κινητο σου μαλλον εχει καποιο προβλημα...5 μηνες εχω το τηλεφωνο και εχω μεσα κατα καιρους ακομα και σκουπιδοεφαρμογες και το μονο κολλημα που εχω δει ειναι οτι καποιες φορες δεν αναγνωριζει με την μια το δαχτυλικο αποτυπωμα....

 

δεν ξέρω τι ακριβώς παίζει... έχω περάσει την τελευταία γαλλική από odin... επίσης.. σε κατάστημα που είδα το S6 το είδα πιο γρήγορο πάντως από το δικό μου... και ήτανε και φορτωμένο με όλα τα demos κλπ

 

μου δίνει την εντύπωση πως η εφαρμογή oculus για το Gear VR προκαλεί πρόβλημα στην συσκευή μου... χωρίς να είμαι απόλυτα σίγουρος... θα κάνω αύριο μια επαναφορά από recovery και δεν θα το περάσω για να δω αν όντως φταίει αυτό...! πάντως στην samsung που το πήγα το είδανε μια χαρά το τηλέφωνο στον έλεγχο που έγινε...

Link to comment
Share on other sites

Ψαξτο λίγο παραπάνω.. Και μήπως είναι και hardware issue. Γιατί και εγώ το έχω γύρω στο 5μηνο και πραγματικά δεν έχω απολύτως κανένα θέμα με lag κλπ.
Link to comment
Share on other sites

Το lag πάντως είναι λίγο σχετικό για τον καθένα μας! Εγώ προσωπικά είμαι ΑΠΟΛΥΤΑ ευχαριστημένος από το κινητό, καμία σχέση με s3 και s4 που είχα πριν. Προσπαθώ να μην το φορτώνω σκουπίδια και οτιδήποτε περιττό.

Το μόνο που φοβάμαι είναι ...το android 6 και τα κατά πόσο θα τρέχει απροβλημάτιστα στο s6 όταν με το καλό έρθει...

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είναι απλό όποιος προέρχεται από nexus συσκευή είναι λογικό να μην παρατηρεί το ίδιο smoothness .Μόνο τα nexus είναι έτσι άντε να πω και το m8 όταν είχε την kitkat σε καμιά άλλη συσκευή δεν παρατήρησα να μην υπάρχει lag η shutter , σίγουρα όμως είναι πιο smooth από τις περισσότερες συσκευές το s6 Edited by tsamers
Link to comment
Share on other sites

SOS!!!

 

Παιδιά όταν ανοίξατε το κινητό για πρώτη φορά πόσες φορτισεις είχαν γίνει;;

 

Αν δεν κανω λαθος 6

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...