Jump to content

Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για να έγιναν τέτοιες αλλαγές σημαίνει πως έγινε έστω και εν αγνοία σας κάποια αναβάθμιση. Αν ισχύει αυτό δεν θα διορθώσει τη κατάσταση η επαναφορά.

Είναι branded οι συσκευές σας; Γιατί στο εξωτερικό κυκλοφορεί η φήμη ότι έγινε αυτή η αλλαγή για να δυσκολέψουν τον χρήστη στο κλείσιμο των δεδομένων (!), τι να πω όλα τα έχω δει..

 

Με root γνωρίζω πως να το επαναφέρετε και να βάλετε άλλα τόσα, το θέμα είναι πως έγινε αλλαγή σε αρχείο συστήματος χωρίς επίσημη ενημέρωση και αναβάθμιση.

Καμια αναβαθμιση φιλε μονο το whatsapp στο store. Λογισμικου σιγουρα οχι.

Εμενα unbranded btu uk.

Τωρα που θυμηθηκα εκανα wipe cache partition απο το recovery αλλα και καθαρισμο cache στο χωρο αποθηκευσης.

Η συσκευη ειναι unbranded Ελληνικη....Εμφανης αναβαθμιση παντως Δεν εγινε.... 7 τηλεφωνα sammy πρωτη φορα βλεπω κατι τετοιο.....

Και εγω το ιδιο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

βλεπω και απ εξω υπαρχει θεμα....

 

 

 

http://forum.xda-developers.com/galaxy-s6/help/half-drop-menu-settings-gone-pic-t3133031

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με την συντομευση δεδομενων απ το συρταρι επειδη διαβασα τα ποστ σας πριν και κοιταξα αν εμενα υπαρχει και υπηρχε. Εκανα διαγραφη της μνημης cache και μετα την διαγραφη εξαφανιστηκε η συντομευση... Οσοι εχετε το ιδιο προβλημα μηπως κανατε και σεις το ιδιο;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Είχε αναφερθεί αλλά δεν το βρήκα.

Σχετικά με την δημιουργία φακέλων στην αρχική οθόνη και με την ταξινόμηση των εφαρμογών στο συρτάρι εφαρμογών.

Φοράω ιταλική ODG με CSC OMN και δεν έχει αυτές τις επιλογές.

Αν περάσω την τελευταία ελληνική θα τις εχω;

Τι να περάσω καλύτερα.

Ελληνική , Αγγλική η Γερμανική ;

Ευχαριστώ

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Εξαφανίστηκε κι εμένα από την κουρτίνα το κουμπί των δεδομένων.Δεν έκανα καμία αναβάθμιση και το τηλέφωνο είναι unbranded. Πράγματι ανεξηγητο.
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με την συντομευση δεδομενων απ το συρταρι επειδη διαβασα τα ποστ σας πριν και κοιταξα αν εμενα υπαρχει και υπηρχε. Εκανα διαγραφη της μνημης cache και μετα την διαγραφη εξαφανιστηκε η συντομευση... Οσοι εχετε το ιδιο προβλημα μηπως κανατε και σεις το ιδιο;

Οντως εκανα διαγραφη cache μνημης ....μηπως ειναι bug εν εξελιξει?:p:p:p:p

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και εμένα εξαφανίστηκε είναι ελληνικό της COSMOTE τι γίνεται;

 

οποτε αν κανουμε wipe cache χάνετε η συντόμευση data???τι κουλο ειναι αυτο:blink:

δοκιμασατε να κανετε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων ???(πιστευω θα επανέλθει)

απο την αλλη εμενα μου την σπάει οταν παω να κλεισω τα δεδομενα καθε φορα πρεπει να παταω οκ οτι ναι θελω να κλεισω τα δεδομενα ξερει κανεις αν μπορω να μην εμφανιζεται ξανα αυτο το εικονιδιο??

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα με το service της εταιρείας όσο αναφορά το κουμπί των δεδομενων. Έχει βγει αναβάθμιση και πρέπει να πάμε από εκεί να μας την περάσουν. Θα πάω το απόγευμα και θα σας πω. Edited by geokostas
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Μίλησα με το service της εταιρείας όσο αναφορά το κουμπί των δεδομενων. Έχει βγει αναβάθμιση και πρέπει να πάμε από εκεί να μας την περάσουν. Θα πάω το απόγευμα και θα σας πω.

Θενκς φιλε αλλα εμεις απο επαρχια τι να κανουμε σε αυτο δεν ειναι ευκολο!

Link to comment
Share on other sites

Θενκς φιλε αλλα εμεις απο επαρχια τι να κανουμε σε αυτο δεν ειναι ευκολο!

Κι εγώ επαρχία είμαι, δεν έχει αντιπρόσωπο εκεί?

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ επαρχία είμαι, δεν έχει αντιπρόσωπο εκεί?

Η διαδικασια ειναι το θεμα, στειλε περιμενε κτλπ!

 

Αν φλασαρω ξανα ρομ θα ειμαι οκ?

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα με το service της εταιρείας όσο αναφορά το κουμπί των δεδομενων. Έχει βγει αναβάθμιση και πρέπει να πάμε από εκεί να μας την περάσουν. Θα πάω το απόγευμα και θα σας πω.

 

ρε παιδια τι ιδους αναβαθμιση ειναι αυτη που την εχουν μονο τα service???οποτε αν υπαρχει αναβαθμιση θα την παρουμε ολοι!!!(και οχι οσοι πανε στο service!!!)

 

----- προσθήκη μηνύματος 58 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η διαδικασια ειναι το θεμα, στειλε περιμενε κτλπ!

 

Αν φλασαρω ξανα ρομ θα ειμαι οκ?

 

φιλε μου επαναφορα ρυθμισεων δοκιμασες??

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με την συντομευση δεδομενων απ το συρταρι επειδη διαβασα τα ποστ σας πριν και κοιταξα αν εμενα υπαρχει και υπηρχε. Εκανα διαγραφη της μνημης cache και μετα την διαγραφη εξαφανιστηκε η συντομευση... Οσοι εχετε το ιδιο προβλημα μηπως κανατε και σεις το ιδιο;

 

 

διαγραφη μνημης cache σε ποια εφαρμογη εκανες?

 

εγω επαθα το ιδιο και φλασαρα ξανα ρομ δεν γινοταν αλλιως!

Link to comment
Share on other sites

Μετά από μια απλή επανεκκίνηση της συσκευής μόλις, εξαφανίστηκε και από εμένα το κουμπί δεδομένων..
kountouraN
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τι ιδους αναβαθμιση ειναι αυτη που την εχουν μονο τα service???οποτε αν υπαρχει αναβαθμιση θα την παρουμε ολοι!!!(και οχι οσοι πανε στο service!!!)

 

----- προσθήκη μηνύματος 58 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

φιλε μου επαναφορα ρυθμισεων δοκιμασες??

Αυτό ρώτησα κι εγώ και μου είπαν για την συγκεκριμένη αναβάθμιση πρέπει να πάει το τηλέφωνο στο service.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

διαγραφη μνημης cache σε ποια εφαρμογη εκανες?

 

εγω επαθα το ιδιο και φλασαρα ξανα ρομ δεν γινοταν αλλιως!

 

Απο τις ρυθμισεις εκανα διαγραφη cache για ολες τις εφαρμογες. αν περασω απο πανω ξανα την ρομ φτιαχνει;

Ωστοσο μιλησα με τη samsung και μου ειπε οτι γνωριζουν το προβλημα και θα βγαλουν αναβαθμιση να το φτιαξουν.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω διαγραφη cache εκανα μαλλον αυτο ειναι το προβλημα.

Αντε τωρα να περιμενουμε αναβαθμιση.

 

Οχι δεν εκανα wipe data λεω να μην το ξαναστηνω απτην αρχη.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια κ εμενα μ εξαφανιστηκε οχι μονο το εικονιδιο του mobile data αλλα λογικα και αλλα π υπηρχαν, αν πατησω επεξεργασια στο dropdown menu μοιαζει μισο :p :p

Απ' οτι βλεπω κ στο ιντερνετ ειναι παντου το προβλημα!!! Λες και κατι εκανε η Samsung στα τηλεφωνα μας αυτοματα παντου.

Οσο για την μνημη cache που λετε κ εγω κανω dlete συχνα απο τις ρυθμισεις αλλα μου ακουγεται πολυ κουλο για να ειναι αυτο......

Εχει κανενας ιδεα γιατι μπορει να συμβαινει αυτο???

CURRENT DEVICES: ONEPLUS 3 64GB, Nexus 5X 32GB, iPad 2, Macbook Pro 13'' (Early 2015)
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα μία περίπτωση που εξαφανίστηκε το "δεδομένα κινητής" (και μάλλον και πολλά άλλα από αυτά που δε φαίνονται) από τις συντομεύσεις.

ΔΕΝ έγινε wipe cache ή τίποτε τέτοιο. Απλώς άνοιξαν τα δεδομένα και μετά που πήγα να τα κλείσω είχε εξαφανιστεί η συντόμευση.

For the record.

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα υπάρχει ακόμα, με ελληνική unbranded! Λέτε να φταίει που το έχω συνέχεια ανοικτό, δεν το πειράζω ποτέ (έχω 4gb από τον πάροχο:D).

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra+s21plus+s22 plus

τώρα: s23 plus 8/256 & Poco F3

Link to comment
Share on other sites

Τι κουλό είναι αυτό τώρα; Στο ίντερνετ βλέπω πως το πρόβλημα ξεκίνησε μάλλον χτες και είναι παγκόσμιο. Όλοι έχασαν το data toggle και κάποια άλλα toggles

Εμένα προς το παρόν είναι εκεί.

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...