Jump to content

Samsung Galaxy S6 Edge (SM-G925F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πήρα κι εγώ το edge 32 gb σε χρυσό. Φοράει την COH2 της cosmote. Επειδή έχει αναφερθεί πολλές φορές ότι τα United Kingdom παίρνουν πρώτα αναβαθμίσεις, και επειδή δεν θέλω να έχω μέσα εφαρμογές τις cosmote, είδα στο sammobile και γράφει πάνω πάνω ότι έχει βγει για United Kingdom η OI9 αλλά σε παρένθεση γράφει H3G θα έχω κάποιο πρόβλημα, είναι branded; Επίσης η διαδικασία να περάσω firmware είναι η κλασσική όπως σε όλα τα σάμσουνγκ και με ποιο όντιν συγκεκριμένα μην με βγάλει κανά μήνυμα δεν θέλω.:lol:

 

Διάβασε εδω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=412552

Και μέσα στην σελίδα εχει δεύτερο link με αναλυτικές οδηγίες.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παίδες, συγνώμη καταρχήν αλλά σίγουρα θα το έχετε αναφέρει πιο πίσω, απλά δεν προλαβαίνω καθόλου να το ψάξω. Πως μπορώ να τσεκάρω από το imei ότι η συσκευή είναι ελληνική κ ότι όλα είναι κομπλέ τέλος πάντων;
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, συγνώμη καταρχήν αλλά σίγουρα θα το έχετε αναφέρει πιο πίσω, απλά δεν προλαβαίνω καθόλου να το ψάξω. Πως μπορώ να τσεκάρω από το imei ότι η συσκευή είναι ελληνική κ ότι όλα είναι κομπλέ τέλος πάντων;

Τηλέφωνο στη samsung.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος χρηστης s6 edge που να αντιμετωπιζει πολυ lag στο scrolling down or up στο play store ?? Ευχαριστω.

 

Η αλήθεια είναι ότι το μόνο που κολλάει σε μένα είναι το play store

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος χρηστης s6 edge που να αντιμετωπιζει πολυ lag στο scrolling down or up στο play store ?? Ευχαριστω.

 

Όλοι μας. Έχω αηδιάσει πλέον με αυτό το play store. Επιπλέον όταν γίνονται ενημερώσεις το κινητό κολλάει. Αυτό πότε θα το διορθώσουν επιτέλους; Επίσης αντιμετωπίζω κάποιο λαγκ στο σκρόλινγκ στις ρυθμίσεις κάτι το οποίο δεν έχω στο note 4. Δεν είναι περίεργο; Επεδή τα έχω και τα δύο μπορώ να πω με σιγουριά ότι το note 4 είναι πιο γρήγορο, πιο ακαριαίο σε όλα όμως το edge είναι πολύ πιο σμουθ. Άθλιο λαγκ έχω και στην εφαρμογή του φεισμπουκ, ενώ στο note 4 τρέχει καλύτερα.:lol:

Link to comment
Share on other sites

Όλοι μας. Έχω αηδιάσει πλέον με αυτό το play store. Επιπλέον όταν γίνονται ενημερώσεις το κινητό κολλάει. Αυτό πότε θα το διορθώσουν επιτέλους; Επίσης αντιμετωπίζω κάποιο λαγκ στο σκρόλινγκ στις ρυθμίσεις κάτι το οποίο δεν έχω στο note 4. Δεν είναι περίεργο; Επεδή τα έχω και τα δύο μπορώ να πω με σιγουριά ότι το note 4 είναι πιο γρήγορο, πιο ακαριαίο σε όλα όμως το edge είναι πολύ πιο σμουθ. Άθλιο λαγκ έχω και στην εφαρμογή του φεισμπουκ, ενώ στο note 4 τρέχει καλύτερα.:lol:

 

αυτο με το play store ειναι πολυ περιεργο.αλλα εμενα μου το κανει και σε αλλες εφαρμογες με καθετο scrolling οπως το αθλητικο του sentra.

παντως 2 μερες εχω την συσκευη και μπορω να πω οτι ειναι απιστευτα smooth για samsung.και η μπαταρια επισης μου φαινεται πολυ καλη,αν και ειχα τρομαξει με αυτα που διαβαζα.απενεργοποιησα και ολες τις λειτουργιες του edge αφου δεν τις χρησιμοποιω και περιμενω ετσι μεγαλυτερη βελτιωση στη μπαταρια

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Όλοι μας. Έχω αηδιάσει πλέον με αυτό το play store. Επιπλέον όταν γίνονται ενημερώσεις το κινητό κολλάει. Αυτό πότε θα το διορθώσουν επιτέλους; Επίσης αντιμετωπίζω κάποιο λαγκ στο σκρόλινγκ στις ρυθμίσεις κάτι το οποίο δεν έχω στο note 4. Δεν είναι περίεργο; Επεδή τα έχω και τα δύο μπορώ να πω με σιγουριά ότι το note 4 είναι πιο γρήγορο, πιο ακαριαίο σε όλα όμως το edge είναι πολύ πιο σμουθ. Άθλιο λαγκ έχω και στην εφαρμογή του φεισμπουκ, ενώ στο note 4 τρέχει καλύτερα.:lol:

 

Δοκιμασε απο τις ρυθμισεις να κανεις μια εκκαθαριση τις cache και του touch wiz home

Edited by ernesto1983
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Σε εφαρμογές όπως Twitter, Swarm σας βγάζει το πορτοκαλί πάνω στο εικονίδιο με το νούμερο των ειδοποιήσεων που σας έχουν έρθει; Εμένα όχι αλλά σε WhatsApp πχ βγάζει κανονικά. Αν ναι τι πρέπει να τσεκάρω για να δουλέψει;
Link to comment
Share on other sites

Όλοι μας. Έχω αηδιάσει πλέον με αυτό το play store. Επιπλέον όταν γίνονται ενημερώσεις το κινητό κολλάει. Αυτό πότε θα το διορθώσουν επιτέλους; Επίσης αντιμετωπίζω κάποιο λαγκ στο σκρόλινγκ στις ρυθμίσεις κάτι το οποίο δεν έχω στο note 4. Δεν είναι περίεργο; Επεδή τα έχω και τα δύο μπορώ να πω με σιγουριά ότι το note 4 είναι πιο γρήγορο, πιο ακαριαίο σε όλα όμως το edge είναι πολύ πιο σμουθ. Άθλιο λαγκ έχω και στην εφαρμογή του φεισμπουκ, ενώ στο note 4 τρέχει καλύτερα.:lol:

 

 

Ακριβως σε αυτες τις εφαρμογες βλεπω και γω το lag . Play store,facebook λιγο στο messenger και στο καθετο στις ρυθμισεις.Ενταξει ειναι κριμα να συμβαινει στο s6 και οχι στο note 4 που σημαινει οτι κατι στραβα εχει παει στο optimize ισως? Yποθεσεις κανω.δ

Βασιλης
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος χρηστης s6 edge που να αντιμετωπιζει πολυ lag στο scrolling down or up στο play store ?? Ευχαριστω.

Το play store είναι ειδική περίπτωση και όχι συνηθισμένη τρίτη εφαρμογή.

Παίζει ρολο ο server,άλλες φορές κάποια αναβάθμιση=buggy έκδοση που κυκλοφόρησε σύντομα,ακομα και συγκεκριμένη ώρα η ημέρα που την μια πάει νορμάλ την άλλη οχι

Πολλές φορές πάει με τα κέφια του και ψυχολογίας είναι why not:lol:

Google rules!!

 

Στην τελική ποιο το νόημα να μπαίνεις συνεχως εκτός ίσως από την αρχή που κατεβάζεις όλες τις εφαρμογές και τέρμα.

Εγώ προσωπικά μόνο τότε μπαίνω, οι αναβαθμίσεις αυτόματα γίνονται και δεν με νοιάζει.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]64129[/ATTACH]

Γενικά το τελευταίο διάστημα είναι χάλια όλες οι εφαρμογές της Google κοιτάξτε το Gmail τι δεδομένα μου τρώει στο φόντο.ειναι η τρίτη φορά που το παθαίνω μέσα σε 2 βδομάδες.μου έχει φάει 1gb δεδομένων . μάλλον μαζεύει στοιχεία γιατί δεν με έχουν φακελωσει ολοκληρωμένα

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως σε αυτες τις εφαρμογες βλεπω και γω το lag . Play store,facebook λιγο στο messenger και στο καθετο στις ρυθμισεις.Ενταξει ειναι κριμα να συμβαινει στο s6 και οχι στο note 4 που σημαινει οτι κατι στραβα εχει παει στο optimize ισως? Yποθεσεις κανω.δ

 

Να πω την αλήθεια μου. Ανέβασε πολύ ψηλά τον πήχη η sammy με τον νέο TW, που καμιά σχέση δεν έχει με την παλιά έκδοση, τέρμα βελτιωμένος σε όλα, ομώς όταν εμφανίζονται κάτι άκυρα στο scrolling ξενερώνω. Βέβαια δεν έχω πιάσει πιο σμουθ κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Πριν καιρο εβαλα την XEU για γρηγορα firmware και τωρα βλεπω πως αρκετες χωρες πηραν την εκδοση "Ι" αλλα η XEU τιποτα ακομα....

 

Αυτο θα πει τυχη! :lol:

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Επίσης το multitasking του είναι απλά τραγικό. Δεν ξέρω πως ήταν στις αρχικές εκδόσεις αλλά δεν μπορεί να κρατήσει ανοιχτή εφαρμογή. Ανοίγω το φεισμπουκ, μετά από λίγο που θα ξαναανοίξω την εφαρμογή, την έχει ήδη κλείσει. Κι όχι μόνο το φεις..τις περισσότερες. Το note 4 δεν έχει τόσο χοντρό πρόβλημα..θα τις κλείσει μετά από ώρα!! Reload στο reload είναι. Ας ελπίσουμε στο android 6 να διορθωθούν όλα γιατί μου φαίνεται τζάμπα νέο TW έφτιαξαν οι Κορεάτες !!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες. Μία ερώτηση. Μπορω να κανω root (και κατ' επέκταση να περάσω custom firmware στο τηλ.) χωρις να χασω την εγγυηση (knox tripping) ? Βρισκομαι στην 5.1.1.. Κάτι πήρε το μάτι μου για pingpong root , αλλα μάλλον δεν καλύπτει την 5.1.1... Edited by enwsiths

Proud to be Blackberry addict...

Devices: Main device: iPhone 11 Pro Max, 2nd devices: iPhone SE (1st gen), BlackBerry Passport

Eternal love: Blackberry 9700, NOKIA N900

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες. Μία ερώτηση. Μπορω να κανω root (και κατ' επέκταση να περάσω custom firmware στο τηλ.) χωρις να χασω την εγγυηση (knox tripping) ? Βρισκομαι στην 5.1.1.. Κάτι πήρε το μάτι μου για pingpong root , αλλα μάλλον δεν καλύπτει την 5.1.1...

 

Αν δεν κάνω λάθος ήταν μόνο για την 5.0.2, αλλά και πάλι ήταν μόνο για root, όχι για custom recovery & custom rom.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος ήταν μόνο για την 5.0.2, αλλά και πάλι ήταν μόνο για root, όχι για custom recovery & custom rom.

 

Δηλαδή σε περίπτωση που rootάρω και περάσω cf στην 5.1.1 η εγγύηση έλαβε τέλος?

Proud to be Blackberry addict...

Devices: Main device: iPhone 11 Pro Max, 2nd devices: iPhone SE (1st gen), BlackBerry Passport

Eternal love: Blackberry 9700, NOKIA N900

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή σε περίπτωση που rootάρω και περάσω cf στην 5.1.1 η εγγύηση έλαβε τέλος?

 

Για να περάσεις custom rom, θες custom recovery μέχρι τώρα σε καμία samsung συσκευή δεν γίνεται πέρασμα custom recovery χωρίς να γράψει ο knox, εκτός και αν έχει αλλάξει κάτι που μου διαφεύγει.

 

Επίσης, εδώ είμαστε off topic για τέτοιες συζητήσεις, για πείραγματα γράψε καλύτερα εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=414876

Link to comment
Share on other sites

Για να περάσεις custom rom, θες custom recovery μέχρι τώρα σε καμία samsung συσκευή δεν γίνεται πέρασμα custom recovery χωρίς να γράψει ο knox, εκτός και αν έχει αλλάξει κάτι που μου διαφεύγει.

 

Επίσης, εδώ είμαστε off topic για τέτοιες συζητήσεις, για πείραγματα γράψε καλύτερα εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=414876

Και όμως στην 5.1.1 υπάρχει τρόπος για custom recovery και rom χωρίς να γράψει ο knox στο s6 και s6 edge με engeeniring bootloader απλώς δεν δουλεύει το fingerprint scaner.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης το multitasking του είναι απλά τραγικό. Δεν ξέρω πως ήταν στις αρχικές εκδόσεις αλλά δεν μπορεί να κρατήσει ανοιχτή εφαρμογή. Ανοίγω το φεισμπουκ, μετά από λίγο που θα ξαναανοίξω την εφαρμογή, την έχει ήδη κλείσει. Κι όχι μόνο το φεις..τις περισσότερες. Το note 4 δεν έχει τόσο χοντρό πρόβλημα..θα τις κλείσει μετά από ώρα!! Reload στο reload είναι. Ας ελπίσουμε στο android 6 να διορθωθούν όλα γιατί μου φαίνεται τζάμπα νέο TW έφτιαξαν οι Κορεάτες !!

 

Αυτο δεν μπορω να πω οτι μου το κανει τουλαχιστον μετα απο 1 μηνα που εχω το κινητο δεν παρατηρησα κατι.

Βασιλης
Link to comment
Share on other sites

Αυτο δεν μπορω να πω οτι μου το κανει τουλαχιστον μετα απο 1 μηνα που εχω το κινητο δεν παρατηρησα κατι.

 

Έχω την τελευταία αγγλική HO2 και το κάνει συνέχεια. Την πέρασα κανονικότατα με factory reset και full wipe. Είναι απαράδεκτο για τέτοιο κινητό. Το note 4 που έχω ταυτόχρονα με 5.1.1 δεν κλείνει τις εφαρμογές.

Link to comment
Share on other sites

Έχω την τελευταία αγγλική HO2 και το κάνει συνέχεια. Την πέρασα κανονικότατα με factory reset και full wipe. Είναι απαράδεκτο για τέτοιο κινητό. Το note 4 που έχω ταυτόχρονα με 5.1.1 δεν κλείνει τις εφαρμογές.

Έχω το ίδιο firmware και το multitasking είναι μια χαρά για μένα,εως και 5 καρτέλες δεν ξαναφορτονει.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το ίδιο firmware και το multitasking είναι μια χαρά για μένα,εως και 5 καρτέλες δεν ξαναφορτονει.

 

Δεν κλείνω καμία καρτέλα, πάντα τις αφήνω ανοιχτές !! Αλλά μάταια..:lol:

Link to comment
Share on other sites

Και όμως στην 5.1.1 υπάρχει τρόπος για custom recovery και rom χωρίς να γράψει ο knox στο s6 και s6 edge με engeeniring bootloader απλώς δεν δουλεύει το fingerprint scaner.

 

Τελικά όντως κάτι μου είχε διαφύγει, πολύ ενδιαφέρον :up: Μικρό το κακό για το απότυπωμα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 Edge (SM-G925F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...