Jump to content

myphone ASK: Με ποια κριτήρια επιλέγετε το smartphone σας;


charlie_pace4
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οθόνη 5+, ανάλυση, ραμ, επεξεργαστή, μπαταρία, ομορφιά, φθηνό και καλό!

Με λίγα λόγια oneplus one

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 163
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν είναι απόλυτα συγκεκριμένα τα κριτήρια για μένα. Οθόνη, cpu, μπαταρία, υποστήριξη, όλα παίζουν ρόλο. Αν κάποιο κινητό είναι πολύ καλό σε ενα τομέα καλύπτει και ορισμένες αδυναμίες σε άλλους.

Πάντως για να λέω και την αλήθεια πλέον η επιλογή έχει γίνει δύσκολη διαδικασία.

Link to comment
Share on other sites

Μια συγκροτημενη συσκευή που να μην υστερεί σε οθόνη σίγουρα, μικρά bezel θέλω αυτονομία και αναβαθμίσεις στην καλύτερη τιμή βλέπε πχ g2 χωρίς αναβαθμίσεις.
Link to comment
Share on other sites

Μεχρι τώρα η συσκευη που με καλύπτει απόλυτα τόσο στην εργασία οσο και σε καθημερινή χρήση ειναι η σειρά NOTE της SAMSUNG. Εχει όλα όσα θελω, μεγάλη οθονη-ραμ, καλη διαρκεια μπαταρίας καλή υποστηριξη service και περιφερειακων, αλλά αυτο που το κανει να ξεχωριζει απο τα υπολοιπα ειναι το μαγικο πενακι που μου εχει λυσει τα χερια στη δουλειά. Στα αρνητικά του η αδυναμία γρηγορης εναλλαγής δικτυου (2g-3g) με αποτελεσμα τις χαμενες κλησεις, ιδιως οταν ταξιδευω. Οι φωτο ειναι καλές αν και δεν με πολυνοιαζει, ούτε βεβαια ο επεξεργαστης.

Οπως ο συμφορουμήτης, χωρίς όμως κάποιο πρόβλημα στην εναλλαγή 2g/3g.

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Να εκτελεί και να δέχεται τηλεφωνικές κλίσεις.

 

Αγαπημένο τηλέφωνο το SL-45i. Το είχα αγοράσει 3 φορές.... Τώρα δεν ξέρω που είναι. Χάθηκε στο ντουλάπι της ιστορίας.

Link to comment
Share on other sites

Στο πρωτο ποστ τα ειπε ολα ο ploumouris αναλογα ποιο θα μου αρεσει τοτε που θα ψαχνω για κινητο αφου οταν θα κατσω με τους φιλους μου για καφε θα μου το βγαλουν αχρηστο ετσι κι'αλλιως γιατι το δικο θα ειναι καλυτερο!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Με σειρά προτεραιότητας:

- Κόστος

- Χαμηλό SAR

- Dual SIM οπωσδήποτε πλέον

- Διάρκεια μπαταρίας

- Εμφάνιση, λειτουργικό, όλα τα τεχνικά χαρακτηριστικά

 

Το αποτέλεσμα αυτών των κριτηρίων για μένα είναι την τρέχουσα περίοδο το ACER v370 Dual sim

:-)

Link to comment
Share on other sites

display

3GB ram

cpu OCTA

LTE

Dual SIM ίσως

ναι στα κινέζικα κατακτούν την αγορά και είναι προσιτά, 600 700 800 900 ευρώ τι τιμές είναι αυτές??? και μετά από ένα χρόνο στα μισά.

ζήσε την ζωή σου σαν να ήταν το τελευταίο λεπτό γιατί είναι πολύ μικρή και δεν ξέρεις πότε μπορεί να τελειώσει και μην κολλάτε πουθενά γιατί σπάνια η μοίρα έχει αφήσει σε

εμάς το προνόμιο της επιλογής.

Link to comment
Share on other sites

Nα έχει wifi, να είναι αφής και να κάνει τη δουλειά του ωστε να μην με απασχολεί.Κοινώς,να δουλεύει.
Link to comment
Share on other sites

Ξεκιναμε απο : τιμη>επεξεργαστη>καλη καμερα>μεγεθος οθονης-κινητου>αναλυση οθονης και αν ειναι κ amoled ακομη καλυτερα
Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

εγώ θέλω:

Πάνω απο 4,5 οθόνη

Αυτονομία με πλήρη χρήση τουλάχιστον 1,5-2 μέρες

Καλή ποιότητα κατασκευής.

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

5+ οθονη,δυνατη καμερα αν γινεται, καλα χαρακτηριστικα για την τιμη του, αν γινεται χαμηλο σαρ, και η εμφανιση να μην θυμιζει συσκευη του 2011.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Λειτουργικό χωρίς κολλήματα και όσο γίνεται απλό και κατανοητό.

Κάμερα (φορές προηγείται).

Οθόνη 4,5 +

Μπαταρία.

Και όλα αυτά με ποιότητα κατασκευής.

ΔΕΝ ΗΞΕΡΕΣ ... ΔΕΝ ΡΩΤΑΓΕΣ...

Nokia 2110, 2600c, 3120c, 3230, 3410, 3510i, 6070, 6110, 6150, 6210, 6220c, 6230, 6310i , 6510, 6600, 7110, 7650, 8110, 8110i, Ν70, E 66, C5, C5-03, 500, 700, Ν 86, C3-00, Lumia 920, Ν8, Lumia 925, Lumia 1020 , ΔΕΝ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ :mad:

Link to comment
Share on other sites

Design πρωτίστως, με απλά λόγια να είναι όμορφο, αρκεί να έχει οθόνη γύρω στις 5 ίντσες ώστε να σερφάρουμε με άνεση και να διαβάζουμε κανά e-book το καλοκαίρι στη παραλία. Μετά φυσικά τις δυνατότητες και το αν ανταποκρίνεται στο budget που έχουμε διαθέσιμο....
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μεγαλη ευκρινη και ΦΩΤΕΙΝΗ οθονη 5,5 και ανω, καλη καμερα, υποστηριξη αξεσουαρ (θηκες, προστασια οθονης) καλο hardware, να ειναι δημοφιλες για υποστηριξη απο την κοινοτητα (roms, root) και μετα το note 3, ΠΕΝΑΚΙ.
Link to comment
Share on other sites

Βασικο κριτηριο ειναι το κοστος. Διαλεγω το καλυτερο βασει προδιαγραφων που υπαρχει μεχρι π.χ. 150 ευρω (προσωπικα παραπανω το θεωρω απάτη και επενδυση που δεν θα αποσβεστει ποτε), και επισηςπου εχει θετικες κριτικες απο ατομα που το εχουν παρει, π.χ. στο xda. Μεχρι σημερα δεν εχω απογοητευθει.
Link to comment
Share on other sites

Βασικό κριτηριο μου είνα η ομορφιά αλλά γενικα ότι και κινητό να θέλω μόλις το παρω το βαριέμαι και συνεπώς αλλαζουν τα κριτήρια μου για το επομενο:)
Link to comment
Share on other sites

Το βασικό κριτήριο είναι η κάμερα λόγου ότι αναπάσα στιγμή μπορείς να τραβήξεις φωτογραφία ιδιαίτερα εμείς που έχουμε παιδιά. Μετά είναι ο επεξεργαστής, Ram, SD μνήμη, desing και φυσικά το κόστος πάνω από 250 ευρώ δεν δίνω για κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...