Jump to content

Οι διαφημίσεις που δεν μας αρέσουν


garfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιατί αυτες με το 11 8 88? Ποσο χάλια. Που κολλάνε και λένε το 8 8 8.......ποιο το νόημα?

 

Αν σου πω ότι όταν τη βλέπω κάθομαι μετά και προσπαθώ να καταλάβω τι μπορεί να εννοεί, τι θα πεις;; :p

Στο μόνο πιθανό σενάριο που έχω καταλήξει είναι ότι ο παίκτης που τραυματίζεται δεν έχει τον αριθμό 11 αλλά τον αριθμό 8 και διορθώνει το διαιτητή ο οποίος στην αρχή λέει 11..

Link to comment
Share on other sites

Αν σου πω ότι όταν τη βλέπω κάθομαι μετά και προσπαθώ να καταλάβω τι μπορεί να εννοεί, τι θα πεις;; :p

Στο μόνο πιθανό σενάριο που έχω καταλήξει είναι ότι ο παίκτης που τραυματίζεται δεν έχει τον αριθμό 11 αλλά τον αριθμό 8 και διορθώνει το διαιτητή ο οποίος στην αρχή λέει 11..

 

Έχεις δίκιο. Δεν κάθισα να το σκεφτώ καθόλου.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο. Δεν κάθισα να το σκεφτώ καθόλου.

 

Κι εμένα τυχαία μου ήρθε μια μέρα που την είδα. Άμα έχεις παίξει χρόνια μπάλα ξέρεις :p

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα τυχαία μου ήρθε μια μέρα που την είδα. Άμα έχεις παίξει χρόνια μπάλα ξέρεις :p

 

Χαχαχχα ναι ετσι όπως τα λες. Πλύση εγκεφάλου κανονικά. Τρλος πάντων. Με τους γέρους δηλαδή που το λένε τι παίζει? Κόλλησαν και καλα?

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Aυτή του Ρουβα με τα πατατάκια τι είναι τέλως παντων μου τσίτωσαν τα νεύρα για ακόμη μια φορά.

 

Την είδα χθες. Αναγούλιασα. "Τραγανή μου φρυγανίτσα θα σε δαγκώσω";;; Είμαστε σοβαροί; :blink:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτή που δεν αντέχεται, που παίρνει το Οσκαρ ανοησίας, είναι του Κωτσόβολου! Που επαναλαμβάνουν την ίδια λέξη σαν προβληματικοί παπαγάλοι "ψυγείο, ψυγείο, ψυγείο, ψυγείο, ψ..."
Scotty, beam us up.
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχχα ναι ετσι όπως τα λες. Πλύση εγκεφάλου κανονικά. Τρλος πάντων. Με τους γέρους δηλαδή που το λένε τι παίζει? Κόλλησαν και καλα?

 

Γέροι;; Δεν έχω πετύχει κάποια με γέρους :confused:

Όταν τη δω θα την αναλύσω και θα ενημερώσω :p

Link to comment
Share on other sites

Αν σου πω ότι όταν τη βλέπω κάθομαι μετά και προσπαθώ να καταλάβω τι μπορεί να εννοεί, τι θα πεις;; :p

Στο μόνο πιθανό σενάριο που έχω καταλήξει είναι ότι ο παίκτης που τραυματίζεται δεν έχει τον αριθμό 11 αλλά τον αριθμό 8 και διορθώνει το διαιτητή ο οποίος στην αρχή λέει 11..

Eγώ έχω καταλάβει ότι πέφτει κάτω μόνος του και μετά παίζει θέατρο ότι και καλά τραυματίστηκε, γιαυτό και η διαφήμιση καταλήγει με το συμπέρασμα για θέατρα,σινεμά κτλ καλούμε το συγκεκριμένο νούμερο

Link to comment
Share on other sites

Eγώ έχω καταλάβει ότι πέφτει κάτω μόνος του και μετά παίζει θέατρο ότι και καλά τραυματίστηκε, γιαυτό και η διαφήμιση καταλήγει με το συμπέρασμα για θέατρα,σινεμά κτλ καλούμε το συγκεκριμένο νούμερο

 

 

Κι εγώ αυτό έχω καταλάβει . Γενικά σαυτή η σειρά διαφημίσεων απλά αντικαθιστούν τα λόγια με τους αριθμούς 11 8 8 8 . Μην ψάχνετε υψηλά νοήματα ! Απλά να ακούγεται ο αριθμός ...

Link to comment
Share on other sites

Eγώ έχω καταλάβει ότι πέφτει κάτω μόνος του και μετά παίζει θέατρο ότι και καλά τραυματίστηκε, γιαυτό και η διαφήμιση καταλήγει με το συμπέρασμα για θέατρα,σινεμά κτλ καλούμε το συγκεκριμένο νούμερο

 

Ναι έχει μια λογική και αυτό που λες. Τι να πω, δεν ξέρω!

Link to comment
Share on other sites

Απομίμηση Καραγκούνη..

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Την καινουρια εξυπναδα του jumbo για το Πασχα με τα χαρτινα αρνια την εχετε δει?Απο χτες προβαλλεται μανιωδως απο ολα τα καναλια.
Link to comment
Share on other sites

Την καινουρια εξυπναδα του jumbo για το Πασχα με τα χαρτινα αρνια την εχετε δει?Απο χτες προβαλλεται μανιωδως απο ολα τα καναλια.

 

Οπ! Δεν την είδα!! απαίσια όπως πάντα η διαφήμιση??

 

edit: Την είδα που να μην την έβλεπα... φυσικά απαίσια, σιγά που να μην χαλάσουν το έθιμο σπασίματος νεύρων απέναντι στους πελάτες.

Edited by NickTheGreek99

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Την καινουρια εξυπναδα του jumbo για το Πασχα με τα χαρτινα αρνια την εχετε δει?Απο χτες προβαλλεται μανιωδως απο ολα τα καναλια.

 

Δυστυχώς την είδα κι εγώ. Κι ήμουν απροετοίμαστη, έπιασα με την άκρη του ματιού μου τους φουστανελάδες και νόμισα ότι ήταν αφιέρωμα στην επερχόμενη εθνική επέτειο.

Μία ο Ρουβάς με τη φρυγανίτσα, δεύτερη το διαλυόμενο χαρτί μπάνιου, τρίτωσε με τη νέα του Jumbo και πάει, έχασα κι εκείνα τα λίγα εγκεφαλικά κύτταρα που με κόπο έσωσα πέρσι το Πάσχα με τη Στανίση. :(

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς την είδα κι εγώ. Κι ήμουν απροετοίμαστη, έπιασα με την άκρη του ματιού μου τους φουστανελάδες και νόμισα ότι ήταν αφιέρωμα στην επερχόμενη εθνική επέτειο.

Μία ο Ρουβάς με τη φρυγανίτσα, δεύτερη το διαλυόμενο χαρτί μπάνιου, τρίτωσε με τη νέα του Jumbo και πάει, έχασα κι εκείνα τα λίγα εγκεφαλικά κύτταρα που με κόπο έσωσα πέρσι το Πάσχα με τη Στανίση. :(

 

Απογήτευση οι τελευταίες διαφημίσεις του Jumbo ναι. Ειδικά με τη Στανίση αλλά και το φετινό χάλι. :mad:

 

ΟΙ Χριστουγεννιάτικες ειναι καλύτερες.

Cry of the Nazgul!

Galaxy 4- / - / - iPad Mini Retina

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς την είδα κι εγώ. Κι ήμουν απροετοίμαστη, έπιασα με την άκρη του ματιού μου τους φουστανελάδες και νόμισα ότι ήταν αφιέρωμα στην επερχόμενη εθνική επέτειο.

Μία ο Ρουβάς με τη φρυγανίτσα, δεύτερη το διαλυόμενο χαρτί μπάνιου, τρίτωσε με τη νέα του Jumbo και πάει, έχασα κι εκείνα τα λίγα εγκεφαλικά κύτταρα που με κόπο έσωσα πέρσι το Πάσχα με τη Στανίση. :(

 

Πραγματικα δεν καταλαβαινω το νοημα της υπαρξης ενος τετοιου προϊοντος.Οτι και καλα ειναι τοσο δυσκολη και κουραστικη διαδικασια να πεταξει κανεις το ρολο απο το χαρτι υγειας στα σκουπιδια,που ενα χαρτι υγειας με ρολο που διαλυεται στην λεκανη σου προσφερει τεραστεια διευκολυνση.Ποιος ο λογος να δωσει καποιος παραπανω χρηματα για να παρει ενα χαρτι που η μοναδικη του διαφορα με το κανονικο ειναι οτι μπορεις να πεταξεις τον χαρτοκυλινδρο στην χεστρα? Αν αυτο το χαρτι καθαριζε και την τουαλετα μονο του,τοτε μαλιστα να το αγοραζαμε.

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα δεν καταλαβαινω το νοημα της υπαρξης ενος τετοιου προϊοντος.Οτι και καλα ειναι τοσο δυσκολη και κουραστικη διαδικασια να πεταξει κανεις το ρολο απο το χαρτι υγειας στα σκουπιδια,που ενα χαρτι υγειας με ρολο που διαλυεται στην λεκανη σου προσφερει τεραστεια διευκολυνση.Ποιος ο λογος να δωσει καποιος παραπανω χρηματα για να παρει ενα χαρτι που η μοναδικη του διαφορα με το κανονικο ειναι οτι μπορεις να πεταξεις τον χαρτοκυλινδρο στην χεστρα? Αν αυτο το χαρτι καθαριζε και την τουαλετα μονο του,τοτε μαλιστα να το αγοραζαμε.

 

Έλα ντε! Βρίσκεσαι ήδη σε ένα χώρο που μπορείς να πετάξεις σκουπίδια, πόσος κόπος είναι να πετάξεις στον κάδο και τον χαρτοκύλινδρο; Θες πραγματικά να φτιάξεις ένα χρήσιμο προϊόν; Φτιάξε τον χαρτοκύλινδρο που γεμίζει χαρτί αυτόματα! Γιατί αυτό είναι το δράμα της τουαλέτας: να ξεμείνεις στα μισά. Όχι πού θα πετάξεις το σκουπίδι. :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έλα ντε! Βρίσκεσαι ήδη σε ένα χώρο που μπορείς να πετάξεις σκουπίδια, πόσος κόπος είναι να πετάξεις στον κάδο και τον χαρτοκύλινδρο; Θες πραγματικά να φτιάξεις ένα χρήσιμο προϊόν; Φτιάξε τον χαρτοκύλινδρο που γεμίζει χαρτί αυτόματα! Γιατί αυτό είναι το δράμα της τουαλέτας: να ξεμείνεις στα μισά. Όχι πού θα πετάξεις το σκουπίδι. :lol:

 

Τα ίδια έλεγα με φίλους μου χθες που ειδαμε την διαφήμιση. Μετατρέπουν το λάθος (να πετάς στη λεκάνη πράγματα) σε σωστό! Θα μάθουν τα παιδιά να κάνουν έτσι στο μέλλον και θα σου λένε οτι είναι και η σωστή κίνηση. :worry:

Cry of the Nazgul!

Galaxy 4- / - / - iPad Mini Retina

Link to comment
Share on other sites

Και φοβόμουν ότι οι φωστήρες των Jumbo θα ξεπεράσουν σε κακογουστιά το περσινό καραγκιοζιλίκι με τη Στανίση, αλλά ευτυχώς όχι. Μπορώ να πω ότι γέλασα την πρώτη φορά που είδα τη φετινή. Αν βέβαια σε βομβαρδίζουν οχτακόσιες φορές την ημέρα όλα τα κανάλια, κάπου γίνονται τσατάλια τα νεύρα.
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Και φοβόμουν ότι οι φωστήρες των Jumbo θα ξεπεράσουν σε κακογουστιά το περσινό καραγκιοζιλίκι με τη Στανίση, αλλά ευτυχώς όχι. Μπορώ να πω ότι γέλασα την πρώτη φορά που είδα τη φετινή. Αν βέβαια σε βομβαρδίζουν οχτακόσιες φορές την ημέρα όλα τα κανάλια, κάπου γίνονται τσατάλια τα νεύρα.

 

Απαράδεκτη είναι, αν στόχος μιας διαφήμισης είναι να σε κάνουν να συμπαθήσεις κάτι, τοτε απετυχε. :blink:

Cry of the Nazgul!

Galaxy 4- / - / - iPad Mini Retina

Link to comment
Share on other sites

Πέραν ότι την θεωρώ εντελώς βλακεια διαφήμιση δεν καταλαβαίνω και το νόημα. Αλήθεια τι θέλει να πας πει; Ίσως η πρώτη διαφήμιση jumbo που δεν μου αρέσει.
images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Απαράδεκτη είναι, αν στόχος μιας διαφήμισης είναι να σε κάνουν να συμπαθήσεις κάτι, τοτε απετυχε. :blink:

Μαλλον το αντιθετο προσπαθουν να πετυχουν.Φτιαχνουν τοσο εκνευριστικες διαφημισεις που ολος ο κοσμος συζηταει για το ποσο φρικτες ειναι.Ετσι ομως σου μενουν στο μυαλο υποσυνηδειτα οι διαφημισεις,τα ηλιθια τραγουδακια και το ονομα της εταιρειας και ετσι με το που θα σκευτεις οτι θες να αγορασεις λαμπαδες,σχολικα,παιχνιδια κ.τ.λ. ξεπηδουν απο το μυαλο οι ηλιθιες διαφημισεις και σου ερχεται κατευθειαν στο μυαλο το jumbo.

Πέραν ότι την θεωρώ εντελώς βλακεια διαφήμιση δεν καταλαβαίνω και το νόημα. Αλήθεια τι θέλει να πας πει; Ίσως η πρώτη διαφήμιση jumbo που δεν μου αρέσει.

 

Εισαι σιγουρος?Μηπως ξεχασες την αντιστοιχη περσινη(χωρις τζαμπο να ζησωωωωωω δεν μπορω ουτε ωραααααααα)?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...