Jump to content

Οι διαφημίσεις που δεν μας αρέσουν


garfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Tim: κέρδιζει επάξια το έπαθλο της αθλιότητας στη διαφημιση.

Αυτο με το παπούτσι - τηλεφωνο, την αντλία - τηλεφωνο και τη μπανάνα - τηλεφωνο την ειδατε?

Αρα υπάρχει φυλη ηλιθίων διαφημιστών που προσλαμβάνονται σχεδον αποκλειστικά στην τιμ (μερικοι ξεφεύγουν και προς άλλες εταιρειες) διαιωνίζοντας τις σαχλαμαρες τους, απο διαφήμιση σε διαφήμιση. Την προηγουμενη με τους μαζικους γάμους τη θυμαστε? :X

 

Υποθέτω ότι υποθέτουν ότι με τέτοιες διαφημίσεις θα προσεγγίσουν τη νεολαία. Γιατί κακά τα ψέματα, οι νεαροί - νεαρές είναι το ζουμί και το παραδάκι της κάθε Κινητής. Και μάλλον τα έχουν σε πολύ εκτίμηση τα παιδιά αυτά, κυρίως τα νοητικά τους προσόντα... Ίσως βλέπουν τη Μαριέττα και σκέφτονται ότι με τέτοια υπουργό παιδείας μάλλον είναι καμμένα τα κακόμοιρα :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η καινουρια της ΤΙΜ με το καστ του Παρα 5. Οσο κι αν μου αρεσουν οι ηθοποιοι οταν βγαινει σημερα η διαφημιση και ηδη παιζεται καθε τρεις λιγο ειναι σπαστικο. Ειδικα οταν κραταει και κοντα στα 5 λεπτα. :mad:

 

Επισης μαυρο στην ετερη του Παρα 5, Ζετα Μακρυπουλια και το μουσικοχορευτικο υπερθεαμα των Champion και στη νεα υπερσπαστικη διαφημιση της Κουκουρουκου. :protest:

http://img230.imageshack.us/img230/962/shirtlw.jpg

In this light and on this evening

Link to comment
Share on other sites

Επισης μαυρο στην ετερη του Παρα 5, Ζετα Μακρυπουλια και το μουσικοχορευτικο υπερθεαμα των Champion και στη νεα υπερσπαστικη διαφημιση της Κουκουρουκου. :protest:

 

Όντως. Θυμίζει τις διαφημίσεις της δεκαετίας '80:p

"Ακόμα κι όταν θα νομίζεις

πως μου πήρες την ψυχή, θα σε καίω.

Κι όταν ακόμη θα νομίζεις

πως για πάντα έχω χαθεί, θα ανατέλλω..."

Link to comment
Share on other sites

Στην Α Θ Λ Ι Α διαφημιση για διορθωτικα, που δειχνει κατι πιτσιρικαδες να "πολεμανε" και καλα, μεσα στο δασος με τα διορθωτικα, να πετυχαινουν τον ενα και στην ερωτηση "γιατι τον σκοτωσες ρε", να κουναει τους ωμους το βλαμμενο, και το μηνυμα (αν θυμαμαι καλα) τα λαθη σκοτωνουν, κατι τετοιο.

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

Kammeni diafimisi pou de mas aresei, edw sto Samentza fan club :

 

KATARXAS oles oi apaisies diafimiseis tzampo pou kratane 7000 wres kai se eknevrizoun me ta tragoudia tous... kai exoun parei kai vraveio eleos

 

meta, i ageladitsa (einai giaourti, oxi zelatines)\

 

episis koryfaio einai to "MAMA POU EINAI I FANELA TOU BASKET?

- EINAI STA APLYTA.. AVRIO THA VALW PLYNTIRIO

- MA MAMA... SIMERA EINAI O MEGALOS AGWNAS

- SIMERA? GRRR TETOIA WRA TI MPOREIS NA KANEIS??

 

------------ persil express---------------

 

- EVALES TRIPONTO MAMA

 

koryfaia diafimisi.. na ti vrei kapoios parakalw kai na ti steilei sto email mou

thanks

 

 

A.... aposklirintiko vazete???

PWS VAZW ALLA.... TO FTINO!!!|

H kalyteri diafimisi gia gelio fysika ;p

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος κάτι????

 

Είναι δυνατόν να έχει πληρώσει κάποιος για τη διαφήμιση της "μαργαρίνης So Real"?????? :wacko:

 

Δηλαδή η Μινέρβα (αν δεν κάνω λάθος είναι δικό της το προϊόν) έδωσε λεφτά στους διαφημιστές?????? :knife:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Στην Α Θ Λ Ι Α διαφημιση για διορθωτικα, που δειχνει κατι πιτσιρικαδες να "πολεμανε" και καλα, μεσα στο δασος με τα διορθωτικα, να πετυχαινουν τον ενα και στην ερωτηση "γιατι τον σκοτωσες ρε", να κουναει τους ωμους το βλαμμενο, και το μηνυμα (αν θυμαμαι καλα) τα λαθη σκοτωνουν, κατι τετοιο.

 

Όντως πολύ παρακμή.

Τώρα που είπες για πιτσιρικάδες, μου θύμισες αυτή τη διαφήμιση με τους δύο πιτσιρικάδες που το παίζουν κυνηγοί βρυκολάκων-και-καλά και είναι εφοδιασμένοι με σκόρδα, ο ένας με κανονικό σκόρδο ενώ ο άλλος (ο πιο προχωρημένος μην ξεράσω) έχει τριμμένο σκόρδο σε κυβάκια.

 

Μα τι ιδέες πάνε και βρίσκουνε?... :wacko: Είναι παράλογο να θέλω να τουφεκίζονται επί τόπου τέτοιοι διαφημιστές ??? :p

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

 

A.... aposklirintiko vazete???

PWS VAZW ALLA.... TO FTINO!!!|

H kalyteri diafimisi gia gelio fysika ;p

 

Ξέχασες να συμπληρώσεις : " Μα... ποιος (μ@λ@κας) σας το πρότεινε?? "

Κάγκελο η νοικοκυρά που άκουσε την συμβουλή του κάθε τυχάρπαστου για το απορρυπαντικό της!

 

XAXAXA! :lol: Τρελό γέλιο όταν τη βλέπω!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Οι συσκευές μου: Nokia 6300 - Ε63, Palm TΧ

Link to comment
Share on other sites

Διαφήμιση που όχι ότι δεν μου αρέσει, αλλά την έχω βαρεθεί, είναι αυτή που λέει ένα παιδάκι στο τέλος

 

"Σομ σομ"

 

Δεν αντέχω να το ακούω :angry:

Destiny found.
Link to comment
Share on other sites

A.... aposklirintiko vazete???

PWS VAZW ALLA.... TO FTINO!!!|

H kalyteri diafimisi gia gelio fysika ;p

 

Εντωμεταξύ η πλάκα ποια είναι; Κοιτάξτε στον πάγκο των Super market. Έχει to Calgon σε διάφορες συσκευασίες (σε ταμπλέτες, σε υγρό, σε υπόθετο κλπ) αλλά δεν έχει άλλη μάρκα! Δηλαδή αυτό το "ναι βάζω αποσκληρηντικό, αλλά κάποια άλλη μάρκα" είναι εντελώς άκυρη προσέγγιση! Το θέμα δεν είναι ΠΟΙΟ βάζει, αλλά ΑΝ βάζει. Επίσης, μου τι δίνει η τραγική υπερβολή της ζημιάς που έχει πορκαλέσει. Εντάξει, τρέχουν τα νερά, αλλά... καταστράφηκε ΚΑΙ το πάτωμα; Για να μην πω την λίγο παλιότερη που της έπεφταν μέσα στα νερά τα σημαντικά έγγραφα από τη δουλειά... Αντιθέτως, η αντίδρασή της είναι πλήρως υποτονική. Ένα "α". Τι α κοπέλα μου; Το πλυντήριό σου χάλασε, δε σου έπεσε μαρμελάδα πάνω στη λίστα για το super market!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εντελώς γελοία με αυτόν που είναι σε συγκρότημα, στέλεχος διαφημιστικής και παίζει και ποδόσφαιρο και έχει πολλά να κάνει.

 

Είναι τόσο κάγκουρας που στον υπολογιστή του έχει wallpaper τα μούτρα του και τόσο βλήμα που βγαίνοντας από το σπίτι τα κλειδιά τα αφήνει πίσω από την πόρτα.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/csarad/24825/530117/ardas06.jpg

ARDAS FESTIVAL - KASTANIES, EVROS, GREECE

Link to comment
Share on other sites

Εγω αηδιαζω με τη διαφημηση που δειχνει τους μυκητες στα νυχια....

Μπλιαξ ο μυκητας ανοιγει το νυχι και εξαπλωνετε....

http://www.fdsoftware.it/mairi/images/Gif/G_Fatina_che_scompare_R.gif
Link to comment
Share on other sites

Στη διαφήμιση της Διγενή με την Αλεξίου, έχουν βάλει ό,τι φίλτρο υπήρχε για την κάμερα. Αυτό μου θυμίζει μια συνέντευξη της Ντενίση που η οθόνη ήταν αχνή από τα φίλτρα. Σκέψου τι φίλτρα πίνουνε.
Link to comment
Share on other sites

Διαφήμιση που όχι ότι δεν μου αρέσει, αλλά την έχω βαρεθεί, είναι αυτή που λέει ένα παιδάκι στο τέλος

 

"Σομ σομ"

 

Δεν αντέχω να το ακούω :angry:

Οι διαφημισεις της Mazda αν δεν κάνω λάθος. Λέει "zoom-zoom" αλλά καθότι Γιαπωνεζάκι ακούγεται σαν "σομ σομ". Γενικά οι προσπάθειες Γιαπωνέζων να μιλήσουν ευρωπαϊκές γλώσσες (αν θεωρήσουμε ότι το ζουμ αποτελεί λέξη και δη ευρωπαϊκή :p ) είναι πηγή ατέλειωτου γέλιου για μένα.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα με ενοχλουν ολες οι διαφημισεις που προβαλουν τις σερβετες καθε φορα τις πετυχαινω οταν τρωω το μεσημερι!!!!!:mad: :mad:

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Στη διαφήμιση της Διγενή με την Αλεξίου, έχουν βάλει ό,τι φίλτρο υπήρχε για την κάμερα. Αυτό μου θυμίζει μια συνέντευξη της Ντενίση που η οθόνη ήταν αχνή από τα φίλτρα. Σκέψου τι φίλτρα πίνουνε.

 

Καλά αυτό με τη Σεμίνα και τα φίλτρα είναι παροιμιώδες. Πολλά χρόνια τώρα, από την εποχή που έκανε εκπομπή στον ΑΝΤ1 (νομίζω "Άλλοι καιροί" λέγονταν) πάντα έβγαινε από συγκεκριμένη κάμερα, για την οποία είχαν ακραίες ρυθμίσεις, φίλτρα, υπερφωτισμένη κλπ κλπ κλπ, φαντάζομαι στην προσπάθεια να βελτιώσουν όποιες εμφανισιακές ατέλειες. Ποτέ δεν έβγαινε από τις υπόλοιπες κάμερες, και κανένας άλλος δεν εβγαινε από τη συγκεκριμένη κάμερα (για να μη φαίνεται τόσο εμφανής η διαφορά).

 

Πόσο κόμπλεξ πλέον... :wacko:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Σημερα ειδα και αλλη μια απαραδεκτη διαφημηση ....

Με το βιταμ το So .... Real!!!!!!Που τη βρηκανε αυτη την απαισια και την βαλανε????

http://www.fdsoftware.it/mairi/images/Gif/G_Fatina_che_scompare_R.gif
Link to comment
Share on other sites

Oi politikes diafimiseis einai emetikes!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Luau! If you're hungry for hunk of fat and juicy meat,

Eat my buddie Pumbaa here cuz he is a treat! A hundred dollar dine, a tasty swine, all you gotta do is get in line. Are ya achin'?

Link to comment
Share on other sites

manolog3 κι απ' τον πολύ φανατισμο, που πανε να την ακουσουν? Στης Διγενή το στουντιο!! Ε ρε γλεντια!! Πιάσε τον μπικ να τον ανάψω κι εγώ μπροστά στην τηλεόραση, να ανεβώ και στην καρέκλα, να κάνω κεφι!:lol:

 

Πρόσεχε όμως μην πέσεις από την καρέκλα και με αναμμένο τον Bic κάψεις και το κάλυμμα του καναπέ.

Και κάτι άλλο, στη διαφήμιση του Becel με τον διαφημιστή, την ώρα που κλείνει την πόρτα ξεχνάει τα κλειδιά από πίσω ενώ λίγο πιο πρίν τα είχε πάρει και καλά μαζί του.

Εντελώς γελοία με αυτόν που είναι σε συγκρότημα, στέλεχος διαφημιστικής και παίζει και ποδόσφαιρο και έχει πολλά να κάνει.

 

Είναι τόσο κάγκουρας που στον υπολογιστή του έχει wallpaper τα μούτρα του και τόσο βλήμα που βγαίνοντας από το σπίτι τα κλειδιά τα αφήνει πίσω από την πόρτα.

 

Τώρα το είδα.

Εντωμεταξύ η πλάκα ποια είναι; Κοιτάξτε στον πάγκο των Super market. Έχει to Calgon σε διάφορες συσκευασίες (σε ταμπλέτες, σε υγρό, σε υπόθετο κλπ) αλλά δεν έχει άλλη μάρκα! Δηλαδή αυτό το "ναι βάζω αποσκληρηντικό, αλλά κάποια άλλη μάρκα" είναι εντελώς άκυρη προσέγγιση! Το θέμα δεν είναι ΠΟΙΟ βάζει, αλλά ΑΝ βάζει. Επίσης, μου τι δίνει η τραγική υπερβολή της ζημιάς που έχει πορκαλέσει. Εντάξει, τρέχουν τα νερά, αλλά... καταστράφηκε ΚΑΙ το πάτωμα; Για να μην πω την λίγο παλιότερη που της έπεφταν μέσα στα νερά τα σημαντικά έγγραφα από τη δουλειά... Αντιθέτως, η αντίδρασή της είναι πλήρως υποτονική. Ένα "α". Τι α κοπέλα μου; Το πλυντήριό σου χάλασε, δε σου έπεσε μαρμελάδα πάνω στη λίστα για το super market!

Να σου πω την αμαρτία μου. Ο θείος μου δουλεύει στο service της Πίτσος-Bosch-Siemens κ.λ.π. και αυτοί είναι συνάδελφοί του. Και του είπα αν του κάνουν πρόταση να παίξει να την δεχθεί. Και μου απάντησε ότι δεν πληρώνοται ακριβώς με χρήματα, αλλά με προϊόντα.

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω την διαφήμιση της Coca-Cola με τα χειροκροτήματα και τι σχέση έχουν αυτά με το προιόν...:wacko:

"Η ζωή,έχει την γεύση που της δίνεις..."

 

Ωραίο μήνυμα,αλλά με την Coca-Cola τι σχέση έχει...;;;:worry:

Σε λίγο δηλαδή,τι θα μας πούνε...;;;Πιείτε Coca-Cola,κάνει καλό...;;;:mad:

Link to comment
Share on other sites

Oi politikes diafimiseis einai emetikes!

 

Γι'αυτό έχουν το προειδοποιητικό σήμα!Για να προλάβουμε να...απομακρυνθούμε!:D :lol: :p

Link to comment
Share on other sites

Το έκτρωμα ξαναχτυπά.

Η διαφήμιση με τους τύπους γνώστης τηλεφωνικής γραμμής πληροφοριών (δε θέλω περεταίρω διαφήμιση ;) ) έκαναν νέο σπότ με το εξής σκηνικό:

Πάει ένας τύπος με καπαρτίνα, επιδειξίας, και την ανοίγει μπροστά τους. Φεύγει και μετά άδουν "Έχει όλα τα προσόντα. (και ο τηλεφωνικός αριθμός)"

 

Τα γεγονότα άνωθεν είναι απολύτως αληθινά. Τη διαφήμιση την πέτυχα prime time χθές (ναι με τις εκλογές) και έμεινα με ανοιχτό το στόμα, σαν να μου είχε βγεί η κάτω γνάθος.

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

Το έκτρωμα ξαναχτυπά.

Η διαφήμιση με τους τύπους γνώστης τηλεφωνικής γραμμής πληροφοριών (δε θέλω περεταίρω διαφήμιση ;) ) έκαναν νέο σπότ με το εξής σκηνικό:

Πάει ένας τύπος με καπαρτίνα, επιδειξίας, και την ανοίγει μπροστά τους. Φεύγει και μετά άδουν "Έχει όλα τα προσόντα. (και ο τηλεφωνικός αριθμός)"

 

Τα γεγονότα άνωθεν είναι απολύτως αληθινά. Τη διαφήμιση την πέτυχα prime time χθές (ναι με τις εκλογές) και έμεινα με ανοιχτό το στόμα, σαν να μου είχε βγεί η κάτω γνάθος.

 

Ναι, μπορώ να επαληθεύσω τα λεγόμενα του άνω κυρίου. Την είδα κι εγώ, μόνο που στη δική μου περίπτωση το απώθησα σε τέτοιο βαθμό στο υποσυνείδητο που τόσο καιρό νόμιζα (ή έστω ήλπιζα) ότι δεν ήταν τίποτα παραπάνω από ένα πολύ κακό όνειρο :X

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...