Jump to content

Οι διαφημίσεις που δεν μας αρέσουν


garfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έλεος.

 

 

@Xourxou: Τί είναι αυτό το Z στο Z O M F G που έγραψες?

http://www.urbandictionary.com/define.php?term=zomfg

 

jane, αυτον εγώ τον έκοψα για παρατράγουδο ή ξάδερφο του κάτμαν

έλεος ρε σε τι άτομα πηγαίνουν τα λεφτά :lol:

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

http://www.urbandictionary.com/define.php?term=zomfg

 

jane, αυτον εγώ τον έκοψα για παρατράγουδο ή ξάδερφο του κάτμαν

έλεος ρε σε τι άτομα πηγαίνουν τα λεφτά :lol:

may the force be with them tomorrow :p
Link to comment
Share on other sites

Με εκνευρίζει αυτή η διαφήμιση που παίζει τώρα τελευταία, με τις μαμάδες που υπάρχει κάτι που δεν γνωρίζουν για τα Kellogs Coco Pops :X :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μια διαφημιση που διαφημιζει ενα αυτοκινητο, εχει το σλογκαν "στο κεντρο γινεται χαμος", μπερδευει γαλερες και σταχτοπουτες και αντε να μην πω τι αλλο εκει μεσα.... μπορει να μου πει καποιος τη βαθυστοχαστο νοημα εχει, διοτι και τη Θυσια του Ταρκοφσκι πιο ευκολα την καταλαβα.....

http://briefcase.pathfinder.gr/download/princessofthedawn/11956/308444/0/101_0139.jpg

Lord, let me be the person my dog thinks I am

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μια διαφημιση που διαφημιζει ενα αυτοκινητο, εχει το σλογκαν "στο κεντρο γινεται χαμος", μπερδευει γαλερες και σταχτοπουτες και αντε να μην πω τι αλλο εκει μεσα.... μπορει να μου πει καποιος τη βαθυστοχαστο νοημα εχει, διοτι και τη Θυσια του Ταρκοφσκι πιο ευκολα την καταλαβα.....

Η FIAT, περνάει δύσκολες στιγμές...

Link to comment
Share on other sites

Η FIAT, περνάει δύσκολες στιγμές...

 

Οντως....

Μιλαμε για μια απο τις ΠΙΟ ΑΚΥΡΕΣ διαφημισεις που εχουν βγει!:wacko:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Luau! If you're hungry for hunk of fat and juicy meat,

Eat my buddie Pumbaa here cuz he is a treat! A hundred dollar dine, a tasty swine, all you gotta do is get in line. Are ya achin'?

Link to comment
Share on other sites

Οι διαφημίσεις με τα παιχνίδια γενικότερα, που πάιζουν μετά τις 10 το βράδυ και μάλιστα η μία μετά την άλλη καπάκι! Έλεος, αερόστατα μας έγιναν...:mad:
Link to comment
Share on other sites

τοτε τους επιτρεπουν να τις δειξουν...:(

εμενα μου τη βαρανε οι διαφημισεις του alter για εκεινο το παιδακι με τα χριστουγεννιατικα που τραγουδαει με υφος στομφωδες και φωνη παραφωνη...

κοφτε τον...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Οι διαφημίσεις με τα παιχνίδια γενικότερα, που πάιζουν μετά τις 10 το βράδυ και μάλιστα η μία μετά την άλλη καπάκι! Έλεος, αερόστατα μας έγιναν...:mad:

 

Και όχι μόνο παίζουν απανωτά, αλλά είναι και ΟΛΑ τα παιχνίδια απαράδεκτα και είναι και από την ίδια εταιρία με το ηλίθιο σλόγκαν που μετά την τρίτη φορά που θα το ακούσεις σου κολλάει και θέλεις να πεθάνεις :knife:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Με το AXE k τις γυναικες που τρέχουν...Στην αρχή μου άρεσε αλλά τωρα τελευταία μου φαίνεται εντελώς ηλίθια!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η καινούργια της ΝOVA με την γιαγιά και τον αστυνομικό, εντελώς άθλια.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/csarad/24825/530117/ardas06.jpg

ARDAS FESTIVAL - KASTANIES, EVROS, GREECE

Link to comment
Share on other sites

Η καινούργια της ΝOVA με την γιαγιά και τον αστυνομικό, εντελώς άθλια.
είσαι λίγο άδικος!:)

 

μου αρέσει που στο τέλος ζητάει ενισχύσεις:lol:

Link to comment
Share on other sites

εμενα της νοβα μου αρεσει

αυτη που δε μαρεσει καθολου ειναι με τον "σακηηηηηηηηηη"!!!

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Η καινούργια της ΝOVA με την γιαγιά και τον αστυνομικό, εντελώς άθλια.

Τι λές? Πολύ καλή είναι...

Βασικά όταν την είδα είπα "τι μ@μακία έβγαλαν πάλι" αλλά μόλις άκουσα να λέει :

- i will shoot you

- Σουτ εσύ

έλιωσα στο γέλιο :p

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Πολύ χαμηλό το επιπέδο. Άσε που στάνταρ θα τους την πέσουν οι συνήγοροι του καταναλωτή όπως έκαναν στην media markt.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/csarad/24825/530117/ardas06.jpg

ARDAS FESTIVAL - KASTANIES, EVROS, GREECE

Link to comment
Share on other sites

Της τιμ με το θέλατο και τις άλλες θεβλακείες! Δεν αντέχονται πια.:X
θα συμφωνήσω μαζί σου ..."μαμα κοίτα κοίτα...ένα θελαφάκι ...":blink: :mad:
Link to comment
Share on other sites

της τιμ,των kellogs με το ποσα ξερουν οι μαμαδες,και ολες οι διαφημισεις των super market!
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Διανύοντας τη δεύτερη εβδομάδα αυτής της φοβερής ίωσης και καταπίνοντας παυσίπονα και αντιβιοτικά, επηρεάστηκε προφανώς η ικανότητα αντίληψης μου.:rolleyes:

Ετσι, βλέποντας πολλές φορές τη διαφήμιση με το φιστίκι που κάνει τη διαφορά, δεν την κατάλαβα ούτε μία.

Λέω γι' αυτην όπου διάφοροι άντρες κανουν πιπί τους (για να το πω κομψά) και πάει ένας όπου προφανώς λόγω μεγέθους, στέκεται δυο μετρα πισω απο τους άλλους και εκτοξευει, αυτο που .. εχει.:lol:

Οποιος μπορεί ας με πληροφορήσει για το νοημα της διαφημισης.

Ευχαριστώ πολύ.:)

Link to comment
Share on other sites

Διανύοντας τη δεύτερη εβδομάδα αυτής της φοβερής ίωσης και καταπίνοντας παυσίπονα και αντιβιοτικά, επηρεάστηκε προφανώς η ικανότητα αντίληψης μου.:rolleyes:

Ετσι, βλέποντας πολλές φορές τη διαφήμιση με το φιστίκι που κάνει τη διαφορά, δεν την κατάλαβα ούτε μία.

Λέω γι' αυτην όπου διάφοροι άντρες κανουν πιπί τους (για να το πω κομψά) και πάει ένας όπου προφανώς λόγω μεγέθους, στέκεται δυο μετρα πισω απο τους άλλους και εκτοξευει, αυτο που .. εχει.:lol:

Οποιος μπορεί ας με πληροφορήσει για το νοημα της διαφημισης.

Ευχαριστώ πολύ.:)

...όχιιι δεν κάνει πιπί του , αλλά ρίχνει στην λεκάνη τα φιστίκια που κάνουν την διαφορά :rotfl: :grin:
Link to comment
Share on other sites

Να σας ενημερώσω εγώ για το φυστίκι. Είχαν στείλει επιστολή προς τον πρόεδρο του ταχυδρομικού ταμιευτηρίου για να γυριστεί στις τουαλέτες τους και έτσι ξέρω το κόνσεπτ. Το πρωτότυπο σλόγκαν ήταν "το καλό φυστίκι βρίσκει πάντα το στόχο του" Προφανώς δεν τους άρεσε και το άλλαξαν χωρίς να αλλάξουν την διαφήμιση. Είχα πάθει σοκ όταν το είχα διαβάσει και ειλικρινά δεν περίμενα ποτέ να βγει η συγκεκριμένη διαφήμιση στον αέρα.
Link to comment
Share on other sites

θα συμφωνήσω μαζί σου ..."μαμα κοίτα κοίτα...ένα θελαφάκι ...":blink: :mad:

 

και εγω θα συμφωνησω.... ΘΕΛΕΟΣ!!!!

''Απιστευτο,εσυ να λες αντιο ειναι απιστευτο, που παντοτε φοβοσουνα το αντιθετο, που ετρεμες μην φυγω ξαφνικα... Απιστευτο,εσυ να φευγεις πρωτος ειναι απιστευτο, να ξερεις ομως ειναι ανεπιτρεπτο και αν ακουω για θεατρο γενικα,θα σκεφτομαι εσενα ειδικα!!! '' Γιαννα Τερζη...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πράγματι παιδιά!Μου την έχουν βιδώσει πολύ αυτοί οι διαφημιστές της ΤΙΜ με το σλόγκαν του στυλ"θέλω"!Έχουν καταντήσει πολύ κακόγουστα πλέον!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...