Jump to content

Οι διαφημίσεις που δεν μας αρέσουν


garfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποιά είναι λοιπόν η άποψη σας για την διαφήμιση της WIND, για το νέο πρόγραμμα One, με υποδυόμενους αθλητές του μπάσκετ, διαιτητές, ρεπόρτερς κλπ. αν δεν με απατάει η μνήμη μου, να μιλάνε σχετικά με αυτό;

 

Υπερβολικα φλυαρη και μεγαλη σε διαρκεια,σε βαθμο που κουραζει

Link to comment
Share on other sites

Υπερβολικα φλυαρη και μεγαλη σε διαρκεια,σε βαθμο που κουραζει

Έχει ήδη βγει και στην ραδιοφωνική εκδοχή δυστυχώς φίλε μου.

Βέβαια, θα ήθελα να σας αποκαλύψω ποιά άλλη διαφήμιση αρέσει πολύ στην μητέρα όμως είναι άδικο, γιατί δεν θα ήθελα άλλο να τσακωθώ μαζί της.

Σίγουρα θα εκνευρίσει και εσάς. Μπορώ να την δείξω τώρα ελεύθερα;

Ορίστε να την:

Edited by BigMcAgapoulas
Link to comment
Share on other sites

Το τι μας αρέσει ή όχι είναι υποκειμενικό.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Oι καινουριες του κοτσοβολου με τα φαντασματα.Τερμα βαρετες και κακογουστες.Εμπνευση μηδεν,καμμια πρωτοτυπια

 

Σαν τζαμποδιαφημίση είναι..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εδώ και λίγες ημέρες έχει βγει μία ολοκαίνουργια σπαστική διαφήμιση του Vodafone CU, ολίγων όμως δευτερολέπτων, κι ενώ προσπαθώ να δω ένα αγαπημένο και ενδιαφέρον βίντεο στο youtube μου την εμφανίζει αρκετές φορές, έτσι και την ξαναδώ μου έρχεται να ρίξω καμιά μπουνία στο τάμπλετ μου. :angry::kill::rocket::shoot::whip:
Link to comment
Share on other sites

Tης ΙΚΕΑ με τα σκυλια.Γιατι πολυ απλα δεν βγαζει κανενα νοημα.
Link to comment
Share on other sites

Αυτές που υποτιμούν την νοημοσύνη του τηλεθεατή ή που προσπαθούν να του κάνουν πλύση εγκεφάλου.... Σχεδόν όλες, θα έλεγα! :)
Link to comment
Share on other sites

τις διαφημισεις στα δελτια ειδήσεων που παρουσιάζονται σαν ειδηση.

mi a1 / mi a3 / Samsung A52s 5G

Link to comment
Share on other sites

τις διαφημισεις στα δελτια ειδήσεων που παρουσιάζονται σαν ειδηση.
Έτσι, φίλε μου. Με ενοχλεί απίστευτα. Άσε που είναι και υποτίμηση της νοημοσύνης των τηλεθεατών.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για μένα προσωπικά, όσκαρ ανοησίας παίρνουν γι' αυτό το μήνα η συνεχιζόμενη ηλιθιότητα των τζάμπο με το "δες", βίντεο στο κινητό και "αλήθεια είναι", και φυσικά η χαζομάρα της Wind με το Wind One που έπαιζε 24/7 και μας γάζωσε τα νεύρα.
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

τις διαφημισεις στα δελτια ειδήσεων που παρουσιάζονται σαν ειδηση.

 

Κι εδώ συμφωνώ απόλυτα. Μήπως τις ακούτε στο ραδιόφωνο όπως κι εγώ ή τις βλέπετε και στην τηλεόραση όπως γίνεται συνήθως σε κανάλια όπως το ΑΡΤ του Καρατζαφέρη και το ALERT του Βελόπουλου; Για την περίπτωση του πρώτου καναλιού βέβαια, όταν βλέπω τον Καμπούρη να το κάνει για λίγο τηλεμάρκετινγκ, κλείνω κατευθείαν τον ήχο (ειδικά στην περίπτωση με τα κολαγόνα το έχουν λιώσει το πράγμα).

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για μένα προσωπικά, όσκαρ ανοησίας παίρνουν γι' αυτό το μήνα η συνεχιζόμενη ηλιθιότητα των τζάμπο με το "δες", βίντεο στο κινητό και "αλήθεια είναι", και φυσικά η χαζομάρα της Wind με το Wind One που έπαιζε 24/7 και μας γάζωσε τα νεύρα.

 

Για την δεύτερη περίπτωση που αναφέρετε, παίζεται δυστυχώς στην ίδια περίπου εκνευριστική συχνότητα και στο ραδιόφωνο, όπως έχω πει τις προάλλες.

Link to comment
Share on other sites

Ποιά είναι η άποψη σας για την νέα διαφήμιση της Cosmote, για το νέο πρόγραμμα Wifi Calling, με πρωταγωνιστή Γιαπωνέζο, αν δεν με απατάει η μνήμη μου;
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Tης ΙΚΕΑ με τα σκυλια.Γιατι πολυ απλα δεν βγαζει κανενα νοημα.

Τελειως αθλια διαφημηση.

Αν οπως λεει στο τελος εχεις το σκυλι σου σαν παιδι σου, σιγουρα δεν χρησιμοποιεις προιοντα του τζαμπο επανω σε αυτο.

 

Εκει ομως που αηδιαζω πραγματικα ειναι οταν παιζουν nestle, δλδ Λουμιδης, Dolce gusto, Kit-Kat, Κορπή, Fitness, Nes Quick, Nes Cafe, Friskies, Purina, κτλ. που προσπαθουν να πεισουν τοσο για την ελληνικοτητα των προιοντων (σε καποιες), οσο και για το ποσο υπεροχη ειναι η ζωη με τα προιοντα τους.

Ποια η nestle που εχει κατηγορηθει οτι παραβιαζει τους κανονες του υγειους (xa, xa, xa, xa, xa) marketing και χειραγωγει τους καταναλωτες.

Η nestle που ο πρωην CEO της εχει δηλωσει για το νερο: "access to water should not be a public right" .

Η nestle που χειραγωγησε τις τιμες της σοκολατας στον Καναδα μαζι με το υπολοιπο παγκοσμιο καρτελ των τροφιμων.

 

Ευτυχως που μας εχει μεινει και μια ΙΟΝ ελληνικη, για να αγοραζουμε προιοντα σοκολατας.

Edited by dimlar
♥Lara♥2007♥2021♥
Link to comment
Share on other sites

Τελειως αθλια διαφημηση.

Αν οπως λεει στο τελος εχεις το σκυλι σου σαν παιδι σου, σιγουρα δεν χρησιμοποιεις προιοντα του τζαμπο επανω σε αυτο.

 

Toυ

εννουοσα.Την καινουρια του τζαμπο με τα σκυλακια και τα γατακια μπορω να πω οτι την βρισκω χαριτωμενη.Αλλωστε στο παρελθον εχουμε δει διαφημισεις-τερατα απο την συγκεκρειμενη εταιρεια.
Link to comment
Share on other sites

Τελειως αθλια διαφημηση.

Αν οπως λεει στο τελος εχεις το σκυλι σου σαν παιδι σου, σιγουρα δεν χρησιμοποιεις προιοντα του τζαμπο επανω σε αυτο.

 

Εκει ομως που αηδιαζω πραγματικα ειναι οταν παιζουν nestle, δλδ Λουμιδης, Dolce gusto, Kit-Kat, Κορπή, Fitness, Nes Quick, Nes Cafe, Friskies, Purina, κτλ. που προσπαθουν να πεισουν τοσο για την ελληνικοτητα των προιοντων (σε καποιες), οσο και για το ποσο υπεροχη ειναι η ζωη με τα προιοντα τους.

Ποια η nestle που εχει κατηγορηθει οτι παραβιαζει τους κανονες του υγειους (xa, xa, xa, xa, xa) marketing και χειραγωγει τους καταναλωτες.

Η nestle που ο πρωην CEO της εχει δηλωσει για το νερο: "access to water should not be a public right" .

Η nestle που χειραγωγησε τις τιμες της σοκολατας στον Καναδα μαζι με το υπολοιπο παγκοσμιο καρτελ των τροφιμων.

 

Ευτυχως που μας εχει μεινει και μια ΙΟΝ ελληνικη, για να αγοραζουμε προιοντα σοκολατας.

Ακριβώς.

Και αισθητικά απαράδεκτες είναι.

Έμπνευση μηδέν και κλισέ.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Οι φεμινιστικες αηδιες της always του τυπου "τα κοριτσια μπορουν να καταφερουν τα παντα ακομα κι οταν εχουν περιοδο,και αυτο οφειλεται στις σερβιετες μας".Απορω,δεν καταλαβαινουν οτι γελοιοποιουνται?
Link to comment
Share on other sites

Οι φεμινιστικες αηδιες της always του τυπου "τα κοριτσια μπορουν να καταφερουν τα παντα ακομα κι οταν εχουν περιοδο,και αυτο οφειλεται στις σερβιετες μας".Απορω,δεν καταλαβαινουν οτι γελοιοποιουνται?

 

Μιας και μιλάμε και για Always, ποιός δεν θυμάται και το ιστορικό μότο "Τόσο στεγνή και καθαρή, σαν να έχω μόλις αλλάξει";

Άσχετο. Μόλις ακούστηκαν οι απόψεις 2 ακόμη χρηστών μας, σχετικά με τις διαφημίσεις της εταιρείας Nestle. Ποιά είναι η δική σας άποψη;

Edited by BigMcAgapoulas
Link to comment
Share on other sites

Η χειρότερη διαφήμιση που έχω δει ήταν του jumbo πριν κάποια χρόνια αν θυμάμαι καλά, με ένα τραγούδι.

 

Δει ή ακούσει; Ίσως αυτή;

 

 

:X

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχως οι ραδιοφωνικες εχουν σταματησει τον τελευταιο καιρο
Link to comment
Share on other sites

Οχι αλλο ρουβα!!!Σαν να μην εφτανε που ξαναβγαλανε την εμετικη και κακογουστη διαφημιση της ομαδας προσφορας οπαπ(θα μου δωσεις το κινητο σου?Οχι το νουμερο,την συσκευη εννοουσα:ρ:ρ:ρ),εβγαλε και καινουρια διαφημιση για burger (Μcdonalds νομιζω).Ελεος πια μ'αυτον τον ρουβα,εχει καταντησει γραφικος με τοσες διαφημισεις
Link to comment
Share on other sites

Οχι αλλο ρουβα!!!Σαν να μην εφτανε που ξαναβγαλανε την εμετικη και κακογουστη διαφημιση της ομαδας προσφορας οπαπ(θα μου δωσεις το κινητο σου?Οχι το νουμερο,την συσκευη εννοουσα:ρ:ρ:ρ),εβγαλε και καινουρια διαφημιση για burger (Μcdonalds νομιζω).Ελεος πια μ'αυτον τον ρουβα,εχει καταντησει γραφικος με τοσες διαφημισεις

 

Φανταστείτε στα γυρίσματα τυχόν επόμενης διαφήμισης του με πρωταγωνιστή τον ίδιο τον Ρουβά, να είχε εισβάλει εκεί ένας επίσης γραφικός άνθρωπος όπως είναι η Ελένη Λουκά, η οποία τον έκραζε συχνά κάποτε αν θυμάστε. :p

Link to comment
Share on other sites

Φανταστείτε στα γυρίσματα τυχόν επόμενης διαφήμισης του με πρωταγωνιστή τον ίδιο τον Ρουβά, να είχε εισβάλει εκεί ένας επίσης γραφικός άνθρωπος όπως είναι η Ελένη Λουκά, η οποία τον έκραζε συχνά κάποτε αν θυμάστε. :p

 

Για τζαμποδιαφημιση καλη θα ηταν....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...