Jump to content

Οι διαφημίσεις που δεν μας αρέσουν


garfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το είδα πρώτος στην εκπομπή του κ. Καμπούρη στο ΑΡΤ, και αφορά ένα διαφημιστικό τρέιλερ του Star για τον νέο κύκλο του MasterChef, όπου ακούγονται υπονοούμενα και αναφορές στον σατανά. Ορίστε και το παρακάτω link, και είναι φαινομενικός ο λόγος για να φρίξετε πολύ:

:X:blink::worry:

Ελπίζω να ελουσες την TV με αγιασμό μετά. ..

 

Sent from my Moto G (5S) using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ελεος,τι αλλη πατατα θα ακουσουμε???Σε λιγο θα μας πουν οτι ο Κουτσοπουλος ειναι ο αντιχριστος ο ιδιος:lol:.Τι πινουν και δεν μας δινουν?Μα ειναι δυνατον να πιστευετε και να παιρνετε στα σοβαρα τις πιπες που λεει ο καθε αμορφωτος δηθεν-πατριωτης στα παρακμιακα καναλια?

 

Ζητώ συγνώμη φίλε, αλλά ακόμη δεν ήρθε σχετικό link με πρωταγωνιστή τον ίδιο τον κ. Καμπούρη. Μιας και μιλάμε όμως για παρακμιακά κανάλια, εκτός από το ΑΡΤ θυμάστε ποιά άλλα αυτού του είδους κανάλια υπήρχαν παλαιότερα στην τηλεόραση όταν ήσασταν μικρός;

Edited by BigMcAgapoulas
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά απορώ σε τι αποσκοπούν όλες αυτές οι ερωτήσεις που κάνεις...

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά απορώ σε τι αποσκοπούν όλες αυτές οι ερωτήσεις που κάνεις...

 

Απλώς θα ήθελα να μάθω φίλε. Τίποτε άλλο. :confused:

Link to comment
Share on other sites

Απλώς θα ήθελα να μάθω φίλε. Τίποτε άλλο. :confused:

 

Υπαρχει το forum retromaniax.gr οπου στην ενοτητα "μερες τηλεορασης" μπορεις να μαθεις οτι θες σχετικα με παλιους περιφερειακους σταθμους,παλιες διαφημισεις ή οτιδειποτε αλλο σε ενδιαφερει σχετικα με την τηλεοραση των 80s και 90s αντι να σπαμαρεις τα threads εδω με ακυρες ερωτησεις

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει το forum retromaniax.gr οπου στην ενοτητα "μερες τηλεορασης" μπορεις να μαθεις οτι θες σχετικα με παλιους περιφερειακους σταθμους,παλιες διαφημισεις ή οτιδειποτε αλλο σε ενδιαφερει σχετικα με την τηλεοραση των 80s και 90s αντι να σπαμαρεις τα threads εδω με ακυρες ερωτησεις

 

Ναι βρε φίλε, το θυμάμαι το Retromaniax, έχω γραφτεί ως μέλος εδώ. Θα προτιμούσα να κάνετε κι εσείς το ίδιο, εκτός κι αν το έχετε κάνει κι εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Ποιός δεν έχει πιάσει χθες το Star, για να δει, έστω και τυχαία, το εκπληκτικό διαφημιστικό ντοκιμαντέρ της Cosmote για τους μαθητές της ρομποτικής;

Βέβαια μιας και μιλάμε και για τις νέες αφίξεις του 2020, περιμένω τις απόψεις σας, και για την καινούργια διαφήμιση του ΣΚΡΑΤΣ:

Link to comment
Share on other sites

Μέσα στο πνεύμα της εποχής (μικρά κακομαθημένα δασκαλεμένα παιδιά που κουνάνε το δάχτυλο στην "κακή ανθρωπότητα", βλέπε το γελοίο φαινόμενο Γκρέτα), η Lidl εκδοχή, όπως πάντα με ποιότητα Lidl...

 

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Η κανονικη διαφημιση κραταει 3 λεπτα???Ευτυχως στην τηλεοραση την δειχνουν "κομμενη".
Link to comment
Share on other sites

Η κανονικη διαφημιση κραταει 3 λεπτα???Ευτυχως στην τηλεοραση την δειχνουν "κομμενη".

 

Εάν δείτε όμως εδώ την νέα διαφήμιση του Καραμολέγκου, με διασκευή ενός παλιού καλού διάσημου τραγουδιού, εκεί να δείτε μην φρίξει κανείς:

:cry::X:!:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Της λακτα,εντελως οτι να'ναι

 

Πού να δείτε κι αυτή την καινούργια του Jumbo για τις απόκριες, με μία βραζιλιάνα να κάνει στριπτίζ, αν δεν με απατάει η μνήμη μου. Δείτε εδώ και φρίξτε ελεύθερα:

:X:!:

Link to comment
Share on other sites

Πού να δείτε κι αυτή την καινούργια του Jumbo για τις απόκριες, με μία βραζιλιάνα να κάνει στριπτίζ, αν δεν με απατάει η μνήμη μου. Δείτε εδώ και φρίξτε ελεύθερα:

:X:!:

Εμετος απλα.Εκτος της κακογουστιας και της γελοιοτητας,κατι το οποιο δεν μου κανει πλεον εντυπωση γιατι μας εχουν συνηθισει τα jumbo σ'αυτα τοσα χρονια,περισσοτερο απ'ολα με ενοχλει το οτι ενω ειναι μια αλυσιδα καταστηματων που απευθυνεται κυριως σε παιδια βγαζουν στον αερα μια διαφημιση που βασιζεται σε φτηνα σεξουαλικα υπονοουμενα.Θα πρεπει να απαγορευτει η προβολη της κατα την γνωμη μου.

Link to comment
Share on other sites

Της λακτα,εντελως οτι να'ναι

Μα εντελώς όμως.

Καθόλου καλή η προσέγγιση της διαφορετικότητας σε διαφήμιση σοκολάτας.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παραλίγο να ξεχάσω και την διαφήμιση για το Λογάδι Ήπειρος, με τον Κυριακίδη.

Ορίστε λοιπόν κύριοι:

https://m.youtube.com/watch?v=qlA5iNxHjd0

Link to comment
Share on other sites

Όχι όλες. Των Χριστουγέννων είναι απ' τις καλύτερες που υπάρχουν

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πανω που παμε να τα συμπαθησουμε τα jumbo τα Χριστουγεννα με τις καταπληκτικες διαφημισεις,ερχονται οι Αποκριες και το Πασχα και δεν θελουμε να περναμε ουτε απ'εξω με τα εκτρωματα που δειχνουν
Link to comment
Share on other sites

Λογικά έχουν 2 διαφημιστικες εταιρείες. Η μία είναι του Σεφερλη ή το κάνουν επίτηδες

 

Μα, τί εννοείτε ακριβώς κύριε μου;

Link to comment
Share on other sites

Μα, τί εννοείτε ακριβώς κύριε μου;

Λέω ή η μία διαφημιστική έχει το χιούμορ του Σεφερλη ή το κάνουν επίτηδες για ντόρο

Link to comment
Share on other sites

Λέω ή η μία διαφημιστική έχει το χιούμορ του Σεφερλη ή το κάνουν επίτηδες για ντόρο

 

Ναι, τώρα κατάλαβα φίλε.

Link to comment
Share on other sites

Wind με τον τυπο που τον κλεβουν και μπαινει στην ντουλαπα και την "karasafe security",εντελως ηλιθια διαφημιση
Link to comment
Share on other sites

Wind με τον τυπο που τον κλεβουν και μπαινει στην ντουλαπα και την "karasafe security",εντελως ηλιθια διαφημιση

Για στείλτε μου το link, για να καταλάβουμε.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...