Jump to content

Οι διαφημίσεις που δεν μας αρέσουν


garfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@BigMcAgapoulas

 

Ευχαριστώ πολύ. Πού να δει κανείς επίσης,την καινούργια της Cosmote TV με το μικρό 10χρονο παιδί που περιγράφει με τον τρόπο του, τα πλεονεκτήματα που προσφέρει υποτίθεται, αν δεν με απατάει η μνήμη μου, μιας και δεν βρέθηκε ακόμα σχετικό link στο YouTube.

Edited by BigMcAgapoulas
Link to comment
Share on other sites

Του απορρυπαντικού omo που παίζει τα μεσημέρια στον Αντ1 κατά τη διάρκεια του ρουκ ζουκ (μόνο εκεί το έχω πετύχει) όπου υπάρχει σαφέστατο σεξουαλικό υπονοούμενο...η συγκεκριμένη διαφήμιση ίσως δεν θα έπρεπε να προβάλετε καν, κατά τη γνώμη μου, για το λόγο αυτό

 

Στάλθηκε από το BLN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Του απορρυπαντικού omo που παίζει τα μεσημέρια στον Αντ1 κατά τη διάρκεια του ρουκ ζουκ (μόνο εκεί το έχω πετύχει) όπου υπάρχει σαφέστατο σεξουαλικό υπονοούμενο...η συγκεκριμένη διαφήμιση ίσως δεν θα έπρεπε να προβάλετε καν, κατά τη γνώμη μου, για το λόγο αυτό

 

Στάλθηκε από το BLN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλα,αν στη συγκεκριμένη διαφήμιση είχε αντιστραφεί ο ρόλος και ήταν γυναίκα, θα είχε γ@μηθει το σύμπαν με τις φεμινίστριες κτλ. Οι καταγγελίες θα πήγαιναν σύννεφο για σεξισμό και ο,τι άλλο. Τώρα που είναι άντρας δεν τρέχει κάστανο, όλα καλά...

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν βλεπω κατι σεξιστικο ή προκλητικο στην συγκεκρειμενη διαφημιση.Ουσιαστικα ο ποιητης θελει να πει οτι το εν λογω απορρυπαντικο εχει τοσο τρομερο αρωμα που με το που το μυριζουν οι γειτονισσες την ωρα που ο τυπος παει να απλωσει το σεντονι παθαινουν την πλακα τους και βρισκουν ευκαιρια να ερθουν να του δανειστουν λιγο απο το απορρυπαντικο.Παρομοιας λογικης με κατι διαφημισεις αποσμητικων που οταν ο πρωταγωνιστης ψεκαζεται με αυτο,ολα τα θυληκα τρεχουν απο πισω του
Link to comment
Share on other sites

Αν την πόρτα του μοντέλου-άντρα τη χτυπούσαν ερωτευμένοι γκέι άντρες, εκεί δε θα ήταν σεξιστική η διαφήμιση και δε θα υπήρχε κανένα παράπονο. Μας έφαγε η πολιτική ορθότητα μη χeσω.
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, ο τύπος στη διαφήμιση κατεβάζει το απορρυπαντικό μπροστά από το επίμαχο σημείο του κ λέει με πονηρό κ λάγνο ύφος "το ομο είναι το μεγααααλο μου όπλο" ενώ ταυτόχρονα χαϊδεύει απαλά το μπουκάλι!! Ε αν δεν είναι αυτό το πράγμα σεξουαλικό υπονοούμενο, πονηρό κ σεξιστικό, τι είναι?!

 

Στάλθηκε από το BLN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό λέμε. Αν ήταν γυναίκα το μοντέλο στη διαφήμιση και έβαζε το απορρυπαντικό ακριβώς μπροστά απ'το στήθος της ή το κατέβαζε ακόμη πιο κάτω και έλεγε "αυτό είναι το όπλο μου" και την κοίταζαν άντρες με τα σάλια να τους τρέχουν θα είχε ήδη παρέμβει ΕΣΡ και φεμινιστικές οργανώσεις για σεξισμό και γυναικείο objectification. Είπαμε, είναι άντρας τώρα... Πέρα βρέχει...

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η καινούργια της Cosmote TV. Έλεος με τα εκνευριστικά μικρομέγαλα πιτσιρίκια που τα ξέρουν όλα και ζητούν και απαιτούν συνέχεια παροχές και δώσε το ένα και δώσε το άλλο.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Η καινούργια της Cosmote TV. Έλεος με τα εκνευριστικά μικρομέγαλα πιτσιρίκια που τα ξέρουν όλα και ζητούν και απαιτούν συνέχεια παροχές και δώσε το ένα και δώσε το άλλο.

 

Φιλαράκο, την έχω αναφέρει πρώτος εγώ, μην τρελαίνεστε. :p Ευχαριστώ πάντως που βρήκατε και το σχετικό link στο Youtube.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν την πόρτα του μοντέλου-άντρα τη χτυπούσαν ερωτευμένοι γκέι άντρες, εκεί δε θα ήταν σεξιστική η διαφήμιση και δε θα υπήρχε κανένα παράπονο. Μας έφαγε η πολιτική ορθότητα μη χeσω.

Ναι, έχετε δίκιο. Θα ήταν ακόμη πιο περίεργο δυστυχώς. :blink:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Wind με τον τυπο που τον κλεβουν και μπαινει στην ντουλαπα και την "karasafe security",εντελως ηλιθια διαφημιση

 

Α, μιας και μιλάμε για Wind, ορίστε και μία ακόμα καινούργια με την αγαπημένη μας Κάρμεν Ρουγγέρη:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παναγια μου τι ειναι παλι τουτο!!!Πριν λιγο το πετυχα στην τηλεοραση και νομισα οτι μπηκα σε χρονομηχανη και μεταφερθηκα στο '80

Link to comment
Share on other sites

Παναγια μου τι ειναι παλι τουτο!!!Πριν λιγο το πετυχα στην τηλεοραση και νομισα οτι μπηκα σε χρονομηχανη και μεταφερθηκα στο '80

 

tragic! πραγματι εποχη του 80

Link to comment
Share on other sites

Παναγια μου τι ειναι παλι τουτο!!!Πριν λιγο το πετυχα στην τηλεοραση και νομισα οτι μπηκα σε χρονομηχανη και μεταφερθηκα στο '80

 

Ναι, το είδα πριν από λίγο στο YouTube, και είναι εμφανέστατος ο συνειρμός για αυτήν την τρομερή και συναρπαστική ρετρό εποχή. :cool:

Μιας και μιλάω και για συναρπαστική ρετρό εποχή, ποιά από όλες προτιμάτε περισσότερο, όσον αφορά τις διαφημίσεις;

Link to comment
Share on other sites

Η διαφήμιση με τον γέρο και το κωλόπαιδο στην βάρκα του möllers μόνο σε μένα σπάει τα νεύρα ; Ποιον Κανάρη ; Τον μπουρλοτιέρη ;;; ΜΠΑΜ ΜΠΑΜ !!! στα αλήθεια θέλω να πλακώσω στις φάπες το τσιγγανάκι
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Η διαφήμιση με τον γέρο και το κωλόπαιδο στην βάρκα του möllers μόνο σε μένα σπάει τα νεύρα ; Ποιον Κανάρη ; Τον μπουρλοτιέρη ;;; ΜΠΑΜ ΜΠΑΜ !!! στα αλήθεια θέλω να πλακώσω στις φάπες το τσιγγανάκι

 

Αφήστε δε, που ο συγχωρεμένος μας ο Κοτανίδης, δεν ζει πια μαζί μας.

Link to comment
Share on other sites

O Κοτανιδης επαιζε στην διαφημιση για το möllers total με τον τυπο που ετρεχε στο γηπεδο,η οποια παρεπιπτοντως σταματισε να παιζεται μετα τον θανατο του.Σε αυτη την διαφημιση με τον πιτσιρικα και την βαρκα ειναι αλλος ο ηθοποιος που παιζει τον παππου.
Link to comment
Share on other sites

O Κοτανιδης επαιζε στην διαφημιση για το möllers total με τον τυπο που ετρεχε στο γηπεδο,η οποια παρεπιπτοντως σταματισε να παιζεται μετα τον θανατο του.Σε αυτη την διαφημιση με τον πιτσιρικα και την βαρκα ειναι αλλος ο ηθοποιος που παιζει τον παππου.

 

Έχω κι εγώ απορρία, ποιός είναι αυτός ο ηθοποίος που παίζει τώρα σε αυτή την ρεκλάμα τέλος πάντων.

Link to comment
Share on other sites

Ηλιας Πετροπουλεας ονομαζεται.Πεθανε τον Μαϊο του 2018.Η συγκεκρειμενη διαφημιση ειναι του '17,αλλα την ξαναβγαλανε φετος στον αερα
Link to comment
Share on other sites

Ηλιας Πετροπουλεας ονομαζεται.Πεθανε τον Μαϊο του 2018.Η συγκεκρειμενη διαφημιση ειναι του '17,αλλα την ξαναβγαλανε φετος στον αερα

 

Αναρρωτιέμαι κι εγώ, γιατί πάνε να αναστήσουνε τους νεκρούς στις διαφημίσεις, μέσα από την τηλεόραση; Δεν μπορώ να το καταλάβω.

Κι ας μην φαντάζομαι να νεκραναστήσουν επίσης και παλιούς αγαπημένους μας εκφωνητές διαφημιστικών σποτ, που δεν είναι πια μαζί μας, όπως για παράδειγμα τον Χρήστο Σιμαρδάνη ή ακόμη και πιο παλαιότερους όπως τον Βασίλη Μαυρομάτη ή τον Κώστα Σκώκο, γιατί θα είχα τρελαθεί ακόμη περισσότερο. :blink:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ΕΛΕΟΣ!!!ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!!!Ξαναβγαλανε την διαφημιση του pretty bra!Και κραταει και μια αιωνιοτητα:mad::mad::mad:Ας μας λυπηθουν,ειμαστε που ειμαστε και σε καραντινα και αναγκαστικα βλεπουμε ολη μερα τηλεοραση,αυτο μας ελειπε τωρα! Edited by NetSurfer_g7
Link to comment
Share on other sites

ΕΛΕΟΣ!!!ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!!!Ξαναβγαλανε την διαφημιση του pretty bra!Και κραταει και μια αιωνιοτητα:mad::mad::mad:Ας μας λυπηθουν,ειμαστε που ειμαστε και σε καραντινα και αναγκαστικα βλεπουμε ολη μερα τηλεοραση,αυτο μας ελειπε τωρα!

 

Σε ποιό κανάλι το ξαναπετύχατε μετά από καιρό άραγε;

Link to comment
Share on other sites

ΣΚΑΪ, και μαλιστα επαιξε 2 φορες απανωτα:angry:.Και σαν να μην εφτανε αυτο εχουμε και τον αλλον τον μπουφο με τα φιλτρα νερου που βγαινει 50 φορες την ημερα
Link to comment
Share on other sites

Αφου με το που ανακοινωθηκε οτι το Πασχα "#μενουμεσπιτι" και βγηκαν ολοι να κανουν χιουμορακι και να τρολαρουν Γαιτανο και Jumbo τους ηρθε η απαντηση...
!

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...