Jump to content

Huawei G620S


my_jmail
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Network Technology GSM / HSPA / LTE

Launch Announced 2014, September

Status Available. Released 2014, November

Body Dimensions 142.9 x 72 x 8.5 mm (5.63 x 2.83 x 0.33 in)

Weight 160 g (5.64 oz)

SIM Micro-SIM

Display Type IPS LCD capacitive touchscreen, 16M colors

Size 5.0 inches (~67.0% screen-to-body ratio)

Resolution 720 x 1280 pixels (~294 ppi pixel density)

Multitouch Yes

- Emotion UI 3.0

Platform OS Android OS, v4.4.2 (KitKat)

Chipset Qualcomm MSM8916 Snapdragon 410

CPU Quad-core 1.2 GHz Cortex-A53

GPU Adreno 306

Memory Card slot microSD, up to 32 GB

Internal 8 GB, 1 GB RAM

Camera Primary 8 MP, 3264 x 2448 pixels, autofocus, LED flash

Features Geo-tagging, touch focus, face detection

Video

Secondary 2 MP

Sound Alert types Vibration; MP3, WAV ringtones

Loudspeaker Yes

3.5mm jack Yes

Comms WLAN Wi-Fi 802.11 b/g/n, DLNA, hotspot

Bluetooth v4.0, A2DP, LE

GPS Yes, with A-GPS, GLONASS

NFC Yes

Radio FM radio

USB microUSB v2.0

Features Sensors Accelerometer, proximity

Messaging SMS(threaded view), MMS, Email, Push Email, IM

Browser HTML

Java Yes, via Java MIDP emulator

- Active noise cancellation with dedicated mic

- MP3/WAV/eAAC+ player

- MP4/H.264 player

- Document viewer

- Photo viewer/editor

- Voice memo/dial

Battery Li-Po 2000 mAh battery

Stand-by

Talk time

Misc Colors Black, White

 

 

Το έχει πάρει κανείς; Τι εντυπώσεις έχετε;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 75
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικά το αγόρασα. Είμαι ευχαριστημένος, εκτός από το GPS. Χάνετε συνεχώς το σήμα. Μοναδικός τρόπος για να μην χάνετε το σήμα είναι να έχω συνδεδεμένο το κινητό συνεχώς στην μπρίζα του αυτοκινήτου.

Το λογισμικό navigator που χρησιμηποίησα ήταν το CoPilot και το HERE.

 

Έχει συμβεί σε κανένα; Έστω και με άλλο κινητό;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Με το συγκεκριμένο επεξεργαστή δεν θα έπρεπε να είχες θέμα με το GPS. Βάλε αυτό να δεις την απόδοση του δέκτη σου...

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chartcross.gpstest&hl=el

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ. Είχα δοκιμάσει και το GPS Essentials, το οποίο νομίζω ότι είναι παρόμοιο.

 

Αυτό που με προβληματίζει είναι, γιατί όταν φορτίζει από την μπρίζα του αυτοκινήτου δουλεύει μια χαρά, ενώ όταν δεν φορτίζει έχει πρόβλημα.

 

Παλιότερα είχα το SE Neo V και το PDA Mio P350 και δεν αντιμετώπιζα κανένα πρόβλημα εκτός από το αργό λοκάρισμα του P350.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως υπαρχει καποια ρυθμιση του στυλ ''εξοικονομηση ενεργειας'' οταν ειναι εκτος πριζας ειτε στο τηλεφωνο ειτε στις εφαρμογες CoPilot και το HERE ?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Τελικά σήμερα δοκίμασα το GPS Test και έπιασα μέχρι και 27 δορυφόρους on view και 17 in use. Όμως ενώ ήμουν με 3D Fix με accuracy 10feet μου πετάει ένα No Fix παρόλο που είχα καμιά 15αρία δορυφόρους in Use.

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μηπως υπαρχει καποια ρυθμιση του στυλ ''εξοικονομηση ενεργειας'' οταν ειναι εκτος πριζας ειτε στο τηλεφωνο ειτε στις εφαρμογες CoPilot και το HERE ?

 

Στο CoPilot έχει τέτοια ρύθμιση αλλά το είχε στο "Να μην χρησιμοποιείται η λειτουργία μειωμένης κατανάλωσης". Στο Here δεν έχει τέτοια ρύθμιση.

 

Για τις ρυθμίσεις ενέργειας του android θα τις δοκιμάσω αύριο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
σκεφτομαι να το παρω και εγω. πως ειναι απο μπαταρια, φωτο, κτλ...????

η μπαταρια βγαζει σχεδον 2 μερες με κανονικη χρηση. φωτογραφιες βγαζει αρκετα καλες.wifi εχει πολυ δυνατο,ηχο πολυ δυνατο και καθαρο,

Link to comment
Share on other sites

το κινητό το έχω μια εβδομάδα και είμαι αρκετά ευχαριστημένος. γρήγορο απροβλημάτιστο αρκετά καλή οθόνη και στιβαρή κατασκευή.
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό το έδωσα στο Γερμανό για service, και το μόνο που κάνανε ήταν να μου ξαναπεράσουν την ίδια έκδοση software.

 

Παιδιά το GPS του κινητού σας δουλεύει απροβλημάτιστα;

 

Επίσης παρατήρησα ότι στα καλά καθούμενα κάνει επανεκκίνηση.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το κινητό είναι ακριβώς το ίδιο με το HUAWEI honor play 4...δεν βλέπω κάποια ουσιαστική διαφορά εκτός ότι το honor play 4 είναι dual SIM ...
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και απο μένα.

Μια εβδομάδα τωρα στα χέρια μου και δεν εχω κάποιο πρόβλημα. Ολα λειτουργούν ομαλά και χωρίς κανενα restart.

Για τα λεφτά του θα έλεγα ενα τίμιο τηλέφωνο με 4G και 64bit επεξεργαστή.

Μια αναβάθμιση απο EMUI 2.3 σε EMUI 3.0 δεν θα ήταν άσχημη. Αναμονή, ποιος ξέρει ίσως μας ξαφνιάσουν και με κανένα Android 5....ίδωμεν.

Nokia 5110 - Nokia 6130 - Nokia 7650 - Nokia N95 - Sony Eicsson T68 - Sony Eicsson P900 - LG G4 - Nexus 5x - Lumia 640 XL - Huawei Ideos x5 - Huawei Mate 20 pro- Xiaomi Mi 8 - Oneplus 5 - Oneplus 6 - Oneplus 7 - Oneplus 7T pro - Samsung S10 lite -Samsung s20 Plus - Samsung S21 Ultra - iPhone 4s - Iphone 5s - iPhone 6s - iPhone 11 - iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

Πήρα και εγώ το εν λόγω κινητό. Πολύ καλά χαρακτηριστικά για την τιμή του και λόγω του γεγονότος πως έρχομαι από Windows phone μου φαίνεται σαν να χειρίζομαι διαστημόπλοιο. Πολυ πιο γεμάτο και αχανές λειτουργικό το android. Το'χω τρεις μέρες και όλα μου φαίνονται τέλεια εκτός της μπαταρίας. Του κάνω μπόλικη χρήση με ανοιχτό wifi-δεδομένα και την φωτεινότητα λίγο πιο κάτω από τη μέση, με τέτοια χρήση βγάζει μέρα αλλά όχι παραπάνω.
Sony Ericsson T630 - Nokia 5300 - Samsung M3510 - Samsung Monte S5620 - Nokia Lumia 620 - Huawei G620s
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου 2 εβδομάδες τωρα και μπορω να πω (μάλλον να ξαναπώ) οτι ειναι ενα τίμιο τηλέφωνο για τα λεφτά του. Δεν εχει παρουσιάσει το παραμικρό πρόβλημα.

Η μπαταρία με χρήση Wifi, 4G, emails, λιγο παιχνιδάκι το απόγευμα για χαλάρωση, τηλέφωνα (δεν μπορω να προσδιορίσω ακριβως συνολικό χρόνο, στο περίπου.....15-20 λεπτά), χάζει στο google play κλπ κλπ,....μου κρατάει 1 μέρα γεμάτη.

Εύχομαι να μας δώσουν την αναβάθμιση σε lollipop για να εχουμε και 64 bit λειτουργικό.

Value for money λοιπόν.

Nokia 5110 - Nokia 6130 - Nokia 7650 - Nokia N95 - Sony Eicsson T68 - Sony Eicsson P900 - LG G4 - Nexus 5x - Lumia 640 XL - Huawei Ideos x5 - Huawei Mate 20 pro- Xiaomi Mi 8 - Oneplus 5 - Oneplus 6 - Oneplus 7 - Oneplus 7T pro - Samsung S10 lite -Samsung s20 Plus - Samsung S21 Ultra - iPhone 4s - Iphone 5s - iPhone 6s - iPhone 11 - iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου ήρθε σήμερα και σε εμένα και εκ πρώτης όψεως φαίνεται πολύ καλο και αξιόλογο τηλέφωνο. Η κάμερα μου άρεσε αρκετά, η οθόνη πολύ καλή, πολύ γρήγορο και στις λειτουργίες αλλά και στο web. Κανένας οδηγός για ρουτάρισμα υπάρχει;;
Link to comment
Share on other sites

εχω παρει κ εγω το εν λογω κινητο. το μονο που εχω βρει για root μεχρι στιγμης ειναι απο εδω

http://translate.google.gr/translate?hl=el&sl=es&tl=en&u=http%3A%2F%2Fwww.htcmania.com%2Fshowthread.php%3Ft%3D931706

αλλα πρεπει πρωτα να ξεκλειδωσεις τον bootloader.

Εστειλα mail αλλα καμια απαντηση ακομη εδω και 1 εβδομαδα.

Αν γνωριζει καποιος αλλος καποιο διαφορετικο τροπο;

Sony Ericsson x8|root|cwm|cypress|overclock|ginderdx 2.3.7 v24|Jimdem Tweak v24.1

Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

εχω παρει κ εγω το εν λογω κινητο. το μονο που εχω βρει για root μεχρι στιγμης ειναι απο εδω

http://translate.google.gr/translate?hl=el&sl=es&tl=en&u=http%3A%2F%2Fwww.htcmania.com%2Fshowthread.php%3Ft%3D931706

αλλα πρεπει πρωτα να ξεκλειδωσεις τον bootloader.

Εστειλα mail αλλα καμια απαντηση ακομη εδω και 1 εβδομαδα.

Αν γνωριζει καποιος αλλος καποιο διαφορετικο τροπο;

 

Έστειλα και εγώ μειλ στην Huawei απο το φορουμ που έδωσες, αλλα δεν ξέρω το κατα πόσο ισχύει αυτό το μειλ..

Edited by livetop
Link to comment
Share on other sites

Και γω μια απο τα ιδια. Καμία απάντηση ... σνιφ.
Nokia 5110 - Nokia 6130 - Nokia 7650 - Nokia N95 - Sony Eicsson T68 - Sony Eicsson P900 - LG G4 - Nexus 5x - Lumia 640 XL - Huawei Ideos x5 - Huawei Mate 20 pro- Xiaomi Mi 8 - Oneplus 5 - Oneplus 6 - Oneplus 7 - Oneplus 7T pro - Samsung S10 lite -Samsung s20 Plus - Samsung S21 Ultra - iPhone 4s - Iphone 5s - iPhone 6s - iPhone 11 - iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε ο κωδικός ξεκλειδώματος!! Να στείλεται μειλ σε αυτό mobile@mail01.huawei.com

το κειμενάκι που τους έγραψα είναι

θέμα: Unlock bootloader G620S

κείμενο: Mobile Model: G620S-L01

MEID / IMEI: 8************1

S / N: R***********0

Please send code for unlocking bootloader for Huawei Ascend G620S-L01

Looking forward for your answer.

Thank you in advance.

Σε λίγο ξεκινώ την διαδικασία. Ελπίζω μόνο να μην φορμαριστεί το τηλέφωνο..

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε :up: για την ενημέρωση φίλε μου.... ετοιμαζω mail και το στέλνω.

Οτι νεότερο εχεις ενημέρωσε μας πλίιιιζ.

Nokia 5110 - Nokia 6130 - Nokia 7650 - Nokia N95 - Sony Eicsson T68 - Sony Eicsson P900 - LG G4 - Nexus 5x - Lumia 640 XL - Huawei Ideos x5 - Huawei Mate 20 pro- Xiaomi Mi 8 - Oneplus 5 - Oneplus 6 - Oneplus 7 - Oneplus 7T pro - Samsung S10 lite -Samsung s20 Plus - Samsung S21 Ultra - iPhone 4s - Iphone 5s - iPhone 6s - iPhone 11 - iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τελείωσα unlock του bootloader ακολουθώντας ακριβώς το βιντεάκι αυτό

και όλα πήγαν ρολόι.

Το κινητό ξεκλείδωσε και έκανε reset. Όλα δουλεύουν καλά μέχρι στιγμής και κάποια στιγμή αύριο ή το Σαβ/κο θα βάλω custom recovery και root, και θα σας ενημερώσω.

 

Αν κολλήσετε κάπου ρωτήστε ελεύθερα.

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος !!!! :up::up:

 

Περιμένω απάντηση για το unlock code......μολις μου ερθει θα το δοκιμάσω και γω.

να υποθέσω οτι έσβησε τα πάντα απο το τηλέφωνο; ωωωω ρε....ολα παλι απο την αρχη.:O

Nokia 5110 - Nokia 6130 - Nokia 7650 - Nokia N95 - Sony Eicsson T68 - Sony Eicsson P900 - LG G4 - Nexus 5x - Lumia 640 XL - Huawei Ideos x5 - Huawei Mate 20 pro- Xiaomi Mi 8 - Oneplus 5 - Oneplus 6 - Oneplus 7 - Oneplus 7T pro - Samsung S10 lite -Samsung s20 Plus - Samsung S21 Ultra - iPhone 4s - Iphone 5s - iPhone 6s - iPhone 11 - iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...