Jump to content

Jiayu S3


sam28
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκίμασε με κανένα άλλο φορτιστή να δεις.Και άλλοι είχα διαβάσει εδώ είχαν παλιότερα ανάλογο πρόβλημα και διορθώθηκε έτσι.

Έχω δοκιμάσει δεν γίνεται τίποτα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 51 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια ΣΟΣ.. Το εχω το κινητακι 2 μερες... μεχρι τωρα ολα καλα αλλα ετσι ξαφνικα το εβαλα να φορτισει και οσο ειναι ανοιχτο το κινητο δεν φορτιζει.. Ή δειχνει στην αρχη οτι φορτιζει και μετα σταματαει.. Με το που το κλεινω και το βαζω παλι στη μπριζα φορτιζει κανονικα... Εκανα εργοστασιακες ρυθμίσεις αλλα τζιφος, εβαλα και την αλλη μπαταρια (προσφορα του vickmall με 2 μπαταριες) αλλα παλι τα ιδια... Καμια βοηθεια πλιζ ?

 

Λίγη βοήθεια εδώ :(

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα επειδη δεν μπορω να παρακολουθησω το θεμα λογω δουλειας θα ηθελα να ρωτησω αν εχει βγει lolipop σε τελικη μορφη(οχι beta)και αν εχουν παρατηρηθει προβληματα.δεν εννοω μικροπραγματα αλλα σοβαρα προβληματα
Link to comment
Share on other sites

Από εδώ http://www.needrom.com/download/s3-lollipop-v5-1/ κατεβάζεις τα εξής αρχεία:

 

GAPPS_LP5.1.x-2015.04.04minimal_edition_signed

ROOT_BETA-SuperSU-v2.49

 

Τα βάζεις στην κάρτα SD του κινητού σου όπως είναι, χωρίς αποσυμπίεση.

 

Κατεβάζεις την ROM LP_S3S-20150623-142703_FlashTool , ίδια είναι για 2 και 3 GB ram. Την αποσυμπιέζεις κάπου.

 

Κατεβάζεις και την TWRP 2.8.7.0 for LP5.1 by hanuma50, που είναι η custom recovery. Την αποσυμπιέζεις και αυτήν κάπου.

 

Κατεβάζεις αν δεν το έχεις ήδη, και το flashtool 1452. To τρέχεις. Του δείχνεις την Rom και αλλάζεις την recovery που έχει, με την recovery 2.8.7.0 που είπαμε πιό πάνω.

 

Φλασάρεις. Μόλις τελειώσει, βγάζεις καλώδιο, πατάς volume up και power ταυτόχρονα και ανοίγει με τις τρεις επιλογές. Διαλέγεις την πρώτη και σε βάζει στην custom recovery. Πας install, storage card και βάζεις το ένα πίσω από το άλλο τα gapps και το SU που κατέβασες πιό πάνω. Μόλις τελειώσεις, κάνεις reboot και το αφήνεις 2-3 λεπτά να μπεί στο λειτουργικό.

 

Είσαι έτοιμος, με custom recovery, root και google store κανονικά...

 

Αναλυτικος οδηγος, αν μπορει να μπει στην 1η σελιδα.

Επισης τι γινεται με τα Google apps sync? Συγχρονιζουν ολα οκ, επαφες mails κτλ η χρειαζεται να τρεξουμε επιπλεον αρχεια οπως στην 4.4;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας, εχω το κινητο εδω και 2 μηνες χωρις το παραμικρο προβλημα, σκεφτομαι να βαλω την lolipop αλλα ειδα θεμα με το bluetooth.

ποιο ειναι ακριβως το προβλημα?

διορθωνεται με καποιες ενεργειες?

μηπως καλυτερα να περιμενω νεο update?

και κατι τελευταιο, υπαρχουν εφαρμογες που δεν ειναι συμβατες με lolipop?

ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

ΕΒΑΛΑ ΕΧΘΕΣ LOLLIPOP... ΤΟ ΜΟΝΟ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΑ ΜΕ ΤΟ BLEUTOOTH ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΤΟ ΜΙΚΡΟΦΩΝΟ... ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΕΦΕΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΔΙΟΡΘΏΣΩ ΚΑΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ROM... ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΤΟΣΗ ΠΟΛΥ ΑΝΑΓΚΗ ΤΟ BLEUTOOTH Η ΓΝΩΜΗ ΕΙΜΑΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ... ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΔΟΥΛΕΨΕΙΣ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΓΙΑ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΧΩΡΙΣ BLUETOOTH ΤΟΤΕ ΚΡΙΝΩ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΒΑΛΕΙΣ ΜΕ ΤΑ ΧΙΛΙΑ... ΟΣΟ ΑΝΑΦΩΡΑ ΤΗΣ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ... Η ΜΟΝΗ ΠΟΥ ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΣΥΜΒΑΤΗ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ COSMOTE INFO ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΑ ΤΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΝΑΝΕΩΣΗ...

 

ΑΛΛΑ ΞΑΝΑ ΛΕΩ ΕΓΩ ΠΟΥ ΤΟ ΧΕΙΡΙΖΟΜΑΙ ΤΟ BLEUTOOTH(SONY MW1) ΛΕΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΟ UPDATE ΓΙΑΤΙ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ Η ROM ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ... ΔΕΝ ΚΡΑΣΑΡΕ ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ... ΚΑΙ ΕΧΩ ΤΗΝ ΑΙΣΘΗΣΗ ΟΤΙ ΚΡΑΤΑΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ Η ΜΠΑΤΑΡΙΑ...

Link to comment
Share on other sites

ΕΒΑΛΑ ΕΧΘΕΣ LOLLIPOP... ΤΟ ΜΟΝΟ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΑ ΜΕ ΤΟ BLEUTOOTH ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΤΟ ΜΙΚΡΟΦΩΝΟ... ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΕΦΕΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΔΙΟΡΘΏΣΩ ΚΑΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ROM... ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΤΟΣΗ ΠΟΛΥ ΑΝΑΓΚΗ ΤΟ BLEUTOOTH Η ΓΝΩΜΗ ΕΙΜΑΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ... ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΔΟΥΛΕΨΕΙΣ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΓΙΑ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΧΩΡΙΣ BLUETOOTH ΤΟΤΕ ΚΡΙΝΩ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΒΑΛΕΙΣ ΜΕ ΤΑ ΧΙΛΙΑ... ΟΣΟ ΑΝΑΦΩΡΑ ΤΗΣ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ... Η ΜΟΝΗ ΠΟΥ ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΣΥΜΒΑΤΗ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ COSMOTE INFO ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΑ ΤΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΝΑΝΕΩΣΗ...

 

 

 

ΑΛΛΑ ΞΑΝΑ ΛΕΩ ΕΓΩ ΠΟΥ ΤΟ ΧΕΙΡΙΖΟΜΑΙ ΤΟ BLEUTOOTH(SONY MW1) ΛΕΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΟ UPDATE ΓΙΑΤΙ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ Η ROM ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ... ΔΕΝ ΚΡΑΣΑΡΕ ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ... ΚΑΙ ΕΧΩ ΤΗΝ ΑΙΣΘΗΣΗ ΟΤΙ ΚΡΑΤΑΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ Η ΜΠΑΤΑΡΙΑ...

 

Διαβασες τους κανόνες αδερφέ απαγορεύεται να γράφεις με κεφαλαία παρακαλώ διόρθωσε το μην σε κάνει παρατήρηση ο ADMIN

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Στην 5.1 0626 δε μπορώ να βρώ την αυτόματη φωτεινότητα οθόνης καμία ιδεα; not supported ή άλλαξε το menu?

 

Οριστε η φωτεινωτητα

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

ΕΒΑΛΑ ΕΧΘΕΣ LOLLIPOP... ΤΟ ΜΟΝΟ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΑ ΜΕ ΤΟ BLEUTOOTH ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΤΟ ΜΙΚΡΟΦΩΝΟ... ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΕΦΕΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΔΙΟΡΘΏΣΩ ΚΑΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ROM... ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΤΟΣΗ ΠΟΛΥ ΑΝΑΓΚΗ ΤΟ BLEUTOOTH Η ΓΝΩΜΗ ΕΙΜΑΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ... ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΔΟΥΛΕΨΕΙΣ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΓΙΑ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΧΩΡΙΣ BLUETOOTH ΤΟΤΕ ΚΡΙΝΩ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΒΑΛΕΙΣ ΜΕ ΤΑ ΧΙΛΙΑ... ΟΣΟ ΑΝΑΦΩΡΑ ΤΗΣ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ... Η ΜΟΝΗ ΠΟΥ ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΣΥΜΒΑΤΗ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ COSMOTE INFO ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΑ ΤΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΝΑΝΕΩΣΗ...

 

ΑΛΛΑ ΞΑΝΑ ΛΕΩ ΕΓΩ ΠΟΥ ΤΟ ΧΕΙΡΙΖΟΜΑΙ ΤΟ BLEUTOOTH(SONY MW1) ΛΕΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΟ UPDATE ΓΙΑΤΙ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ Η ROM ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ... ΔΕΝ ΚΡΑΣΑΡΕ ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ... ΚΑΙ ΕΧΩ ΤΗΝ ΑΙΣΘΗΣΗ ΟΤΙ ΚΡΑΤΑΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ Η ΜΠΑΤΑΡΙΑ...

 

 

Διόρθωση δεν φωνάζω αλλά αν θέλει ο κύριος admin να διαγράψει το μήνυμα μου ας το διαγράψει... Απλά δεν το γνώριζα και γι αυτό τα έγραψα κεφαλαία... Κρίνω όμως ότι πρέπει να μείνει στο forum αυτό το μήνυμα αλλιώς ας το σβήσει.....

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/android/general/jiayu-s3-5-5-inch-1080p-hd-4g-lte-t3015809/page397

Στους xda εχει αυτην ,βγηκε εχθες. Καποιος που να ξερει ας μας πει αν ειναι η τελικη...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αποστολή 17/6, αφιξη στο ταχυδρομειο μου 30/6. αγοραστηκε απο to2c, αποστολη με nl post. θα το παραλάβω Δευτέρα που θα γυρίσω και θα ενημερωσω σχετικά. ο χρονος παραλαβής για μένα αποτελεί νέο ρεκόρ :D :D :D :D :D:D :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :X :X :X
Αλλο πράγμα η Alfa...
Link to comment
Share on other sites

Τυχερός φίλε Alfakias74. Εγώ τελευταία στιγμή άλλαξα την παραγγελία από To2c σε Vickmall μέσω NL αλλά έρχεται τελικά για κάποιο λόγο με SG. Παραγγελία 16/6/2015 -> Despatch to overseas 18/6/2015 και ακόμα τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

αποστολή 17/6, αφιξη στο ταχυδρομειο μου 30/6. αγοραστηκε απο to2c, αποστολη με nl post. θα το παραλάβω Δευτέρα που θα γυρίσω και θα ενημερωσω σχετικά. ο χρονος παραλαβής για μένα αποτελεί νέο ρεκόρ :D :D :D :D :D:D :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :X :X :X

 

Και μενα 12 μερες εκανε να ερθει απο to2c, μεσω nlpost, αλλα δεν ξερω μηπως παιζει ρολο πιου ηταν η δευτερη ΄παραγγελια μεσα σε 1 μηνα απο αυτους, μιας και το πρωτο s3 μου πεσε για 1 δευτερολεπτο θαλασσα αλλα τελικα δεν το εσωσα :(

Παρεμπιπτοντως, οποιος θελει να πειραματιστει, ας μου στειλει πμ μηπως υπαρχει καποια παραμικρη πιθανοτητα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..

Ύστερα απο πολύ μεγάλη έρευνα και πολύ μελέτη (220 σελίδες!!!) έκανα και εγω την παραγγελία σε Vickmall.

26/6/15 Dispatched... και περιμένω.

Μόλις παραλάβω θα αρχίσω τις ερωτήσεις και εγώ γιατί δεν υπάρχει καμία περίπτωση να κάτσω να ξαναδιαβάσω ολόκληρο το φορουμ.:p:lol:

Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορούμε να προσθέσουμε δικά μας ringtones στίς επαφές ; Δεν μπορώ να βρώ αυτή την επιλογή .

Τα παίρνεις και τα πετάς μέσα στο φάκελο ringtones της συσκευής σου.θα τα εμφανίζει πάνω πάνω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..

Ύστερα απο πολύ μεγάλη έρευνα και πολύ μελέτη (220 σελίδες!!!) έκανα και εγω την παραγγελία σε Vickmall.

26/6/15 Dispatched... και περιμένω.

 

Πότε και πως έκανες παραγγελία αφού λόγω τις κατάστασης δεν μπορείς να κάνεις καμία συναλλαγή με το εξωτερικό.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχει κάρτα εξωτερικού μπορεί

 

----- προσθήκη μηνύματος 60 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπορώ να βάλω widget στην οθόνη κλειδώματος; γνωρίζει κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Πότε και πως έκανες παραγγελία αφού λόγω τις κατάστασης δεν μπορείς να κάνεις καμία συναλλαγή με το εξωτερικό.

Όπως βλέπεις το dispatch είναι 26/6

Την παραγγελία την έκανα την προηγούμενη εβδομάδα.

Link to comment
Share on other sites

Για όσους θέλουν να βάλουν τη νέα ROM από xda-developers (01/07/2015) ορίστε το link:

 

http://forum.xda-developers.com/android/development/rom-jiayu-s3-01072015-t3148997

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου προτείνει κάποια εφαρμογή sms που να μπορώ να γράφω πάνω από 70 χαρακτήρες; δοκίμασα την go sms και textra και δεν γράφεις παραπάνω από 70 χαρακτήρες.
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου προτείνει κάποια εφαρμογή sms που να μπορώ να γράφω πάνω από 70 χαρακτήρες; δοκίμασα την go sms και textra και δεν γράφεις παραπάνω από 70 χαρακτήρες.

εγω το TEXTRA εχω και εχει κανονικα 160 χαρακτηρες, αρκει να το ρυθμισεις.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...