Jump to content

Jiayu S3


sam28
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου ήρθε το κινητό πίσω από το εργοστάσιο, που είχε πάει για αλλαγή κεραίας wifi και τώρα παρατηρώ, ότι δεν έχω καθόλου 4G στην Wind, σε σημεία που πριν 1 μήνα είχα (πριν φύγει το κινητό για Κινα). Είπα ότι φταίει η Lolipop στην αρχή, αλλά ξαναέβαλα την 4.4.4 και 4G πάλι άφαντο. Θα προσπαθήσω να βρω μια ενεργή 4G κάρτα της Cosmote για να σιγουρευτώ ότι ούτε εκεί πιάνει και μετά το σφάζω, να δω μήπως τα πινάκια της κεραίας 4G έχουν στραβοπατήσει.

 

Ξέρει κανείς ποιά από τις δύο είναι, η δεξιά ή ή αριστερή?

 

Δεν έχει τελικά θέμα η Lolipop Beta 3, έβαλα κάρτα Cosmote και συνδέθηκε σε 4G δίκτυο με την μία. Άρα, χαζομάρες της Wind είναι...

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος έχει να μου προτείνει έναν καλό dialer για τι τηλέφωνα μας; έχω τον x dialer αλλά θέλω μια αλλαγή

εγώ έβαλα το True Phone και βρήκα την υγειά μου... υποστηρίζει άψογα τις δύο κάρτες

Link to comment
Share on other sites

εγώ έβαλα το True Phone και βρήκα την υγειά μου... υποστηρίζει άψογα τις δύο κάρτες

 

Και εγω το ιδιο εχω κσι ειμαι απολυτα ευχαριστημενος.

Jiayu G3 (a lot of time ago)...

Jiayu S3 (for spare)

Ulefone T1

Elephone S8

Xiaomi Redmi Note 8!!!

Link to comment
Share on other sites

κι εγώ το παρατήρησα αυτό το ease.

 

μάλιστα όταν πατάς παρατεταμένα το home για να δεις τι εφαρμογές είναι ανοικτές και να σβήσεις όσες θες, πάντα είναι ανοικτό....

 

το σβήνω από εκεί και όταν το ξανακάνω ξαναεμφανίζεται

 

τώρα το έψαξα και το έσβησα από τις εφαρμογές...να δούμε αν θα εμφανιστεί ξανά

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάντε μου μια χάρη όσοι έχετε το κινητό αν μπορειται... Κοιτάξτε λίγο στο φλας αν δουλεύουν και τα 2 φλας το ίδιο γιατί σήμερα το πήρα το κινητό στα χέρια μου και μου φαίνεται ότι το επάνω φλας δουλεύει πιο λίγο από το κάτω ή δεν δουλεύει ίσως και καθόλου.. Κοιτάξτε λίγο σας παρακαλώ...

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει τελικά θέμα η Lolipop Beta 3, έβαλα κάρτα Cosmote και συνδέθηκε σε 4G δίκτυο με την μία. Άρα, χαζομάρες της Wind είναι...

 

Εγω τι ειπα ποιο πανω γιαυτο το θεμα μαλλον δεν διαβάζετε τι γραφουμε και λεμε τα ιδια και τα ιδια

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάντε μου μια χάρη όσοι έχετε το κινητό αν μπορειται... Κοιτάξτε λίγο στο φλας αν δουλεύουν και τα 2 φλας το ίδιο γιατί σήμερα το πήρα το κινητό στα χέρια μου και μου φαίνεται ότι το επάνω φλας δουλεύει πιο λίγο από το κάτω ή δεν δουλεύει ίσως και καθόλου.. Κοιτάξτε λίγο σας παρακαλώ...

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

δουλεύουν το ίδιο

Link to comment
Share on other sites

Πφφ τότε μάλλον μου ήρθε με πρόβλημα στο φλας :\ το επάνω φλας είναι πιο χαμηλό από το κάτω ή μπορεί να μην δουλεύει και καθόλου... Δεν μπορώ να καταλάβω καλά γιατί με εμποδίζει το κάτω να δω... καιδεν νομίζω να αξίζει να το στείλω πίσω να περιμένω 1 μήνα για 1 φλας :\
Link to comment
Share on other sites

Δε βαριέσαι... Όλα (ή πολλά τέλος πάντων) έχουν και από κάτι - κινέζικα είναι άλλωστε.

Αλλά αν δεν είναι κάτι φοβερό, ζούμε με αυτά - πού να το στέλνεις τώρα πίσω - και δεν ξέρεις και τι θα σου 'ρθει πίσω!

 

Και το δικό μου ας πούμε έχει ένα έντονο backlight bleed στο κάτω μέρος της οθόνης, στη μέση, σε μέγεθος νομίσματος του 1 ευρώ περίπου.

Με ενόχλησε πολύ στην αρχή, αλλά τελικά το αγνόησα.

Η αλήθεια είναι ότι είναι ιδιαίτερα εμφανές με κάποιο ανοιχτόχρωμο background - όπως π.χ. αυτό στα μενού του συστήματος, αλλά δεν ήμουνα για επιστροφές...

 

Κανείς άλλος, αλήθεια, έχει παρόμοιο πρόβλημα...;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να μπαίνουν οι φωτο και τα βίντεο που τραβάω στην κάρτα sd και όχι στη μνήμη του τηλεφώνου;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!!!εχουμε την αγωνια μας με τα της πατριδας μας εχουμε και την τρελα με τα κινητα μας ομως!!!Σημερα μου στειλανε το tracking number!!!απο που μπορω πλεον να το παρακολουθω μπορει καποιος να με βοηθησει???η μεταφορικη αν καταλαβα σωστα ειναι η 4PX και το tracking number ξεκιναει με RF και τελειωνει σε SG!!!επισης οταν εκανα την παραγγελια ζητησα να με σταλει με NL Post -Registered Airmail

 

Ευχαριστω πολυ προκαταβολικα!!!

Link to comment
Share on other sites

Δε βαριέσαι... Όλα (ή πολλά τέλος πάντων) έχουν και από κάτι - κινέζικα είναι άλλωστε.

Αλλά αν δεν είναι κάτι φοβερό, ζούμε με αυτά - πού να το στέλνεις τώρα πίσω - και δεν ξέρεις και τι θα σου 'ρθει πίσω!

 

Και το δικό μου ας πούμε έχει ένα έντονο backlight bleed στο κάτω μέρος της οθόνης, στη μέση, σε μέγεθος νομίσματος του 1 ευρώ περίπου.

Με ενόχλησε πολύ στην αρχή, αλλά τελικά το αγνόησα.

Η αλήθεια είναι ότι είναι ιδιαίτερα εμφανές με κάποιο ανοιχτόχρωμο background - όπως π.χ. αυτό στα μενού του συστήματος, αλλά δεν ήμουνα για επιστροφές...

 

Κανείς άλλος, αλήθεια, έχει παρόμοιο πρόβλημα...;

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου... Έχεις δίκιο και με βοήθησες αρκετά γιατί είχα ''ξενερώσει'' λίγο :P

 

Αλήθεια τώρα κανένα προβληματάκι άλλος?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!Υπαρχει μια εφαρμογη μεσα με ονομα "easy" .Ξερετε τι ακριβως κανει?

Διάβασε στις 2-3 προηγούμενες σελίδες και θα δεις

Link to comment
Share on other sites

Δε βαριέσαι... Όλα (ή πολλά τέλος πάντων) έχουν και από κάτι - κινέζικα είναι άλλωστε.

Αλλά αν δεν είναι κάτι φοβερό, ζούμε με αυτά - πού να το στέλνεις τώρα πίσω - και δεν ξέρεις και τι θα σου 'ρθει πίσω!

 

Και το δικό μου ας πούμε έχει ένα έντονο backlight bleed στο κάτω μέρος της οθόνης, στη μέση, σε μέγεθος νομίσματος του 1 ευρώ περίπου.

Με ενόχλησε πολύ στην αρχή, αλλά τελικά το αγνόησα.

Η αλήθεια είναι ότι είναι ιδιαίτερα εμφανές με κάποιο ανοιχτόχρωμο background - όπως π.χ. αυτό στα μενού του συστήματος, αλλά δεν ήμουνα για επιστροφές...

 

Κανείς άλλος, αλήθεια, έχει παρόμοιο πρόβλημα...;

 

Εχω παρατηρηση κι εγω το ιδιο.Το εχω αναφερει πιο πισω.Οχι τοσο μεγαλο που λες και οταν ζεστενετε μονο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!!!εχουμε την αγωνια μας με τα της πατριδας μας εχουμε και την τρελα με τα κινητα μας ομως!!!Σημερα μου στειλανε το tracking number!!!απο που μπορω πλεον να το παρακολουθω μπορει καποιος να με βοηθησει???η μεταφορικη αν καταλαβα σωστα ειναι η 4PX και το tracking number ξεκιναει με RF και τελειωνει σε SG!!!επισης οταν εκανα την παραγγελια ζητησα να με σταλει με NL Post -Registered Airmail

 

Ευχαριστω πολυ προκαταβολικα!!!

 

Πάντως έρχεται με Singapore Post και οχι NL Post που ζήτησες

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να μπαίνουν οι φωτο και τα βίντεο που τραβάω στην κάρτα sd και όχι στη μνήμη του τηλεφώνου;

Τι λέτε γι'αυτό Υπάρχει τρόπος;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να μπαίνουν οι φωτο και τα βίντεο που τραβάω στην κάρτα sd και όχι στη μνήμη του τηλεφώνου;

 

 

 

 

 

Τι λέτε γι'αυτό Υπάρχει τρόπος;

 

 

 

Με extra εφαρμογή κάμερας...

Εγώ με lenovo super camera πχ το κάνω.

Link to comment
Share on other sites

Τι λέτε γι'αυτό Υπάρχει τρόπος;

 

Αν πας ρυθμίσεις μετά αποθηκευτικός χώρος και επιλέξεις κάρτα sd θα αποθηκεύονται εκεί.

Απλά πρέπει να το επαναλαμβανεις μετά από κάθε επανεκκίνηση

Link to comment
Share on other sites

Αν πας ρυθμίσεις μετά αποθηκευτικός χώρος και επιλέξεις κάρτα sd θα αποθηκεύονται εκεί.

Απλά πρέπει να το επαναλαμβανεις μετά από κάθε επανεκκίνηση

 

Ρε παιδία πως περνάμε την ΟΤΑ Lollipop LP_S3S-20150623-142703_OTA.

Flashara την 5.1 αλλα όταν κάνω update me to update.zip είτε απο τις ρυθμίσεις είτε απο το recovery αποτυγχάνει.

Τι κάνω λάθος;

 

Οπως και να έχει, βρήκα LP_S3S-20150623-142703_FlashTool θα την φλασάρω να δω.

Edited by wxkin
Link to comment
Share on other sites

Αν πας ρυθμίσεις μετά αποθηκευτικός χώρος και επιλέξεις κάρτα sd θα αποθηκεύονται εκεί.

Απλά πρέπει να το επαναλαμβανεις μετά από κάθε επανεκκίνηση

 

Ακριβως αυτο....απλα σε εμενα αποθηκευετε η εντολη.Σιγουρα πρεπει να κανεις αυτην την διαδικασια καθε φορα που κανεις επανακινηση?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οχι δεν χρειαζεται καθε φορα επαννεκινηση,μια φορα δινεις την εντολη και κανεις μια φορα επανεκινηση και εισαι οκ...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...