Jump to content

Jiayu S3


sam28
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα μια χαρά δουλεύει το titanium που έχω πάρειbackup τις εφαρμογές απλά πρέπει από τις ρυθμίσεις να του πεις ξανά που στην κάρτα μνήμης έχεις τον φάκελλο με το backup
Link to comment
Share on other sites

Το έκανα αυτό που λες έβρισκε τον φάκελο αλλά δεν διάβαζε το περιεχόμενο το τιτανιουμ

 

----- προσθήκη μηνύματος 71 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τέλος πάντων τώρα τις πέρασα.με το τριγωνακι που εμφανίζεται στην μπάρα ειδοποίησης που μας λέει για τη σιμ κάρτα πως το κάνουμε αόρατο;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!εχω μπερδευτει στο needrom.εχω το 2ραμ και δεν ξερω ποια ρομ να κατεβασω..για lollipop μιλαω.

 

ρε μαγκες,κανενας για εδω???

Link to comment
Share on other sites

ρε μαγκες,κανενας για εδω???

 

την ίδια ερώτηση έχω κι εγώ η s3b με τα 2gb αν περασουμε τη lolipop

που έχει μόνο για s3s στο needrom θα μπρικάρουμε το κιν?

Link to comment
Share on other sites

την ίδια ερώτηση έχω κι εγώ η s3b με τα 2gb αν περασουμε τη lolipop

που έχει μόνο για s3s στο needrom θα μπρικάρουμε το κιν?

 

Εγώ νομίζω κάνει και 2gb απλός θα άπενεργοποιηθει το NFC

 

Από λέει εδω κάνει και για την standard edition

Edited by panos314

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.. Σε κανεναν ειχε θεμα το ηχειο του κινητου να μην παιζει μετα απο διαστημα λειτουργιας;; ειχε κολησει δεν συνδεοταν σε υπολογιστη και δεν ξεκινουσε flash..εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων παλι δεν παιζει ηχος..να παω για flash υπαρχει πιθανοτητα να φτιαξει;

 

Μπορει κανεις να απαντησει;; συνδεω το κινητο στον υπολογιστη να ξεκινησει flash και απλα φορτιζει;; και δεν παιζει ακομα το ηχειο;; τι μπορω να κανω;; πως μπορω να ξεκινησω flash?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!! Σημερα ειδα οτι στην συσκευη μου εχει εγκατασταθει ενα προγραμμα με το ονομα ease για το οποιο δεν γνωριζω ουτε πως βρεθηκε στην συσκευη μου ουτε τι ειναi . Υπαρχει κατι παρομοιο σε καποιον ; να το σβησω; Edited by prazi
Link to comment
Share on other sites

Μπορει κανεις να απαντησει;; συνδεω το κινητο στον υπολογιστη να ξεκινησει flash και απλα φορτιζει;; και δεν παιζει ακομα το ηχειο;; τι μπορω να κανω;; πως μπορω να ξεκινησω flash?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=410401&page=1

 

Πάνε εδώ διάβασε και πραξε

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει στις εφαρμογές του συστήματος εφαρμογή σημειώσεων;ή Πρέπει να κατεβάσω από το play;
Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=410401&page=1

 

Πάνε εδώ διάβασε και πραξε

 

Φιλε μου ξερω να κανω flash εχω κανει σε jiayu απλα ελεγα μηπως μπορει να βοηθησει κανενας γιατι δεν ξεκιναει ενω εχει τα drivers και αρχιζει να φορτιζει...αλλα σημερα ενω χθες το κινητο φορτιζε σημερα ουτε φορτιζει :(

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι στο θέμα των επανεκκινήσεων τελικά δεν είναι θέμα μπαταρίας αλλά μάλλον sim (είμαι μέσα στα νεύρα :mad:) το κινητό λειτουργεί σε ολα του μια χαρά.

Σήμερα πήγα να του περάσω μονάδες μιας και έχω κάρτα, μόλις κάνω κλήση στο 1314 μπλοκάρει και μου κάνει επανεκκίνηση

το δοκίμασα πάνω απο 5 φορές και μου το κάνει συνέχεια,έβγαλα την μπαταρία και την sim που την έχω στην 1η θέση στην 4G

μιάς και η κάρτα είναι 4G, μου το έχει κάνει και σε κλήση που έκανα σε κινητό σε φίλο και άρχισα να υποπτεύομαι πως είναι ασυμβατότητα sim.

Έχει συμβεί σε κάποιον απο εσάς το ίδιο πρόβλημα υπάρχει κάποια λύση;

Αν έχει ειπωθεί σε παλιότερο ποστ αν μπορεί κάποιος να με παραπέμψει

γιατί 250 αναρτήσεις δεν έιναι και λίγες ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!! Σημερα ειδα οτι στην συσκευη μου εχει εγκατασταθει ενα προγραμμα με το ονομα ease για το οποιο δεν γνωριζω ουτε πως βρεθηκε στην συσκευη μου ουτε τι ειναi . Υπαρχει κατι παρομοιο σε καποιον ; να το σβησω;

 

Και εγώ το είδα πριν από λίγο και το πέταξα....

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!! Σημερα ειδα οτι στην συσκευη μου εχει εγκατασταθει ενα προγραμμα με το ονομα ease για το οποιο δεν γνωριζω ουτε πως βρεθηκε στην συσκευη μου ουτε τι ειναi . Υπαρχει κατι παρομοιο σε καποιον ; να το σβησω;

 

Χτες το ειδα πρωτη φορα και μου φανηκε παραξενο..Σημερα το εσβησα γιατι εψαχνα για το τι ειναι και δεν βρηκα τιποτα..

Link to comment
Share on other sites

Χτες το ειδα πρωτη φορα και μου φανηκε παραξενο..Σημερα το εσβησα γιατι εψαχνα για το τι ειναι και δεν βρηκα τιποτα..

 

Και γω μια απο τα ιδια...δεν βρηκα τι και πως εμφανιστηκε.. Εφαγε διαγραφη .. Ελπιζω μην καναμε καμια βλακεια

Link to comment
Share on other sites

Το τριγωνακι μετά από επανεκκίνηση που λέει ότι η σιμ είναι απενεργοποιημένη πως το βγάζουμε από τη μπάρα ειδοποίησης;
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!! Σημερα ειδα οτι στην συσκευη μου εχει εγκατασταθει ενα προγραμμα με το ονομα ease για το οποιο δεν γνωριζω ουτε πως βρεθηκε στην συσκευη μου ουτε τι ειναi . Υπαρχει κατι παρομοιο σε καποιον ; να το σβησω;

 

Εμενα νομιζα οτι μου εφανιστηκε νολις του περασα τον Nova launcher. Αλλα για να σας βγηκε κι εσας δεν ξερω τι μπορει να ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Πρωτο μου POST.

Καλησπερα σε ολα τα μελη του myphone και ειδικα σε εμας με το S3.

Το δικο μου αφιχθη πριν 2 ημερες και κανει νανακια του στην «γοργοφτερη»

αγκαλη των ελτα. …

Ελπιζω να μου παραδωθει συντομα βαφτισμενο και μυρωμενο και προπαντως σε καλη λειτουργικη κατασταση.

Επειδη δεν ειχε GAAPS εγκατεστημενα ο πωλητης μου εστειλε το PHONESKY.APK

Η ερωτηση μου είναι η εξης:

Το γνωριζετε?

Να το βαλω?

Είναι η καλυτερη λύση?

Ζητω εκ των προτερων την κατανοηση σας εάν αυτό το εχετε εξαντλησει αλλα 210 σελλιδες μου πεφτουνε κομματακι πολλες για να τις ψαξω.

Οποιαδηποτε βοηθεια ευπροσδεκτη.

Ευχαριστω

ΥΓ1. εάν χρειαζεστε το ΑΡΚ προφανως και μπορω να σας το δωσω

ΥΓ2. Το αγορασα από το ΑLI Ε 175 (3G ram) και δωρα θηκη σιλικονης και tempered glass screen +NL POST

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να έχω 160 χαρακτήρες στα μνμ sms;
τυχερακια...τελικα σημερα παρελαβες...δεν μου λες εσενα ηρθε απευθειας απο ολλανδια στην θεσσαλονικη;;;;γιατι κανονικα παει βενιζελος και μετα θεσσαλονικη...κουφαθηκα τωρα...κανε μου μια χαρη στειλε μου σε π.μ το track number σου να τσεκαρω τις ημερομηνιες με τις δικες μου...και επισης σου ηρθε με playstore εγκατεστημενο και δουλευει σωστα;;
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να έχω 160 χαρακτήρες στα μνμ sms;

Βάλε την εφαρμογη go sms

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να έχω 160 χαρακτήρες στα μνμ sms;

Υπάρχουν διάφορες εφαρμογές μηνυμάτων που υποστηρίζουν SMS με 160 χαρακτήρες (ψάξε στις ρυθμίσεις τους για επιλογή "strip unicode" για να ενεργοποιήσεις τη σχετική δυνατότητα):

- το Go SMS Pro που λέει παραπάνω ο zananiro

- το Handcent SMS

- το Chomp SMS και το Textra SMS υποτίθεται ότι το κάνουν κι αυτά, αλλά δεν είμαι σίγουρος...

 

Επίσης, λίγα από αυτά υποστηρίζουν dual sim, ενώ έχουν και τα θεματάκια τους - δε συνεργάζονται σωστά π.χ με το κλασσικό notification για νέο sms που εμφανίζεται στη lock screen.

 

 

Για όποιον θέλει κάτι που να υποστηρίζει 160 χαρ., να συνεργάζεται πλήρως με ό,τι άλλο έχει πάνω το τηλέφωνο (σε 4.4.4 τουλάχιστον - δεν ξέρω αν θα παίξει σε Lollipop, πιθανώς όχι...), να έχει την αίσθηση της 'μαμίσιας' εφαρμογής (αλλά με έξτρα δυνατότητες και ρυθμίσεις), αλλά δυστυχώς και αυτό να υποστηρίζει μόνο μία sim, έχω να προτείνω το εξής (αυτό χρησιμοποιώ και εγώ και έχω... βρει την υγειά μου):

 

Κατεβάζετε το apk (έχει και επιλογές - διαφορετικά apk για διαφορετικά χρωματικά σχήματα) από εδώ:

http://forum.xda-developers.com/google-nexus-5/themes-apps/app-custom-mms-apk-speech-bubbles-emoji-t2565336

Είναι η messaging εφαρμογή από Cyanogenmod, που υποστηρίζει την "strip unicode" δυνατότητα (βλ. 160 χαρακτήρες με Ελληνικά), περαιτέρω βελτιωμένη μάλιστα από τον τύπο που έχει ανοίξει το σχετικό θέμα.

 

Εγκατάσταση:

- Μεταφέρετε το apk στον αποθηκευτικό χώρο του τηλεφώνου (SD card ή internal storage). Αν το όνομα διαφέρει, το αλλάζετε σε "Mms.apk".

- Κάνετε enable το root από τις ρυθμίσεις της συσκευής (αν δεν το έχετε ήδη).

- Χρησιμοποιώντας έναν file manager με δυνατότητα πρόσβασης στο εσωτερικό filesystem του τηλεφώνου (π.χ. ES Explorer), πάτε στο path: /system/priv-app, βρίσκετε την εφαρμογή μηνυμάτων της 'μαμάς' με όνομα Mms.apk και τη μετονομάζετε σε κάτι άλλο, π.χ. Mms.apk.BAK.

- Αν τυχόν η ROM σας έχει μαζί με αυτήν και ένα αρχείο Mms.odex, το μετονομάζετε και αυτό (π.χ. Mms.odex.BAK).

- Μεταφέρετε το καινούριο Mms.apk από τον αποθηκευτικό χώρο και το βάζετε στο /system/priv-app.

- Του αλλάζετε τα permissions ώστε να φαίνονται έτσι: rw-r--r-- (ή 644, για τους πιο σχετικούς με unix/linux)

- *Μπορεί* να χρειαστεί και ένα reboot - κανονικά δε χρειάζεται

- Μη σας ανησυχήσει που το εικονίδιο των μηνυμάτων έχει εξαφανιστεί από τη γραμμή εφαρμογών στο κάτω μέρος της οθόνης. Απλώς ανοίξτε το app drawer (την οθόνη με όλες τις εφαρμογές του android), βρείτε το εικονίδιο και μεταφέρετέ το και πάλι στο dock, στο κάτω μέρος της οθόνης.

- Μην ξεχάσετε να ανοίξετε την εφαρμογή και να ενεργοποιήσετε στις ρυθμίσεις της το "strip unicode" - και όποιες άλλες από τις έξτρα δυνατότητες παρέχει.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα νομιζα οτι μου εφανιστηκε νολις του περασα τον Nova launcher. Αλλα για να σας βγηκε κι εσας δεν ξερω τι μπορει να ειναι.

 

Εννοώ κάθε φορά που κάνω επανεκκίνηση ξαναβγαίνει.

 

Και γω μια απο τα ιδια...δεν βρηκα τι και πως εμφανιστηκε.. Εφαγε διαγραφη .. Ελπιζω μην καναμε καμια βλακεια

 

Χτες το ειδα πρωτη φορα και μου φανηκε παραξενο..Σημερα το εσβησα γιατι εψαχνα για το τι ειναι και δεν βρηκα τιποτα..

 

Και εγώ το είδα πριν από λίγο και το πέταξα....

 

Καλημερα!! Σημερα ειδα οτι στην συσκευη μου εχει εγκατασταθει ενα προγραμμα με το ονομα ease για το οποιο δεν γνωριζω ουτε πως βρεθηκε στην συσκευη μου ουτε τι ειναi . Υπαρχει κατι παρομοιο σε καποιον ; να το σβησω;

 

Παίδες πέταμα τo ease. Είναι bitcoin miner

HD for Life..;)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...