Jump to content

Jiayu S3


sam28
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλυτερα μιλα με την τεχνικη εξυπηρετηση απο εκει που το πηρες. στελνοντας φωτογραφιες καθε φορα για να πατας τη σωστη κινηση. μαλλον ειναι recovery mode.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή πάω για παραγγελία...άσπρο ή μαύρο ?? Τί λέτε ?
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα λευκό με την extra μπαταρία και τον εξτρά φορτιστή από το vickmall.

 

Παραγγελία 12/5

Μέχρι 20/5 pre-advised

28/5 αεροδρόμιο Ελλάδα

Σήμερα 29/5 10:00 το πρωί στην πόρτα μου από την ταχυδρόμο.

 

Πραγματικά δεν το περίμενα τόσο γρήγορα. (ξέχασα με POST NL)

 

Θα παίξουμε το τριήμερο και μπορέσω θα ανεβάσω και κανένα unboxing.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω παρελαβα απο vickmall προβληματικη συσκευη και σταληκε πισω για full refund (αρνηθηκαν να στειλουν αλλη)... Ειχαμε χοντρο θεμα, πραγματικα απορω γιατι θεωρειται ως το πιο αξιοπιστο κινεζικο online store.

 

Προφανώς αρνήθηκαν να στείλουν άλλη, προτού παραλάβουν την ελλατωματική. Φυσικό είναι αυτό, δεν γίνεται αλλιώς, το έχεις δει να γίνεται πουθενά αλλού αυτό, να σου στέλνουν και 2η συσκευή προτού γυρίσεις την πρώτη?

Link to comment
Share on other sites

Επειδή πάω για παραγγελία...άσπρο ή μαύρο ?? Τί λέτε ?

 

Το άσπρο είναι ποιο αρχοντικό. Να φανταστείς όταν ήταν να το πάραγγειλω, με χάλασε πολύ που δεν ειχε άσπρο,εμενα από το ταμπλετ μέχρι και το Smartphone είναι άσπρα. Μετά παρήγγειλα το καπάκι πίσω άσπρο να κάνει αντίθεση και τα handsfree τις xiaomi άσπρα τα πηρα. Ευτυχώς βρήκα καπακι με NFC.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς αρνήθηκαν να στείλουν άλλη, προτού παραλάβουν την ελλατωματική. Φυσικό είναι αυτό, δεν γίνεται αλλιώς, το έχεις δει να γίνεται πουθενά αλλού αυτό, να σου στέλνουν και 2η συσκευή προτού γυρίσεις την πρώτη?

 

Μαλλον δεν το διατυπωσα σωστα (παραλογο θα ταν αν ζητουσα αυτο που λες).

Προσφερθηκα να ξαναπληρωσω για να μου στειλουν νεα συσκευη και οταν φτασει η (αποδεδειγμενα με video που εστειλα) ελαττωματικη πισω να μου κανουν full refund.

Αρνηθηκαν όποιαδηποτε νεα αγορα μου, υποθετω γιατι τους πηγα "κοντρα" και δεν κρατησα την ελαττωματικη οπως μου ζητησαν (αν ειναι δυνατον). Σταληκε πισω και τωρα περιμενω για το full refund απο paypal.

 

Απαραδεκτοι

Edited by chris_a
Link to comment
Share on other sites

αυτά είναι ελληναράδικες χαζομάρες... πηγαίνουμε να δούμε κανένα σχόλιο για τις εντυπώσεις για το κινητό και αντί αυτού βλέπουμε δεκάδες σχόλια ΜΟΝΟ από Έλληνες που έχουν απαιτήσεις!!! φαντάζομαι οι υπόλοιποι λαοί που δεν το κάνουν, παίρνουν σκάρτα κινητά ε; εγώ πάντως έχω πάρει καμιά δεκαπενταριά κινητά για μένα και φίλους, χωρίς να αφήσω ποτέ σχόλιο και δεν είχα ποτέ πρόβλημα!!! (δεν είναι προσωπική η απάντηση, το μυνημά σου ήταν απλά η αφορμή)

 

Ο συμφορίτης ρώτησε που και πως γράφουμε για το root και για την εγκατάσταση του playstore γι αυτό τον παρέπεμψα εκεί να δει, δεν τον έστειλα να δει σχόλια και γνώμες για την συσκευή, όποιος θέλει απόψεις για το κινητό είτε διαβάζει όλες τις σελίδες του νήματος εδώ η το γκουγκλάρει και βλέπει και review απο ξένες πηγές για να μην έχει να αντιμετωπίσει ελληναράδικες χαζομάρες.

Link to comment
Share on other sites

Ο συμφορίτης ρώτησε που και πως γράφουμε για το root και για την εγκατάσταση του playstore γι αυτό τον παρέπεμψα εκεί να δει, δεν τον έστειλα να δει σχόλια και γνώμες για την συσκευή, όποιος θέλει απόψεις για το κινητό είτε διαβάζει όλες τις σελίδες του νήματος εδώ η το γκουγκλάρει και βλέπει και review απο ξένες πηγές για να μην έχει να αντιμετωπίσει ελληναράδικες χαζομάρες.

 

Πες τα παλικάρι γιατι εγω ημουν κοροϊδο που διάβασα όλα τα ποστ εδώ για το Jiayu s3 και πήρα μόνος μου την απόφαση τα το αγοράσω και τελικά βγαίνει σκυλί γρήγορο χωρίς ψεγαδι επάνω του (vickmall.com) και κάποιοι τα περιμένουν όλα στο πιάτο. Διάβασε αποφάσισε αγόρασε.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς αρνήθηκαν να στείλουν άλλη, προτού παραλάβουν την ελλατωματική. Φυσικό είναι αυτό, δεν γίνεται αλλιώς, το έχεις δει να γίνεται πουθενά αλλού αυτό, να σου στέλνουν και 2η συσκευή προτού γυρίσεις την πρώτη?

Και όμως, το έκανε σε παραγγελία φίλης το Gearbest! Έστειλαν αρχικά λάθος συσκευή (οκ, λίγο χοντρό, εδώ που τα λέμε), έστειλε mail στο customer support τους και έγραψα και εγώ το θέμα εδώ στο thread του Gearbest (υποψιάζομαι βέβαια ότι αυτό ίσως ήταν που έκανε τη διαφορά).

Προς μεγάλη μου έκπληξη πάντως, με το που τους είπαμε ότι στείλαμε την αρχική συσκευή πίσω (τους στείλαμε και tracking number, αλλά το πακέτο μπορεί να είχε μέσα και... πέτρες!), έστειλαν την καινούρια!

Δεν τους το 'χα...

 

Πες τα παλικάρι γιατι εγω ημουν κοροϊδο που διάβασα όλα τα ποστ εδώ για το Jiayu s3 και πήρα μόνος μου την απόφαση τα το αγοράσω και τελικά βγαίνει σκυλί γρήγορο χωρίς ψεγαδι επάνω του (vickmall.com) και κάποιοι τα περιμένουν όλα στο πιάτο. Διάβασε αποφάσισε αγόρασε.

Και εσείς οι... νεώτεροι :p έχετε και το φόρουμ για να δείτε εντυπώσεις και σχόλια χρηστών.

Οι πρώτοι που το πήραμε, το παραγγείλαμε στα τυφλά, όταν ακόμα ήταν σε προπαραγγελία στα τέλη του '14 - αρχές '15, με βάση μόνο τα specs και την (όποια) φήμη της Jiayu.

Αν και οκ, το νήμα εδώ έχει αρχίσει να γίνεται ψιλο-τεράστιο και δυστυχώς (όπως και με όλα σχεδόν τα άλλα στο φόρουμ) γεμίζει με posts κάποιων που ρωτούν πράγματα που μπορεί να έχουν απαντηθεί και 1-2 σελίδες πίσω...

Σα μέση οδό, θα θεωρούσα λογικό να διαβάσει τουλάχιστον κανείς τις τελευταίες 10-15 σελίδες, και αν δε βρει απάντηση στο ερώτημά του, ρωτάει...

Edited by w2o4ts
Link to comment
Share on other sites

Το άσπρο είναι ποιο αρχοντικό. Να φανταστείς όταν ήταν να το πάραγγειλω, με χάλασε πολύ που δεν ειχε άσπρο,εμενα από το ταμπλετ μέχρι και το Smartphone είναι άσπρα. Μετά παρήγγειλα το καπάκι πίσω άσπρο να κάνει αντίθεση και τα handsfree τις xiaomi άσπρα τα πηρα. Ευτυχώς βρήκα καπακι με NFC.

 

Μπορεις να μου δωσεις link για το ασπρο καπακι με NFC? Οπου το βρισκω δεν υποστηριζει NFC κι εχω ξενερωσει.

Link to comment
Share on other sites

Ο συμφορίτης ρώτησε που και πως γράφουμε για το root και για την εγκατάσταση του playstore γι αυτό τον παρέπεμψα εκεί να δει, δεν τον έστειλα να δει σχόλια και γνώμες για την συσκευή, όποιος θέλει απόψεις για το κινητό είτε διαβάζει όλες τις σελίδες του νήματος εδώ η το γκουγκλάρει και βλέπει και review απο ξένες πηγές για να μην έχει να αντιμετωπίσει ελληναράδικες χαζομάρες.

κατά την γνώμη μου η απάντηση θα έπρεπε να είναι "ΔΕΝ γράφουμε για root και για google play, έχουν οι κινέζοι καθημερινώς δεκάδες παραγγελίες και ξέρουν πώς να κάνουν τις αποστολές" και όχι να τον προτρέψεις να κάνει ότι και οι υπόλοιποι... κατά τ'άλλα έχω διαβάσει ολόκληρα φόρουμ και για κινητά που έχω αγοράσει και για άλλα που σκεφτόμουν οπότε η "επίθεση" και των δυο σας (panos314) για αυτό το θέμα είναι άκυρη! ίσως αν στις σελίδες της συσκευής υπήρχαν μόνο σχόλια του είδους "το κινητό μου ήρθε σώο και αβλαβές" ή πχ "είχε το τάδε πρόβλημα..." ή ότι άργησε να αποσταλή παρόλο που έλεγε ότι είναι σε διαθεσιμότητα, να αποφεύγαμε μέσα στο φόρουμ τα ποστ που λένε "αχ θέλω να το αγοράσω! είναι καλό αυτό το μαγαζί; τό στέλνουν σωστά; μα πόσες μέρες κάνει να μου έρθει; κλπ κλπ που είναι άσχετες με την συσκευη!!!

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να μου δωσεις link για το ασπρο καπακι με NFC? Οπου το βρισκω δεν υποστηριζει NFC κι εχω ξενερωσει.

 

http://www.to2c.com/jiayu-s3-original-battery-back-cover-case.html

 

Ορίστε παλικάρι

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

κατά την γνώμη μου η απάντηση θα έπρεπε να είναι "ΔΕΝ γράφουμε για root και για google play, έχουν οι κινέζοι καθημερινώς δεκάδες παραγγελίες και ξέρουν πώς να κάνουν τις αποστολές" και όχι να τον προτρέψεις να κάνει ότι και οι υπόλοιποι... κατά τ'άλλα έχω διαβάσει ολόκληρα φόρουμ και για κινητά που έχω αγοράσει και για άλλα που σκεφτόμουν οπότε η "επίθεση" και των δυο σας (panos314) για αυτό το θέμα είναι άκυρη! ίσως αν στις σελίδες της συσκευής υπήρχαν μόνο σχόλια του είδους "το κινητό μου ήρθε σώο και αβλαβές" ή πχ "είχε το τάδε πρόβλημα..." ή ότι άργησε να αποσταλή παρόλο που έλεγε ότι είναι σε διαθεσιμότητα, να αποφεύγαμε μέσα στο φόρουμ τα ποστ που λένε "αχ θέλω να το αγοράσω! είναι καλό αυτό το μαγαζί; τό στέλνουν σωστά; μα πόσες μέρες κάνει να μου έρθει; κλπ κλπ που είναι άσχετες με την συσκευη!!!

 

Δεν είναι επίθεση συγνώμη αν πέρασα τέτοια εντύπωση αλλά ας διαβάζουμε και λίγο δεν είναι κακό.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

http://www.to2c.com/jiayu-s3-original-battery-back-cover-case.html

 

Ορίστε παλικάρι

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δεν είναι επίθεση συγνώμη αν πέρασα τέτοια εντύπωση αλλά ας διαβάζουμε και λίγο δεν είναι κακό.

απλά έχω βαρεθεί να βλέπω αναρτήσεις που ρωτάνε αν είναι καλό το τάδε μαγαζί ή άλλους που λένε το παρήγγειλα τότε, γιατί δεν μου έχει έρθει. Πιστεύω ότι αν αντί για τις απαιτήσεις μας από το μαγαζί αφήναμε σχόλια με τις εντυπώσεις για την διεκπεραίωση της παραγγελίας από το κατάστημα, ίσως γλιτώναμε αρκετά τέτοια ποστ και ήταν πιο εύχρηστο το φόρουμ.

Link to comment
Share on other sites

κατά την γνώμη μου η απάντηση θα έπρεπε να είναι "ΔΕΝ γράφουμε για root και για google play, έχουν οι κινέζοι καθημερινώς δεκάδες παραγγελίες και ξέρουν πώς να κάνουν τις αποστολές" και όχι να τον προτρέψεις να κάνει ότι και οι υπόλοιποι... κατά τ'άλλα έχω διαβάσει ολόκληρα φόρουμ και για κινητά που έχω αγοράσει και για άλλα που σκεφτόμουν οπότε η "επίθεση" και των δυο σας (panos314) για αυτό το θέμα είναι άκυρη! ίσως αν στις σελίδες της συσκευής υπήρχαν μόνο σχόλια του είδους "το κινητό μου ήρθε σώο και αβλαβές" ή πχ "είχε το τάδε πρόβλημα..." ή ότι άργησε να αποσταλή παρόλο που έλεγε ότι είναι σε διαθεσιμότητα, να αποφεύγαμε μέσα στο φόρουμ τα ποστ που λένε "αχ θέλω να το αγοράσω! είναι καλό αυτό το μαγαζί; τό στέλνουν σωστά; μα πόσες μέρες κάνει να μου έρθει; κλπ κλπ που είναι άσχετες με την συσκευη!!!

 

Από την στιγμή που εμείς αγοράζουμε και αυτοί πωλούν είναι δικαίωμα μας να ζητήσουμε να γίνουν κάποια πράγματα εφόσον αυτά μπορούν να γίνουν και είναι υποχρέωση τους να τα κάνουν. Δεν υπάρχει καμία "επίθεση" , έκανα μια διευκρίνηση για το σχόλιο μου παραπάνω το όποιο εσύ σχολίασες ξεκινώντας με την φράση "αυτά είναι ελληναράδικες χαζομάρες". Κ για να μπούμε και στην ουσία του νήματος.

την συσκευή την κατέχω περίπου μια εβδομάδα και οι εντυπώσεις μου μέχρι τώρα είναι οι καλύτερες.

Η οθόνη είναι εκπληκτική με καλή φωτεινότητα ακόμη και κάτω απο έντονο ήλιο. Προσωπικά μέσα στο σπίτι έχω την φωτεινότητα στο ελάχιστο και είναι απόλυτα ικανοποιημένος. τα χρώματα είναι πολυ καλά και μπορείς να τα επεξεργαστείς με τις ρυθμίσεις απο το Miravision.

Το ηχείο είναι πολύ δυνατό ιδίως με τις ρυθμίσεις για την ενίσχυση του ήχου. Ένα πρόβλημα που αναφέρθηκε με τον ήχο λύνεται αν απενεργοποιήσεις το noise reduction.

Από επιδόσεις είναι τέρας για τα χρήματα που κοστίζει δεν κολλάει πουθενά στο antutu πιάνει 41000.

Η μπαταρία του κρατάει άνετα μια μέρα με έντονη χρήση (browsing , 3G/4G , παιχνίδια κ.α.) με απλή χρήση σε βγάζει πολύ περισσότερο.

Το gps είναι πολύ καλό και ακριβές (για την λίγη ώρα που το δοκίμασα)

Η φωτογραφική βγάζει ωραίες φωτογραφίες αν και αργεί να εστιάσει.

Link to comment
Share on other sites

απλά έχω βαρεθεί να βλέπω αναρτήσεις που ρωτάνε αν είναι καλό το τάδε μαγαζί ή άλλους που λένε το παρήγγειλα τότε, γιατί δεν μου έχει έρθει. Πιστεύω ότι αν αντί για τις απαιτήσεις μας από το μαγαζί αφήναμε σχόλια με τις εντυπώσεις για την διεκπεραίωση της παραγγελίας από το κατάστημα, ίσως γλιτώναμε αρκετά τέτοια ποστ και ήταν πιο εύχρηστο το φόρουμ.

 

Σωστά μιλάς, υπάρχει άλλο Thread γιαυτό ακριβώς το σκοπό. Δηλαδή υπάρχει ένα Thread, πια κινεζομαγαζα είναι αξιόπιστα και καλά, που πρέπει να πας να διαβάσεις εκεί το οποίο έκανα και εγώ, είδα ποια κινεζομαγαζα είναι αξιόπιστα έκανα έρευνα αγοράς σε αυτά που επελεξα να δω, διάβασα σχεδόν όλες τις κριτικές. Και μετά γιαυτον που δεν ξέρει θα πάει στο Thread που είναι για τα ΕΛΤΑ γενικά για τις παραγγελίες να ενημερωθεί και να προβεί στην παραγγελία που θέλει. Όπως έκανα και εγώ.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν εχει ξανα αναφερθει αλλα το ηχειο του τηλεφωνου δεν ειναι λιγο αδυναμο;

γτ το εχω τερμα ενταση οταν με περνουν τηλ και πολλες φορες δεν το ακουω!

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν εχει ξανα αναφερθει αλλα το ηχειο του τηλεφωνου δεν ειναι λιγο αδυναμο;

γτ το εχω τερμα ενταση οταν με περνουν τηλ και πολλες φορες δεν το ακουω!

 

Εγώ ακόμα και μέσα στο κόσμο και στην κίνηση μια χαρά καμπάνα ακούγεται

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω Lollipop στο επίσημο φόρουμ; http://bbs.ejiayu.com/forum-27-1.html

 

Φίλε μου κατάλαβες τπτ απο τα κινέζικα??? αλλάζει απο κάπου σε αγγλικά???

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου κατάλαβες τπτ απο τα κινέζικα??? αλλάζει απο κάπου σε αγγλικά???

 

Έχει πολλά bugs και είναι για τα 2gb standard edition έχει πρόβλημα με τον ήχο το 4g δίκτυο με τις κάμερες και της δύο γενικά ακόμα θέλει δουλειά.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Κατα λαθος με καποιο συνδιασμο πλήκτρων εκανα print screen.ξέρει κανείς πως?:worry:

 

Έλεος σε όλα τα Android πατάς volume - και power button ταυτόχρονα

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν εχει ξανα αναφερθει αλλα το ηχειο του τηλεφωνου δεν ειναι λιγο αδυναμο;

γτ το εχω τερμα ενταση οταν με περνουν τηλ και πολλες φορες δεν το ακουω!

Υποθέτω ότι εννοείς μάλλον το ακουστικό (γιατί το "ηχείο" παραπέμπει μάλλον σε ανοιχτή ακρόαση).

Για μένα το ηχείο είναι αρκετά ως πολύ δυνατό -για κινέζικο- και με σχετικά αξιοπρεπή ποιότητα ήχου.

Το ακουστικό όμως μου έχει φανεί κι εμένα σχετικά αδύναμο και μάλιστα μέσα σε κόσμο/φασαρία δεν μπορούσα να ακούσω το συνομιλητή μου.

Τα τελευταία updates θεωρώ ότι βελτίωσαν κάπως την κατάσταση, αλλά δε θα έλεγα ότι τη διόρθωσαν.

 

Το θέμα όμως λύνεται απλά και εύκολα ακολουθώντας τα όσα περιγράφονται στο σχετικό οδηγό.

Μπορεί ακόμα να μην είμαι απόλυτα ικανοποιημένος από την ποιότητα του ήχου, από ένταση όμως είμαι μια χαρά (και απαιτήθηκαν πολύ μικρές αλλαγές στις τιμές των σχετικών παραμέτρων!)

 

 

Φίλε μου κατάλαβες τπτ απο τα κινέζικα??? αλλάζει απο κάπου σε αγγλικά???

Έχει πολλά bugs και είναι για τα 2gb standard edition έχει πρόβλημα με τον ήχο το 4g δίκτυο με τις κάμερες και της δύο γενικά ακόμα θέλει δουλειά.

Για να μην παιδεύεστε με τα Κινέζικα, μπορείτε να δείτε πληροφορίες (σε σαφώς πιο κατανοητή γλώσσα :p) εδώ: http://www.gizchina.com/2015/05/28/android-5-1-for-the-jiayu-s3-available-for-developers/

Προφανώς το πράγμα έχει ακόμα δρόμο μπροστά του...

Edited by w2o4ts
Link to comment
Share on other sites

Το spemall.com ειναι αξιοπιστο?? γιατι το εχει φθηνοτερο απο vickmall.
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...