Jump to content

Jiayu S3


sam28
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πριν λιγο το πηρα... απορειες..

 

1) Το ακουστικο ειναι λιγο σαν διαστημικο ? χαλια ποιοτητα.. με χαλασε πολυ

 

2) το κινητακι ειναι ΠΥΡΚΑΥΛΟΣ... τι να λεμε τωρα..

 

3) με ακουγαν στις κλησεις με ΘΟΡΥΒΟ... εκλεισα το BesSurround... το BesLoudness & BesAudEnh ειναι ανοιχτα... σωστο αυτο ? το BesSurround ηταν ανοιχτο & οταν το εκλεισα μου ειπαν με ακουγαν ΠΟΛΥ καλυτερα... μπορω να διορθωσω κατι αλλο ?

 

4) καποια αλλη ρυθμιση που ΠΡΕΠΕΙ να κανω ?

 

Σας ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Σαν τι να έκανα λάθος? Όπως είπα το Superuser είναι πράσινο και στις διάφορες προσπάθειες που κάνω με διάφορες εφαρμογές βγαίνει μήνυμα ότι η συσκευή είναι unroot.(Το μόνο που έκανα είναι ενημέρωση της ROΜ σε S3S 20150507-083407)
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω εχω θεμα με το touch για πειτε μου αν και εσας παρουσιαζετε το ιδιο. μερικες φορες οταν παταω στην οθονη σε ορισμενες εφαρμογες αντι να κανει αυτο το πατημα (ξαναλεω μερικες φορες) κανει ενα μικρο "slide" με αποτελεσμα να μην δεχετε το πατημα σαν εντολη αλλα να με αναγκαζει το κινητο να πατησω ξανα. εχει κανενες το ιδιο θεμα?
Link to comment
Share on other sites

Τελικά έχω καταλήξει στο s3 και είμαι πολύ κοντά στο να πατήσω το κουμπί της παραγγελίας.θα ήθελα όμως να παραγγείλω και μια θήκη μαζί αν είναι δυνατόν s-view flip case και θα ήθελα να μου προτείνατε καμία.Επίσης θέλω να ξέρω αν αναγνωρίζει το κινητό το s-view δλδ όταν κλείνει το καπάκι της θήκης από το παραθυράκι της να φαίνεται η ώρα και όταν υπάρξει κλήση να φαίνονται τα δύο στρογγυλά της απάντησης-απόρριψης κλήσης (πολλά θέλω ε).Αλλιώς ας μου προτείνει κάποιος κάποια αξιόπιστη θήκη.Ευχαριστώ για τις τυχόν απαντήσεις σας.
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω εχω θεμα με το touch για πειτε μου αν και εσας παρουσιαζετε το ιδιο. μερικες φορες οταν παταω στην οθονη σε ορισμενες εφαρμογες αντι να κανει αυτο το πατημα (ξαναλεω μερικες φορες) κανει ενα μικρο "slide" με αποτελεσμα να μην δεχετε το πατημα σαν εντολη αλλα να με αναγκαζει το κινητο να πατησω ξανα. εχει κανενες το ιδιο θεμα?

 

Σου κανει κατι αντιστοιχο;

https://www.dropbox.com/s/ohbh9cixva4a88t/20150509_111703.mp4?dl=0

Το θεμα που εκανε σε μενα , εχει ξαναναφερθει.

Στο κανει οταν φορτιζει μηπως; Γιατι κατι αντιστοιχο μου εκανε το προηγουμενο κινητο με καποιους φορτιστες (οταν το ειχα συνδεδεμενο με usb στον υπολογηστη, δεν το εκανε)

Περιεργια για να δουμε αν υπαρχουν τεμαχια με ελαττωματικη οθονη. Αγορα απο πιο μαγαζι;

Αν υπαρχει τροπος ανεβασε ενα βιντεο για να καταλαβουμε ακριβως τι σου κανει.

Edited by chris_a
Link to comment
Share on other sites

απλά να αναφέρω ακόμα ένα κινητό με πρόβλημα στο μικρόφωνο και πάει για επισκευή.
εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πως αλαζω το αναλογικο ρολοι σε ψηφιακο.....?

 

Widget ειναι φιλε...το κρατας πατημενο και το πας στο χ που θα εμφανιστει. Μετα απλα διαλεγεις πιο widget ρολογιου σου αρεσει και το βαζεις.

 

Μπορει καποιος να μου πει με σιγουρια τι ρυθμισεις κανουμε για να μην μας ακουνε οι αλλοι voip;

 

Το εχω αναφερει ξανα αρκετες σελιδες πιο πισω. Ανοιγεις την εφαρμογη τηλεφωνου(εκει που πας για να παρεις τηλεφωνο).

Πατας το αριστερο capacitive button και σου βγαζει 3 επιλογες. Πατας ρυθμισεις. Στην συνεχεια επιλεγεις αλλες ρυθμισεις(ή κατι τετοιο εγω το εχω στα αγγλικα). Τωρα απλα αφαιρεις την επιλογη noise reduction και θα δεις αρκετη διαφορα στην ποιοτητα του μικροφωνου.

Link to comment
Share on other sites

Σου κανει κατι αντιστοιχο;

https://www.dropbox.com/s/ohbh9cixva4a88t/20150509_111703.mp4?dl=0

Το θεμα που εκανε σε μενα , εχει ξαναναφερθει.

Στο κανει οταν φορτιζει μηπως; Γιατι κατι αντιστοιχο μου εκανε το προηγουμενο κινητο με καποιους φορτιστες (οταν το ειχα συνδεδεμενο με usb στον υπολογηστη, δεν το εκανε)

Περιεργια για να δουμε αν υπαρχουν τεμαχια με ελαττωματικη οθονη. Αγορα απο πιο μαγαζι;

Αν υπαρχει τροπος ανεβασε ενα βιντεο για να καταλαβουμε ακριβως τι σου κανει.

Οχι οχι καμια σχεση. Δεν υπαρχει κομματι της οθονης που να μην δουλευει. Το κανει ειτε φορτοζει ειτε οχι δεν εχει καμια διαφορα. Απλα εχω παρατηρησει οτι δεν το κανει το ιδιο αισθητα σε ολες τις εφαρμογες. Για παραδειγμα σε ορισμενα παιχνιδια οταν θελω να κλικαρω καπου συγκεκριμενα μερικες φορες αντι να κλικαρει απλα κανει ενα πααααρα πολυ μικρο slide με αποτελεσμα να κινειτε λιγο η οθονη προς καποια κατευθυνση και να μην κανει καταχωρυση της εντολης πατηματος

Link to comment
Share on other sites

Το εχω αναφερει ξανα αρκετες σελιδες πιο πισω. Ανοιγεις την εφαρμογη τηλεφωνου(εκει που πας για να παρεις τηλεφωνο).

Πατας το αριστερο capacitive button και σου βγαζει 3 επιλογες. Πατας ρυθμισεις. Στην συνεχεια επιλεγεις αλλες ρυθμισεις(ή κατι τετοιο εγω το εχω στα αγγλικα). Τωρα απλα αφαιρεις την επιλογη noise reduction και θα δεις αρκετη διαφορα στην ποιοτητα του μικροφωνου.

 

νομίζω όταν το είχα κάνει αυτό δεν ακουγόταν δυνατά όμως ούτε το κουδούνισμα ακόμα κι αν το έβαζα στο τέρμα

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά; δεν ξέρω για εσάς αλλά σε εμενα έκανα δοκιμή μείωση θόρυβου όταν δεν είχα την μείωση θόρυβου ακούγονταν χάλια με echo όταν την έβαλα όμως μιλάμε καμπάνα δυνατά και καθαρά. Το ηχειο είναι πολύ ποιοτικό καθαρό δυνατό. Με 4 ώρες παιχνίδι modern combat 5 δεν μου κόλλησε ούτε μια φορά και από ζέστη φυσιολογικά. Από 4g και 3g τα σπάει δεν έχω ούτε ένα πρόβλημα με το σήμα. Καμπάνα και στις δύο κάρτες. Gps καταπληκτικό. Το είχα ανοικτο δυομιση ώρες λειτουργίας στο αυτοκίνητο με φορτιση του αυτοκινήτου χωρίς να μου τίποτα ότι ζεσταθηκε. Από ταχύτητα σφαίρα είναι. Το Wifi είναι συνδεδεμένο 5g μιλάμε δεν προλαβαίνεις να πατήσεις το λινκ και ανοίγει η σελίδα. 10 με τόνο στο κινητό πολύ ευχαριστημένος. Edited by panos314

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνό έχει 200 ευρώ από Κίνα. Αν ενδιαφέρεται κανένας το πουλάω 180 Αθήνα μόνο.

 

Το τηλέφωνο είναι με tempered glass 4 ημερών. Πριν 4 ημέρες μου ήρθε. Δε με βολεύει το μέγεθος και γενικά εγώ τα πουλάω κάθε βδομάδα.

 

Δεκτός κάθε έλεγχος. Αν ενδιαφέρεται κανείς με προσωπικό μήνυμα να δώσω κινητό για επικοινωνία

Link to comment
Share on other sites

Οχι οχι καμια σχεση. Δεν υπαρχει κομματι της οθονης που να μην δουλευει. Το κανει ειτε φορτοζει ειτε οχι δεν εχει καμια διαφορα. Απλα εχω παρατηρησει οτι δεν το κανει το ιδιο αισθητα σε ολες τις εφαρμογες. Για παραδειγμα σε ορισμενα παιχνιδια οταν θελω να κλικαρω καπου συγκεκριμενα μερικες φορες αντι να κλικαρει απλα κανει ενα πααααρα πολυ μικρο slide με αποτελεσμα να κινειτε λιγο η οθονη προς καποια κατευθυνση και να μην κανει καταχωρυση της εντολης πατηματος

 

Εγώ κατάλαβα τι εννοείς...

Γιατί και εγώ δυσκολεύομαι να μαζέψω τα νομίσματα στο "clash of clans" εάν δεν ζουμαρω αρκετά πάνω από το χωριό μου...

Μάλλον αυτό προσπαθείς και εσύ ή κάτι αντίστοιχο τέλος πάντων....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κατάλαβα τι εννοείς...

Γιατί και εγώ δυσκολεύομαι να μαζέψω τα νομίσματα στο "clash of clans" εάν δεν ζουμαρω αρκετά πάνω από το χωριό μου...

Μάλλον αυτό προσπαθείς και εσύ ή κάτι αντίστοιχο τέλος πάντων....

αυτο ακριβως αδερφε και εγω στο clash of clans εχω αυτο το προβλημα και κανω ακριβως το ιδιο με εσενα για λυση... εχετε καμια ιδεα για το πως μπορει να φτιαχτει κατι τετοιο? νομιζω ολοι το εχουμε αυτο το προβλημα απλα δεν το εχετε παρει πρεφα οι περισσοτεροι. αχ δεν ξερεις ποσο χαρηκα που βρηκα καποιον που εχει ακριβως το ιδιο bug...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα!σημερα παρελαβα το πυραυλακι μας και ειμαι πολυ ενθουσιασμενος μπορω να πω!δεν εχω τον χρονο αυτον τον καιρο να ασχολειθω οσο θελω μαζι του λογο εξεταστικης και γ αυτο θα ηθελα να κανω μια ερωτηση. Μου ηρθε με την εκδοση 2015 02 13 171816.Πιστευετε οτι αξιζει να κατσω με αυτην η να δοκιμασω καποια αλλη; Ευχαριστω :D
My devices through the years: Ericsson T29s, Nokia 3510i, Sony Ericsson T610, Nokia 3220, Motorola RAZR V3, Sony Ericsson K750, Sony Ericsson P990, Nokia N82, Nokia X6, iPhone 4, Nokia lumia 630, Jiayu S3 Advanced(RIP),Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

αυτο ακριβως αδερφε και εγω στο clash of clans εχω αυτο το προβλημα και κανω ακριβως το ιδιο με εσενα για λυση... εχετε καμια ιδεα για το πως μπορει να φτιαχτει κατι τετοιο? νομιζω ολοι το εχουμε αυτο το προβλημα απλα δεν το εχετε παρει πρεφα οι περισσοτεροι. αχ δεν ξερεις ποσο χαρηκα που βρηκα καποιον που εχει ακριβως το ιδιο bug...

 

Μια χαρά παίζει το παιχνίδι clash of clans εκανα ζουμ out τερμα πάνω και μπορω να πατήσω σε κάθε γωνιά της οθόνη και περνώ πολύ καλά όλα τα coin χωρίς δυσκολία

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά παίζει το παιχνίδι clash of clans εκανα ζουμ out τερμα πάνω και μπορω να πατήσω σε κάθε γωνιά της οθόνη και περνώ πολύ καλά όλα τα coin χωρίς δυσκολία

 

εγω αμα κανω zoom out τερμα και προσπαθησω να παρω αυτα τα νομισματα με δυσκολευει καθως δεν δεχετε μερικες φορες την εντολη του πατηματος... τι ρομ εχεις? και τι κερνελ?

Link to comment
Share on other sites

εγω αμα κανω zoom out τερμα και προσπαθησω να παρω αυτα τα νομισματα με δυσκολευει καθως δεν δεχετε μερικες φορες την εντολη του πατηματος... τι ρομ εχεις? και τι κερνελ?

S3S 20150507-083407 official Rom είναι

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω εχω θεμα με το touch για πειτε μου αν και εσας παρουσιαζετε το ιδιο. μερικες φορες οταν παταω στην οθονη σε ορισμενες εφαρμογες αντι να κανει αυτο το πατημα (ξαναλεω μερικες φορες) κανει ενα μικρο "slide" με αποτελεσμα να μην δεχετε το πατημα σαν εντολη αλλα να με αναγκαζει το κινητο να πατησω ξανα. εχει κανενες το ιδιο θεμα?

 

Δοκίμασε κάποιο πρόγραμμα τύπου touch screen test όπως https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cp.stest

 

Αν δεν ανταποκρίνεται παντού με ευκολία, τότε ναι, ίσως έχεις πρόβλημα! χωρίς να φορτίζει εκείνη την ώρα!

Link to comment
Share on other sites

Πως περνάω την τελευταία; έχει μια πιο παλιά εμένα

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=410401

 

 

Πας εδώ διαβάζεις και εκτελης

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...