Jump to content

Jiayu S3


sam28
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

όποιος σκέφτεται τα μικροπροβλήματα με τον ήχο στην συνομιλία και την κάμερα του S3 εναλλακτικά μπορεί να δει το ECOO E04 3GB. Πολύ καλή εναλλακτική πρόταση χωρίς αυτά τα προβλήματα και σε κάποια σημεία μάλιστα καλύτερο απο το S3.

 

ενα σχολιο που βρηκα απο gizchina.com, εσυ εχεις προβλημα με το ηχο? εαν το εχεις

 

http://www.gizchina.com/2015/05/06/ecoo-e04-plus-review/

 

 

http://s3.postimg.org/z4qvgbacz/Screen_Shot_05_11_15_at_10_51_PM.jpg' alt='Screen_Shot_05_11_15_at_10_51_PM.jpg'>

[/img]

Link to comment
Share on other sites

Είχα θέμα με την s3sw 2015-03-14. Kάποιες φορές οταν ξεκλείδωνα το κινητό, αυτό πάγωνε και ήθελε reboot. Όπως παρατήρησα το φαινόμενο ήταν πιο έντονο όταν υπήρχε notification.

Tο flashara χθες στην s3s 2015-05-07 και τώρα έχω θέμα με τον εσωτερικό χώρο τον οποίο τον βλέπει ως 1gb. Καμία ίδεα γιατί συμβαίνει αυτό; http://i60.tinypic.com/30jqlj6.jpg

Link to comment
Share on other sites

Είχα θέμα με την s3sw 2015-03-14. Kάποιες φορές οταν ξεκλείδωνα το κινητό, αυτό πάγωνε και ήθελε reboot. Όπως παρατήρησα το φαινόμενο ήταν πιο έντονο όταν υπήρχε notification.

Tο flashara χθες στην s3s 2015-05-07 και τώρα έχω θέμα με τον εσωτερικό χώρο τον οποίο τον βλέπει ως 1gb. Καμία ίδεα γιατί συμβαίνει αυτό; http://i60.tinypic.com/30jqlj6.jpg

To Ξαναφλάσαρα και έστρωσε.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δυστυχώς το στέλνω πίσω στο vickmall αύριο λόγω του ότι όποτε σέρφαρα με data μετά από λίγο γινόταν φούρνος και αραιά και πού μου πέταγε ειδοποίηση να αφαιρέσω την μπαταρία.Συννενοήθηκα να μου κάνουν refund όταν το παραλάβουν και το ελέγξουν γιατί έδωσα καινούργια παραγγελία για λευκό με την extra μπαταρία.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά,τι γίνεται με αυτά τα ταχυδρομεία;10/4 έφυγε και ακόμα dispatched to overseas!!

Θα μας σκάσουν!!

Να αρχίσω να κλαίω ή όχι ακόμα;

 

Φίλε μου εγω περιμένω απο 25/03/15!!! επικοινώνησα σημερα και με το τελωνειο και με τα ΕΛΤΑ και μου είπαν οτι υπάρχει μεγάλη καθυστέρηση σε ενδιάμεσες χώρες!!! και οτι πιστευει οτι μεχρι την παρασκευή θα έρθει η παραγγελία!!! Αντε να δουμε!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!Σήμερα παρέλαβα κι εγώ το jiayu s3s.Όταν ήρθε είχε 55% μπαταρία οπότε κι αποφάσισα να το αδειάσω.Μόλις έκλεισε το έβαλα με τον δικό του φορτιστή(1A) να φορτίσει και βγήκα μια βόλτα.Όταν γύρισα είχε σταματήσει να φορτίζει περίπου στο 35%.Κούνησα το βίσμα μήπως δεν έκανε καλή επαφή αλλά τίποτα.Τελικά χρησιμοποιώ τον παλιό μου φορτιστη(0,7Α).

 

1ον.Είχε κανείς κάποιο παρόμοιο θέμα?Ο φορτιστής μόλις τον έβγαλα έκαιγε υπερβολικά.Αξίζει να ζητήσω καινούριο από την εταιρία ή τζάμπα τον χρόνο μου θα χάσω?

 

2ον.Η διαφορα που θα έχει στις ώρες φόρτισης με τον 0,7Α φορτιστή θα είναι μεγάλη σε σχέση με τις ώρες φόρτισης του 1Α?

 

3ον.Όταν παρέλαβα είχε μέσα την S3SW 20150314-141844.Το βάζω να κάνει αναζήτηση για ενημερώσεις αλλά δεν βρίσκει τίποτα.Θα πρέπει να το κάνω μόνος μου με flashαρισμα?

Edited by xantzi
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου εγω περιμένω απο 25/03/15!!! επικοινώνησα σημερα και με το τελωνειο και με τα ΕΛΤΑ και μου είπαν οτι υπάρχει μεγάλη καθυστέρηση σε ενδιάμεσες χώρες!!! και οτι πιστευει οτι μεχρι την παρασκευή θα έρθει η παραγγελία!!! Αντε να δουμε!!!

 

Ωχ!κατάλαβα !!!!

Άντε κουράγιο και με το καλό!!

Link to comment
Share on other sites

Εκανες την αναβάθμιση κανένα νέο? Πήγαν όλα καλά?

 

Τελικά εχθές κατέβηκε κανονικά απο ΟΤΑ και έκανα ενημέρωση :)

Καλύτερα ένα άθλιο τέλος παρά μια αθλιότητα χωρίς τέλος.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά εχθές κατέβηκε κανονικά απο ΟΤΑ και έκανα ενημέρωση :)

 

Όλα εντάξει? Γιατι εγω δεν έχω κανένα πρόβλημα

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Elephone P7000 VS JIAYU S3

ουσιαστικά προσπαθεί να διαφημίσει το Ρ7000 αλλά νομίζω έτσι προβάλει το Jiayu S3

Το είδα που το ανέβασες και στο νήμα του 7000,δεν μπορώ παρά να συμφωνήσω και εκεί και εδώ! Ουσιαστικά άθελά του(?) ανεβάζει το jiayu.... Δεν ξέρω με την μπαταρία τους τι γίνετε...

Link to comment
Share on other sites

Μήπως θέλουνε οι βίδες λίγο σφιξιμο??

 

Μπά, ούτε 10 μοίρες δεν πήρανε, σφιγμένες ήταν. Φεύγει να δει την μάνα του αύριο...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!Σήμερα παρέλαβα κι εγώ το jiayu s3s.Όταν ήρθε είχε 55% μπαταρία οπότε κι αποφάσισα να το αδειάσω.Μόλις έκλεισε το έβαλα με τον δικό του φορτιστή(1A) να φορτίσει και βγήκα μια βόλτα.Όταν γύρισα είχε σταματήσει να φορτίζει περίπου στο 35%.Κούνησα το βίσμα μήπως δεν έκανε καλή επαφή αλλά τίποτα.Τελικά χρησιμοποιώ τον παλιό μου φορτιστη(0,7Α).

 

1ον.Είχε κανείς κάποιο παρόμοιο θέμα?Ο φορτιστής μόλις τον έβγαλα έκαιγε υπερβολικά.Αξίζει να ζητήσω καινούριο από την εταιρία ή τζάμπα τον χρόνο μου θα χάσω?

 

2ον.Η διαφορα που θα έχει στις ώρες φόρτισης με τον 0,7Α φορτιστή θα είναι μεγάλη σε σχέση με τις ώρες φόρτισης του 1Α?

 

3ον.Όταν παρέλαβα είχε μέσα την S3SW 20150314-141844.Το βάζω να κάνει αναζήτηση για ενημερώσεις αλλά δεν βρίσκει τίποτα.Θα πρέπει να το κάνω μόνος μου με flashαρισμα?

 

Σε 4-5 μερες θα στρωσει .Μην το αφηνεις να αδειαζει τελειως.

Link to comment
Share on other sites

Να μην το αφηνω να αδειασει; Δεν πρεπει να κανει ολοκληρωμενους κυκλους φορτισης τις πρωτες φορες;
Link to comment
Share on other sites

Να μην το αφηνω να αδειασει; Δεν πρεπει να κανει ολοκληρωμενους κυκλους φορτισης τις πρωτες φορες;

http://www.thetoc.gr/texnologia/article/pws-ginetai-i-idaniki-fortisi-kinitou-to-mustirio-luthike

Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα. Αν και δεν ειμαι απολυτως σιγουρος κατα ποσο ισχυει κατι τετοιο θα το ψαξω και μπορει να το δοκιμασω.
Link to comment
Share on other sites

Όλα εντάξει? Γιατι εγω δεν έχω κανένα πρόβλημα

 

Ναι όλα καλά. Δεν έχασα κανένα αρχείο ούτε το playstore διαγράφηκε. (καμιά διαφορά δε κατάλαβα να σου πω την αλήθεια... άντε να δούμε πότε θα έχουμε στη διάθεση μας τη lollipop)

Καλύτερα ένα άθλιο τέλος παρά μια αθλιότητα χωρίς τέλος.
Link to comment
Share on other sites

Ναι όλα καλά. Δεν έχασα κανένα αρχείο ούτε το playstore διαγράφηκε. (καμιά διαφορά δε κατάλαβα να σου πω την αλήθεια... άντε να δούμε πότε θα έχουμε στη διάθεση μας τη lollipop)

 

Έχει κάποια καινούρια κουμπάκια.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει κάτι τέτοιο; Τα SAR ειναι πολύ χαμηλά. https://scontent-mxp.xx.fbcdn.net/hphotos-xfa1/t31.0-8/10448660_543197882485994_3044930423303066055_o.jpg
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείτε το ακουστικό ακούγεται σαν Voip ρε παιδιά? Μιά χαρά εμένα μου ακούγεται. Αν τώρα εννοείτε το clear voice που συμβαίνει όταν μιλάνε δύο σύγχρονα smartphone, που βρίσκονται και τα δύο μέσα σε καλή κάλυψη 3G και κατευθείαν καθαρίζει ο ήχος, αλλά δίνει παράξενη αίσθηση, σαν να μιλάς από skype πχ, αυτό δεν είναι problem, είναι feature...
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείτε το ακουστικό ακούγεται σαν Voip ρε παιδιά? Μιά χαρά εμένα μου ακούγεται. Αν τώρα εννοείτε το clear voice που συμβαίνει όταν μιλάνε δύο σύγχρονα smartphone, που βρίσκονται και τα δύο μέσα σε καλή κάλυψη 3G και κατευθείαν καθαρίζει ο ήχος, αλλά δίνει παράξενη αίσθηση, σαν να μιλάς από skype πχ, αυτό δεν είναι problem, είναι feature...

 

Σε προηγούμενα μηνύματα υπάρχουν κάποιοι που αναφέρουν αυτό το '' πρόβλημα ''.

:chair:
Link to comment
Share on other sites

Ναι, αυτούς ρωτάω κατά κύριο λόγο, όχι εσένα. Κι εγώ όταν πρωτοάκουσα clearvoice, νόμιζα ότι κάτι έπαθε το τηλέφωνο. Αυτό ακούσανε και δεν το είχανε ξανακούσει και κάνουν έτσι, ή μιλάνε για κάτι άλλο που δεν καταλαβαίνω καλά τι είναι? Κάνει γαργάρες σαν να μην έχει σήμα πχ, μπουκώνει, τι κάνει?
Link to comment
Share on other sites

εγω απογοητευτηκα τωρα.. τι αλλο προτεινεται εκτος απο s3? με αυτα τα χαρακτηριστικα περιπου αλλα με εμφαση στην camera

Κοιταω το kingzone z1 με σχεδον ιδια πραγματα ,

Εχω το jiayu s3. Δεν ειχα πριν καποιο jiayu. Παντως σε εμενα με το app camera 360 που αξιοποιει πληρως την καμερα, ειμαι υπερευχαριστηνενος. Καταπληκτικη καμερα. Επισης συγκρινοντας το με το kingzone z1 ενος φιλου ειμαι σιγουρος οτι εχω καλυτερη καμερα και πολυ καλυτερη οθονη. Ελπιζω να σε βηθησα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...