Jump to content

Jiayu S3


sam28
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Aνεβηκε και εδω για οποιον θελει να την περασει χειροκινητα.

http://www.needrom.com/download/jiayu-s3/

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Περιέργως, εμένα μου λέει ότι my system is up to date - δε φαίνεται να βλέπει το update...

Μήπως άραγε αυτήν τη 20150205-141543 με περασμένα επάνω τα gapps, που πέρασα με flashtools (από το needrom) τη θεωρεί "πειραγμένη" και όχι "μαμά"...;

 

Το έκανα το update και πηγε στην S3 20150319-073039 αλλά δεν είδα κάποια διαφορά.

Να ρωτήσω η μαμα rom έχει root μια εφαρμογη που είναι μονο στα κινέζικα,το εικονίδιο

είναι μία μπλε ασπίδα με ένα λιοντάρι την οποια δεν μπορώ να κάνω απεγκατάσταση.Πως

μπορω να την σβήσω και να βάλω μια αλλη?

Εμένα πάλι η απορία μου με τη ROM που έχω (βλ. παραπάνω) είναι ότι δεν έχει κάποια (ορατή τουλάχιστον) εφαρμογή για super user!

 

Τελικά φαίνεται ότι υπάρχουν διαφορές ανάμεσα στα (φαινομενικά τουλάχιστον) όμοια versions που έχουμε εγκατεστημένα (άλλος π.χ. από τον seller, άλλος από needrom και άλλος -ίσως- από τη 'μαμά' με wireless update και gapps περασμένα από πάνω)...

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος ποσταρε στο needrom ότι ενημέρωσε την aosp σε 1.3.

Δεν υπάρχει ανεβασμένη σαν.zip όποτε τσεκαρετε μήπως σας την βγάλει σε ota (σε όποιους δουλεύει).....

 

Edit: Ανέβηκε και σε zip.Και λέει για υποστήριξη smartwake.

Edited by tolisfz6
Link to comment
Share on other sites

αξιζει να περασουμε την τελευταια official?μετα πρεπει να ξαναπερασουμε gapps?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

αξιζει να περασουμε την τελευταια official?μετα πρεπει να ξαναπερασουμε gapps?

 

Εμένα λειτουργούν κανονικά τα gapps μετά την αναβάθμιση της μαμα ρομ.

Link to comment
Share on other sites

πωληθηκε το jiayu s3 σε μαυρο μετα απο μια εβδομαδα παρελαβα το καπακι μπαταριας σε λευκο που ειχα παραγγειλει ειναι κλειστο σφραγισμενο οποιος ενδιαφερεται ας στειλει in box να του πω λεπτομερειες για τιμη

 

Τοσο πολυ σε απογοητευσε βρε αδερφε και το πουλησες?

Link to comment
Share on other sites

ήρθε σήμερα η ειδοποίηση τελικά αλλά κλαψ αύριο αργία...! Με το καλό τη Πέμπτη

λοιπόν θα σας πω πρώτες εντυπώσεις... πριν εγκαταστήσω οποιαδήποτε πρόγραμμα

λέτε να κάνω την ενημέρωση την επίσημη αν τη βγάλει το κινητό online?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.. περασα αποψε την s3w 20150205-141543 με το φλαστουλ. κ εχω χασει το σημα των sim!! μια βοηθεια καποιος? πως μπορω να επαναφερω το imei? Edited by simopoulo
Link to comment
Share on other sites

Τοσο πολυ σε απογοητευσε βρε αδερφε και το πουλησες?

 

 

ναι μου εβγαλε προβλημα στη δευτερη μερα....αρχισε να τρεμοπαιζει η οθονη

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.. περασα αποψε την s3w 20150205-141543 με το φλαστουλ. κ εχω χασει το σημα των sim!! μια βοηθεια καποιος? πως μπορω να επαναφερω το imei?

Προφανως δεν εκανες upgrade η download, πατησες full format και διεγραψες την nvram, εκτος απ τα imei που εχασες τα οποια οκ θα σε βοηθησουμε να επαναφερεις, ισως εχεις καποια θεματακια με την ισχυ του σηματος. anyway, ξεκινα λιγο διαβασμα εδω : http://sheershbansl.blogspot.gr/2014/08/how-to-fix-invalid-imei-3-methods.html και οτι δεν καταλαβαινεις ρωτα, ειτε εδω ειτε με pm.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Το s3 λέει ότι έχει 2 ΙΜΕΙ αλλά είναι ο ίδιος αριθμός.Ενω το προηγούμενο κινητό που

είχα ένα thl t11 είχε πάλι 2 ΙΜΕΙ αλλά διαφορετικά.Ξέρεις κάποιος γιατί?

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ.....ΕΙΜΑΙ ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ ΣΤΟ FORUM....ΚΑΙ ΜΕΝΩ ΑΡΚΕΤΑ ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΣΜΕΝΟΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕς ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ....ΟΠΩς ΚΑΤΑΛΑΒΑΤΕ ΘΕΛΩ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ....ΠΗΡΑ ΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ ΝΑ ΠΑΡΩ ΚΙΝΗΤΟ,ΟΧΙ <<ΕΠΩΝΥΜΟ>> ΓΙΑΤΙ ΠΛΕΟΝ ΑΠ'ΟΤΙ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΠΕΤΑΜΕΜΝΑ ΛΕΦΤΑ ΔΙΝΟΥΜΕ....ΛΟΙΠΟΝ ΕΙΜΑΙ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΕ 2....ΣΤΟ JIAYU S3 KAI TO KINGZONE Z1....

ΕΓΩ ΜΕ ΒΑΣΗ ΤΟ 10 ΕΙΜΑΙ 6 ΠΡΟΣ 5 ΥΠΕΡ ΤΟ JIAYU.....ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ!!!!:worry::D

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ.....ΕΙΜΑΙ ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ ΣΤΟ FORUM....ΚΑΙ ΜΕΝΩ ΑΡΚΕΤΑ ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΣΜΕΝΟΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕς ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ....ΟΠΩς ΚΑΤΑΛΑΒΑΤΕ ΘΕΛΩ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ....ΠΗΡΑ ΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ ΝΑ ΠΑΡΩ ΚΙΝΗΤΟ,ΟΧΙ <<ΕΠΩΝΥΜΟ>> ΓΙΑΤΙ ΠΛΕΟΝ ΑΠ'ΟΤΙ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΠΕΤΑΜΕΜΝΑ ΛΕΦΤΑ ΔΙΝΟΥΜΕ....ΛΟΙΠΟΝ ΕΙΜΑΙ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΕ 2....ΣΤΟ JIAYU S3 KAI TO KINGZONE Z1....

ΕΓΩ ΜΕ ΒΑΣΗ ΤΟ 10 ΕΙΜΑΙ 6 ΠΡΟΣ 5 ΥΠΕΡ ΤΟ JIAYU.....ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ!!!!:worry::D

Μεχρι να δουμε το kingzone στην πραξη δεν νομιζω να υπαρχει καποιος να σου πει με σιγουρια αν ειναι καλυτερο η οχι, απο την εμπειρια με το s3 ομως, ειναι πολυ καλο, αξιοπιστο, γρηγορο, οικονομικο κλπ. τα οποια θεματακια του αντιμετωπιζονται απο τον μεσο χρηστη και φυσικα την υποστηριξη μας. Αν θελεις σιγουρες απαντησεις θα πρεπει να περιμενεις να παραλαβουν τα παιδια στο νημα για το kingzone και να δεις τις εντυπωσεις τους, αν και θελει και καμια εβδομαδα χρηση εντατικη απο Power User για να βγουν σωστα συμπερασματα.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Τέτοιου είδους συζητήσεις γίνονται αποκλειστικά εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=145

 

Επίσης η αποκλειστική χρήση κεφαλαίων απαγορεύεται!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το spemall ειναι αξιόπιστο;; Το εχει στα 179 και είναι μακραν η καλυτερη τιμή βλεπω..

Για δες αν εχει μεταφορικα

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Τέτοιου είδους συζητήσεις γίνονται αποκλειστικά εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=145

 

Επίσης η αποκλειστική χρήση κεφαλαίων απαγορεύεται!

 

ok μην μας παρεις και το κεφαλι....νεο μελος ειμαι!!!

δεν τα ηξερα αυτα που μου λες....το greeklish ηξερα οτι απαγορευεται μονο...

Link to comment
Share on other sites

Προφανως δεν εκανες upgrade η download, πατησες full format και διεγραψες την nvram, εκτος απ τα imei που εχασες τα οποια οκ θα σε βοηθησουμε να επαναφερεις, ισως εχεις καποια θεματακια με την ισχυ του σηματος. anyway, ξεκινα λιγο διαβασμα εδω : http://sheershbansl.blogspot.gr/2014/08/how-to-fix-invalid-imei-3-methods.html και οτι δεν καταλαβαινεις ρωτα, ειτε εδω ειτε με pm.

 

οκ, καταφερα εκανα επαναφορα το imei ειναι λιγο μπερδεμα αλλα γινεται. ειναι διαφορετικη μεθοδος στα 64bit κινητα. η εφαρμογη jiayu.es δεν μπορεσε να κανει επαναφορα το imei κ ας το ειχα αποθηκευσει! εκανα full φορματ γιατι μου ζητουσε κωδικο ασφαλειας μετα την πρωτη εγκατασταση(download).

Link to comment
Share on other sites

Μου εβγαλε και μενα ΟΤΑ update η μαμισια ρομ σημερα το πρωι.

Το περασα και ειναι ολα οκ.

Εχω την εντυπωση οτι τωρα χρησιμοποιει λιγοτερη ρομ...

Jiayu G3 (a lot of time ago)...

Jiayu S3 (for spare)

Ulefone T1

Elephone S8

Xiaomi Redmi Note 8!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδες SOS :dizzy: , παραγγειλα προχτες από minideal ,

 

με την υποσχεση ότι θα μου το στειλει ρουταρισμενο + mulitilanguage + google playstore

κι ο !@#$%^&*() :protest: το ταχυδρομησε λεει με :

 

.... So sorry to tell you that jiayu S3 3GB Ram is new item in the market,

and

we don't have special ROM to install the play store for you, But install multilingualism, remove Chinese apps, send you EU adapter for charging....

 

επειδή είμαι ολιγον ασχετος με τα smartphone , ΤΩΡΑ ΤΙ ΚΑΝΩ ? android χωρις google playstore ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ???

Τιιι Κααανω Τωρααα (..... σε ένα μηνα όταν παραλαβω ?) ??????????????????

Edited by turbogianos
ThL W7S, ThL W100S, Elephone P10C, Jiayu S3 advance
Link to comment
Share on other sites

update

 

Και τωρα ειδα στο to2c.com:΅

ότι Free gifts Original Silicon Case + Screen Protector , Free Google Play Install

- See more at: http://www.to2c.com/phone/jiayu/jiayu-s3.html#sthash.0xa7u1hJ.uS97tX6f.dpuf

 

Τον ..... Στολισα .... εδώ >>>

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6036301#post6036301

 

αλλα τί να το κανω ! ? !

εγω ... τον ηπια ... (είμαι ολος ...... αυτια .... για συμβουλες) :thanks:

Edited by turbogianos
ThL W7S, ThL W100S, Elephone P10C, Jiayu S3 advance
Link to comment
Share on other sites

Παιδες SOS :dizzy: , παραγγειλα προχτες από minideal ,

 

με την υποσχεση ότι θα μου το στειλει ρουταρισμενο + mulitilanguage + google playstore

κι ο !@#$%^&*() :protest: το ταχυδρομησε λεει με :

 

.... So sorry to tell you that jiayu S3 3GB Ram is new item in the market,

and

we don't have special ROM to install the play store for you, But install multilingualism, remove Chinese apps, send you EU adapter for charging....

 

επειδή είμαι ολιγον ασχετος με τα smartphone , ΤΩΡΑ ΤΙ ΚΑΝΩ ? android χωρις google playstore ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ???

Τιιι Κααανω Τωρααα (..... σε ένα μηνα όταν παραλαβω ?) ??????????????????

 

χαλαρωσε και γω ασχετος ειμαι και μια χαρα το εβαλα το google play (ειχα παθει την ιδια φρίκη τοτε και ρωτησα το ιδιο :lol:) μεχρι να σου ρθει θα εχεις μαθει χιλιους δυο τροπους να το κανεις εγκατασταστη

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Αναροτιόμουν αν αξίζει το Jiayu s3 octacore 1.7 2gb ram 64bit απο κίνα.

έχω πάρει και άλλο κινητό και βγήκε καλό απο εδώ Fastcardtech Best Prices!Best Quality!Best Service! ας μου στείλει κάποιος που ξέρει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...