Jump to content

Jiayu S3


sam28
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά τα Google Apps είναι πέντε λεπτά δουλειά. Ας ανεβάσει κάποιος το jiayu.es app και περνάει recovery kai gapps.

 

Εαν είναι δυνατόν να γίνεις ποιό κατανοητός ; Το jiayu.es app πού θα το βρούμε ; Και πως θα το δουλέψουμε ;

Edited by geo40
Link to comment
Share on other sites

Ο φορτιστης που ειχε μεσα ζεσταινεται απιστευτα..Μερικες φορες σταματουσε και την φορτιση για καποιον λογο..Σας το εχει κανει και σας ή επεσα σε ελατωματικο;;
Link to comment
Share on other sites

Ο φορτιστης που ειχε μεσα ζεσταινεται απιστευτα..Μερικες φορες σταματουσε και την φορτιση για καποιον λογο..Σας το εχει κανει και σας ή επεσα σε ελατωματικο;;

 

Τρείς φορές που έκανα φόρτιση δεν είχα κανένα πρόβλημα . Ήταν σε φυσιολογική θερμοκρασία και το τηλέφωνο και ο φορτιστής

Link to comment
Share on other sites

Το τηλεφωνο ειναι κομπλε..Ο φορτιστης μονο καιει..Αμα βαλω εναν πιο μικρο που εχω θα υπαρχει προβλημα στην μπαταρια;; Εκτος βεβαια απο τον χρονο φορτισης..;
Link to comment
Share on other sites

Το τηλεφωνο ειναι κομπλε..Ο φορτιστης μονο καιει..Αμα βαλω εναν πιο μικρο που εχω θα υπαρχει προβλημα στην μπαταρια;; Εκτος βεβαια απο τον χρονο φορτισης..;

 

Ποσο μικρότερο? ήδη ο δικός του ειναι 1000αρης.

Link to comment
Share on other sites

Το τηλεφωνο ειναι κομπλε..Ο φορτιστης μονο καιει..Αμα βαλω εναν πιο μικρο που εχω θα υπαρχει προβλημα στην μπαταρια;; Εκτος βεβαια απο τον χρονο φορτισης..;

 

Το κάθε τηλέφωνο έχει το δικό του σέτ φόρτισης . Άν δοκιμάσεις με κάτι άλλο ποτέ δεν ξέρεις τι θα σου τύχει ...:(

Link to comment
Share on other sites

Εναν 500αρη που εχω

Εκτός από το χρόνο φόρτισης δεν υπάρχει πρόβλημα. Αν καίει πολύ ο δικός του άλλαξε τον

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Παραγγελία στις 2/3, σήμερα πετυχαίνω τον ταχυδρόμο βγαίνοντας και μου λέει "αα μισό, ήρθαν πάλι κάτι κινέζικα δικά σου"!! :D:D:D Αγορασμένο από vickmall, κανονικά με stock και play store. Βρήκε απευθείας μια αναβάθμιση και έκανε. Είναι του κουνιάδου (άσχετου με τεχνολογία) οπότε δεν περνάω customιες, όλα μένουν ως έχουν. Λίγο που το δούλεψα μου φάνηκε καλό και γρήγορο. Ποιοτική κατασκευή και συναρμολόγηση. Αξιοπρεπέστατη κάμερα και βίντεο.
Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Το τηλεφωνο ειναι κομπλε..Ο φορτιστης μονο καιει..Αμα βαλω εναν πιο μικρο που εχω θα υπαρχει προβλημα στην μπαταρια;; Εκτος βεβαια απο τον χρονο φορτισης..;

Εγω το φορτιζω με αλλον φορτιστη με τα ιδια χαρακτηριστικα και πιο γρηγορα χωρις να ζεσταινεται ο φορτιστης.επισης το εχω φορτιση και με μικροτερο και ολα καλα μεχρι στιγμης

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και εγώ σήμερα το s3 με 2gb ram απο to2c.Ολα καλά αλλά δεν δούλευε το play store που είχαν

βάλει δεν μπουρούσε να συνδεθεί ο λογαριασμός και έκανα οτι λεει σε αυτο το site:http://www.boardsforphones.com/add-google-service-on-jiayu-s3/ και δουλεύει μια χαρά.

Το πρόβλημα που έχω είναι ότι ενω πέρασα όλες τις επαφές όταν με παίρνει κάποιος τηλ. φαίνεται μόνο

ο αριθμός σε μερικές επαφες και όχι τα ονόματα.Το έχει κάνει σε αλλον αυτο?

Edited by cromdimitris
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την Pure AOSP και ψαχνω καποιον τροπο να αναβει η οθονη με διπλο χτυπημα της οθονης (ταπ ταπ για να το πω στα ελληνικα..) Βρηκα στο playstore μερικες εφαρμογες αλλα δεν εβγαλα ακρη με καμια..Αν καποιος εχει καποιον τροπο που δουλευει ας πει..Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Παραγγελία στις 2/3, σήμερα πετυχαίνω τον ταχυδρόμο βγαίνοντας και μου λέει "αα μισό, ήρθαν πάλι κάτι κινέζικα δικά σου"!! :D:D:D Αγορασμένο από vickmall, κανονικά με stock και play store. Βρήκε απευθείας μια αναβάθμιση και έκανε. Είναι του κουνιάδου (άσχετου με τεχνολογία) οπότε δεν περνάω customιες, όλα μένουν ως έχουν. Λίγο που το δούλεψα μου φάνηκε καλό και γρήγορο. Ποιοτική κατασκευή και συναρμολόγηση. Αξιοπρεπέστατη κάμερα και βίντεο.

 

Επανέρχομαι με 1 ερώτηση: έχετε κάποιος κανένα θέμα με το gps του; Βγήκα μπαλκόνι που βλέπει καθαρό ουρανό, με ανοικτά δίκτυα για εντοπισμό θέσης κλπ και στο gps test είδε μόλις 10 δορυφόρους και κλείδωνε στους 5, με σχετική απόκλιση μερικών μέτρων. Δεν κάθισα πολύ να το ψάξω βέβαια, απλώς έλεγα μήπως έχει κάποιος καμία πρόταση.

 

Εβαλα την Pure AOSP και ψαχνω καποιον τροπο να αναβει η οθονη με διπλο χτυπημα της οθονης (ταπ ταπ για να το πω στα ελληνικα..) Βρηκα στο playstore μερικες εφαρμογες αλλα δεν εβγαλα ακρη με καμια..Αν καποιος εχει καποιον τροπο που δουλευει ας πει..Ευχαριστω!

 

Αν δεν το υποστηρίζει ο kernel νομίζω ότι δεν γίνεται.

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

είδα μόλις μια σύγκριση των kingzone z1 και του δικού μας και φαίνεται πως η κάμερα είναι πολύ καλύτερη του z1 όπως επίσης και τα υλικά κατασκευής.

και μεγαλύτερο σκορ στο antuntu και μεγαλύτερη μπαταρία. Μήπως βιαστήκαμε?

Τελικά με το gps επειδή με ενδιαφέρει κι έχω ταξίδι δουλέυει με κλειστά τα δεδομένα καλά ...? Να βάλω igo ή οι χάρτες maps δουλεύουν χωρίς νετ?

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την Pure AOSP και ψαχνω καποιον τροπο να αναβει η οθονη με διπλο χτυπημα της οθονης (ταπ ταπ για να το πω στα ελληνικα..) Βρηκα στο playstore μερικες εφαρμογες αλλα δεν εβγαλα ακρη με καμια..Αν καποιος εχει καποιον τροπο που δουλευει ας πει..Ευχαριστω!

Η μανισια η Rom το εχει αυτο;;

Ναι, το έχει (μαζί με διάφορα άλλα... σχέδια που μπορεί να κάνει κάποιος με το δάχτυλό του και να ενεργοποιήσει διάφορες λειτουργίες απευθείας (π.χ. κάμερα, mail κλπ)

Νομίζω ότι ο 'ψήστης' της AOSP έχει πεί ότι θα προσπαθήσει να το προσθέσει...

 

είδα μόλις μια σύγκριση των kingzone z1 και του δικού μας και φαίνεται πως η κάμερα είναι πολύ καλύτερη του z1 όπως επίσης και τα υλικά κατασκευής.

και μεγαλύτερο σκορ στο antuntu και μεγαλύτερη μπαταρία. Μήπως βιαστήκαμε?

Ναι, βιαστήκαμε, και αυτό στο λέω χωρίς να έχω δει το συγκριτικό με το Ζ1!

 

Και εξηγούμαι: Τα χαρακτηριστικά του S3 'φωτογραφίζουν' τη νέα 'μεσαία' κατηγορία κινέζικων, η οποία έχει ήδη αρχίσει να γεμίζει με νέα μοντέλα με γρήγορους ρυθμούς, ενώ βέβαιο είναι ότι όλοι οι κατασκευαστές θα επιδιώξουν να έχουν αργά ή γρήγορα μια πρόταση σε αυτήν την κατηγορία.

Στα πλαίσια αυτά, είναι βέβαιο ότι θα βγουν μοντέλα που θα είναι καλύτερα από το S3 - τόσο σαν VFM, όσο ίσως και σαν απόλυτα χαρακτηριστικά.

 

Τη στιγμή που -οι περισσότεροι απο μας- το παραγγείλαμε όμως, το S3 φάνταζε (και κατά πάσα πιθανότητα ήταν!) η καλύτερη πρόταση της κατηγορίας - άντε μαζί με το Meizu M1 Note (το οποίο έχει αρκετές διαφορές από το S3 ώστε να μπορεί να δικαιολογήσει την... χωρίς τύψεις επιλογή του ενός ή του άλλου).

Σίγουρα όσοι παραγγείλουν κάτι τώρα, έχουν σαφώς περισσότερες -και γιατί όχι, ίσως και καλύτερες- επιλογές.

Δε θα έλεγα όμως ότι είναι λόγος να μετανιώσουμε οι τωρινοί κάτοχοι για την επιλογή μας...

 

Και για όσους ψάχνονται τώρα για κάτι, μια ακόμα επιλογή στην κατηγορία, που περιμένω να είναι εξαιρετικά ενδιαφέρουσα (και ναι, πιθανότατα καλύτερη από το S3 μας):

TCL M2U http://www.minideal.net/tcl-m2u-4g-lte-smartphone-mtk6752m-64bit-android-4-4-octa-core-5-5-inch-ips-ogs-hd-screen.html

:)

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει αυτο με το βιαστήκαμε και δεν περιμέναμε στον χωρο των κινητών νομιζω ειναι ανώφελο. Οπότε και να παραγγείλεις κατι μετα απο 2-3 μηνες βγαίνει κατι αλλο που σε κανει να νιώθεις οτι κάπου χάνεις.

 

Για μένα στα κινητα βιάζονται μονο οσοι αγοράζουν τις ναυαρχιδες στα 699 και στα 849 ευρω μολις κυκλοφορηςουν και μετα απο 3 μηνες τα βρίσκουν στα 500. Ναι αυτοι βιάζονται!

 

Το s3 εχει το πακετο . Τρομερη ταχυτητα , καλη οθονη, καλη καμερα, οχι κόλληματα, δεν ειναι τσιπικο σε κατασκευή, εχει υποστήριξη, και ολα αυτα για λιγοτερο απο 200 ευρω. Δεν συζητώ για οσους το πήραμε στα 160 απλα η κουβέντα για το αν βιαστήκαμε ή οχι σταματα για μένα. Για την εποχη που αγοράστηκε ηταν το απόλυτο vfm.

Edited by THANKIN
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω να περασω την official Rom αλλα δεν μου κανει εγκατασταση τους drivers στο pc και ετσι δεν το βλεπει το flashtool..Εναν τροπο για να περασω τους drivers..Windows 7 64bit..
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα και εγω την μαμα την ρομ..Μια ερωτηση..Ειτε εχω κλειστα τα δεδομενα ειτε τα εχω ανοιχτα παντα πανω μου δειχνει τι πιανω..Πχ Ε-Η-3G..Γινεται να το βαλω να μην το δειχνει οταν εχω κλειστα δεδομενα;;
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα και εγω την μαμα την ρομ..Μια ερωτηση..Ειτε εχω κλειστα τα δεδομενα ειτε τα εχω ανοιχτα παντα πανω μου δειχνει τι πιανω..Πχ Ε-Η-3G..Γινεται να το βαλω να μην το δειχνει οταν εχω κλειστα δεδομενα;;

Είναι... φρούτο του Android 4.4! Δυστυχώς δεν μπορούμε να το ξεφορτωθούμε - τουλάχιστον με... συμβατικά μέσα.

Το GravityBox έχει σχετικό option, αλλά δυστυχώς (όπως διαπίστωσα από πρώτο χέρι...) δεν κάθεται στο τηλέφωνό μας, καθώς η Jiayu αποφάσισε (για πρώτη φορά, νομίζω) να αποκλίνει από το 'vanilla' / AOSP Android και να μας δώσει μία σημαντικά customised δική της εκδοχή...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μ'εστειλαν εμαιλ απο το vickmall για το S3 3gb ,promotion οτι η SG POST δεν μπορει να στειλει 2η μπαταρια και θα πρεπει να ερθει μεσω Netherland Post , λετε να εχω προβλημα απο Ολλανδια γιατι ολο απο SG POST τα παιρνω
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μ'εστειλαν εμαιλ απο το vickmall για το S3 3gb ,promotion οτι η SG POST δεν μπορει να στειλει 2η μπαταρια και θα πρεπει να ερθει μεσω Netherland Post , λετε να εχω προβλημα απο Ολλανδια γιατι ολο απο SG POST τα παιρνω

Αντιθετως.....μη σου πω και καλυτερα με NL post.

 

----- προσθήκη μηνύματος 77 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

έχει δοκιμάσει κανείς igo για gps και τι ανάλυση έχει στο κιν μας για να κατεβάσω την κατάλληλη έκδοση?

Igo???...... βαλε sygic χριστιανε μου να σωθεις!!!

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...