Jump to content

Jiayu S3


sam28
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρυθμίσεις --> Περισσότερα --> Ασύρματο και Δίκτυα --> Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας -- > Ενεργοποίηση "Περιαγωγή Δεδομένων".

 

Εξαρτάται όμως και ποιό λειτουργικό έχεις στο κινητό.

 

Το προβλημα ειναι οτι δεν υπαρχει η επιλογη "περιαγωγη δεδομενων.

Link to comment
Share on other sites

Με τί λειτουργικό είσαι; Μήπως μπορεί να σε βοηθήσει κάποιος άλλος, γιατί εγώ είμαι με την τελευταία 7.1.2

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα ειναι οτι δεν υπαρχει η επιλογη "περιαγωγη δεδομενων.

 

πιο ειναι το προβλημα σου να σε βοηθησω

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει η επιλογη "περιαγωγη δεδομενων" για να μπορεσω να την ενεργοποιησω. Το λειτουργικο ειναι 4.4.4 Πρεπει ν το αναβαθμησω για να μπορεσω να ενεργοποιησω τη περιαγωγη δεδομενων?
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει η επιλογη "περιαγωγη δεδομενων" για να μπορεσω να την ενεργοποιησω. Το λειτουργικο ειναι 4.4.4 Πρεπει ν το αναβαθμησω για να μπορεσω να ενεργοποιησω τη περιαγωγη δεδομενων?

Δεν θυμάμαι που βρίσκονται οι ρυθμίσεις στο 4.4 αλλά κάπου πρέπει να είναι. Στο 7 υπάρχει φυσικά. Να υποθέσω έχεις Q

Link to comment
Share on other sites

Στην 7.1.2 πως διαλέγουμε τις συχνότητες που θέλουμε για να μην αργεί η εναλλαγή δεδομένων ;

Επίσης εμένα δε βλέπω να έχει engineering mode.

 

Στάλθηκε από το S3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στην 7.1.2 πως διαλέγουμε τις συχνότητες που θέλουμε για να μην αργεί η εναλλαγή δεδομένων ;

Επίσης εμένα δε βλέπω να έχει engineering mode.

 

Στάλθηκε από το S3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το engeineering mode το έψαχνα και εγώ.

Για τα band modes Μπορείς να τα βρεις στις "Κάρτες SIM" --> Λειτουργία Band.

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχω το εξής θέμα. Το έχω στο φορτιστή και πέφτει η μπαταρία σιγά σιγά. Όταν το φορτίσω κλειστό, φορτίζει μέχρι το 80% περίπου και θέλει όλη νύχτα.. Παρήγγειλα και μια νέα μπαταρία να δούμε.. Μπορεί να φταίει και το USB port?? Ευχαριστώ

 

Sent from my S3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχω το εξής θέμα. Το έχω στο φορτιστή και πέφτει η μπαταρία σιγά σιγά. Όταν το φορτίσω κλειστό, φορτίζει μέχρι το 80% περίπου και θέλει όλη νύχτα.. Παρήγγειλα και μια νέα μπαταρία να δούμε.. Μπορεί να φταίει και το USB port?? Ευχαριστώ

 

Sent from my S3 using Tapatalk

Έχεις δοκιμάσει με άλλον φορτιστή; Ίσως λίγο πιό δυνατό; 1,5Α ή 2Α.

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

ναι έχω δοκιμάσει...3 διαφορετικους..

αυτό ξεκινησε ξαφνικά το Σάββατο, οπότε κάτι άλλο είναι και όχι ο φορτιστής..

άλλαξε και USB καλώδιο.εμένα αυτό έφταιγε.και πάρε κάποιο καλό.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχω το εξής θέμα. Το έχω στο φορτιστή και πέφτει η μπαταρία σιγά σιγά. Όταν το φορτίσω κλειστό, φορτίζει μέχρι το 80% περίπου και θέλει όλη νύχτα.. Παρήγγειλα και μια νέα μπαταρία να δούμε.. Μπορεί να φταίει και το USB port?? Ευχαριστώ

 

Sent from my S3 using Tapatalk

 

Πολύ πιθανό... και το δικό κου κάπως έτσι ξεκίνησε... όταν το έχεις συνδεδεμένο ανάβει το led;

Link to comment
Share on other sites

Πολύ πιθανό... και το δικό κου κάπως έτσι ξεκίνησε... όταν το έχεις συνδεδεμένο ανάβει το led;
Ανάβει και σε κάτι φάσεις είδα τώρα ότι σβήνει και ξανανέβει αμέσως πάλι.. Κάτι παίζει στάνταρ.. Εσύ το άλλαξες τελικά;; βρίσκεις εύκολα εδώ;;

 

Sent from my V80_SE using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ανάβει και σε κάτι φάσεις είδα τώρα ότι σβήνει και ξανανέβει αμέσως πάλι.. Κάτι παίζει στάνταρ.. Εσύ το άλλαξες τελικά;; βρίσκεις εύκολα εδώ;;

 

Sent from my V80_SE using Tapatalk

 

το πιθανότερο είναι το usb πλακετάκι, το πήρα από έξω αλλά το αλλάζει πολύ εύκολα, αρκεί να ξέρεις τα βασικά.

Link to comment
Share on other sites

Ανάβει και σε κάτι φάσεις είδα τώρα ότι σβήνει και ξανανέβει αμέσως πάλι.. Κάτι παίζει στάνταρ.. Εσύ το άλλαξες τελικά;; βρίσκεις εύκολα εδώ;;

 

Sent from my V80_SE using Tapatalk

 

Σε μενα σε 3 φορτιστες που ειχα το εκανε στους 2!!!Στον αλλο φορτιζε κανονικα!!!Μολις αλλαξα τα καλωδια φορτιζε παλι και στους 3 κανονικα!!!

Link to comment
Share on other sites

καλώδιο παιδιά αλλάξτε.Εγώ πήρα από eBay καινούργια αντίσταση καλύτερη για φόρτιση νομίζω 22 η 24 μονάδες.δεν θυμάμαι τώρα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος, να αναβαθμίσω το jiayu s3+,...έχει την κιτκατ 4.4....

 

Έχω ανεβάσει οδηγό εδώ αλλά είσαι βέβαιος ότι είναι 4.4 για τι το δικό μου ήταν 5.1 αν θυμάμαι καλά.

Ποιον επεξεργαστή έχεις;

Link to comment
Share on other sites

Έχω ανεβάσει οδηγό εδώ αλλά είσαι βέβαιος ότι είναι 4.4 για τι το δικό μου ήταν 5.1 αν θυμάμαι καλά.

Ποιον επεξεργαστή έχεις;

 

Έχεις δίκιο. Η 5.1 είναι. Το κινητό είναι της κόρης μου και έχει διάφορα προβλήματα, και σκέφτομαι να το αναβαθμίσω.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο. Η 5.1 είναι. Το κινητό είναι της κόρης μου και έχει διάφορα προβλήματα, και σκέφτομαι να το αναβαθμίσω.

 

Υπάρχουν πολλές δοκιμασμένες rom στο xda.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μηπως μπορει καποιος να με βοηθησει; Εχω την rc5 5.1.1 ολα οκ απο τοτε που την εβαλα εκτος απο την καμερα εχει υπερβολικο lag σε σημειο που δεν μπορεις καν να βγαλεις φωτογραφια...

 

Παρομοιο προβλημα μου κανει μερικες φορες και στο YouTube οχι παντα...ενω βλεπω κανονικα αρχιζει και παιζει το video με διακοπες.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια εχω και εγω το προβλημα που αναφερθηκε σε καποια ποσυ πιο πριν!!! Ξαφνικα εκει που δουλευει το κινητο ολα κομπλε μαυριζει η οθονη και πρεπι να παιζεις με το start button για να ξανα λειτουργησει!!! Αν κανω ξανα εγκατασταση την rc5 (με αυτη εχω το τηλ) θα φτιαξει ή παω για οθονη;;; ευχαριστω πολυ

 

Στάλθηκε από το JY-S3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια εχω και εγω το προβλημα που αναφερθηκε σε καποια ποσυ πιο πριν!!! Ξαφνικα εκει που δουλευει το κινητο ολα κομπλε μαυριζει η οθονη και πρεπι να παιζεις με το start button για να ξανα λειτουργησει!!! Αν κανω ξανα εγκατασταση την rc5 (με αυτη εχω το τηλ) θα φτιαξει ή παω για οθονη;;; ευχαριστω πολυ

 

Στάλθηκε από το JY-S3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

και μενα με το κανει αλλα στις κλησεις, και οχι παντα. Αν ηταν οθονη δεν θα σου δουλευε καθολου. Νομιζω ειναι θεμα λειτουργικου και οχι υλικου

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπερα μηπως μπορει καποιος να με βοηθησει; Εχω την rc5 5.1.1 ολα οκ απο τοτε που την εβαλα εκτος απο την καμερα εχει υπερβολικο lag σε σημειο που δεν μπορεις καν να βγαλεις φωτογραφια...

 

Παρομοιο προβλημα μου κανει μερικες φορες και στο YouTube οχι παντα...ενω βλεπω κανονικα αρχιζει και παιζει το video με διακοπες.

 

Σε φουλ υψηλη αναλυση εχει θεματακια αν εννοοεις αυτο. Οσο για την καμερα, μαλλον στο λειτουργικο σου εντοπιζεται το προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δουλευει η 7;;; αξιζει;;; δουλευει σωστα το τηλ ή θα μου κανει θεματα??? Αλλιως θα ξαναπερασω την rc 5 αν ειναι. Ευχαριστω Edited by IntruDerakI
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...