Jump to content

Jiayu S3


sam28
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγώ προσπαθώ να περάσω τις ρυθμίσεις του touchpal και όποτε πατάω στις ρυθμίσεις μου βγάζει ένα μήνυμα:

 

"παρακαλούμε επιτρέψτε την άδεια Αποθήκευσης για να αφήσετε το touchpal να έχει πρόσβαση σε πληροφορίες όπως τα θέματα του πληκτρολογίου , τις γραμματοσειρές και τα εμότικον"

τι είναι αυτό? πως το κάνω?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ξανα!

Μια ερωτησ για να κανω το κινητο root με rc5 με 5.1.1 πως θα γινει? Με την βασικη εκδοση 4.4 2 kit kat αν θυμαμαι καλα γινοταν απο το μενου μεσω superuser. Τωρα δε το βρηκα.

Ευχαριστω

 

Στάλθηκε από το JY-S3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά την έβαλα!!! πολυ ωραια είναι!!! ενα πράγμα με "ενοχλεί"!! πάνω δεξιά στην οθόνη κλειδώματος γράφει 20201!!!

Γνώρίζει κανείς τι είναι και αν μπορεί να φύγει απο κει???

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ξανα!

Μια ερωτησ για να κανω το κινητο root με rc5 με 5.1.1 πως θα γινει? Με την βασικη εκδοση 4.4 2 kit kat αν θυμαμαι καλα γινοταν απο το μενου μεσω superuser. Τωρα δε το βρηκα.

Ευχαριστω

 

Στάλθηκε από το JY-S3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πας ρυθμίσεις τέρμα κάτω πληροφορίες τηλεφώνου βρίσκεις τον αριθμό έκδοσης και πατάς πάνω του 7 συνεχόμενες φορές έχεις γίνει πλέον προγραμματιστηπ πάτε ένα βήμα πίσω και βρίσκεις της επιλογές για προγραμματιστες μπαίνεις μέσα και πας εκεί που λέει πρόσβαση root μπαίνεις μέσα και πατάς εφαρμογές και abd και μολις είσαι root

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ξανα!

Μια ερωτησ για να κανω το κινητο root με rc5 με 5.1.1 πως θα γινει? Με την βασικη εκδοση 4.4 2 kit kat αν θυμαμαι καλα γινοταν απο το μενου μεσω superuser. Τωρα δε το βρηκα.

Ευχαριστω

Σε παλιότερες ROM η επιλογή ήταν στις ρυθμίσεις ασφαλείας.

Τώρα -αν θυμάμαι καλά, γιατί πλέον έχω περάσει το SuperSU του Chainfire- θα το βρείς στις Επιλογές για Προγραμματιστές!

Link to comment
Share on other sites

τελικά μου φαίνεται η καλύτερη ήταν η μαμίσια η 4.4

 

όλες οι άλλες έχουν τα προβλήματα τους

Διαφωνώ η rc5 δεν έχει κανένα πρόβλημα όσο για την nougat ναι έχει κάποια προβλήματα όπως η εγγραφή βίντεο αλλά για να λέμε την αλήθεια κινητά των 600+ ευρώ δεν έχουν καν nougat οπότε μη παράπονιομαστε οι devs θα τα φτιάξουν και αυτα αλλά λίγο υπομονή χρειάζεται

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βγήκε μεγάλο update της Xtreme rom και τώρα είναι το 2.5

Το έβαλε κανείς; Είναι κοντά στα 700mb ..

 

Στάλθηκε από το Lenovo TB3-710F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έχει δοκιμάσει κάποιος την τελευταία xtream;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Τελικά την έβαλα!!! πολυ ωραια είναι!!! ενα πράγμα με "ενοχλεί"!! πάνω δεξιά στην οθόνη κλειδώματος γράφει 20201!!!

Γνώρίζει κανείς τι είναι και αν μπορεί να φύγει απο κει???

έχεις δίκιο και νομίζω εμφανίζεται μόνο σε SIM της COSMOTE. Πάντως έχει να κάνει με το πως "διαβάζει" το σύστημα τις κάρτες. Μην σε αγχώνει. Και με δύο κάρτες το κινητό δουλεύει κανονικά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Διαφωνώ η rc5 δεν έχει κανένα πρόβλημα όσο για την nougat ναι έχει κάποια προβλήματα όπως η εγγραφή βίντεο αλλά για να λέμε την αλήθεια κινητά των 600+ ευρώ δεν έχουν καν nougat οπότε μη παράπονιομαστε οι devs θα τα φτιάξουν και αυτα αλλά λίγο υπομονή χρειάζεται

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχει δοκιμάσει κάποιος την τελευταία xtream;;;;;;

μα η X-treme είναι ακόμα σε 5.1 :p

υπάρχει change log, στη σελίδα τους στο needrom αν θες να δεις τις αλλαγές. Δε κοίταξα από κάτω στα σχόλια αν υπάρχουν ήδη κάποια σχετικά με την νέα τους έκδοση 2.5

 

Sent from my S3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

έχεις δίκιο και νομίζω εμφανίζεται μόνο σε SIM της COSMOTE. Πάντως έχει να κάνει με το πως "διαβάζει" το σύστημα τις κάρτες. Μην σε αγχώνει. Και με δύο κάρτες το κινητό δουλεύει κανονικά.

 

 

και κάτι άλλο που παρατήρησα είναι οτι άν δεν εχεις ανοιχτά τα δεδομένα έχει ενα χ δίπλα απο το σήμα, και δεν υπάρχει πουθενα το ποσοστό της μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

2) Γινεται να ορισεις ηχο σε καθε επαφη ξεχωριστα. μεσω τηλεφωνου

Επαφη. Διαλεγεις τον στυλο, διπλα απο τις 3 τελιτσες πανω δεξια, και μετα πατας το κατω αριστερα capacitive κουμπι διπλα απο το Home.

Θα δεις Ηχος κλησης.

 

Ωραίος.

Δεν το είχα δοκιμάσει ποτέ....

 

Στάλθηκε από το JY-S3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

και κάτι άλλο που παρατήρησα είναι οτι άν δεν εχεις ανοιχτά τα δεδομένα έχει ενα χ δίπλα απο το σήμα, και δεν υπάρχει πουθενα το ποσοστό της μπαταρίας.

 

Απο οτι διαβασα στο xda αυτο με το χ ειναι για τα δεδομενα οτι ειναι κλειστα.. στο android 7 σαν χαρακτηριστικο.. και το ποσοστο της μπαταριας μεσω SystemUI Tuner μπορεις να το βρεις.. δεν εχω βαλει να τα δοκιμασω απλα τα διαβασα..αμα ξερει κανεις τπτ περισσοτερο να σε βοηθησει αμα δεν ισχυουν..στα λεω με επιφυλαξη

Link to comment
Share on other sites

1) Βάλε τους ήχους στο /system/media/audio/ringtones.

Δώσε τα σωστά δικαιώματα και κάνε επανεκκίνηση.

2) Δεν γίνεται...(τουλάχιστον μέσα από τις ρυθμίσεις του τηλεφώνου)

Ίσως με εφαρμογή....

 

Στάλθηκε από το JY-S3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Σε ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι διαβασα στο xda αυτο με το χ ειναι για τα δεδομενα οτι ειναι κλειστα.. στο android 7 σαν χαρακτηριστικο.. και το ποσοστο της μπαταριας μεσω SystemUI Tuner μπορεις να το βρεις.. δεν εχω βαλει να τα δοκιμασω απλα τα διαβασα..αμα ξερει κανεις τπτ περισσοτερο να σε βοηθησει αμα δεν ισχυουν..στα λεω με επιφυλαξη

 

Είσαι μαματος!!! οντως με το SystemUI Tuner εμφανιζεται το ποσοστο της μπαταρίας αλλα μέσα στην μπαταρια οχι απο διπλά!!!

Απο το τπτ καλο ειναι και αυτο!!! Σε υπερευχαριστώ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

τελικά μου φαίνεται η καλύτερη ήταν η μαμίσια η 4.4

 

όλες οι άλλες έχουν τα προβλήματα τους

 

Δεν πιστευω να μιλας σοβαρα!!

Μην συγκρινεις το φιδι 4.4 με την Rc5

ειναι αλλου η rc5

Link to comment
Share on other sites

Είσαι μαματος!!! οντως με το SystemUI Tuner εμφανιζεται το ποσοστο της μπαταρίας αλλα μέσα στην μπαταρια οχι απο διπλά!!! Απο το τπτ καλο ειναι και αυτο!!! Σε υπερευχαριστώ!!!!!

 

παιδιά! για να μην υπάρχει παρανόηση σχετικά με την έκδοση 7.1 του κινητού μας. Το ξέρω είχαμε καλομάθει στα διάφορα "μπλιμπλίκια" που λέω εγώ, δλδ να υπάρχουν πολλές παραμετροποιήσεις. Αυτό οφειλόταν ότι οι devs είχαν βασιστεί σε μία ανάλογη έκδοση από άλλη ομάδα, (AICP) και ήταν βασισμένη στο android 6.0. Τώρα η 7.1 είναι βασισμένη στην πιο απλή (μαμά)-έκδοση που υπάρχει για android. Δεν έχουν προστεθεί σχεδόν καθόλου επιπλέον ρυθμίσεις για τις παραμετροποιήσεις που είχαμε συνηθίσει. Λίγο υπομονή και ίσως προκύψει και αυτό αν η ομάδα που χτίζει την AICP καταφέρει να την ετοιμάσει για android 7.0.

 

υ/γ: 'Οσο αφορά την ενεργοποίηση SystemUI Tuner. Κρατάτε πατημένο το γραναζάκι που υπάρχει πάνω αριστερά μέσα στο "quick settings". Θα νιώσετε μια ελαφριά δόνηση. Τώρα εφόσον πάτε πάλι στις ρυθμίσεις, κάτω κάτω θα έχει εμφανιστεί ένα επιπλέον μενού, "System UI Tuner".

Edited by gorillaz_gr
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση παίδες για όποιον ίσως ξέρει. Έβαλα σήμερα την νέα έκδοση 7.1 και μετά εγκατέστησα τα opengapps micro. Διάβασα ότι αυτή η έκδοση και η pico έχει τα λιγότερα προβλήματα. Όμως όταν πάω να πατήσω στα SIM Settings μου κάνει force close...

 

Έχετε καμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει;

 

Η 7.1 μπήκε μετά από Wipe σε cache/dalvik/system/data/internal storage από LL 5.1.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. Ειχα αγορασει το κινητο μαζι με δευτερη μπαταρια της εταιριας γιατι ηταν προσφορα του vickmall να δινει δευτερη μπαταρια δωρο για καποιες μερες.

 

Και οι 2 μπαταριες εμφανισαν τα συμπτωματα που αναφερατε με αποτελεσμα να μην μπορω να κανω σχεδον τιποτα με το κινητο γιατι σβηνει μετα απο μερικα λεπτα ακομα και με φουλ φορτιση.

 

Διαβαζω για μια δευτερη μπαταρια που λετε. Και θελω να ρωτησω καποια πραγματα. Αρχικα μπορει καποιος να μου παραθεσει καποιο λινκ που μπορω να την βρω; αν ειναι διαθεσιμη στην ελλαδα η εστω στην ευρωπη κτλ

 

Δευτερον οι αγορες μπορουν να γινουν μεσω paysafe η μεσω τραπεζης;

Link to comment
Share on other sites

Εάν πληκτρολογήσεις Konpson θα σου βγάλει το Ali πρώτο, από όπου την έχουν αγοράσει σχεδόν όλοι (όχι εγώ ακόμη).
Link to comment
Share on other sites

είναι στον φούρνο ;)

 

Στάλθηκε από το s3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

όσο αφορά την εφαρμογών wallet της Πειραιώς, όντως και εμένα μόλις την πρωτοέβγαλαν δεν έπαιζε. Είμαι τώρα με 6.0.1, rooted, και είπα να της ξαναδώσω μια ευκαιρία.

Έχω ψωνίσει ήδη 3 φορές ανέπαφα.

Αν θυμάμαι καλά οι γερμανικές RC δεν τα πήγαιναν πολύ καλά με το NFC.

Κάνε λίγο υπομονή. Εντός της ημέρας θα έχουμε την 7.1 ;)

 

Στάλθηκε από το s3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλησπέρα.

Μήπως είναι εύκολο να μου δώσεις το link της ROM 6.0.1 που είχες και δούλευε η εφαρμογή wallet της Πειραιώς;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Αδέλφια ζητώ άμεση βοήθεια : κατέβασα την xtreme 2.5 και μετά το manual install μέσω recovery το τηλέφωνο είναι σαν να το πήρα τώρα !! Τι πρέπει να κάνω για να το έχω όπως πριν ;;;; :cry::wacko::ninja:

 

Οι φάκελοι της εσωτερικής μνήμης και της κάρτας μνήμης είναι όπως πριν... αλλά δεν υπάρχουν εφαρμογές

 

ΖΗΤΩ άμεση βοήθεια γιατί χρειάζομαι το κινητό

Link to comment
Share on other sites

Αδέλφια ζητώ άμεση βοήθεια : κατέβασα την xtreme 2.5 και μετά το manual install μέσω recovery το τηλέφωνο είναι σαν να το πήρα τώρα !! Τι πρέπει να κάνω για να το έχω όπως πριν ;;;; :cry::wacko::ninja:

 

Οι φάκελοι της εσωτερικής μνήμης και της κάρτας μνήμης είναι όπως πριν... αλλά δεν υπάρχουν εφαρμογές

 

ΖΗΤΩ άμεση βοήθεια γιατί χρειάζομαι το κινητό

Αν εκανες αντιγραφα ασφαλειας μεσω οποιαδηποτε εφαρμογης ή του ρεκοβερι τοτε υπαρχει ελπιδα.

Αλλιως...κλαφτα χαραλαμπε

Link to comment
Share on other sites

Αδέλφια ζητώ άμεση βοήθεια : κατέβασα την xtreme 2.5 και μετά το manual install μέσω recovery το τηλέφωνο είναι σαν να το πήρα τώρα !! Τι πρέπει να κάνω για να το έχω όπως πριν ;;;; :cry::wacko::ninja:

 

Οι φάκελοι της εσωτερικής μνήμης και της κάρτας μνήμης είναι όπως πριν... αλλά δεν υπάρχουν εφαρμογές

 

ΖΗΤΩ άμεση βοήθεια γιατί χρειάζομαι το κινητό

 

Δεν ειναι μια απλη ΟΤΑ αναβαθμιση, ειναι σαν να περνας αλλη ROM. Την εκανα κ'εγω και επαθα το ιδιο αλλα με Titanium & Nova τα επενεφερα ολα.

Σαν να το "βλεπω" λιγο πιο βαρυ τωρα στην αποκριση :confused:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...