Jump to content

Jiayu S3


sam28
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βάζω το τηλέφωνο να φορτίσει το βράδυ κατά τις 12:30 και στις 8:00 το πρωί μια έχω 100% μπαταρία μια έχω 87% και την άλλη έχω 76%

Πιστεύω ότι αυτό φταίει

Άλλαξα φορτιστή.

Άλλαξα καλώδιο.

Θα αλλάξω και πλακέτα και βλέπουμε

Δοκίμασε και 1-2 κύκλους με πλήρη εκφόρτιση και μετά battery calibration.

Πιστεύω ότι θα έχει αποτέλεσμα.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε και 1-2 κύκλους με πλήρη εκφόρτιση και μετά battery calibration.

Πιστεύω ότι θα έχει αποτέλεσμα.

Και το δικό μου αν το συνδεσω με φορτιστή ανάβει το led , αλλά όσο και να το αφήσεις δεν φορτίζεται..... Αν το συνδεσω στο υπολογιστή και με το κούνημα μπορεί να να το δει αλλά και πάλι ή σύνδεση δεν θα είναι σταθερή.... Ακόμα και την εφαρμογή Amp βλέπει 1150 mA αλλά δεν φορτίζει.... Στον εξωτερικό φορτιστή όλα καλά... Έτσι παρήγγειλα την πλακέτα USB και αύριο θα την αλλάξω και θα σας πω....

 

Στάλθηκε από το JY-S3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε και 1-2 κύκλους με πλήρη εκφόρτιση και μετά battery calibration.

Πιστεύω ότι θα έχει αποτέλεσμα.

 

Τα έκανα αυτά όταν πρωτοεβαλα την μπαταρία (με konpson είμαι εδώ και 3μήνες)

Το πρόβλημα ξέρεις ποιο είναι?

Ότι την νύχτα κάνει μόνο του συνδέσεις-αποσυνδεσεις.

Και ευτυχώς που έχω xposed μαζί με gravity box και έχω επιλέξει custom ήχο οταν συνδεεται στον φορτιστή και ήχο όταν αποσυνδέεται...Γιατί αν δεν με ξύπνουσε την νύχτα το χαρακτηριστικό γκλιν-γκλιν δεν θα το μάθαινα πότε....

 

Στάλθηκε από το JY-S3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Τα έκανα αυτά όταν πρωτοεβαλα την μπαταρία (με konpson είμαι εδώ και 3μήνες)

Το πρόβλημα ξέρεις ποιο είναι?

Ότι την νύχτα κάνει μόνο του συνδέσεις-αποσυνδεσεις.

Και ευτυχώς που έχω xposed μαζί με gravity box και έχω επιλέξει custom ήχο οταν συνδεεται στον φορτιστή και ήχο όταν αποσυνδέεται...Γιατί αν δεν με ξύπνουσε την νύχτα το χαρακτηριστικό γκλιν-γκλιν δεν θα το μάθαινα πότε....

 

Στάλθηκε από το JY-S3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

 

εγώ πάντως άλλαξα την πλακέτα του USB πριν λίγο και τώρα ΄δουλεύουν ΟΛΑ ρολόι ... σε 2-3 λεπτά συνδεδεμένο στο φορτιστή πήγε από το 49% στο 52% το σύνδεσα και στο PC και είδα και τις δύο κάρτες εσωτερική και εξωτερική ....

 

και η αλλαγή ήταν πολύ εύκολη χάρη στις οδηγίες του Barlost :respect:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Λίγο off topic. Συγγνώμη εκ των προτέρων.

 

Είδε ένας φίλος μου το Jiayu S3 μου και θέλει κι αυτός. Μιας και πλέον δεν υπάρχει, έχετε κάτι άλλο αντίστοιχο (3GB + ) και αξιόπιστο να προτείνεται; Μέχρι τα 180€.

 

Ευχαριστώ,

Τόλης

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Ulefone Power (το έχω δει από κοντά και έχω μείνει με πολύ καλύτερες εντυπώσεις απ' ό,τι περίμενα!) και

Oukitel K6000 Pro (αυτό δεν το έχω δει από κοντά, αλλά οι εντυπώσεις των κατόχων ακούγονται παραπάνω από θετικές).

Και τα 2 με το έξτρα μπόνους της... τεράστιας μπαταρίας (και δυστυχώς μη αφαιρούμενης - ελπίζω να μην μπει και η Jiayu σ' αυτό το... λούκι, αν καταφέρει ποτέ να βγάλει διάδοχο του S3...)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Γνωρίζει κανεις εαν οι MTKdrivers, flash tools κλπ χειρουργικά εργαλεία δουλεύουν σε linux.? Υπάρχει κάτι ανάλογο?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Γνωρίζει κανεις εαν οι MTKdrivers, flash tools κλπ χειρουργικά εργαλεία δουλεύουν σε linux.? Υπάρχει κάτι ανάλογο?

Ευχαριστω

 

υπάρχει ειδική έκδοση FlashTools και λειτουργεί μια χαρά. Δεν χρειάζεται drivers το linux απλά κάποιες διαδικασίες για να ξεπεραστούν κάποια μικρά εμπόδια ώστε να αναγνωρίζεται σωστά το τηλέφωνο σε κατάσταση FastBoot.

Θα πρέπει να φτιάξω έναν οδηγό μου φαίνεται.

Για να μην βγούμε offTopic αν ενδιαφέρεσαι στείλε μου Π.Μ. να τα πούμε εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Λίγο off topic. Συγγνώμη εκ των προτέρων.

 

Είδε ένας φίλος μου το Jiayu S3 μου και θέλει κι αυτός. Μιας και πλέον δεν υπάρχει, έχετε κάτι άλλο αντίστοιχο (3GB + ) και αξιόπιστο να προτείνεται; Μέχρι τα 180€.

 

Ευχαριστώ,

Τόλης

 

γεια σου φιλε.μπες στο kimovil βαλε 180ευρω και δες κινητα.οταν διαλεξεις βαλτα εδω να δουμε πιο ειναι καλυτερο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Λίγο off topic. Συγγνώμη εκ των προτέρων.

 

Είδε ένας φίλος μου το Jiayu S3 μου και θέλει κι αυτός. Μιας και πλέον δεν υπάρχει, έχετε κάτι άλλο αντίστοιχο (3GB + ) και αξιόπιστο να προτείνεται; Μέχρι τα 180€.

 

Ευχαριστώ,

Τόλης

 

βγαινει το Σ3+ στα λιγοτερα λεφτα με την ιδια υποστηριξη

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες ποια ειναι η καλυτερη επιλογη σε ρομ για το τηλεφωνακι? ποια ειναι η πιο απροβληματιστη?
Αλλο πράγμα η Alfa...
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες ποια ειναι η καλυτερη επιλογη σε ρομ για το τηλεφωνακι? ποια ειναι η πιο απροβληματιστη?

 

Eιμαι με την RC5 και δηλωνω απολυτα ευχαριστημενος.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες ποια ειναι η καλυτερη επιλογη σε ρομ για το τηλεφωνακι? ποια ειναι η πιο απροβληματιστη?

 

Χωρίς μεγάλη εμπειρία θα πρότεινα την RC5. Σε εμένα τουλάχιστον πάει σφαίρα και παράπονα δεν έχω...

Link to comment
Share on other sites

Από extreme πήγα σε rc4 μετά σε rc5 μετά σε cm13 μετά σε aospa μετά σε nougat και γύρισα πίσω στην aicp .., με την σειρα που τις είπα… η τελευταία είναι μακράν η καλυτερη ιδιως σε διαχείριση μπαταρίας… εκεί που το βράδυ συνήθως ξεμενα τώρα φτάνω με την μισή μπαταρία… .η nougat έχει κάποια θεματάκια που πιστεύω οι devs κάποια στιγμή θα τα ξεπερασουν
Link to comment
Share on other sites

κ μια τελευταια ερωτηση: με sp flash tool επειδη θελω να κανω καθαρη εγκατασταση επιλεγω upgrade firmware H download? ειμαι σε 4.4 και σκεφτομαι να παω σε rc 5
Αλλο πράγμα η Alfa...
Link to comment
Share on other sites

παιδια αν τυχον υπαρχει καποιος που του εχει σπασει το τηλεφωνο η πλεον το εχει παροπλισμενο ας μου στειλει, εχει χαλασει η υποδοχη των ακουστικων και δεν μπορω να βρω πουθενα ανταλλακτικο. οποιος μπορει να βοηθησει θα το εκτιμουσα ιδιαιτερως

Θα σου πρότεινα μια ποιο εύκολη λύση Bluetooth

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

κ μια τελευταια ερωτηση: με sp flash tool επειδη θελω να κανω καθαρη εγκατασταση επιλεγω upgrade firmware H download? ειμαι σε 4.4 και σκεφτομαι να παω σε rc 5

 

Σελίδα 436 post 6534 διάβασε τον οδηγό που έχω φτιάξει θα σου λυθούν όλες οι απορίες. Ειναι 5 λεπτά υπόθεση

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πρότεινα μια ποιο εύκολη λύση Bluetooth

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Σελίδα 436 post 6534 διάβασε τον οδηγό που έχω φτιάξει θα σου λυθούν όλες οι απορίες. Ειναι 5 λεπτά υπόθεση

 

σ' ωραιος, τι να σου στείλω, τζοκοντα η φερερο ροσε? :lol: :lol: :lol: :lol: :p :p :p

Αλλο πράγμα η Alfa...
Link to comment
Share on other sites

σ' ωραιος, τι να σου στείλω, τζοκοντα η φερερο ροσε? :lol: :lol: :lol: :lol: :p :p :p

 

και τα 2 μια χαρα ειναι. γιατι να διαλεξω στειλε και τα 2

Link to comment
Share on other sites

SOS!!!

 

έχει εδώ και κανένα δίωρο που έκλεισε το κινητό μου (RC5)

από τότε προσπαθώ να το ανοίξω και την ώρα που πάει να ανοίξει μου βγάζει συνεχώς το σήμα στην μέση JIAYU de και το μήνυμα:

 

Βελτιστοποίηση της εφαρμογής 1 από 172...

 

κλπ κλπ (όπως όταν κάνουν ενημερώσεις τα windows)

 

και μόλις φτάνει στο 172 από 172 κάνει ότι πάει να ανοίξει, αλλά δεν ανοίγει και ξαναξεκινάει από την αρχή....

 

Βελτιστοποίηση της εφαρμογής 1 από 172...

 

τι μπορώ να κάνω ??? :cry::cry:

Link to comment
Share on other sites

SOS!!!

 

έχει εδώ και κανένα δίωρο που έκλεισε το κινητό μου (RC5)

από τότε προσπαθώ να το ανοίξω και την ώρα που πάει να ανοίξει μου βγάζει συνεχώς το σήμα στην μέση JIAYU de και το μήνυμα:

 

Βελτιστοποίηση της εφαρμογής 1 από 172...

 

κλπ κλπ (όπως όταν κάνουν ενημερώσεις τα windows)

 

και μόλις φτάνει στο 172 από 172 κάνει ότι πάει να ανοίξει, αλλά δεν ανοίγει και ξαναξεκινάει από την αρχή....

 

Βελτιστοποίηση της εφαρμογής 1 από 172...

 

τι μπορώ να κάνω ??? :cry::cry:

 

Ρίξε μια ματιά στην σελίδα 440 και post #6599

Link to comment
Share on other sites

θα βγαλουν αλλο σταδιο για το δικο μας κινητο 6752;sokolataki-gorillaz ξερετε τπτ;

οι ενημερώσεις έρχονται αλλά όχι με ταχυς ρυθμούς. Ειδικότερα η έκδοση 7 έχει κάποια θέματα που οφείλονται στον πυρήνα της Google πάρα στους δικούς μας προγραμματιστές.

 

Στάλθηκε από το S3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ουσιασκτικα οι devs εχουν κανει τη περισσοτερη δουλεια δηλαδη να δουλευει το hardware (εκτος βιντεο)

το μεγαλυτερο προβλημα ερχετε απο την ιδια τη google που δεν εχει σταθεροποιηση ακομα το nougat

πιστευω οτι αυτο περιμενουν και οι ιδιοι οι devs για να αρχισουν τη δουλεια τουσ και να βελτιστοποιησουν τη ρομ

Link to comment
Share on other sites

πως μπαίνω όμως σε recovery?

 

άλλος τρόπος να μην χρειάζεται ξανά από την αρχή να τα περάσω όλα?

 

Με κλειστό κινητό κρατάς πατημένο το Volume up + Power button. Υποθέτω για να έχεις περάσει RC5 έχεις και TWRP στο recovery. Δεν ξέρω αν υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος, ας επέμβει κάποιος παλαιότερος...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...