Jump to content

Jiayu S3


sam28
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Eυχαριστω φιλαρακι για την απαντηση σου..παταω να κανει reboot system και σβηνει ανοιγει,βγαζει το logo της μαρκας και με ξαναπηγαινει εκει στην φωτογραφια που παρεθεσα πριν..

 

Βάλε το flash tool κ φλασαρε το με rc5

Οδηγίες έχει εδώ μέσα στο νήμα

Link to comment
Share on other sites

Rom άλλαξα χθες και δεν υπήρξε κάτι θετικό στο μικρόφωνο, πάλι δεν ακουγόμουν στις κλήσεις. Ηχογράφηση είχα κάνει και ξανά έκανα τώρα, αλλά δεν πιάνει τίποτα εκτός κι αν φυσήξεις στο μικρόφωνο που τότε δείχνει τον δείκτη να κουνιέται. Από την φωνή δεν πιάνει τίποτα. Άρα να καταφύγω σε αγορά πλακέτας, ε;

Κλείσε όλες τις ρυθμίσεις του ήχου και κάνε restart.

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βάλε το flash tool κ φλασαρε το με rc5

Οδηγίες έχει εδώ μέσα στο νήμα

ευχαριστω παρα πολυ..αν δεν σου κανει κοπως μπορεισ να με πεισ ενα ενα τα βηματα να το στησω απο την αρχη?δηλαδη εννοω να μου πεις τι κανω πρωτα ..?τι εγκαθιστω στον υπολογιστη και πωσ συνεχιζω για να εχω και πλειστορ και γοογλε απς ..βασικα τι θα εκανε καποιος την στιγμη αυτην ετσι οπως ειναι το κινητο στην φωτο που παρεθεσα και για να ειναι ολα κομπλε μεσα ..θα σου ειμαι υποχρεος και εσενα και οποιος βοηθησει..ευχαριστω πολυ..

Link to comment
Share on other sites

ΟΔΗΓΟΣ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ RC5 ΣΕ WINDOWS 7 και 8 και 10

 

1) Κατεβαζουμε τον driver

https://drive.google.com/file/d/0BwJNFhseA4WwRDNvbjEwZkZkVms/view?usp=drivesdk

 

2) ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΠΗ ΨΗΦΙΑΚΉΣ ΥΠΟΓΡΑΦΉΣ

για windows 8 η 10, αν ειστε σε windows 7 αγνοηστε αυτο το βημα

 

παταμε restart στον υπολογιστη μας εχοντας πατημενο το κουμπι shift

οταν επανεκκινησει επιλεγουμε

troubleshoot->advanced options->startup settings-> restart

στην επομενη οθονη που θα μας εμφανισει παταμε το F7

αυτο ηταν. Αν θελετε να το δειτε και σε εικονες ριξτε μια ματια εδω

http://www.howtogeek.com/167723/how-to-disable-driver-signature-verification-on-64-bit-windows-8.1-so-that-you-can-install-unsigned-drivers/

 

3) Κάνουμε εγκατάσταση πάτωντας το installdriver και Παταμε ΝΑΙ στην ειδοποίηση που θα μας βγάλει

 

4) Μετά κατεβάζουμε το spflash tool http://spflashtool.com/

 

 

 

5) Κατεβάζουμε την ρομ από το needrom http://www.needrom.com/download/jiayu_s3_5-1-1/

 

6) ξεζιπαρουμε τη rom

7) Ανοιγουμε το spflash tool παταμε load scarter file παμε στη ρομ που κατεβασαμε και επιλεγουμε το scarter file της ρομ

 

8) Κλείνουμε το κινητό βγάζουμε μπαταρία και ξανά βάζουμε χωρίς να το ανοιξουμε

9) Αν είμαστε σε ίδιο είδος λογισμικού π .χ lollipop σε lollipop τοτε διαλεγουμε download only

 

Αν αλλαζουμε ειδος λογισμικου π.χ kitkat σε lolipop διαλεγουμε firmware update

10) Έπειτα παταμε το κουμπί download και συνδεουμε το κινητο

περιμένουμε να τελείωσε το πρόγραμμα θα μας βγάλει ένα ok με ενα τικ

 

11) Αποσυνδεουμε το κινητό και το ανοίγουμε κανονικά περιμένουμε 5 λεπτά και είμαστε εντάξει.

οριστε και ενα βιντεακι αλανια

Edited by sokolataki
ΠΡΟΣΤΕΘΗΚΕ VIDEO TUTORIAL
Link to comment
Share on other sites

ΟΔΗΓΟΣ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ RC5 ΣΕ WINDOWS 7

 

Κατεβαζουμε τον driver

 

https://drive.google.com/file/d/0BwJNFhseA4WwRDNvbjEwZkZkVms/view?usp=drivesdk

 

Κάνουμε εγκατάσταση πάτοντας το install

Παταμε ΝΑΙ στην ειδοποίηση που θα μας βγάλει

 

Μετά κατεβάζουμε το spflash tool

 

http://spflashtool.com/

 

Έτσι έχουμε έτοιμο τον υπολογιστή μας

 

Κατεβάζουμε την ρομ από το needrom

 

http://www.needrom.com/download/jiayu_s3_5-1-1/

 

Την ξεζιπαρουμε

Ανοιγουμε το spflash tool παταμε load scarter file παμε στη ρομ που κατεβασαμε και επιλεγουμε το scarter file της ρομ

 

Κλείνουμε το κινητό βγάζουμε μπαταρία και ξανά βάζουμε χωρίς να το ανοιξουμε

 

Αν είμαστε σε ίδιο είδος λογισμικού π .χ lollipop σε lollipop τοτε διαλεγουμε download only

 

Αν αλλαζουμε ειδος λογισμικου π.χ kitkat σε lolipop διαλεγουμε firmware update

 

Έπειτα παταμε το κουμπί download και συνδεουμε το κινητο

 

περιμένουμε να τελείωσε το πρόγραμμα θα μας βγάλει ένα ok με χαμογεμο

 

Αυτό ήταν!!!!

 

Αποσυνδεουμε το κινητό και το ανοίγουμε κανονικά περιμένουμε 5 λεπτά και είμαστε εντάξει.

 

 

Ο ποιο γρήγορος, πληρέστερος και εύκολος οδηγός....

 

Ένα σοκολατάκι για το sokolataki....:lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να βοήθησα συγνώμη για τυχων λαθη αλλά καμία φορά το τ9 του κινητού δεν νιώθει και πολύ

 

εβαλα και ενα βιντεο για να το δειτε καλυτερα :)

Edited by sokolataki
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να βοήθησα συγνώμη για τυχων λαθη αλλά καμία φορά το τ9 του κινητού δεν νιώθει και πολύ

 

εβαλα και ενα βιντεο για να το δειτε καλυτερα :)

 

ευχαριστω παρα πολυ ..τα εκανα ολα οπως ακριβως ειπες..νομιζω ποιο απλα δεν γινοταν να τα πεις και σε ευχαριστω παρα πολυ φιλε μου..το κινητο με το που παταω download και επειτα το συνδεω με τον υπολογιστη και δεν κανει τπτ.απλα δειχνει οτι φορτιζει και μενει σταθερο στο κοκκινο ανναμενο(σαν να μην ειχε καθολου μπαταρια μεσα και το συνδεσα) δεν σβηνει καν και παραμενει στο ιδιο ετσι οσο το αφησω..και οπως καταλαβαινεισ δεν μου το φλασαρει..δεν μεταφερονται τα δεδομενα..ουτε απο λαπτοπ ουτε απο σταθερο υπολογιστη..

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παρα πολυ ..τα εκανα ολα οπως ακριβως ειπες..νομιζω ποιο απλα δεν γινοταν να τα πεις και σε ευχαριστω παρα πολυ φιλε μου..το κινητο με το που παταω download και επειτα το συνδεω με τον υπολογιστη και δεν κανει τπτ.απλα δειχνει οτι φορτιζει και μενει σταθερο στο κοκκινο ανναμενο(σαν να μην ειχε καθολου μπαταρια μεσα και το συνδεσα) δεν σβηνει καν και παραμενει στο ιδιο ετσι οσο το αφησω..και οπως καταλαβαινεισ δεν μου το φλασαρει..δεν μεταφερονται τα δεδομενα..ουτε απο λαπτοπ ουτε απο σταθερο υπολογιστη..

 

Οκ κάνε κάτι σε παρακαλώ

Βγάλε το τηλέφωνο βγάλε τη μπαταρία και ξανά βάλε την. Χωρίς να έχεις ανοίξει το sp flash tool συνδέσε μο κινητό και άνοιξε το. Πες μου αν σου βγάζει τίποτα για εγκατάσταση driver?? Αλλιώς βάλε το teamviwer στον υπολογιστή σου στείλε μου σε pm το id καη τον κωδικό και θα στο φτιάξω εγώ από τον υπολογιστη μου

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για ολα φιλαρακι παυλαρα ..δεν ξερω πωσ να σε ευχαριστησω ρε φιλαρακι ..τι να πω ειλικρινα ..το ευχαριστω ειναι λιγο
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για ολα φιλαρακι παυλαρα ..δεν ξερω πωσ να σε ευχαριστησω ρε φιλαρακι ..τι να πω ειλικρινα ..το ευχαριστω ειναι λιγο

 

 

Τίποτα φίλε μου αντέ να το χαρείς ;-)

Link to comment
Share on other sites

Κλείσε όλες τις ρυθμίσεις του ήχου και κάνε restart.

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

 

Ευχαριστώ για την απαντηση σου φιλε, αλλα υπαρχει προβλημα με το μικροφωνο, σιγουρα πραγματα.

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορούσα να περιμένω και flashαρα για δοκιμή και τις τρεις MM που κυκλοφόρησαν. Μακράν για μένα η AICP καλύτερη. Όμως με όλες είχα θέμα με το modem. Πολύ κακό σήμα σε σχέση με την LP RC5. Έβαλα ακόμη και το modem της RC5 και στις τρεις, αλλά και πάλι η βελτίωση -αν υπήρχε- ήταν μικρή!

 

Έχει κανείς κάποιο tip πως το διορθώνουμε αυτό;

Link to comment
Share on other sites

ο οδηγος εγκταστασης RC5 Αναβαθμιστηκε βρισκετε στη σελιδα 436 post #6534

καλο θα ειναι να μπει στην αρχικη σελιδα του νηματος απο τουσ υπευθυνους για τη καλυτερη και ευκολοτερη εξυπηρετηση για τα μελη του

ευχαριστω

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δε μπορούσα να περιμένω και flashαρα για δοκιμή και τις τρεις MM που κυκλοφόρησαν. Μακράν για μένα η AICP καλύτερη. Όμως με όλες είχα θέμα με το modem. Πολύ κακό σήμα σε σχέση με την LP RC5. Έβαλα ακόμη και το modem της RC5 και στις τρεις, αλλά και πάλι η βελτίωση -αν υπήρχε- ήταν μικρή!

 

Έχει κανείς κάποιο tip πως το διορθώνουμε αυτό;

 

ολες οι ΜΜ ρομ εχουν αυτο το προβλημα το οποιο το ξερουν οι developers αλλα τωρα εχουν επικενρωθει στη nougat

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Εσπασε το καλυμα (τζαμακι) της πισω καμερας. Ειδα οτι υπαρχει ανταλλακτικο. Εχει παρει-τοποθετησει κανεις;

Υπαρχει καποιο λινκ απο καποιο τσεκαρισμενο;

Jiayu G3 (a lot of time ago)...

Jiayu S3 (for spare)

Ulefone T1

Elephone S8

Xiaomi Redmi Note 8!!!

Link to comment
Share on other sites

ο οδηγος εγκταστασης RC5 Αναβαθμιστηκε βρισκετε στη σελιδα 436 post #6534

καλο θα ειναι να μπει στην αρχικη σελιδα του νηματος απο τουσ υπευθυνους για τη καλυτερη και ευκολοτερη εξυπηρετηση για τα μελη του

ευχαριστω

 

 

Και για εμας που ειμαστε λιγο πιο πισω και εχουμε τα windows xp ποιον οδηγο θα χρησιμοποιησουμε?

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε νέα Nougat για S3 και S3+ αλλά δε παίζει σωστά το GPS ακόμη και στις δύο.

 

Στο S3+ το GPS κόβει το σήμα του τηλεφώνου, ενώ στο S3 δε δουλεύει ακόμη.

 

https://www.facebook.com/MediatekAndroidDevelopers/

Link to comment
Share on other sites

Και για εμας που ειμαστε λιγο πιο πισω και εχουμε τα windows xp ποιον οδηγο θα χρησιμοποιησουμε?

Φίλε δεν το έχω δοκιμάσει σε xp γιατί δεν έχω. Δοκίμασε τον ίδιο οδηγό και πες μας και εμάς αν δουλεύει. Δεν υπάρχει περίπτωση να χαλάσει το κινητο σου . Αν δουλέψεις τώρα θα έχεις πάει σε rc5 αν δεν δουλέψει θα παραμείνειπ εκεί που είσαι

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βγήκε νέα Nougat για S3 και S3+ αλλά δε παίζει σωστά το GPS ακόμη και στις δύο.

 

Στο S3+ το GPS κόβει το σήμα του τηλεφώνου, ενώ στο S3 δε δουλεύει ακόμη.

 

https://www.facebook.com/MediatekAndroidDevelopers/[/quote

]

 

Πράγματι η νέα ρομ είναι πολύ βελτιωμένη σε σχέση με την πρώτη. Τα πρόβλημα που έχει είναι

Όχι gps

Οχι βιντεο δηλαδή μπορείτ3 να τραβάτε φώτο αλλά όχι βίντεο

Όχι ηχογράφηση

Κατά τα άλλα είναι αρκετά καλή και σταθερή με πολύ καλό σήμα κινητής. Σε σχέση με τις MM

Για όποιον δεν χρειάζεται τα παραπάνω μπορεί να την έχει και σαν καθημερινη ρομ

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα εχω το τηλεφωνο χωρις να εχω πειραξει την ρομ το ειχα σαν δευτερο και λεω η να το πουλησω ενα 80αρι- ειναι σαν καινουριο η να βαλω καποια αλλη ρομ -ποια προτεινεται? android 5?6?καποια που να δουλευει σωστα και να ναι οσο το δυνατον καθαροτερη,
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Και για εμας που ειμαστε λιγο πιο πισω και εχουμε τα windows xp ποιον οδηγο θα χρησιμοποιησουμε?

Ισχύουν και οι οδηγοί στο 1ο post του νήματος.

 

Στάλθηκε από το s3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα εχω το τηλεφωνο χωρις να εχω πειραξει την ρομ το ειχα σαν δευτερο και λεω η να το πουλησω ενα 80αρι- ειναι σαν καινουριο η να βαλω καποια αλλη ρομ -ποια προτεινεται? android 5?6?καποια που να δουλευει σωστα και να ναι οσο το δυνατον καθαροτερη,

Εξαρτάται από ποια συσκευή έχεις για κύρια. Έτσι όπως το πάνε οι devs και η αγορά που δεν έχει κάτι αξιόλογο να παρουσιάσει, δε βρίσκω τον λόγο να δω άλλο κινητό. Βάλε την RC5 και οσονούπω θα βαλεις και nougat

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται από ποια συσκευή έχεις για κύρια. Έτσι όπως το πάνε οι devs και η αγορά που δεν έχει κάτι αξιόλογο να παρουσιάσει, δε βρίσκω τον λόγο να δω άλλο κινητό. Βάλε την RC5 και οσονούπω θα βαλεις και nougat

Ή rc5 είναι marahmallow?με twrp περνιέται?

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Rc5 ειναι το 5,1, απλα με μπολικα καλουδια

 

οκ σε android 6 δεν υπαρχει κατι σταθερο?

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ παιδια εβαλα την rc5 καμια σχεση με την μαμισια 4.4
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...