Jump to content

Mlais M9 (Star H930 / AXGIO Neon N2Q / WICO S100)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το δικό μου πάντως σε σκιά κινείται από 0-350 και κάτω από το φως του ήλιου φτάνει 1000. Και η φωτεινότητα αυξομειωνεται κανονικότατα. Το μόνο που έκανα ήταν αυτό που γράφω, δεν ξέρω αν το βοήθησε να ξεκολλήσει και ο φακός που τον είχα κολλημένο πάνω του καθώς το έψαχνα αλλά δε νομίζω να παίζει κάτι τέτοιο ..

Το μόνο σίγουρο είναι πάντως ότι λειτουργεί..

 

Βασικά αν μπορείς σκέψου λίγο τι έκανες γιατί το δοκίμασα ήδη 2 φορές και δεν πιάνει... Για να μας πεις :P

Δοκίμασες τπτ άλλο πριν από αυτο;

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 584
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν εφταιγε το σημα κατι αλλο γινεται !Αλλα ψαχνομαι ασχημα να το βρω!

Το ιδιο προβλημα με το hotspot ειχα με το ΖΤΕ V5 και διορθωθηκε.

Δες στην αρχικη σελιδα του ΖΤΕ V5 εδω στο φορουμ, προσφερεται λυση που ισως ειναι συμβατη με τη συσκευη σου.

Αρκει να εισαι ρουτ

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτο το μοντελο Mlais ειναι κατι σαν εμφανιασιακα ΚΛΩΝΟΣ ΤΟΥ ΖΤΕ V5.

Παρομοιο εξωτερικα hardware, οποτε ισως σε βολεψει η αντιστοιχη λυση στο αντιστοιχο προβλημα, γτ το ιδιο θεμα ειχαν και αλλα Κινεζικα και διορθωθηκε με τον ιδιο τροπο.

 

Δες στην πρωτη σελιδα ΖΤΕ V5, εδω στο φορουμ

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5985861#

 

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/8558-wifi-spot-%CF%83%CE%B5-Xiaomi-mi4/?pageNo=2

Edited by celtic1453
In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ billako για τις ρυθμίσεις του ήχου. Μήπως οι ρυθισεις για τα ακουστικά εφαρμόζονται στο Audio/Headset Mode/Media;

Simoszol οι ρυθμίσεις αυτές πρέπει να αναφέρονται στον proximity sensor οπότε, επ' ευκαιρία, τον ρύθμισα σε τιμές 550 και 250 που μου φαίνεται ότι η απόσταση είναι καλύτερη για το άναψε σβήσε και το air gesture (που δεν το χρησιμοποιώ αλλά λέμε) αλλά δεν νομίζω ότι επηρρεάζουν και το light sensor. Οι τιμές του proximity ελέγχονται στο calibration και είναι το πεδίο PS που μεταβάλεται όσο πλησιάζουμε το δάχτυλο και ταιριάζουν ακριβώς με τις επιλογές τιμών high και min που ουσιαστικά είναι η δική μας επιλογή για το πότε ο proximity είναι on και πότε off. Άρα δεν μπορεί να είναι ταυτόχρονμη ρύθμιση και του light που είναι τελείως διαφορετικός αισθητήρας και για τον οποίο δεν βρήκα πεδίο αλλαγής τιμών στο engineer mode. Μου κάνει εντύπωση πάντως που δεν υπάρχει.

Φίλε Piras θα προχωρήσω στην επιλογή σου που μου φαίνεται και η λογικότερη. Διάφορα τέτοια μικροχειρουργικά χρειάζονται σε κινέζικες κατασκευές π.χ. αισθητήρες infrared σε κινεζοtv box αποκωδικοποιητές με άθλια απόσταση και γωνία τηλεκοντρόλ που λύνεται με ξαβαψίματα, καθαρίσμα, ψιλομετατοπίσεις κλπ. Ένα μόνο. Είδες πράγματι διαφορά σε σχέση με τα άλλα που έχεις; Διαφορά τόση ώστε ναι είναι λειτουργικός πράγματι ο αυτόματος φωτισμός οθόνης;

Όσο για το ... project του repartition που παλεύω μέχρι στιγμής το μόνο που κατάφερα μετά από 10 -15 δοκιμές διαφόρων mods που κυκλοφορούν είναι δύο φορές να δυσλειτουργεί σοβαρά, μία bootloop και δύο χοντρά τουβλαρίσματα από τα οποία επανήλθε μόνο και γιατί είχα backup της αρχικής rom με όλους τους διαθέσιμους τρόπους. Θα συνεχίσω κάποια από τις επόμενες ημέρες.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ billako για τις ρυθμίσεις του ήχου. Μήπως οι ρυθισεις για τα ακουστικά εφαρμόζονται στο Audio/Headset Mode/Media;

 

Όταν έχω χρόνο θα κάτσω να τα κάνω, θα βγάλω 2 εκδόσεις μία με δυνατή ένταση και μία με προτίμηση στην ποιότητα σε σχέση με την ένταση. Εφόσον σας βοηθάει γιατί όχι :)

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ billako για τις ρυθμίσεις του ήχου. Μήπως οι ρυθισεις για τα ακουστικά εφαρμόζονται στο Audio/Headset Mode/Media;

Simoszol οι ρυθμίσεις αυτές πρέπει να αναφέρονται στον proximity sensor οπότε, επ' ευκαιρία, τον ρύθμισα σε τιμές 550 και 250 που μου φαίνεται ότι η απόσταση είναι καλύτερη για το άναψε σβήσε και το air gesture (που δεν το χρησιμοποιώ αλλά λέμε) αλλά δεν νομίζω ότι επηρρεάζουν και το light sensor. Οι τιμές του proximity ελέγχονται στο calibration και είναι το πεδίο PS που μεταβάλεται όσο πλησιάζουμε το δάχτυλο και ταιριάζουν ακριβώς με τις επιλογές τιμών high και min που ουσιαστικά είναι η δική μας επιλογή για το πότε ο proximity είναι on και πότε off. Άρα δεν μπορεί να είναι ταυτόχρονμη ρύθμιση και του light που είναι τελείως διαφορετικός αισθητήρας και για τον οποίο δεν βρήκα πεδίο αλλαγής τιμών στο engineer mode. Μου κάνει εντύπωση πάντως που δεν υπάρχει.

Φίλε Piras θα προχωρήσω στην επιλογή σου που μου φαίνεται και η λογικότερη. Διάφορα τέτοια μικροχειρουργικά χρειάζονται σε κινέζικες κατασκευές π.χ. αισθητήρες infrared σε κινεζοtv box αποκωδικοποιητές με άθλια απόσταση και γωνία τηλεκοντρόλ που λύνεται με ξαβαψίματα, καθαρίσμα, ψιλομετατοπίσεις κλπ. Ένα μόνο. Είδες πράγματι διαφορά σε σχέση με τα άλλα που έχεις; Διαφορά τόση ώστε ναι είναι λειτουργικός πράγματι ο αυτόματος φωτισμός οθόνης;

Όσο για το ... project του repartition που παλεύω μέχρι στιγμής το μόνο που κατάφερα μετά από 10 -15 δοκιμές διαφόρων mods που κυκλοφορούν είναι δύο φορές να δυσλειτουργεί σοβαρά, μία bootloop και δύο χοντρά τουβλαρίσματα από τα οποία επανήλθε μόνο και γιατί είχα backup της αρχικής rom με όλους τους διαθέσιμους τρόπους. Θα συνεχίσω κάποια από τις επόμενες ημέρες.

 

δοκιμασετο και πες μου εγω ειδα τρελη διαφορα παντως

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ξέρει κανείς τι περιέχει το update που εμφανίζεται στο site της mlais.?

 

Δεν βρήκα update. Ένα πακέτο με τα Tools για ΜΤΚ βρήκα. Υπάρχει κάπου που δεν το βλέπω;

 

Πάντως τα θέματα του τηλεφώνου τα έχω αναφέρει στην Gearbest με PM και τα έχει προωθήσει στον "provider" όπως μου είπε, γι' αυτό και ανέβασε τη ROM στο κινέζικο site που αναφέρθηκε σε παλιότερα post. Αλλά αποδείχθηκε χωρίς αποτέλεσμα στα θέματά μας.

Link to comment
Share on other sites

Το GPS του απ'ότι φαίνεται..στου κουφού την πόρτα;

 

αν έχεις data ενεργοποιημένο (3G) το κλειδώνει σχεδόν άμεσα αλλιώς πας μερικά post πίσω έχει οδηγίες πως να το κάνουμε λίγο ταχύτερο το κλείδωμα gps

Link to comment
Share on other sites

Το gps μια χαρά. Το σύγκρινα με το htc που έχω με Qualcomm και αυτό μόνο με σύστημα gps. Τα έβαλα δίπλα δίπλα και στα σημεία ήταν ελαφρώς καλύτερο το Mlais. Κλείδωσαν και τα δύο μαζί σε 10-15 sec με το όχημα να κινείται με 100χλμ περίπου και σε κλείδωμα και σε αριθμό δορυφόρων σε lock (9) είχε τους ίδιους με το htc να τους μειώνει κατά 1-2 τακτικά ενώ το Mlais όχι. Εννοείτε ότι έδειχναν την ίδια ακριβώς ταχύτητα κλπ. Η δοκιμή έγινε σε επαρχιακό δρόμο. Πρέπει να δομικαστεί και σε μικρά στενά της πόλης. Αν και εκεί υπάρχει σημαντικό πλεονέκτημα των συσκευών που διαθέτουν και το δίκτυο Glonass πέραν του gps αφού έχουν πολύ περισσότερους δορυφόρους διαθέσιμους. Και το htc χάνεται στα πολύ μικρά στενά με ψηλά κτίσματα.

 

Για το light sensor ...Piras Rulez. Το άνοιξα, το έτριψα με την οδοντογλυφίδα και έστρωσε. Η διαφορά φαίνεται και στο proximity sensor που πριν έπερνε τιμές 250 με 700 στο calibration του MTK engineering και τώρα ανέβηκε σε τιμές 2500 με 4000. Αυτό φυσικά δεν παίζει κανένα ουσιαστικό ρόλο γιατί οι τιμές on off του σένσορα γίνονται calibration (σχετικές τιμές ανοίγματος και κλεισίματος οθόνης) και δουλεύει ανεξαρτήτως των απόλυτων τιμών που παίρνει (μικρών ή μεγάλων) αφού ενδιαφέρει μόνο on off και όχι αναλογική αλληλεπίδραση. Πάντως ότι άλλαξαν σημαίνει ότι πράγματι κάτι άλλαξε.

Για να είναι απόλυτα χρηστικό το γεγονός της καλύτερης λειτουργίας του light sensor θα πρέπει να βρεθεί ο τρόπος να αντιστοιχιστούν τιμές με τιμές φωτεινότητας οθόνης. Κάτι σαν equalizer που έχω σε custom rom στο htc που ορίζεις τη φωτεινότητα της οθόνης με βάση τα μετρούμενα lux του light sensor έτσι ώστε να καλύπτουν τις δικές σου ανάγκες. Πάντως δεν έχει καμία σχέση με πριν. Αν είναι πραγματικά χρηστικό, αύριο μέρα στο ύπαιθρο γιατί εκέι υπάρχει και η πραγματική ανάγκη της αυτόματης λειτουργίας φωτισμού οθόνης.

Ευχαριστώ Piras.

 

Και για να δείτε πως αγοράζουμε τηλέφωνα (μόνο λόγω τιμής και τίποτα άλλο) πάρτε την απάντηση σε PM της Gearbest:

 

Hi,

 

Please click here: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6011550#post6011550

I have asked the supplier about the questions, they didn't give me the reply yet.

This user give us an method.

By the way, you can participate our activity: http://www.gearbest.com/luckpan.html

Have a nice day!

 

Πείτε μου εσείς τι να του απαντήσω ως πελάτης και απλός χρήστης;

Piras, στείλε PM και ζήτα ....λεφτά για την υποστήριξη. Αν δεν δείνουν πάρτα σε ...τηλέφωνα.

Edited by nickpap1
Link to comment
Share on other sites

Παιδια βοηθεια!!!!Εβγαλα την καρτα σιμ για να κανω κατι και μετα που την εβαλα και ανοιξα το τηλ. μου ζητησε κωδικο σιμ τον εβαλα και μετα μου εβγαλε παλι την οθονη με το πληκτρολογιο και μου λεει αυτο:please enter the privacy protection password to unlock!!!!Αλλαξα ρομ για να φυγει αλλα και στην καινουργια αυτα μου λεει!!τι να κανω??
Link to comment
Share on other sites

Παιδια βοηθεια!!!!Εβγαλα την καρτα σιμ για να κανω κατι και μετα που την εβαλα και ανοιξα το τηλ. μου ζητησε κωδικο σιμ τον εβαλα και μετα μου εβγαλε παλι την οθονη με το πληκτρολογιο και μου λεει αυτο:please enter the privacy protection password to unlock!!!!Αλλαξα ρομ για να φυγει αλλα και στην καινουργια αυτα μου λεει!!τι να κανω??

 

Ενταξει το εκανα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει το εκανα!!!!

 

Είσαι θεός! Ζητάς ναι μεν βοήθεια αλλά μόλις το καταφέρνεις μόνος....τουμπεκί? Δηλαδή αν έχω το ίδιο πρόβλημα εγώ αύριο μεθαύριο δεν κάνει να ξέρω πως λύνεται? Τι φάση?

Link to comment
Share on other sites

Για να είναι απόλυτα χρηστικό το γεγονός της καλύτερης λειτουργίας του light sensor θα πρέπει να βρεθεί ο τρόπος να αντιστοιχιστούν τιμές με τιμές φωτεινότητας οθόνης. Κάτι σαν equalizer που έχω σε custom rom στο htc που ορίζεις τη φωτεινότητα της οθόνης με βάση τα μετρούμενα lux του light sensor έτσι ώστε να καλύπτουν τις δικές σου ανάγκες. Πάντως δεν έχει καμία σχέση με πριν. Αν είναι πραγματικά χρηστικό, αύριο μέρα στο ύπαιθρο γιατί εκέι υπάρχει και η πραγματική ανάγκη της αυτόματης λειτουργίας φωτισμού οθόνης.

Ευχαριστώ Piras.

 

Αν θες να ασχοληθείς για να βγάλεις τιμές γίνεται και μέσω του Gravity box η ρύθμιση της φωτεινότητας ανάλογα τα lum που βλέπει.

Για να κατεβάσεις το GravityBox χρειάζεται και το Xposed του οποίου η χρήση γίνεται αποκλειστικά με δικιά σου ευθύνη (εγώ δεν έχω πρόβλημα από την χρήση του) καθώς με πολλά πειράγματα μπορεί να brickαρεις το κινητό. Οπότε πριν κάνεις οτιδήποτε σε αυτό ένα backup και είσαι κομπλε!

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτόμουν μήπως μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε screen protector απλά ή glass γιά Thl T6. Μοιάζουν αρκετά τα τηλέφωνα και με λίγο κοψιμο για μπροστινή κάμερα νομίζω θα ταιριάξει. Το δικό του screen protector είναι ένα χάλι. Την πρώτη μέρα γρατζουνίστηκε μόνο από χρήση με τα χέρια. Ούτε τσέπες με αντκείμενα ούτε τίποτα.

 

http://www.ebay.com/sch/i.html?_odkw=thl+t6+pro+screen+protector&_sop=15&_from=R40|R40|R40|R40|R40|R40|R40|R40|R40&_osacat=0&_from=R40&_trksid=p2045573.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.Xthl+t6+screen+protector.TRS0&_nkw=thl+t6+screen+protector&ghostText=&_sacat=0

 

Επίσης και η θήκη βιβλίο δεν είναι καθόλου βολική, για μένα, ενώ είναι και αυτή πολύ χαμηλών δυνατοτήτων ως προς την αντοχή.

Ομοίως λοιπόν

http://www.ebay.com/sch/i.html?_odkw=thl+t6+screen+protector&_sop=15&_from=R40|R40|R40|R40|R40|R40|R40|R40|R40|R40&_osacat=0&_from=R40&_trksid=p2045573.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.Xthl+t6+tpu+case.TRS0&_nkw=thl+t6+tpu+case&ghostText=&_sacat=0

 

Αν κάποιος έχει πρόσβαση σε thl Τ6 να τα βάλει δίπλα δίπλα να δούμε αν γίνεται το πάντρεμα με λίγες παρεμβάσεις.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά, τελικά το κινητό αξίζει? (αντικειμενικά πάντα)

σκέφτομαι να το πάρω αλλά δεν μπορώ να καταλάβω εάν όντως έχει προβλήματα ή είναι τυχαία...

Επίσης, Gorilla Glass έχει ή όχι? Εάν ναι, γιατί χρειάζεται screen protector?

:cool:

I want to be,

what i was,

when i wanted to be,

what i am now!!!

Link to comment
Share on other sites

Το gps μια χαρά. Το σύγκρινα με το htc που έχω με Qualcomm και αυτό μόνο με σύστημα gps. Τα έβαλα δίπλα δίπλα και στα σημεία ήταν ελαφρώς καλύτερο το Mlais. Κλείδωσαν και τα δύο μαζί σε 10-15 sec με το όχημα να κινείται με 100χλμ περίπου και σε κλείδωμα και σε αριθμό δορυφόρων σε lock (9) είχε τους ίδιους με το htc να τους μειώνει κατά 1-2 τακτικά ενώ το Mlais όχι. Εννοείτε ότι έδειχναν την ίδια ακριβώς ταχύτητα κλπ. Η δοκιμή έγινε σε επαρχιακό δρόμο. Πρέπει να δομικαστεί και σε μικρά στενά της πόλης. Αν και εκεί υπάρχει σημαντικό πλεονέκτημα των συσκευών που διαθέτουν και το δίκτυο Glonass πέραν του gps αφού έχουν πολύ περισσότερους δορυφόρους διαθέσιμους. Και το htc χάνεται στα πολύ μικρά στενά με ψηλά κτίσματα.

 

sory αλλά θα διαφωνήσω αυτό που λες

επειδή λόγο δουλειάς δουλεύω σχετικά συχνά το gps και το προηγούμενων τηλ που είχα ήταν το Huawei U8800 Pro, σε πληροφορώ ότι αυτό το αργόστροφο κινητό κλείδωνε το gps μέσα σε 3~5 sec (χωρίς data ή wifi ανοικτό)

ενώ αυτό ήθελε πάνω από 2 λεπτά.... μη πω 5 λεπτά!!! αλλά εάν είχες ανοικτό τα data ή wifi μέσα σε 2sec το κλείδωνε το gps.

ευτυχώς κάποιος πόσταρε ένα οδηγό ώστε να κλειδώνει πιο σύντομα το gps και σε μένα δούλεψε αλλά θέλει το χρόνο του. δηλ μέσα σε 30~40sec.

Edited by glamor
Link to comment
Share on other sites

Αν θες να ασχοληθείς για να βγάλεις τιμές γίνεται και μέσω του Gravity box η ρύθμιση της φωτεινότητας ανάλογα τα lum που βλέπει.

Για να κατεβάσεις το GravityBox χρειάζεται και το Xposed του οποίου η χρήση γίνεται αποκλειστικά με δικιά σου ευθύνη (εγώ δεν έχω πρόβλημα από την χρήση του) καθώς με πολλά πειράγματα μπορεί να brickαρεις το κινητό. Οπότε πριν κάνεις οτιδήποτε σε αυτό ένα backup και είσαι κομπλε!

 

Το έχω ήδη από την πρώτη μέρα το gravity και εννοείται ότι δεν φοβάμαι μην το ...τουβλάρω. Ήδη το έχω επαναφέρει από δύο χοντρά τουβλαρίσματα στην προσπάθειά μου για repartition ενώ το άνοιξα κιόλας για το καθάρισμα του τζαμιού. Τι να φοβηθώ άλλο; :lol:

Back up έχω ήδη με όλους τους τρόπους γι αυτό και το επανέφερα. Απλά δεν βλέπω που είναι οι τιμές για το light sensor. Το έψαξα αλλά βρήκα μόνο για proximity. Αν μπορείς να μου πεις που φυσικά και θα ασχοληθώ και μετά θα τις δώσω εδώ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

sory αλλά θα διαφωνήσω αυτό που λες

επειδή λόγο δουλειάς δουλεύω σχετικά συχνά το gps και το προηγούμενων τηλ που είχα ήταν το Huawei U8800 Pro, σε πληροφορώ ότι αυτό το αργόστροφο κινητό κλείδωνε το gps μέσα σε 3~5 sec (χωρίς data ή wifi ανοικτό)

ενώ αυτό ήθελε πάνω από 2 λεπτά.... μη πω 5 λεπτά!!! αλλά εάν είχες ανοικτό τα data ή wifi μέσα σε 2sec το κλείδωνε το gps.

ευτυχώς κάποιος πόσταρε ένα οδηγό ώστε να κλειδώνει πιο σύντομα το gps και σε μένα δούλεψε αλλά θέλει το χρόνο του. δηλ μέσα σε 30~40sec.

 

Φίλε μου και εγώ δεν θα το πίστευα. Την πρώτη φορά που το άνοιξα χωρίς sim δεν βρήκε τίποτα για 10 λεπτά και το έκλεισα. Μετά έκανα τη διαδικασία με mtk engineering που περιγράφεται παραπάνω και πάλι χωρίς sim και κλείδωσε άμεσα στο δρόμο κάτω από το σπίτι. Προφανώς και είχε προσεγγιστική θέση από το Wifi του σπιτιού. Και τέλος το άνοιξα χωρίς sim σε ανοιχτό δρόμο μέσα σε κινούμενο όχημα, εννοείτε χωρίς wifi, εκτός πόλης μαζί με το htc και απλά μεταφέρω την εμπειρία μου. Να ήταν τυχαίο; θα ξαναδοκιμάσω και με τα δύο μαζί για να το διαπιστώσω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παιδιά, τελικά το κινητό αξίζει? (αντικειμενικά πάντα)

σκέφτομαι να το πάρω αλλά δεν μπορώ να καταλάβω εάν όντως έχει προβλήματα ή είναι τυχαία...

Επίσης, Gorilla Glass έχει ή όχι? Εάν ναι, γιατί χρειάζεται screen protector?

 

Στην τιμή του κουπονιού 60+ ευρώ σίγουρα ναι.

Κοντά στα 90 έχει ανταγωνισμό από πιο επώνυμα και λίγο πιό κάτω και λίγο πιό πάνω. Τα προβλήματα αναφέρθηκαν και λύνονται με σκαλίσματα αλλά όχι από μέσο - τυπικό χρήστη. Για το gorilla από όλα τα ...αδέλφια του μόνο αυτό λέει ότι έχει και δεν μπορώ να το διαπιστώσω. Έχει και screen protector από το εργοστάσιο άλλωστε.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως και σε δεύτερο mlais που μου ήρθε χθες τα ίδια..μετα απο κάθε κλείσιμο η επανεκκίνηση χάνει την ωρα και την αυτόματη περιστροφή...η αυτόματη φωτεινότητα μια απο τα ίδια...όλα τα αλλά οκ.το gps χωρίς wifi κλειδώνει σε 5 sec
Link to comment
Share on other sites

Πάντως και σε δεύτερο mlais που μου ήρθε χθες τα ίδια..μετα απο κάθε κλείσιμο η επανεκκίνηση χάνει την ωρα και την αυτόματη περιστροφή...η αυτόματη φωτεινότητα μια απο τα ίδια...όλα τα αλλά οκ.το gps χωρίς wifi κλειδώνει σε 5 sec

 

Αν βάλεις κάρτα θα σταματήσει να χάνεται η ώρα, οπότε δεν πειράζει αυτό. Όσο για το light sensor περιμένω εδώ και μια βδομάδα απάντηση από την εταιρία.. Κάθε μέρα τους το θυμίζω :p

Αυτοί μου πρότειναν να μου στείλουν την rom ως απάντηση... Κάνουν τους Κινέζους απλά... Αν ξεχάσεις όμως το light sensor είναι πολύ καλό κινητάκι. (για να 60 ευρώ που αγοράστηκε).

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Αν βάλεις κάρτα θα σταματήσει να χάνεται η ώρα, οπότε δεν πειράζει αυτό. Όσο για το light sensor περιμένω εδώ και μια βδομάδα απάντηση από την εταιρία.. Κάθε μέρα τους το θυμίζω :p

Αυτοί μου πρότειναν να μου στείλουν την rom ως απάντηση... Κάνουν τους Κινέζους απλά... Αν ξεχάσεις όμως το light sensor είναι πολύ καλό κινητάκι. (για να 60 ευρώ που αγοράστηκε).

 

Για την ώρα την κρατάει πλέον και χωρίς κάρτα, δεν ξέρω αν παίζει ρόλο η αλλαγή launcher που του έκανα. Έχω πάνω Apex και Go προσπαθώντας να αποφασίσω. Την αυτόματη περιστροφή με τίποτα.

Τη ROM την έστειλαν σε PM και ανέφερα πριν μέρες και το κινεζοlink αλλά δεν κάνει τίποτα + χαλάει και το εξαιρετικό Wifi.

Όσο για τη γελοία απάντηση που μου έδωσαν και με παραπέμπουν στην μέθοδο του piras (που την έκανα και δούλεψε) την παρέθεσα χθες εδώ. Η απάντηση που τους έστειλα και δεν ξαναεπικοινώνησαν μέχρι τώρα είναι:

 

Goodmorning

I don't believe that you tell me to disassembly a brand new phone.

I knew the hardware mod of piras cause I follow the specific thread.

I did it and I saw real solution of the problem.

First: Do I still have a valid warranty? because you enforced me to do it and I removed the warranty stick just to make it happen.

Second: Will you send feeback to Mlais for such a rediculus problem that is too annoying and has a no cost solution?

Edited by nickpap1
Link to comment
Share on other sites

παιδιά, τελικά το κινητό αξίζει? (αντικειμενικά πάντα)

σκέφτομαι να το πάρω αλλά δεν μπορώ να καταλάβω εάν όντως έχει προβλήματα ή είναι τυχαία...

Επίσης, Gorilla Glass έχει ή όχι? Εάν ναι, γιατί χρειάζεται screen protector?

 

Οπως ειπαν και τα παιδια για τα 60 ευρω που ειχε αξιζει και με το παραπανω.

Εγω το πειρα για την γυναικα μου και ειναι υπερεχαριστημενη.

Τωρα για gorila μην περιμενεις...

Link to comment
Share on other sites

Για την ώρα την κρατάει πλέον και χωρίς κάρτα, δεν ξέρω αν παίζει ρόλο η αλλαγή launcher που του έκανα. Έχω πάνω Apex και Go προσπαθώντας να αποφασίσω. Την αυτόματη περιστροφή με τίποτα.

Τη ROM την έστειλαν σε PM και ανέφερα πριν μέρες και το κινεζοlink αλλά δεν κάνει τίποτα + χαλάει και το εξαιρετικό Wifi.

Όσο για τη γελοία απάντηση που μου έδωσαν και με παραπέμπουν στην μέθοδο του piras (που την έκανα και δούλεψε) την παρέθεσα χθες εδώ. Η απάντηση που τους έστειλα και δεν ξαναεπικοινώνησαν μέχρι τώρα είναι:

 

Goodmorning

I don't believe that you tell me to disassembly a brand new phone.

I knew the hardware mod of piras cause I follow the specific thread.

I did it and I saw real solution of the problem.

First: Do I still have a valid warranty? because you enforced me to do it and I removed the warranty stick just to make it happen.

Second: Will you send feeback to Mlais for such a rediculus problem that is too annoying and has a no cost solution?

 

nickpap1 για δες αυτην την rom 297,7mb rom original mlais m9 http://www.movilesdualsim.com/tema/rom-original-mlais-m9.97003/

αν ειναι η ιδια με την δικη μας

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...