Jump to content

Mozilla Firefox - The «Ultimate» thread


eLeKtriK EyE
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Koιταξα αλλα δεν υπαρχει..αλλα καλου κακου δεν μου λες που να ψαξω?

 

Ποσες toolbarς εχεις εγκαταστησει?

Link to comment
Share on other sites

Ποσες toolbarς εχεις εγκαταστησει?

 

Eιχα 2-3 αλλα τις εσβησα και τωρα πρεπει να ειναι οκ..σευχαριστω...

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Συνήθως αρκεί να κοιτάξεις στα extensions του firefox και ίσως στο add/remove programs.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες τελευταιο καιρο έχω συχνά crashes του firefox..Εκεί που πάω να ανοίξω μια σελίδα..τσουπ..κλείνει και βγαζει το γνωστο μηνυμα λαθους ''ο φιρεφοξ εκλεισε ..Λυπουμαστε κλπ..Έχω δοκιμασει τα παντα..Virus/spyware κλπ δεν βρισκει..συνεχιζει και το κανει..ουτε καποιο plugin εχω βαλει πανω..Καμμια ιδέα?:wacko:
Να προσέχετε ΠΟΤΕ και ΠΟΥ να τρέχετε με το car σας..;)
Link to comment
Share on other sites

Την 4.0 beta 6..Δεν ειναι ομως τοσο θεμα εκδοσης..Εβαλα πολλους browsers (opera,firefox,safari) και σε ολα το κανε..Απλα σ αυτη που χω τωρα καπως πιο σπανια..Το κανει ομως..
Να προσέχετε ΠΟΤΕ και ΠΟΥ να τρέχετε με το car σας..;)
Link to comment
Share on other sites

εχεις κανει απεγκατασταση του firefox και μετα το ξαναεγκατεστησες και υπηρχε το προβλημαα??μπορει να φταιει η εκδοση που ειναι beta

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Την 4.0 beta 6..Δεν ειναι ομως τοσο θεμα εκδοσης..Εβαλα πολλους browsers (opera,firefox,safari) και σε ολα το κανε..Απλα σ αυτη που χω τωρα καπως πιο σπανια..Το κανει ομως..
Όταν λες ότι έχεις βάλει πολλούς browsers, τι εννοείς; Ότι όλοι αυτοί κρασάρουν μετά από λίγο;
Link to comment
Share on other sites

Ναι...Και στον οπερα και στον firefox και αν θυμαμαι καλα κ στον σαφαρι...καποια στιγμη κρασαραν..Τωρα εχω μεινει στην beta του firefox που μου χει κρασαρει τις πιο λιγες φορες..μου φαινεται παω για format...
Να προσέχετε ΠΟΤΕ και ΠΟΥ να τρέχετε με το car σας..;)
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα

εχω μεγαλο προβλημα με τον firefox (3.6.11)

ο,τι και αν κανω , κανει σπασιματα ειτε σε scrolling σε σελιδες , ειτε γραφοντας ενα κειμενο

(ακομα και αυτο) , ειτε βλεποντας video απο οπουδηποτε.

το video κανει παυσεις και κοψιματα , στο γραψιμο γραφω κατι και το βλεπω μετα απο λιγο

παλι με σπασιματα , και οταν επιχειρω να κατεβω προς τα κατω σε μια σελιδα

κολλαει καθε τοσο κατεβαινοντας....δεν ξερω αν καταλαβαινετε

αλλα το προβλημα ειναι πλεον τεραστιο και ξεκινησε πριν απο 1-2 μερες.

ΔΕΝ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ κανενα νεο plugin περα απο αυτα που εχω , ουτε εκανα καποια

αλλαγη/επεμβαση

help τι κανω?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

κατι τρεχει με το μηχάνημα σου, δες στην "διαχείριση εργασιών" ποιες είναι οι επιδόσεις του συστήματος.
Link to comment
Share on other sites

κατι τρεχει με το μηχάνημα σου, δες στην "διαχείριση εργασιών" ποιες είναι οι επιδόσεις του συστήματος.

καλημερα το μηχανημα δεν πρεπει να εχει κατι

το εψαξα για virus,spyware,malware και ειναι πεντακαθαρο.

στη διαχειριση εργασιων δεν βλεπω κατι στις επιδοσεις ανησυχητικο

ακομα να σημειωσω οτι ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ αλλο προγραμμα δεν εχω προβλημα

(players,internet explorer,windows explorer κλπ)

μονο οτιδηποτε κανω με τον firefox εχω σπασιματα,κοληματα,καθυστερησεις.

 

και κατι ακομα που προσεξα μολις τωρα γραφοντας αυτο το κειμενο

ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙ στην αρχη που τον ανοιγω , δηλαδη μολις ανοιξω τον Η/Υ και τον τρεξω

ολα καλα , οσο περναει η ωρα αρχιζει να χωλαινει και μετα απο αρκετη ωρα γινεται

προβληματικη η χρηση του.

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Πόσο είναι το CPU load εξαιτίας του Firefox; Θα το δεις από τον task manager.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

καλημερα το μηχανημα δεν πρεπει να εχει κατι

το εψαξα για virus,spyware,malware και ειναι πεντακαθαρο.

στη διαχειριση εργασιων δεν βλεπω κατι στις επιδοσεις ανησυχητικο

ακομα να σημειωσω οτι ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ αλλο προγραμμα δεν εχω προβλημα

(players,internet explorer,windows explorer κλπ)

μονο οτιδηποτε κανω με τον firefox εχω σπασιματα,κοληματα,καθυστερησεις.

 

και κατι ακομα που προσεξα μολις τωρα γραφοντας αυτο το κειμενο

ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙ στην αρχη που τον ανοιγω , δηλαδη μολις ανοιξω τον Η/Υ και τον τρεξω

ολα καλα , οσο περναει η ωρα αρχιζει να χωλαινει και μετα απο αρκετη ωρα γινεται

προβληματικη η χρηση του.

Για να εισαι σιγουρος φτιαξε ενα νεο "καθαρο" προφιλ και τρεξε απο ακει το firefox, γιατι μπορει να φταιει το προφιλ σου.

Link to comment
Share on other sites

Πόσο είναι το CPU load εξαιτίας του Firefox; Θα το δεις από τον task manager.

@ zxr απο που ακριβως εννοεις?

 

@nikos ΟΚ αυτο θα κανω

 

παντως σημερα εκανε update στην 3.6.12 και εχω την αισθηση οτι διορθωθηκε

ειναι 3 ωρες τωρα συνεχομενα ανοικτος και δεν εχει διακοπες παρομοιες πουθενα

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Αν ανοίξεις τον task manager στην καρτέλα διεργασίες φαίνεται πόση CPU χρησιμοποιεί το κάθε πρόγραμμα που τρέχει.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Πώς γίνεται στον Mozilla Firefox να βάλω πολλαπλά emails ώστε να διαλέγει ο κάθε χρήστης να εισέρχεται αντί να πληκτρολογεί συνεχώς το email του;

 

Στον Internet Explorer γίνεται αλλά όσο κι αν έχω ψάξει για το Mozilla δε βρίσκω κάτι νατίστοιχο. Συγκεκριμένα, έχω τα emails το δικό μου, της αδερφής μου, της μητέρας μου κι ενός φίλου μου και όποτε θέλει να μπαίνει κάποιος, απλά επιλέγει το email του και πληκτρολογεί μόνο τον κωδικό του.

 

Αυτό που κατάφερα να βρω είναι ότι η εν λόγω λειτουργία λέγεται Βοηθός Εισόδου του Windows Live αλλά ενώ είναι εγκατεστημένη, λειτουργεί μόνο στο Internet Explorer κι όχι στο Mozilla Firefox.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

ειχα βαλει την java 6.0.21 και ειχε δημιουργηθει το add on java console 6.21 μετα εκανα update την java σε 6.0.22 προστεθηκε το add on java console 6.22 το παλιο add on ομως δεν σβηνει!στο δεξι κλικ εχει μονο disable.πως το σβηνουμε εντελως?

το ιδιο και στα plug ins εχει 2 για java ποιο χρειαζεται και πως σβηνει το αλλο?

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

ειχα βαλει την java 6.0.21 και ειχε δημιουργηθει το add on java console 6.21 μετα εκανα update την java σε 6.0.22 προστεθηκε το add on java console 6.22 το παλιο add on ομως δεν σβηνει!στο δεξι κλικ εχει μονο disable.πως το σβηνουμε εντελως?

το ιδιο και στα plug ins εχει 2 για java ποιο χρειαζεται και πως σβηνει το αλλο?

 

Add-on τα οποια προστίθενται μετα απο εγκατάσταση κάποιου κυριου προγράμματος οπως πχ η java που εχει τα bug ,τότε δεν μπορεί να απεγκατασταθεί, για να απεγκατασταθεί πρεπει να επεγκαταστήσεις το κυριο πρόγραμμα, δηλαδη την java 6.0.21.

Link to comment
Share on other sites

Add-on τα οποια προστίθενται μετα απο εγκατάσταση κάποιου κυριου προγράμματος οπως πχ η java που εχει τα bug ,τότε δεν μπορεί να απεγκατασταθεί, για να απεγκατασταθεί πρεπει να επεγκαταστήσεις το κυριο πρόγραμμα, δηλαδη την java 6.0.21.

 

ναι αλλα δεν εχω την 6.21 πλεον!μονο την 6.22!

Link to comment
Share on other sites

1--εαν θελω να κρατησω μονο τα bookmarks θα θυμαται και τα bookmarks που εχω στο bookmarks toolbar?θα τα δειχνει κιολας?

2--επειδη θελω να σβησω εντελως μα εντελως τον firefox μετα την απεγκατασταση ποιον φακελο πρεπει να σβησω μεσα στο users/../appdata κλπ?

Link to comment
Share on other sites

Bookmarks->organize bookmarks->import and backup->backup

θα σωθουν ως .json αρχείο

με τον ιδιο τροπο κανεις restore και τα εχεις ολα οπως ηταν

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...