Jump to content

Mozilla Firefox - The «Ultimate» thread


eLeKtriK EyE
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Nέα έκδοση του Firefox 3.6.2

http://www.mozilla-europe.org/el/firefox/3.6.2/releasenotes/

 

Διορθώνει κάποια σηματνικά κενά ασφαλείας της προηγούμενης έκδοσης.:)

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν ειναι λογω νεας εκδοσης αλλα πλεον μπορω να εχω και το theme που μου αρεσει και να του φορεσω persona!! SUPER!! :D :D
Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Τα themes υπηρχαν και σε προηγουμενες εκδοσεις :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Ναι βρε αλλα αν εβαζες και persona εχανες το theme!

Δεν ξερω ισως παιζει ρολο το theme, αλλα τωρα εχω και τα δυο..

Με αλλο theme που δοκιμασα το persona εκανε παλι takeover.

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο, και γω που δοκιμασα τωρα ενα τυχαιο περσονα εκανε overtake το θεμα... αναλογα το θεμα θα ειναι...btw πιο θεμα ειχες που εβαλες και περσονα>?

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

αυτο που κανει το firefox να δειχνει σαν τον ΙΕ

 

λεγεται vista-aero :p

 

ναι σιγουρα ειναι αναλογως το θεμα :)

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Απο την εκδοση 3.6.0 εχω ενα προβλημα.

μετα απο ρεσταρτ στον υπολογιστη μου ανοιγουν τα ιδια tabs (αυτα που ανοιγουν μετα απο update καποιον πρσθετων)

το κακο ειναι ανοιγουν συνεχεια μετα απο καθε ρεσταρτ τα ιδια. και ενα αλλο, δεν μου κραταει στις ρυθμισεις τον αριθμο των tabs στην αρχικη σελιδα, το εχω στο 11Χ6 και το κανει παντα 9Χ6 , ουτε τις ρυθμισεις απο το persona. αυτα ολα μονο υστερα απο restart, αν τον κλεισω και τον ανοιξω η αν παω σε sleep τον υπολογιστη και τον ξανανοιξω ειναι οκ.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά,να σας ρωτήσω κάτι.Ενώ όταν είχα στο παρελθόν on telecoms ο mozilla πέταγε,δεν κόλλαγε καθόλου,τώρα που έχω forthnet κολλάει ολόκληρος στις σελίδες και επίσης μου κολλάει και τα παιχνίδια του facebook που είναι με flash player.Γιατί λέτε να συμβαίνει αυτό;

 

και εγω τα ιδια προβληματα εχω με την τελευταια εκδοση του μοζιλα ...

και οχι μονο εγω το ειδα live και σε αλλους υπολογιστες κυριως με windows 7...

τα δε παιχνιδια στο facebook με flash player οπως λες ειναι πλεον σκετο μαρτύριο...

μεγαλη απογοήτευση.....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
----Delete---

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

στην σελιδα του in.gr αργει να αρχισει να την κατεβασει?

 

To in.gr ειναι μια αρκετα "βαριά" σελιδα σε αυτο δεν φταίει ομως ο ff αλλα η συνδεση σου, μετρησε τι ταχυτητα εχεις εδω http://www.speedtest.net/

Link to comment
Share on other sites

To in.gr ειναι μια αρκετα "βαριά" σελιδα σε αυτο δεν φταίει ομως ο ff αλλα η συνδεση σου, μετρησε τι ταχυτητα εχεις εδω http://www.speedtest.net/
24αρα εχω τελλας κλειδωνει στα 12 αλλα πιο βαριες σελιδες ανοιγουν πιο γρηγορα!http://www.speedtest.net/result/786629976.png
Link to comment
Share on other sites

24αρα εχω τελλας κλειδωνει στα 12 αλλα πιο βαριες σελιδες ανοιγουν πιο γρηγορα!http://www.speedtest.net/result/786629976.png

 

Τι να σου πω με τετοια ταχύτητα και εχεις προβλημα, εγω 6-7 φορες:p κατω απο εσενα και ανοιγει σε χρονο μηδεν το in.gr:D

http://www.speedtest.net/result/786653872.png

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ειναι το in.gr παιδια, ανοιγει σφαιρατα!! Νικο κατι μου βρωμαει στο τεστ που εκανες..

 

 

edit: ουπς! τον ilka71 εννοουσα για το τεστ!

Edited by fantomas_ktm
Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Οι πρώτες εικόνες από τον Firefox 4. Φαίνεται σημαντικά ανανεωμένο το UI και κάποιες λειτουργίες του.
What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
ρε παιδια για βοηθηστε γιατι θα τρελαθω !καθε λιγες μερες ο αλεπους δεν εχει "ετοιμα" τα username και password σε σελιδες πχ με φορουμ και χρειαζεται να τα ξαναγραψω!πειτε μου πως πρεπει να εχω τις ρυθμισεις για να τα θυμαται?
Link to comment
Share on other sites

καθε φορα που τους βαζεις σε ρωταει αν θες να τους θυμαται! καθαριζεις τα cookies γιαυτο τα χανει?? τρεχεις κανα προγραμμα τυπου ccleaner??
Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

εγω χωρις να τρεξω καποιο προγραμμα ή να διαγραψω κατι, δεν τα "θυμαται" απο καποιες σελιδες. στα καλα καθουμενα...
Link to comment
Share on other sites

και σε μένα μου το κάνει αυτό, στην ιστοσελίδα ipmart, και στη greekcitroen, δεν κρατάει τους κωδικούς και δεν τρέχω κάποιο πρόγραμμα για καθαρισμό των cookies. Δεν ξέρω τι φταίει
Link to comment
Share on other sites

Εγώ όταν είχα παρόμοια προβλήματα, κάποιες φορές ήταν διπλές καταχωρήσεις (άγνωστο πως έγιναν) για το ίδιο site στο «Επιλογές -> Ασφάλεια -> Αποθηκευμένοι Κωδικοί». Για δοκιμάστε (αφού έτσι κι αλλιώς δεν σας τους βγάζει, άρα τους θυμάστε) να τους διαγράψετε από εκεί (ακόμα και αν είναι μονοί)...

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

καθε φορα που τους βαζεις σε ρωταει αν θες να τους θυμαται! καθαριζεις τα cookies γιαυτο τα χανει?? τρεχεις κανα προγραμμα τυπου ccleaner??

 

οχι δεν εχω κανενα προγραμμα για τα cookies!τους θυμαται αλλα καποιες φορες οχι!

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν εχω κανενα προγραμμα για τα cookies!τους θυμαται αλλα καποιες φορες οχι!

 

Φτιαχε ενα νεο καθαρο προφιλ στον ff και δοκιμασε εκει να δεις αν τους χανει.

Link to comment
Share on other sites

πολλές φορές κάνουν και κάποιες σελίδες ''reset'' (κυρίως με φόρουμ)...

 

Το πρόβλημα είναι οτι χάνονται τα user/pass απο το password manager του firefox... Δε νομίζω να μιλάνε για το active login που χάνεται....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...