Jump to content

Mozilla Firefox - The «Ultimate» thread


eLeKtriK EyE
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lemanis (31 Δεκ. 2004 , 11:09)

 

όντως :)

δεν μπορώ να ξεκολλήσω από το Νόια με τίποτα πάντως, για μένα μακράν το κορυφαίο θημ, κι ας είναι βαρίδι :o

 

 

Συμφωνώ. Είναι το μόνο που μου χωράει τόσα πολλά bookmarks σε μία μπάρα και είναι γενικά ευχάριστο χωρίς να είναι κουραστικό.

 

Όμως, είναι πραγματικά βαρύδι;; Πόσο επιβαρύνουν την αλεπού τα διάφορα themes και τα extentions; Και πώς; Σε χρήση μνήμης φαντάζομαι;

Εγκαταλείψτε την ελπίδα για ένα καλύτερο παρελθόν!
Link to comment
Share on other sites

Το noia είναι πολύ βαρύ αλλά όχι για τον υπολογιστή... για τα μάτια. Δεν το άντεξα και πολύ.
Link to comment
Share on other sites

βγάζει μονίμως την σελίδα μερικών site (μεταξύ αυτών και του insomnia) μεγαλύτερη από την ιθόνη με αποτέλεσμα να εμφανίζεται η οριζόντια scroll μπάρα και να πρέπει να κάνεις scroll για να διαβάσεις τα posts (=ΤΟ σπάσιμο). Ξέρει κανένας τι φτάιει?

 

να ορίστε και screenshot

http://briefcase.pathfinder.gr/download/alfa_156_news2/29473/364676/0/mozilla.jpg

 

ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Nikos_s3 ( 1 Ιαν. 2005 , 14:30)

 

σε τι ανάλυση είναι η οθόνη σου..?? 800χ600??

 

 

ναι και γράφω από έναν 486 DX2 με SuperVGA. :confused:

 

1152x864 , WinXP SP2, FireFox 1.0

Link to comment
Share on other sites

μεγάλωσε την ανάλυση της οθόνης σου και δεν θα έχεις πια αυτό το πρόβλημα...:)
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Nikos_s3 ( 1 Ιαν. 2005 , 14:40)

 

μεγάλωσε την ανάλυση της οθόνης σου και δεν θα έχεις πια αυτό το πρόβλημα...:)

 

 

δεν νομίζω να είναι αυτό. Τα ίδια site με ΙΕ φορτώνουν κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

μηπως έχει γράψει κάποιος κανένα ποστ με πολλους χαρακτήρες χωρίς κενό και ξεχειλώνουν τη σελίδα; ή έχει ποστάρει κάποια μεγάλη εικόνα;

 

ΕDITED

 

όπως αυτό που έκανα με το ερωτηματικό.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος alfa 156 ( 1 Ιαν. 2005 , 16:43)

 

δεν νομίζω να είναι αυτό. Τα ίδια site με ΙΕ φορτώνουν κανονικά.

 

 

προφανώς τα site αυτά είναι φτιαγμένα για προβολή σε ΙΕ, του οποίου τα στάνταρ δεν είναι και τα σωστότερα να το πω... :o

δοκίμασε όμως να αλλάξεις την ανάλυση...συνήθως πιάνει... :)

Link to comment
Share on other sites

Bayern7 θα μπορούσες να το περιγράψεις χωρίς να μας ξεχειλώσεις την σελίδα...please edit your post...:!:
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Nikos_s3 ( 1 Ιαν. 2005 , 19:42)

 

Bayern7 θα μπορούσες να το περιγράψεις χωρίς να μας ξεχειλώσεις την σελίδα...please edit your post...:!:

 

 

:D

Δεν υπάρχει καλυτερη περιγραφή από ένα "ζωντανό" παράδειγμα. Παρολαυτά θα το editarw asap. ¨)

Link to comment
Share on other sites

hi Μαγκες

 

 

Εδω σας εχω μερικα tweaks για να κανετε τον firefox ...TURBO

Αν και ειμαι στα 56kbps ,τα tweaks λειτουργησαν και τωρα σερφαρω ακομη πιο γρηγορα,φανταζομαι οτι θα λειτουργησουν το ιδιο καλα και για τους τυχερους με adsl, Περιμενω να μου πειτε τα αποτελεσματα που εχετε

 

http://www.tweakfactor.com/articles/tweaks/firefoxtweak/

 

Εναλακτικα μπορειτε να χρησιμοπειησετε το plug in ...Tweak network και να βαλετε τους αριθμους που πρεπει.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Nikos_s3 (30 Δεκ. 2004 , 20:38)

 

https://addons.update.mozilla.org/themes/moreinfo.php?application=firefox&version=1.0&os=Windows&id=101

το έβαλα πριν μια εβδομάδα και μου αέσει πολύυυυ....:)

αρκετά ξεκούραστο και από αυτά που αφήνουν περισσότερο χώρο για τις ιστοσελίδες..:)

 

 

Πολυ καλο, thanks Nikos_s3 :cool:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Έχω το εξής πρόβλημα...μάλλον ο άντρας μου

είχε τον IE5 και του έδωσα σήμερα να βάλει το firefox και ένα άλλο πρόγραμμα για καταπολέμηση spyware το xoft

1oν. Αφού έτρεξε το xoft και έσβησε όλα τα spyware πήγε να ανοίξει τον ΙΕ και δεν μπορούσε να μπει σε κανένα site.

2ον. Μιας και δεν μπορούσε πια να χρησιμοποιήσει τον ΙΕ έβαλε το firefox. Όλα ωραία και καλά για 2 ώρες. Πάει μετά να ξαναμπεί στο νετ με το firefox και δεν μπορεί να του ανοίξει κανένα site

Συγκεκριμένα μόλις πάει να βάλει το url και πατάει enter του βγάζει μύνημα πως δεν βρίσκει το συγκεκριμένο αρχείο

Δεν μπορώ να καταλάβω τί γίνεται... :confused:

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ το tabbrowser extensions και θέλω να μην αλλάζουν τα tabs αυτόματα όταν περναέι ο δείκτης του mouse από πάνω τους.

Γίνεται; :worry:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος johner ( 5 Ιαν. 2005 , 16:53)

 

Χρησιμοποιώ το tabbrowser extensions και θέλω να μην αλλάζουν τα tabs αυτόματα όταν περναέι ο δείκτης του mouse από πάνω τους.

Γίνεται; :worry:

 

Tab>Preferences>Gestures>Miscallaneous και ξεκλικαρε το.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Darkorigin ( 5 Ιαν. 2005 , 13:15)

 

ti extensions exete egatestimena? ti proteinete?

 

Forecast fox& gmail notifier, κορυφή και τα δύο! ;)

Nothing lasts forever, but the certainty of change...

 

Emperistatomenos' Blog

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ το Norton Password Manager και με explorer τον firefox δεν λειτουργεί. Όποτε είναι να χρησιμοποιήσω σελίδα με κωδικούς μου, μπαίνω με Internet Explorer και λειτουργεί κανονικά τότε... Έχει κανείς καμιά ιδέα τι πρέπει να κάνω για να λειτουργεί το πρόγραμμα και στον firefox; :worry:
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος minovg ( 6 Ιαν. 2005 , 00:42)

 

Χρησιμοποιώ το Norton Password Manager και με explorer τον firefox δεν λειτουργεί. Όποτε είναι να χρησιμοποιήσω σελίδα με κωδικούς μου, μπαίνω με Internet Explorer και λειτουργεί κανονικά τότε... Έχει κανείς καμιά ιδέα τι πρέπει να κάνω για να λειτουργεί το πρόγραμμα και στον firefox; :worry:

 

 

Εγώ χρησιμοποιώ τον ενσωματομένο Password Manager του Firefox... Βάζεις ένα Master Password (μην στα κλέψουν κι'όλας) και είσαι άρχοντας... Θα κοιτάξω πάντως μήπως και βρω κάνα σχετικό extension.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος PropheT ( 6 Ιαν. 2005 , 00:57)

 

Εγώ χρησιμοποιώ τον ενσωματομένο Password Manager του Firefox... Βάζεις ένα Master Password (μην στα κλέψουν κι'όλας) και είσαι άρχοντας... Θα κοιτάξω πάντως μήπως και βρω κάνα σχετικό extension.

 

Αυτό που λες όμως είναι η αυτόματη καταχώρηση σε απλά sites... Εγώ εννοώ Αυτόματη καταχώριση σε https sites δηλαδή υψηλής ασφάλειας. Το απλό δεν τα περνάει αυτά, μόνο το Norton Password Manager τα περνάει αυτά... Πρέπει αναγκαστικά δηλαδή το Νορτον να αναγνωρίζει ως default explorer τον ιντερνετ explorer; :mad:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...