Jump to content

Mozilla Firefox - The «Ultimate» thread


eLeKtriK EyE
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος KCB ( 2 Δεκ. 2004 , 23:13)

 

@PropheT

 

Στο tabextensions το "Lock Tab" τι ακριβώς κάνει;

 

 

Κάνει όλα τα links να ανοίγουν άλλα παράθυρα, προστατεύοντας πρακτικά το tab που κλείδωσες από το να αλλάξει σελίδα :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος papajohn ( 3 Δεκ. 2004 , 14:22)

 

Επίσης μηπως ξέρει κανείς πως γινεται όταν γραφω μια διεύθυνση και παταω shigt+enter να προσθετει αυτόματα http://www.......gr στη διεύθυνση;

 

 

ctrl+enter είναι ο συνδιασμός και προσθέτει πάντα το ''www'' και το ''.com'' :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Nikos_s3 ( 3 Δεκ. 2004 , 20:00)

 

ctrl+enter είναι ο συνδιασμός και προσθέτει πάντα το ''www'' και το ''.com'' :)

 

 

Nαι, το ξέρω, αλλα θέλω όταν παταω shift+enter να βάζει αυτοματα gr! Νομίζω κάπου την είχε πάρει το μάτι μου τη ρύθμιση...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος papajohn ( 3 Δεκ. 2004 , 19:33)

 

Nαι, το ξέρω, αλλα θέλω όταν παταω shift+enter να βάζει αυτοματα gr! Νομίζω κάπου την είχε πάρει το μάτι μου τη ρύθμιση...

 

 

Canonical URL 0.1.2

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος PropheT ( 3 Δεκ. 2004 , 18:51)

 

Κάνει όλα τα links να ανοίγουν άλλα παράθυρα, προστατεύοντας πρακτικά το tab που κλείδωσες από το να αλλάξει σελίδα :)

 

 

Αυτό το έκανα κατά λάθος με κάποια ρύθμιση και ήταν πολύ σπαστικό στο yahoo γιατί ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ πατούσα άνοιγε σε άλλο tab :blink: .

Thanks πάντως :D

KCB
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος KCB ( 4 Δεκ. 2004 , 00:14)

 

Αυτό το έκανα κατά λάθος με κάποια ρύθμιση και ήταν πολύ σπαστικό στο yahoo γιατί ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ πατούσα άνοιγε σε άλλο tab :blink: .

Thanks πάντως :D

 

 

Θα πείραξες τα TabExtensions :P Πάντως είναι χρήσιμο όταν δεν θες να φύγεις σε καμία περίπτωση από μια σελίδα :)

Link to comment
Share on other sites

pou mporoume na broume plug ins?? (oxi extension) sigkerkrimena gia quick time?? yparxoun se kapio site sigkentroena opos ta extension??

i prepei nakatebasoume ton analogo player kai aytos kanei monos tou install ta plugins?

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος papajohn ( 3 Δεκ. 2004 , 14:22)

 

Έκανα εκκαθαριση τα extensions μου σημερα και το πρόβλημα λύθηκε.

 

 

Πως κάνουν εκαθάριση? :cry:

Έχω τρελαθεί!! :wacko:

Τα extensions μου δεν σβήνουν!! :!: :!: :!:

Έκκληση προς όλους τους φορουμίτες, όχι μόνο στον papajohn που εκανα quote. Είχα ρωτήσει κα πριν 2 μερες.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος elteo ( 4 Δεκ. 2004 , 16:51)

 

Κι εγώ θέλω να μάθω πώς μπορώ να απεγκαταστήσω κάποιο extension...

 

 

Tools -> Extentions -> διαλέγεις αυτό που θέλεις -> Unistall

Link to comment
Share on other sites

Tools->extentions. Ανοίγει το παράθυρο με τα extention, επιλέγεις ποιο θες και πατάς unistall. Μετά θέλει restart τον firefox.

 

kapcom01, δε σου λειτουργεί;

 

Ούπςςς... Με πρόλαβε ο manoz.

Εγκαταλείψτε την ελπίδα για ένα καλύτερο παρελθόν!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος manoz ( 4 Δεκ. 2004 , 17:33)

 

Tools -> Extentions -> διαλέγεις αυτό που θέλεις -> Unistall

 

 

Χρησιμοποιώ τον Μοzilla 1.7.2 και αυτό που λέτε δεν το έχει... :worry:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Όπως είπα και στο προηγουμενο μου μήνυμα κάτι δεν πάει καλά και δεν σβήνονται!

 

Το πρόβλημα αυτό το είχα και στους προηγούμενος firefox όχι μόνο τώρα με το 1.0. Αλλά τώρα έχει παραγίνει! Έχω τόσα extension και εχω τρελαθεί. Δεν ξέρω ποια λειτουργουν και ποιά όχι (εννοώ από αυτά που υποτίθεται οτι έχω απεγκαταστήσει) και αργεί! Άσε που δεν το αφήνω να ψάξει για ενημερώσεις γιατι αν περιμένω με τόσα extension κλάφτα!

 

Δείτε τη φωτο και θα καταλάβετε! Δέν θυμάμαι από αυτά ποια τα κατέβασα με τον 1.0 και πια τα έχω από παλιά, πάντως όπως δείχνει έχω πατήσει σε όλα unsinstall και είναι ακόμα εκεί!! ΔΕΙΤΕ ΟΤΙ ΤΟ slogget και το Chatzilla ΕΝΩ ΕΙΝΑΙ ΑΠΕΓΚΑΤΕΣΤΗΜΕΝΑ ΠΑΙΖΟΥΝ!!! ΚΑΙ ΜΕ ΝΕΥΡΙΑΖΟΥΝ! ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΘΗΚΑΝ :mad: :mad: :mad:

 

Επειδή δεν έχω χρόνο να ψάξω όποιος ξέρει καποιον άλλο τρόπο από τον κανονικό για να τα βγάλω να τον πει. Σε ποιο σημείο στη registry ή σε ποιο αρχείο γράφονται και τα θυμάται? Επίσης γιατί με uninstall δεν φεύγουν ενώ ο φάκελος στο program files διαγράφεται? κάπου αλλού κολλάνε....αυτό το που θέλω να μου πει κάποιος.

 

Πολλά είπα, ευχαριστώ από τώρα, αν δεν υπάρξει απάνηση δεν υπάρχει πρόβλημα, πολύ το κούρασα ήδη. ΘΑ ΤΟ ΒΡΩ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΕΙ!!

Link to comment
Share on other sites

Extensions, bookmarks, passwords, history, cookies αποθηκεύονται στο προφίλ σου. Δεν φεύγουν με την απεγκατάσταση. Το προφίλ σου βρίσκεται εδώ. Κάνε backup, σβήσε το προφίλ σου.
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους! :D Ευχαριστώ Φιλιππε.

Έσβησα όλο το φάκελο μαζί και την cash!

Δεν κράτησα τίποτα για μια νεα αρχη!

 

Πέρασα extensions και τα απεγκατέστησα και βγήκαν κανονικά!

 

Μάλλον το πρόβλημα προερχότα από κάποιον απο τους παλιοτερους firefox και το ειχε κολλησει και αυτος.

 

καλο και το mozBackup, χρήσιμο.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος elteo ( 4 Δεκ. 2004 , 17:38)

 

Θέλω να μάθω πώς μπορώ να απεγκαταστήσω κάποιο extension...

Χρησιμοποιώ τον Μοzilla 1.7.2 και αυτό που λέτε δεν το έχει... :worry:

 

 

Αny help για την μειοψηφία που χρησιμοποιεί Μοzilla Suite... :worry: :(

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος elteo ( 5 Δεκ. 2004 , 14:02)

 

Αny help για την μειοψηφία που χρησιμοποιεί Μοzilla Suite... :worry: :(

 

 

Φαντάζομαι αντίστοιχα με σβήσιμο του Profile. Το κακό είναι ότι έτσι δεν φεύγει μόνο συγκεκριμένο extention και δεν φεύγουν μόνο τα extentions.

Εγκαταλείψτε την ελπίδα για ένα καλύτερο παρελθόν!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τα optimized builds της moox ( TRUNKs & BRANCHes, RELEASEs ) τα έχει δοκιμάσει κανείς; Είναι αξιόπιστα; Προσφέρουν καμία σημαντική επιτάχυνση στο browsing;
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος eLeKtriK EyE ( 6 Δεκ. 2004 , 21:06)

 

Ρε παιδιά τα optimized builds της moox ( TRUNKs & BRANCHes, RELEASEs ) τα έχει δοκιμάσει κανείς; Είναι αξιόπιστα; Προσφέρουν καμία σημαντική επιτάχυνση στο browsing;

 

 

Έχω δοκιμάσει, τόσο στο παρελθόν όσο και πρόσφατα, διάφορες trunk και branch εκδόσεις του "απλού" firefox. Όχι δηλαδή κάποια optimized. Όλες έβγαζαν σημαντικά σφάλματα και από την πρώτη στιγμή που ξεκινούσα το πρόγραμμα...

Εγκαταλείψτε την ελπίδα για ένα καλύτερο παρελθόν!
Link to comment
Share on other sites

Πολύς κόσμος χρησιμοποιεί τα moox builds, και τα releases είναι πολύ σταθερά· συνήθως πιο σταθερά από τα επίσημα builds.

 

Όσον αφορά την ταχύτητα: benchmark tests

 

Περισσότερα μπορείς να διαβάσεις εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Kατέβαζα ένα αρχείο από το site της nvidia και σε μια φάση κόπηκε η σύνδεση. Πατάω τώρσ resume και ο download manager του firefox δε συνεχίζει το κατέβασμα....

Πάνε τα 13mb ε; Δε μπορώ να κάνω τπτ;

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος gkr41 ( 7 Δεκ. 2004 , 00:10)

 

Kατέβαζα ένα αρχείο από το site της nvidia και σε μια φάση κόπηκε η σύνδεση. Πατάω τώρσ resume και ο download manager του firefox δε συνεχίζει το κατέβασμα....

Πάνε τα 13mb ε; Δε μπορώ να κάνω τπτ;

 

Πάνε. Το resume είναι για μετά το pause. Θα χρειαστείς έναν εξωτερικό DM· διάλεξε.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...