Jump to content

Mozilla Firefox - The «Ultimate» thread


eLeKtriK EyE
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξέρει κανείς πως μπορώ να τοποθετήσω σελίδες στην εργαλειοθήκη σελιδοδεικτών;

Ευχαριστώ

tools > organize bookmarks

και μετακίνησε με drag n drop όσους «σελιδοδείκτες» θες στο bookmarks toolbar.

(κάνε τη μετάφραση, δεν ξέρω πως λέγονται τα αντίστοιχα στα «ελληνικά»)....

Link to comment
Share on other sites

tools > organize bookmarks

και μετακίνησε με drag n drop όσους «σελιδοδείκτες» θες στο bookmarks toolbar.

(κάνε τη μετάφραση, δεν ξέρω πως λέγονται τα αντίστοιχα στα «ελληνικά»)....

 

Αυτό γινόταν παλαιότερα...

Τώρα όμως με τον 3 δεν μπορώ πλέον να το κάνω...

Ξέρει κανείς τι φταίει;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό γινόταν παλαιότερα...

Τώρα όμως με τον 3 δεν μπορώ πλέον να το κάνω...

Ξέρει κανείς τι φταίει;

:worry: Μια χαρά το κάνει...

 

Στην οργάνωση σελιδοδεικτών και στην εργαλειοθήκη σελιδοδεικτών (ορίστε η μετάφραση Bayern :p) με δεξί και δημιουργία φακέλου φτιάχνεις κατηγορίες (ελπίζω αυτό να εννοείς με το «σελίδες» στο αρχικό σου μήνυμα).

 

Αν κάνεις αυτή την διαδικασία και κάπου σου «κολλάει», πες μας ακριβώς που για να το δούμε.

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

:worry: Μια χαρά το κάνει...

 

Στην οργάνωση σελιδοδεικτών και στην εργαλειοθήκη σελιδοδεικτών (ορίστε η μετάφραση Bayern :p) με δεξί και δημιουργία φακέλου φτιάχνεις κατηγορίες (ελπίζω αυτό να εννοείς με το «σελίδες» στο αρχικό σου μήνυμα).

 

Αν κάνεις αυτή την διαδικασία και κάπου σου «κολλάει», πες μας ακριβώς που για να το δούμε.

 

Όπως θα δεις και στην φωτό παρακάτω έπαιρνα μια καρτέλλα από αυτές που είχα ανοικτές και την τοποθετούσα με drag n drop εκεί που δείχνει το βέλος. Στη συνέχεια κάθε φορά που θα έκαναν κλικ επάνω στην καρτέλλα αυτή άνοιγε... Κάτι δηλ. όπως με το σπιτάκι παραπάνω για την αρχική σελίδα.

 

http://i217.photobucket.com/albums/cc176/konv/Untitled1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Όπως θα δεις και [highlight]στην φωτό παρακάτω[/highlight] έπαιρνα μια καρτέλλα από αυτές που είχα ανοικτές και την τοποθετούσα με drag n drop εκεί που δείχνει το βέλος. Στη συνέχεια κάθε φορά που θα έκαναν κλικ επάνω στην καρτέλλα αυτή άνοιγε... Κάτι δηλ. όπως με το σπιτάκι παραπάνω για την αρχική σελίδα.
Που είναι (για να δούμε τι γίνεται);

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν βλέπεις την φωτό τότε υπάρχει υπάρχει πρόβλημα με τον browser σου.

Είμαστε πάντως στο σωστό thread για να το συζητήσουμε. :)

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν βλέπεις την φωτό τότε υπάρχει υπάρχει πρόβλημα με τον browser σου.

Είμαστε πάντως στο σωστό thread για να το συζητήσουμε. :)

:rotfl: Είχα βάλει στο AdBlock για κάποιο περίεργο λόγο το photobucket! :p

 

Θα συμφωνήσω πάντως με τον Bayern7 στο ότι δεν το κάνει drag & drop στην εργαλειοθήκη σελιδοδεικτών αλλά σε άλλη εργαλειοθήκη (από ότι - νομίζω ότι - φαίνεται στην εικόνα).

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Στις παλιότερες εκδόσεις firefox χρησιμοποιούσα τα πρόσθετα auto copy και paste and go που με είχαν βολέψει πολύ. Υπάρχει κάτι αντίστοιχο για την έκδοση 3.0.1 του firefox
Link to comment
Share on other sites

Εγω χρησιμοποιω το AutoCopy μονο και εκανα το γνωστο κολπακι και δουλευει χωρις προβλημα στον 3.0.1 ;)

Το ανεβασα και ΕΔΩ για οποιον το θελει :)

@ Nokia 3230 - Nokia 6131 - Nokia E51 - Nokia 5530XM - HTC Desire - Motorola Defy+ - Nexus 5 - Xiaomi Redmi Note 4X - Xiaomi Mi 9T @

 

Intel i7 4770k/\Gigabyte GA-Z87X-UD4H/\G.SKILL Sniper 2x8GB DDR3/\nVidia GTX 970/\SSD Samsung 850 EVO 250GB/\Enermax Triathlor FC 650W/\DELL U2713HM

Link to comment
Share on other sites

Εγω χρησιμοποιω το AutoCopy μονο και εκανα το γνωστο κολπακι και δουλευει χωρις προβλημα στον 3.0.1 ;)

Το ανεβασα και ΕΔΩ για οποιον το θελει :)

 

Φιλαράκι έγραψες!!! Ευχαριστώ! ;)

Link to comment
Share on other sites

Φιλαράκι έγραψες!!! Ευχαριστώ! ;)

 

Να σαι καλα !!!

 

----------------------------------------------------

 

Να ρωτησω, γινεται να απεγκαταστησουμε τις "προσθετες λειτουργιες" ?

@ Nokia 3230 - Nokia 6131 - Nokia E51 - Nokia 5530XM - HTC Desire - Motorola Defy+ - Nexus 5 - Xiaomi Redmi Note 4X - Xiaomi Mi 9T @

 

Intel i7 4770k/\Gigabyte GA-Z87X-UD4H/\G.SKILL Sniper 2x8GB DDR3/\nVidia GTX 970/\SSD Samsung 850 EVO 250GB/\Enermax Triathlor FC 650W/\DELL U2713HM

Link to comment
Share on other sites

παιδια εκανα αναβαθμηση απο firefox 2 στον 3. και απο τοτε καθε 5 λεπτα κανει επαννεκινηση! ελεος! με κανενα update θα λυθει το προβλημα? η να γυρισω στον 2? :(. α το λογισμικιο εινια vista ultimate 32bit(δεν ξερω αν παιζει ρολο)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα τον Mozilla Firefox 3.1 (όχι beta) αλλά δεν μου αρέσει η γραμματοσειρά που έχει.Το μόνο που μου αρέσει στον Internet Explorer 7 είναι η γραμματοσειρά του η οποία το Firefox δεν διαθέτει.Πως μπορώ να βάλω τη γραμματοσειρά του Internet Explorer 7 στο Mozilla 3:worry::worry::worry::worry:????
Link to comment
Share on other sites

εχω Mozilla Firefox 3.1 να ρωτησω και γω στο myforum ειμαι σε σελιδα και απαντω σε post οταν απαντηση καποιος και ειμαι μεσα το θεμα δεν το δειχνει μονο πρεπει να βγω κεντρικη σελιδα και να ξαναμπω στο θεμα!ετσι ειναι? μπορει να ειναι χαζη η ερωτηση αν μπορει καποιος αs απαντησει:)
Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω ένα θεματάκι από τότε που βγήκε ο 3..συγκεκριμένα έχω βάλει σαν αρχική σελίδα να ανοίγουν 6 tabs μαζί όπου και τα 6 έχουν login forms.Επίσης έχω βάλει (είχα δηλαδή και πριν τον 3) κωδικό ασφαλείας την 1η φορά που θα χρειαστεί να "εμφανίσει" αποθηκευμένους κωδικούς.

Το πρόβλημα είναι ότι ενώ πριν τον 3 όταν άνοιγα τον ff μου έβγαζε 1 φορά το παραθυράκι για να βάλω τον κωδικό ασφαλείας,τώρα μου το βγάζει 6 φορές (όσες και τα tabs που χρειάζονται κωδικό) και πρέπει να το πληκτρολογήσω 6 φορές.. ή να το γράψω μια φορά και μετά cancel στα άλλα 5,να κάνω reload all tabs για να εμφανίσει τους κωδικούς μετά.

Πιστεύω να καταλάβατε τι εννοώ :confused::p

Link to comment
Share on other sites

Google Chrome theme για τον Firefox υπάρχει; Όσο κι αν έψαξα βρήκα μόνο το ανάποδο...
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρετε κανέναν τρόπο να κατεβάσω ένα τραγούδι από ένα site που χρησιμοποιεί JW FLV player 3.16; Δοκίμασα το file2hd.com αλλά δεν δούλεψε...
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρετε κανέναν τρόπο να κατεβάσω ένα τραγούδι από ένα site που χρησιμοποιεί JW FLV player 3.16; Δοκίμασα το file2hd.com αλλά δεν δούλεψε...

 

Sniffαρε τα πακέτα από την κάρτα δικτύου. Όοοχι μάγκες, το sniffing δεν είναι πάντα κακό.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...