Jump to content

Mozilla Firefox - The «Ultimate» thread


eLeKtriK EyE
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για τον ήχο, θα το συνηθίσεις.

Για τα υπόλοιπα, ψάξε εδώ. Αν δεν το έκανες ήδη. Θα βρεις οτιδήποτε χρειαστείς.

 

ευχαριστω πολυ παιδια....

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω αδερφε.υπαρχει και κανα αλλο πατσακι που πρεπει να κατεβασω για βελτιστοποιηση???

οσο για τον ηχο κλικαρισματος ειχα συνηθισει απο τον ΙΕ6 και μου κακοφαινετε τωρα...!

 

Βάλε αυτό και θα επανέλθει ο αγαπημένος σου ήχος όταν κάνεις click σε ένα link :)

Link to comment
Share on other sites

Βάλε αυτό και θα επανέλθει ο αγαπημένος σου ήχος όταν κάνεις click σε ένα link :)

 

:wink: :up: :respect:

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα ηθελα να επιλεγω ενα μη ενεργο λινκ σε μια σελιδα, να παταω δεξι κλικ και στις επιλογες να εχει να μου το ανοιξει σε νεα καρτελα. Με ποιο extension μπορει να γινει αυτο;

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα ηθελα να επιλεγω ενα μη ενεργο λινκ σε μια σελιδα, να παταω δεξι κλικ και στις επιλογες να εχει να μου το ανοιξει σε νεα καρτελα. Με ποιο extension μπορει να γινει αυτο;

 

text/plain

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Έχω περασμένη την έκδοση 2.0.0.4 και ενώ όλα τα extension που έχω περάσει μου τα δουλεύει μια χαρά όταν πάω να καταβάσω και να εγκαταστήσω κάποιο θέμα από το site της εταιρίας μου κολλάει στο download και μετά από αρκετή ώρα μου βγάζει ένα μήνυμα ότι το συγκεκριμένο θέμα δεν είναι συμβατό με την έκδοση του firefox που έχω.

Στο site όμως αναφέρεται ότι το συγκεκριμένο θέμα λειτουργεί σε όλες τις εκδόσεις 2.0.*.

Υπάρχει κάποια ιδέα τι μπορεί να φταίει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια...

χρησιμοποιω εδω και αρκετο καιρο firefox αλλα με την τελευταια εκδοση αντιμετωπιζω ενα προβλημα. Ειτε εχω ενα παραθυρο ειτε αρκετα η υπολογιστικη ισχυ βρισκεται σε πολυ υψηλα επιπεδα...οταν κλεινω τον firefox επανερχεται στα κανονικα επιπεδα. Εψαξα στο site με τα bugs και αν και βρηκα παρομοια περιστατικα δεν βρηκα καποια αποτελεσματικη λυση. Εχετε καμια ιδεα που μπορει να βοηθησει?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια...

χρησιμοποιω εδω και αρκετο καιρο firefox αλλα με την τελευταια εκδοση αντιμετωπιζω ενα προβλημα. Ειτε εχω ενα παραθυρο ειτε αρκετα η υπολογιστικη ισχυ βρισκεται σε πολυ υψηλα επιπεδα...οταν κλεινω τον firefox επανερχεται στα κανονικα επιπεδα. Εψαξα στο site με τα bugs και αν και βρηκα παρομοια περιστατικα δεν βρηκα καποια αποτελεσματικη λυση. Εχετε καμια ιδεα που μπορει να βοηθησει?

 

Exw parathrhsei k egw to idio.....apla nomizw oso perissotera plug ins vazei toso perisotero apo to CPU trwei....

IBIS 5

"IBIS: just keep walking"

Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι οτι δεν εχω εγκαταστησει ομως κανενα plug in..δεν ξερω ακομα δεν εχω βρει κατι το οποιο να φερνει αποτελεσμα..
Link to comment
Share on other sites

πρωτη φορα μου παρουσιασε προβλημα ο firefox...εχω την τελευταια εκδοση.βασικα το προβλημα ειναι το εξης...σε μερικες σελιδες δεν μου ενφανιζει τις εικονες,δειχνει εκεινο το εικονιδιο που δειχνει συνθηθως οταν τις φορτιζει,πανω αριστερα...το παρουσιασε τελειως ξαφνικα και δεν ξερω τι μπορει να ειναι...εχει κανεις καποια ιδες???

 

ευχαρσιτω!!!

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

και να και αλλο προβλημα παταω quick reply τιποατα παταω αποθηκευση για να κανω αλλαγες στο προηγουμενο αλλα παλι τιποτα.α και του εκανα παλι εγκατασταση(χωρις να το βγαλω,φοβηθηκα μη χασω τους σελιδοδεικτες) αλλα και παλι τιποτα...σορυ για το διπλο ποστ αλλα τα εχει παιξει τελειως...
http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

Τους σελιδοδείκτες μπορείς να τους αποθηκεύσεις. Δεν υπάρχει περίπτωση να τους χάσεις. Κάνε μια καθαρή εγκατάσταση.
Link to comment
Share on other sites

Σελιδοδείκτες/Διαχείριση σελιδοδεικτών/Αρχείο/Εξαγωγή και επιλέγεις τον φάκελο που θα γίνει η αποθήκευση.
Link to comment
Share on other sites

λοιπον ψαχνωντας βρηκα τον ποιο απλο τροπο να διορθωνεις σχεδον ολα τα προβλημα του firefox...και παραθετω τις οδηγιες:παταμε δεξι κλικ στο εικονιδιο του firefox και μετα ιδιοτητες.εκει που λεει προορισμος στο τελος προστετουμε -p,προσοχη πριν το μειον εχει κενο,οποτε θα εχουμε αυτο,"C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe" -p.παταμε οκ και κλεινουμε ολες τις σελιδες που τυχον ειχαμε ανοιχτες.ανοιγουμε το firefox και μας λεει να δημιουργησουμε νεο προφιλ,φτιαχνουμε ενα νεο και προβληματα τελος...

 

ΠΡΟΣΟΧΗ!!! αποθηκευση πριν τους σελιδοδεικτες για μετα δεν υπαρχει τιποτα...πολυ καλο,τωρα ολα δουλευουν μια χαρα!!!

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

γειά σας και από εμένα.είχα bon echo 2,κάτι

τέσπα κάποαι στιγμή δεν με έβαζε σε σελίδες ούτε στις ρυθμίσεις του μόντεμ.

κατέβασα grand paradise ένα κάτι. τίποτα

εν ολίγεις πήγα να κάνω απεγκατάσταση από προσθαφαίρεση προγραμμάτων και δεν έκανε. ούτε από ασφαλή λειτουργία.

κα το έπαιξα πρωτάρα. πήγα στο c program files και διέγραψα απλά τους φακέλους bon echo+grand.

εν κατακλείδι εγκατέστησα μία έκδοση νέα.

αλλά πάλι δεν με βάζει σε σελίδα ή στο ρούτερ.

είμαι με ΙΕ και είανι εκνευριστικό.

κολλάει βγαίνουνε διαφημιστικά παράθυρα κλπ.

τί να κάνω να λειτουργήσει ο Mozzila?

Link to comment
Share on other sites

bon echo και gran paradiso είναι beta(nightlies) εκδόσεις και καλό θα ήταν να μην τις χρησιμοποιείς αν δεν ξέρεις τι είναι και τι κινδύνους κρύβουν...

κατέβασε λοιπόν την τελευταία έκδοση του firefox (2.0.0.5) και δούλεψε με αυτήν..

αν και όπως τα λες, κάτι άλλο πρέπει να συμβαίνει και να μην μπορείς να μπεις ούτε στο ρούτερ..

Link to comment
Share on other sites

bon echo και gran paradiso είναι beta(nightlies) εκδόσεις και καλό θα ήταν να μην τις χρησιμοποιείς αν δεν ξέρεις τι είναι και τι κινδύνους κρύβουν...

κατέβασε λοιπόν την τελευταία έκδοση του firefox (2.0.0.5) και δούλεψε με αυτήν..

αν και όπως τα λες, κάτι άλλο πρέπει να συμβαίνει και να μην μπορείς να μπεις ούτε στο ρούτερ..

 

αυτό έκανα και πάλι δεν λειτουργεί.

ξέχασα να γράψω παραπάνω οτι έκανα και επαναφορά συστήματος για να επανέλθουνε κάποιες ρυθμίσεις που ίσως να άλλαξαν. Και πάλι όμως η ίδια αχρηστία του μοτζίλα.

ξέρεις τί μπορεί να παίζει;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...