Jump to content

[Επίσημο] Windows 10 Mobile Series


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είναι εμμονή. Ήταν κάτι το διαφορετικό, που μου άρεσε (μου αρέσει ακόμα, αλλά δε μπορώ να πω ότι θα το κυνηγήσω πλέον), αλλά η ms δε θέλει να το κάνει να δουλέψει (με μεγάλα κυβικά, όλα τα λειτουργικά τέλεια είναι). Για smartphones μιλώντας πάντα.

 

Αφού έγινε πιο laggy, θέλει βελτιώσεις.-

 

 

 

Αυτό που γράφεις επιβεβαιώνει τα γραφόμενά μου. Είναι δυνατόν, με 8gb ram, να έχεις τα θέματα που μου γράφεις;

 

Κι έχασα το κομμάτι που η Microsoft, στους υπολογιστές, είναι μαγαζάκι και "λυγίζει" τόσο εύκολα.

 

 

 

Ναι, σε πολύ καλά επίπεδα. Γι' αυτό χρειάζεται 3gb ram, για να λειτουργεί αξιοπρεπώς. Όχι τέλεια, σύμφωνα με αυτά που διαβάζω εδώ, αλλά αξιοπρεπώς.

 

Και οι απαιτήσεις του λειτουργικού έχουν αυξηθεί και ήθελα να μου επιστρέψεις να σου πω ότι εθελοτυφλείς λίγο σε αυτό το σημείο, αλλά όχι με κακό τρόπο. Απλά σου αρέσουν ακόμα πολύ τα wm και τα υπερασπίζεσαι. Αν δεν είχαν αυξηθεί, δε θα είχα συνεχώς resume και loading screens. Επίσης, μετά από hard reset, το πληκτρολόγιο στον edge, αργεί πάρα πολύ να κάνει register τις λέξεις που πληκτρολογώ. Δε σου θυμίζει κάτι αυτό; Πρόβλημα που υπήρχε στα 8 και είχε διορθωθεί στα 8.1.

 

Με 1gb, τη συγκεκριμένη, ναι. Όχι, χρειάζονται 3gb, για να τρέχει το fb...

 

Γιατί αυτή με το 1gb δεν έχει εγγύηση (εις γνώση μου την αγόρασα), επειδή με τρώει πάντα το χέρι μου και τέλος επειδή αυτή η πρώτη ήταν για ένα research της κινέζικης low-end αγοράς, αλλά και των apps που έψαχνα.

 

Επέτρεψέ μου να σου πω πως οι απαντήσεις σου δεν με κάλυψαν στο ελάχιστο.

Στο πρώτο δεν μου είπες τελικά αν πρέπει να περιμένουμε κάτι (όπως έγραψε τελευταία) ή όχι (όπως έγραψες πριν). Γιατί και τα δύο τα έβγαλες ως μειονέκτημα.

Στο επόμενο δεν μου είπες πως γίνεται συσκευές με 8gb ραμ να μην τρέχουν σωστά εφαρμογές ΠΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕ ΤΟ FB. Το οποίο πλέον δεν ελέγχεται από κανέναν και κανένας δεν μπορεί να το πιέσει να κάνει το οτιδήποτε.

Τέλος, είτε η συσκευή που αγόρασες είχε εγγύηση είτε όχι, αν έτρεχε σωστά όπως λες δεν θα την άλλαζες. Πόσο καιρό την κράτησες? Κράτησες ποτέ τόσο λίγο windows συσκευή????

Για να το τελειώσουμε και μη κουράζουμε και τους υπόλοιπους, όλοι παραδέχονται πως σε αυτά τα κυβικά οι συσκευές με windows τα πάνε καλύτερα. Ουσιαστικά το απέδειξες με την αγορά δυνατότερης συσκευής.

Τέλος, εγώ που εθελοτυφλώ έφτασα μια ανάσα από το s7 edge. Όχι για τους δικούς σου λόγους αλλά έτσι για την αλλαγή. Eτσι είχα πάει σε wm 6.5, μετά σε meego κι έτσι δοκίμασα τα wp8. Όσο κι αν δεν φαίνεται, δεν έχω κόλλημα με τα λειτουργικά και σίγουρα θα πάρω και μία ναυαρχίδα με android (δεν παίρνω με 1gb ραμ ούτε με σφαίρες.....:p )

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχουν γραφτεί διάφορα σε αυτό το θέμα που προφανώς και δεν ισχύουν αλλά πιστεύω δεν έχει και νόημα να βγούμε οφτοπικ πάλι.
Link to comment
Share on other sites

Έχουν γραφτεί διάφορα σε αυτό το θέμα που προφανώς και δεν ισχύουν αλλά πιστεύω δεν έχει και νόημα να βγούμε οφτοπικ πάλι.

 

Αρκετά από αυτά ισχύουν και παρά ισχύουν.

Το ποιος τα αποδέχεται είναι δικό του θέμα.

τώρα για το offtopic,δεν έχεις και άδικο.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα απαντησω σε καποιον προσωπικα γενικα θελω να αναφερθω για κατι που πραγματικα ενω οι περισσοτεροι απο εδω το αναφερουμε συνεχως και αδιαλλειπτως καποιοι επιμενεται λανθασμενα σε κατι..

Τα 10 αρια αυτη την στιγμη (mobile) εχει αρκετα θετικα σε σχεση με τα 8,1, εμφανιση, πιο παραμετροποιησιμο νεες λειτουργιες, ειχε την ευκαρια να ανεβει πολυ λογω universal apps ασχετα αν 1 χρονο μετα το ολο σκηνικο απετυχε τεσπα ομως ειχε αλλο αερα σε σχεση με παλια τουλαχιστον..

Απο την αλλη ομως ειναι πλεον ενα μη σταθερο λειτουργικο, ενω εχουν βελτιωθει σε σχεση με τις αρχες ανα updates σκανε νεα θεματα..

- Tα tiles δεν λειτουργουν σε ολους και σωστα, τα ημερολογια βγαζουν συνεχως error και οι επαφες κανουν ζουζουνιες,

- Τo store οταν πατας να ψαξει γιαι updates ψαχνει ποση ωρα (εδω και μηνες αυτο),

- Η εφαρμογη των φωτογραφιων αναβαθμιστηκε τις τελευταιες μερες ΑΛΛΑ η αποθηκευση με το Hdr δεν εφτιαξε απλα κανει λιγο ποιο γρηγορα την αποθηκευση, το βιντεο με την ψηφιακη σταθεροποιηση full hd/30 fps τα ιδια χαλια ακομα..(ενω το ειχαν φτιαξει το καλοκαιρακι απλα το χαλασαν το Σεπτεμβρη καποια στιγμη παλι)

- Η εφαρμογη των φωτογραφιων ειναι για κλαμματα ακομα και τωρα οταν βλεπεις φωτο δεν ξερεις αν ζουμαρει, αν μαυρισει η οθονη, αν θα αλλαζει εικονα δεξια αριστερα γιατι πολλες φορες θελει double tap να ξεκολησει, κανει loading ξανα και ξανα?

Ολα οσα ανεφερα παιδια ειναι κομματι του λειτουργικου. Απο και ως που λοιπον ειναι εξαιρετικο το λειτουργικο μου λετε και μενα??

Καταντησε ενα κακεκτυπο του android με προβληματα στις βασικες του λειτουργιες ΝΑΙ Ή ΟΧΙ?????? , και τονιζω πως μιλαω για συσκευες με 1gb ram και snap 400.

Edited by panos9553
Αφαίρεση άσεμνων εκφράσεων.
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα απαντησω σε καποιον προσωπικα γενικα θελω να αναφερθω για κατι πουν πραγματικα ενω οι περισσοτεροι απο εδω το αναφερουμε συνεχως και αδιαλλειπτως καποιοι επιμενεται λανθασμενα σε κατι..

Τα 10 αρια αυτη την στιγμη (mobile) εχει αρκετα θετικα σε σχεση με τα 8,1, εμφανιση, πιο παραμετροποιησιμο νεες λειτουργιες, ειχε την ευκαρια να ανεβει πολυ λογω universal apps ασχετα αν 1 χρονο μετα το ολο σκηνικο απετυχε τεσπα ομως ειχε αλλο αερα σε σχεση με παλια τουλαχιστον..

Απο την αλλη ομως ειναι πλεον ενα μη σταθερο λειτουργικο, ενω εχουν βελτιωθει σε σχεση με τις αρχες ανα updates σκανε νεα θεματα..

- Tα tiles δεν λειτουργουν σε ολους και σωστα, τα ημερολογια βγαζουν συνεχως error και οι επαφες ********,

- Τo store οταν πατας να ψαξει γιαι updates ψαχνει ποση ωρα (εδω και μηνες αυτο),

- Η εφαρμογη των φωτογραφιων αναβαθμιστηκε τις τελευταιες μερες ΑΛΛΑ η αποθηκευση με το Hdr δεν εφτιαξε απλα κανει λιγο ποιο γρηγορα την αποθηκευση, το βιντεο με την ψηφιακη σταθεροποιηση full hd/30 fps τα ιδια χαλια ακομα..(ενω το ειχαν φτιαξει το καλοκαιρακι απλα το χαλασαν το Σεπτεμβρη καποια στιγμη παλι)

- Η εφαρμογη των φωτογραφιων ειναι για κλαμματα ακομα και τωρα οταν βλεπεις φωτο δεν ξερεις αν ζουμαρει, αν μαυρισει η οθονη, αν θα αλλαζει εικονα δεξια αριστερα γιατι πολλες φορες θελει double tap να ξεκολησει, κανει loading ξανα και ξανα?

Ολα οσα ανεφερα παιδια ειναι κομματι του λειτουργικου. Απο και ως που λοιπον ειναι εξαιρετικο το λειτουργικο μου λετε και μενα??

Καταντησε ενα κακεκτυπο του android με προβληματα στις βασικες του λειτουργιες ΝΑΙ Ή ΟΧΙ?????? , και τονιζω πως μιλαω για συσκευες με 1gb ram και snap 400.

 

Όλα αυτά έχουν αναφερθεί από πολλούς και σίγουρα είναι θέμα λειτουργικού. Κάποιοι (με 1gb ram) δεν τα συνάντησαν ή έστω δεν ήταν τόσο έντονα. Παρ' όλα αυτά είναι σημαντικό μειονέκτημα του λειτουργικού. Αυτό που εγώ είπα είναι πως και τα αντίστοιχα android με 1gb ram (η συντριπτική πλειοψηφία των οποίων δεν θα δουν Marshmallow και θα μείνουν κάπου μεταξύ 2013-2014) έχουν τα θέματά τους (και μάλλον πιο έντονα) και γι αυτό αυτή η στροφή σε κινέζικα φθηνά τούμπανα.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

αντίστοιχα android με 1gb ram

 

Δεν με αφήνεις να αγιάσω? Θα πρέπει να γράψω έκθεση πανελλαδικών για το τι τραβάω με το lg gpad 7. Για εμένα όποιος πάρει specs 1gb/8gb σε ένα μήνα θα ψάχνει για συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Όλα αυτά έχουν αναφερθεί από πολλούς και σίγουρα είναι θέμα λειτουργικού. Κάποιοι (με 1gb ram) δεν τα συνάντησαν ή έστω δεν ήταν τόσο έντονα. Παρ' όλα αυτά είναι σημαντικό μειονέκτημα του λειτουργικού. Αυτό που εγώ είπα είναι πως και τα αντίστοιχα android με 1gb ram (η συντριπτική πλειοψηφία των οποίων δεν θα δουν Marshmallow και θα μείνουν κάπου μεταξύ 2013-2014) έχουν τα θέματά τους (και μάλλον πιο έντονα) και γι αυτό αυτή η στροφή σε κινέζικα φθηνά τούμπανα.

 

Χθες ημουν για καφε με να φιλαρακι απο στρατο και ειχε ενα dodge των 80 ευρω..ασχημο με μετρια εως κακη hd οθονη, 8gb rom και 1 gm ram με ενα 4πυρηνο mtk, ξερεις αυτος τους σαπιους πρωτης δευτερης γενιας..με 4,4 κιτ κατ..

Οταν μου εδειχνε καποιες φωτογραφιες στο κινητο του(δεν κοιυαξα αν ειχε γενικα αλλα θεματα ομως) ηταν ομως σαφεστατα πιο γρηγορο και πιο smooth απο το δικο μου 640, μιλαω για οταν ημουν στην συλλογη του ετσι?.. οτι και αλλο να μου πεις Montoya ειναι περιττο...οταν φτιαξουν τα παραπανω θεματα που σου ανεφερα διοτι ειναι θεμα οπως ειπες και εσυ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟΥ..ΤΟΤΕ και μονο τοτε θα ευχαριστηθω ξανα το κινητο μου...μεχρι τοτε..(που δεν το βλεπω να τα φτιαγνουν βεβαια..αλλα κουβεντα κανουμε...)

Μεχρι τοτε λοιπον μην ξαναπροτινει κανενας low end lumia σε κανεναν και τον παρει στο λαιμο του..ανθρωπινα το λεω...

Link to comment
Share on other sites

Χθες ημουν για καφε με να φιλαρακι απο στρατο και ειχε ενα dodge των 80 ευρω..ασχημο με μετρια εως κακη hd οθονη, 8gb rom και 1 gm ram με ενα 4πυρηνο mtk, ξερεις αυτος τους σαπιους πρωτης δευτερης γενιας..με 4,4 κιτ κατ..

Οταν μου εδειχνε καποιες φωτογραφιες στο κινητο του(δεν κοιυαξα αν ειχε γενικα αλλα θεματα ομως) ηταν ομως σαφεστατα πιο γρηγορο και πιο smooth απο το δικο μου 640, μιλαω για οταν ημουν στην συλλογη του ετσι?.. οτι και αλλο να μου πεις Montoya ειναι περιττο...οταν φτιαξουν τα παραπανω θεματα που σου ανεφερα διοτι ειναι θεμα οπως ειπες και εσυ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟΥ..ΤΟΤΕ και μονο τοτε θα ευχαριστηθω ξανα το κινητο μου...μεχρι τοτε..(που δεν το βλεπω να τα φτιαγνουν βεβαια..αλλα κουβεντα κανουμε...)

Μεχρι τοτε λοιπον μην ξαναπροτινει κανενας low end lumia σε κανεναν και τον παρει στο λαιμο του..ανθρωπινα το λεω...

 

Σορυ ρε Πάνω αλλά αν είναι πήγαινε και εσύ σε 8.1 και ξαναβάλ' το δίπλα στο kit kat..... Ή μάλλον μη βάλεις το 640 αλλά πάρε ένα 520 των 60€ με 512 ram. Νεράκι......

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σορυ ρε Πάνω αλλά αν είναι πήγαινε και εσύ σε 8.1 και ξαναβάλ' το δίπλα στο kit kat..... Ή μάλλον μη βάλεις το 640 αλλά πάρε ένα 520 των 60€ με 512 ram. Νεράκι......

 

Νταξει τωρα το ξεφτιλησες...

Σου λεω πως το σαπιο dodge πηγαινε καλυτερα απο το 640 και εσυ μου απαντας με αυτον τον τροπο, ειναι λογικο αυτο?? Πρεπει να γυρισω στα 8 ρια για να συγκρινω ε? Θεωρεις πως η 4,4 υπολειπεται σε κατι με τα 10 ρια?

Απαντα και ασε τις υπεκφυγες..ενα ενα απλα ειναι αυτα που ρωταω..

Και μιας και ειρωνευσαι το 520 με τα 8,1 πηγαινε σαφεστατα πιο smooth απο το 640 με τα 10 ρια μεσα στις φωτο..εδω failares λιγακι..

Link to comment
Share on other sites

Νταξει τωρα το ξεφτιλησες...

Σου λεω πως το σαπιο dodge πηγαινε καλυτερα απο το 640 και εσυ μου απαντας με αυτον τον τροπο, ειναι λογικο αυτο?? Πρεπει να γυρισω στα 8 ρια για να συγκρινω ε? Θεωρεις πως η 4,4 υπολειπεται σε κατι με τα 10 ρια?

Απαντα και ασε τις υπεκφυγες..ενα ενα απλα ειναι αυτα που ρωταω..

Και μιας και ειρωνευσαι το 520 με τα 8,1 πηγαινε σαφεστατα πιο smooth απο το 640 με τα 10 ρια..εδω failares λιγακι..

 

Αν ξεκινάς προκατειλημμένα τότε τα βλέπεις όλα λάθος

Με αυτό που σου έγραψα πριν ήθελα να σου πω πως όπως για πολλές συσκευές android η Lollipop ή η Marshmallow έπεσε βαριά ( ή ακόμη καλύτερα δεν την πήραν καν) έτσι και τα 10ρια έπεσαν βαριά στη συσκευή σου. Έτσι λοιπόν το 520 που μόνο ειρωνεύτηκα δεν ανέφερα, τα πάει πολύ καλύτερα με τα 8.1 Το ίδιο και η συσκευή σου. Ναι μεν πήρε τα 10ρια αλλά με αυτά που διαβάζω της έπεσαν κάπως βαριά. Ή κάνεις λοιπόν ότι στα android (μένεις σε παλιότερη έκδοση) η συμβιβάζεσαι με τα όποια θέματά σου.

Ορίστε για να δεις πόσοι μείναν πίσω με android (όπως και ο φίλος σου)

Android-Distribution-September-2016-1.jpg

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Όταν ακούς από τον ίδιο τον CEO της microsoft να παραδέχεται πως έχασαν το παιχνίδι στην κινητή, με τι προσδοκίες μπορείς να συνεχίσεις να μένεις σε αυτό το λειτουργικό και τι άλλο μπορείς να περιμένεις; Αφήνει βέβαια κάποια «παράθυρα» ανοιχτά, αλλά τίποτα σίγουρο.
Link to comment
Share on other sites

Επέτρεψέ μου να σου πω πως οι απαντήσεις σου δεν με κάλυψαν στο ελάχιστο.

Στο πρώτο δεν μου είπες τελικά αν πρέπει να περιμένουμε κάτι (όπως έγραψε τελευταία) ή όχι (όπως έγραψες πριν). Γιατί και τα δύο τα έβγαλες ως μειονέκτημα.

Στο επόμενο δεν μου είπες πως γίνεται συσκευές με 8gb ραμ να μην τρέχουν σωστά εφαρμογές ΠΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕ ΤΟ FB. Το οποίο πλέον δεν ελέγχεται από κανέναν και κανένας δεν μπορεί να το πιέσει να κάνει το οτιδήποτε.

Τέλος, είτε η συσκευή που αγόρασες είχε εγγύηση είτε όχι, αν έτρεχε σωστά όπως λες δεν θα την άλλαζες. Πόσο καιρό την κράτησες? Κράτησες ποτέ τόσο λίγο windows συσκευή????

Για να το τελειώσουμε και μη κουράζουμε και τους υπόλοιπους, όλοι παραδέχονται πως σε αυτά τα κυβικά οι συσκευές με windows τα πάνε καλύτερα. Ουσιαστικά το απέδειξες με την αγορά δυνατότερης συσκευής.

Τέλος, εγώ που εθελοτυφλώ έφτασα μια ανάσα από το s7 edge. Όχι για τους δικούς σου λόγους αλλά έτσι για την αλλαγή. Eτσι είχα πάει σε wm 6.5, μετά σε meego κι έτσι δοκίμασα τα wp8. Όσο κι αν δεν φαίνεται, δεν έχω κόλλημα με τα λειτουργικά και σίγουρα θα πάρω και μία ναυαρχίδα με android (δεν παίρνω με 1gb ραμ ούτε με σφαίρες.....:p )

 

Πρέπει να περιμένουμε κάτι, αλλά τώρα, όχι σε 3 χρόνια από τώρα και 4 εκδόσεις του λειτουργικού μετά. Όπως κάναμε με τα wp7.. Και τα 8.. Και που δεν κάλυψαν τα 10...

 

"Στο επόμενο δεν μου είπες πως γίνεται συσκευές με 8gb ραμ να μην τρέχουν σωστά εφαρμογές ΠΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕ ΤΟ FB. Το οποίο πλέον δεν ελέγχεται από κανέναν και κανένας δεν μπορεί να το πιέσει να κάνει το οτιδήποτε."

 

Αυτό αν θες, εξήγησέ το μου εσύ, αλλά χωρίς να κρίνεις από το 950 σου, με την τριπλή θεωρητικά ισχύ. Γιατί, δε μπορώ και ούτε θέλω να μπω στη διαδικασία να καταλάβω τις κινήσεις της ms...

 

Ποιος σου είπε ότι δεν την έχω και τώρα; Και δεν τη χρησιμοποιώ ως 2η;

 

Δε θες να καταλάβεις μου φαίνεται. Την άλλη, τη δυνατότερη συσκευή (που μόνο αυτό χρησιμοποιείς σαν επιχείρημα, δεν έχεις κάτι άλλο), την αγόρασα για να δω τι διαφορά έχει πια το 1gb, με τα 2gb.

 

Δεν έχεις τόσο κόλλημα με τα λειτουργικά (έχεις, αλλά όχι τόσο), αλλά με τους κατασκευαστές. Nokia συνέχεια και μετά την "αλλαγμένη" Nokia.

 

Κακώς! Να σου προτείνω αυτή που έχω! χαχαχα :p

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Αν ξεκινάς προκατειλημμένα τότε τα βλέπεις όλα λάθος

Με αυτό που σου έγραψα πριν ήθελα να σου πω πως όπως για πολλές συσκευές android η Lollipop ή η Marshmallow έπεσε βαριά ( ή ακόμη καλύτερα δεν την πήραν καν) έτσι και τα 10ρια έπεσαν βαριά στη συσκευή σου. Έτσι λοιπόν το 520 που μόνο ειρωνεύτηκα δεν ανέφερα, τα πάει πολύ καλύτερα με τα 8.1 Το ίδιο και η συσκευή σου. Ναι μεν πήρε τα 10ρια αλλά με αυτά που διαβάζω της έπεσαν κάπως βαριά. Ή κάνεις λοιπόν ότι στα android (μένεις σε παλιότερη έκδοση) η συμβιβάζεσαι με τα όποια θέματά σου.

Ορίστε για να δεις πόσοι μείναν πίσω με android (όπως και ο φίλος σου)

Android-Distribution-September-2016-1.jpg

 

Κατι πας να πεις αλλα ομως κανεις τοσα λαθη σε τοσες λιγες γραμμες...

Το μονο δικιο που εχεις ειναι αυτο με την αυξηση των απαιτησεων της καθε νεας εκδοσης λειτουργικου..οπου ΟΜΩΣ στο android δικαιολογειται διοτι εχουμε ενα ανοιχτο λειτουργικο με πολλαπλασια παρεμετροποιηση και φυσικα δυνατοτητες Πραγματικου Multitasking που στο ios και στα wm δεν υφισταται, αλλο απλα να παγωνει μια εφαρμογουλα ή εικονα στο ιδιο σημειο ετσι??

Στο κλειστο συστημα των 10ριων ο μονος λογος που αυτα τα κουσουρια υπαρχουν αυτη την στιγμη ειναι λογω κακου optimisation και προγραμματισμου τιποτα λιγοτερο τιποτα παραπανω...

Και για δεν μου λες κατι αλλο...αν θελω να παω στα 8,1 θα εχω skype και τοσες εφαρμογες που πλεον δεν αναβαθμιζονται ουτε για αστειο εκει? Στο andoid ομως απο την εκδοση 4 (ice - cream- Βγηκε Οκτωβριο 2011) και πανω μπορουν να κατεβασουν ΟΛΕΣ τις εφαρμογες που υπαρχουν χωρις να τις διεκοψε κανενας και συνεχιζουν να περνουν Updates ακομα..Και τι εγινε λοιπον που ενα android μενει την 5,1 εκδοση ας πουμε και δεν περνει την 6 απο την στιγμη που ηδη αυτη η εκδοση ειναι μιλια μπροστα απο τα 10 ρια και που για χρονια ακομα δεν θα του πει καποιος, ξερεις ειναι παλια η εκδοση σου δεν μπορεις να κατεβασεις πλεον εφαρμογες..μπορεις να μου απαντησεις ακριβως σε αυτα ή οχι?

Τελος ξαναλεω..πλεον το android ειναι πιο σταθερα απο τα αντιστοιχα 10 ακομα και σε low end συσκευες...παει το ατου που ειχαν τα προηγουμενα χρονια..για παραδειγμα πιαστε ενα moto g3 με 1gb σε συγκριση με τα 640 μας και μετα ελάτε να μου πειτε εμενα για τα smooth 10 ρια..

Επισης δεν φαινεται η φωτο που εβαλες montoya

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όταν ακούς από τον ίδιο τον CEO της microsoft να παραδέχεται πως έχασαν το παιχνίδι στην κινητή, με τι προσδοκίες μπορείς να συνεχίσεις να μένεις σε αυτό το λειτουργικό και τι άλλο μπορείς να περιμένεις; Αφήνει βέβαια κάποια «παράθυρα» ανοιχτά, αλλά τίποτα σίγουρο.

 

Οταν λεει

Στόχος μας είναι τώρα να αναπτύξουμε νέες κατηγορίες προϊόντων", σημειώνει ο Nadella, ανάμεσα στις οποίες βρίσκονται η εικονική και η επαυξημένη πραγματικότητα, που για τον CEO του Redmond είναι αγορές με τεράστιες ευκαιρίες για μελλοντική ανάπτυξη.

Καταλαβαινετε ολοι οσοι περιμενετε κατι και ειστε ονειροπολοι ΤΟ ΤΙ ΜΕΓΑΛΟ ακυρο με κοσμιο τροπο θα ριξει αυριο στο Mobile κοματι...

Παμε παρακατω εμεις οι 15 που γραφουμε εδω μεσα..

Link to comment
Share on other sites

Όταν ακούς από τον ίδιο τον CEO της microsoft να παραδέχεται πως έχασαν το παιχνίδι στην κινητή, με τι προσδοκίες μπορείς να συνεχίσεις να μένεις σε αυτό το λειτουργικό και τι άλλο μπορείς να περιμένεις; Αφήνει βέβαια κάποια «παράθυρα» ανοιχτά, αλλά τίποτα σίγουρο.

 

Νομίζω πως δεν περιμέναμε το ceo να μας το πει. Τα νούμερα μιλάνε.

Αν ήταν να ποντάρω για αύριο, θα έδινα ένα ελάχιστο προβάδισμα σε αυτά που είπε ο γαλλος λίγες μέρες πριν (έξοδος για κάποια χρόνια).

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σταμάτησαν ξαφνικά οι ηχητικές ειδοποιήσεις σε όλα τα email του outlook. Έχει κανείς ιδέα;

Στις ειδοποιήσεις είναι κανονικά ενεργοποιημένα όλα.

 

Edit: Το βρήκα, για κάποιο λόγο έκανε reset στις ρυθμίσεις το outlook και απενεργοποιηθήκαν από την εφαρμογή.

Edited by panosxx
Link to comment
Share on other sites

Σταμάτησαν ξαφνικά οι ηχητικές ειδοποιήσεις σε όλα τα email του outlook. Έχει κανείς ιδέα;

Στις ειδοποιήσεις είναι κανονικά ενεργοποιημένα όλα.

 

Edit: Το βρήκα, για κάποιο λόγο έκανε reset στις ρυθμίσεις το outlook και απενεργοποιηθήκαν από την εφαρμογή.

 

Είχε update μήπως για αυτό;

Htc wilfire,samsung galaxy ace s5839i,galaxy core i8260, lumia 640 ds 8gb,samsung galaxy j5(2016)
Link to comment
Share on other sites

Άνοιξα το 930 μετά από 5 μέρες και λέω ας δω αν υπάρχουν ενημερώσεις για εφαρμογές, εφόσον δεν μπορούν να κάνουν τα αυτονόητα και να έχεις ειδοποίηση.

Μετά από δύο λεπτά λοιπόν, βρήκε 7 διαθέσιμες.

Πατάω να γίνουν και περιμένω. Έσβησε η οθόνη και τίποτα. Ανοίγω και βλέπω να λέει να συνεχίσω να κατεβάζω.

Γιατί; Πότε σταμάτησα;

Τώρα κατεβάζει κανονικά με κλειστή οθόνη. Ερασιτεχνισμοί.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ενώ κάτι τέτοιο δεν έχει γίνει ποτέ σε android; Να διακοπεί ή να μη ξεκινήσει για κάποιο λόγο η λήψη ενημερώσεων; Ρε παιδιά, έλεος... Μη προσπαθούμε ντε και καλά να κάνουμε γκρίνια και στο παραμικρό, λες και είναι φαινόμενο μόνο του συγκεκριμένου λειτουργικού...
Link to comment
Share on other sites

Νταξει τωρα το ξεφτιλησες...

Σου λεω πως το σαπιο dodge πηγαινε καλυτερα απο το 640 και εσυ μου απαντας με αυτον τον τροπο, ειναι λογικο αυτο?? Πρεπει να γυρισω στα 8 ρια για να συγκρινω ε? Θεωρεις πως η 4,4 υπολειπεται σε κατι με τα 10 ρια?

Απαντα και ασε τις υπεκφυγες..ενα ενα απλα ειναι αυτα που ρωταω..

Και μιας και ειρωνευσαι το 520 με τα 8,1 πηγαινε σαφεστατα πιο smooth απο το 640 με τα 10 ρια μεσα στις φωτο..εδω failares λιγακι..

ΡΕ ΦΙΛΕ εγω που δεν εχω πειραξει το κινητο και ειμαι ακομα στα 8αρια ειμαι κατευχαριστημενος και για τα λεφτα που εδωσα και απο την αποδοση του,,,το εχω 14 μηνες ειναι απροβληματιστο του εχω πιει το αιμα στη κυριολεξια αντιθετα με ενα φιλο που ειχε παρει τοτε ενα sony m4 και ειναι ολο προβληματα..
Link to comment
Share on other sites

ΡΕ ΦΙΛΕ εγω που δεν εχω πειραξει το κινητο και ειμαι ακομα στα 8αρια ειμαι κατευχαριστημενος και για τα λεφτα που εδωσα και απο την αποδοση του,,,το εχω 14 μηνες ειναι απροβληματιστο του εχω πιει το αιμα στη κυριολεξια αντιθετα με ενα φιλο που ειχε παρει τοτε ενα sony m4 και ειναι ολο προβληματα..

 

Διαφωνουμε καπου και δεν το ξερω? Εγω δεν ανεφερα πως τα 8,1 ηταν σαφεστατα πιο smooth και σταθερα και οτι με καλυπταν? Απλα πλεον στα 8 ρια δεν περνουν Updates βασικες εφαρμογες και αλλες βασικες καταργουνται εντελως και αναγκαστικα σε πανε στα 10 ρια.

Ποιος ο λογος λοιπον του ΡΕ ΦΙΛΕ στην αρχη με κεφαλαια, δεν καταλαβαινω το υφος σου.

Link to comment
Share on other sites

Διαφωνουμε καπου και δεν το ξερω? Εγω δεν ανεφερα πως τα 8,1 ηταν σαφεστατα πιο smooth και σταθερα και οτι με καλυπταν? Απλα πλεον στα 8 ρια δεν περνουν Updates βασικες εφαρμογες και αλλες βασικες καταργουνται εντελως και αναγκαστικα σε πανε στα 10 ρια.

Ποιος ο λογος λοιπον του ΡΕ ΦΙΛΕ στην αρχη με κεφαλαια, δεν καταλαβαινω το υφος σου.

 

Θα συμφωνήσω με το σκεπτικό σου. Γύρισα στα 8.1 και όλα λειτουργούν υποδειγματικά. Αλλά θα αναγκαστώ να βάλω πάλι τα 10 λόγω εφαρμογών.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Ενώ κάτι τέτοιο δεν έχει γίνει ποτέ σε android; Να διακοπεί ή να μη ξεκινήσει για κάποιο λόγο η λήψη ενημερώσεων; Ρε παιδιά, έλεος... Μη προσπαθούμε ντε και καλά να κάνουμε γκρίνια και στο παραμικρό, λες και είναι φαινόμενο μόνο του συγκεκριμένου λειτουργικού...

 

Όχι δεν γίνεται. Δεν μου έχει συμβεί ποτέ.

Έχω ενημέρωση στην notification για ενημερώσεις εφαρμογών και το ψάξιμο διαρκεί δευτερόλεπτα.

Όταν επιλέγω να γίνει ενημέρωση, γίνεται πάντα.

Έλεος θα πω εγώ που κάθε φόρα πρέπει να απολογούμαι για ότι γράφω.

Εσύ δηλαδή έχεις ενημέρωση για κάποια εφαρμογή σου, όταν υπάρχει ενημέρωση ή μπαίνεις κάθε φόρα στο store;

Αν ναι, πες μου τι κάνω λάθος.

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχω (προσωπικά δε το θεωρώ σημαντικό, ούτε λόγο να κρίνω ως ερασιτέχνη την MS, για εσένα μπορεί να είναι). Είχα όμως σε αρκετές περιπτώσεις σε προηγούμενα android τηλέφωνα διακοπές στη ροή των ενημερώσεων και χρειάστηκε να πατήσω πάλι για να γίνει η ενημέρωση. Δε μίλησα όμως για ερασιτεχνισμό της google, είναι φυσιολογικό να συμβαίνουν τέτοια σε όλους.
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά, δεν είναι το ένα σημαντικό, δεν είναι το άλλο... Τελικά τίποτα δεν είναι σημαντικό. Αυτό ακούγεται συνέχεια δεν νομίζεις;

Μαζί με τα έλεος εκείνο, έλεος το άλλο.

Για μένα είναι δείγμα προχειροδουλειάς.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...