Jump to content

[Επίσημο] Windows 10 Mobile Series


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εδώ και μια ώρα+ έχει βγει η τελευταία "αναβάθμιση".

 

Φορτίζω και εγκαθιστώ.

 

Να δούμε...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τι να δούμε; Κάποτε βλέπαμε κάτι έστω....

 

Αφού μας άφησε χρόνους εδώ και καιρό. :X

Εδώ η ίδια η msft δεν κάνει πλέον "proof-reading" τις εφαρμογές της για τα κινητά (βλπ. Store που όλα τα "ψηλά στην οθόνη" κουμπιά μπλέκονται με τα μπαρμπαδελάκια της μπαταρίας, ώρας, σήματος, κ.λπ :lol: )

 

Προσωπικά δεν διαπίστωσα τίποτε καινούριο ή διορθωμένο στο update αυτό αν και άργησε κάπως να εγκατασταθεί.

How Soon™ is now?
Link to comment
Share on other sites

Κάνω την αναβάθμιση ...ελπίζω μετά να μην πατάω το home button και αρχίζει να τρέχει το καζανάκι το σπιτιού έτσι όπως τα χουν κάνει με τις τελευταίες αναβαθμίσεις :X:p
Link to comment
Share on other sites

Εδώ η ίδια η msft δεν κάνει πλέον "proof-reading" τις εφαρμογές της για τα κινητά βλπ. Store που όλα τα "ψηλά στην οθόνη" κουμπιά μπλέκονται με τα μπαρμπαδελάκια της μπαταρίας, ώρας, σήματος, κ.λπ [/size]:lol: )

:) Ισχύει. Αν εστιάσουμε στις συσκευές. Μπορεί κάποιος όμως να εστιάσει στην πλατφόρμα εφαρμογών της και να πει ότι είναι θετικό (έως και εντυπωσιακό) ότι λειτουργούν εφαρμογές, με κάποια μικροπροβλήματα παρουσίασης, χωρίς κανένας (χωρίς υπερβολή) να τις έχει τεστάρει στα τηλέφωνα.:lol:

Link to comment
Share on other sites

Αφού μας άφησε χρόνους εδώ και καιρό. :X

Εδώ η ίδια η msft δεν κάνει πλέον "proof-reading" τις εφαρμογές της για τα κινητά (βλπ. Store που όλα τα "ψηλά στην οθόνη" κουμπιά μπλέκονται με τα μπαρμπαδελάκια της μπαταρίας, ώρας, σήματος, κ.λπ :lol: )

 

Προσωπικά δεν διαπίστωσα τίποτε καινούριο ή διορθωμένο στο update αυτό αν και άργησε κάπως να εγκατασταθεί.

Μα δεν είπα κάτι διαφορετικό!....

Αυτό με τα κουμπιά έγινε και πριν το update. Με την τελευταία ενημέρωση του store πήγαν εκεί τα κουμπιά.

Ίσως με την επόμενη ενημέρωση της εφαρμογής να διορθωθούν.

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν είπα κάτι διαφορετικό!....

Αυτό με τα κουμπιά έγινε και πριν το update. Με την τελευταία ενημέρωση του store πήγαν εκεί τα κουμπιά.

Ίσως με την επόμενη ενημέρωση της εφαρμογής να διορθωθούν.

 

E βρε, δεν σε είπα πως είσαι στην αντίπερα όχθη! :lol:

Όντως είναι καιρό έτσι το Store. Σαν παράδειγμα το έφερα για το πως η msft δεν κάνει ούτε τρισάγιο στο μνήμα των WM10 :p

 

:) Ισχύει. Αν εστιάσουμε στις συσκευές. Μπορεί κάποιος όμως να εστιάσει στην πλατφόρμα εφαρμογών της και να πει ότι είναι θετικό (έως και εντυπωσιακό) ότι λειτουργούν εφαρμογές, με κάποια μικροπροβλήματα παρουσίασης, χωρίς κανένας (χωρίς υπερβολή) να τις έχει τεστάρει στα τηλέφωνα.:lol:

 

Ειναι όντως εντυπωσιακό και δείχνει το πως θα μπορούσε να εξελιχθεί η πλατφόρμα!

Προς το παρόν μένουμε με την ελπίδα πως κάτι τέτοιο θα συμβεί (να δούμε το full flex της πλατφόρμας των Windows) σε μέλλοντα χρόνο με την Andromeda ή όπως αλλιώς εμφανιστεί αυτό που κάποτε ξέραμε σαν WM10. :rolleyes:

Το κακό είναι πως έχω καλομάθει στα Windows και η μετάβαση στα Android θα μου έιναι επώδυνη όταν έρθει η ώρα. :p

How Soon™ is now?
Link to comment
Share on other sites

Το κακό είναι πως έχω καλομάθει στα Windows και η μετάβαση στα Android θα μου έιναι επώδυνη όταν έρθει η ώρα. :p

Καλά αυτό ισχύει και για μένα! ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Πάντως για τους Ινδούς θα υπάρξει Surface phone το 2019!!! :lol:

https://www.91mobiles.com/microsoft-surface-phone-price-in-india

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Το Nokia 8 στα 199€.

 

????

Από 5,7 και amoled σε 5,3 και lcd???

Γιατί το έκανες αυτό???

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται ότι ετοιμάζονται αρκετές συσκευές με WCOS (την επόμενη έκδοση του λειτουργικού).

 

Επίσης, η MS ξεπέρασε την Apple σε χρηματιστηριακή αξία μετά από 8 χρόνια.

https://www.engadget.com/2018/11/26/microsoft-briefly-overtakes-apple-as-most-valuable-company/

Δε μου είναι έκπληξη.

Edited by faasf
Link to comment
Share on other sites

Απο που το πηρες 199;

Από Γερμανό.

 

Βλέπω έρχεται και στη Microsoft foldable συσκευή του χρόνου!

https://m.gsmarena.com/microsofts_foldable_smartphone_andromeda_comes_to_life_in_2019-news-34504.php

Να δούμε ποιός θα φέρει νωρίτερα αναδιπλούμενη συσκευή! ;)

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Δε βιάζεται Evris. Δεν υπάρχει και λόγος για να βιάζεται.

Πάντως το ξεκίνησε ως surface phone πρώτη νομίζω. Οπότε όταν παρουσιαστεί η αναδιπλούμενη συσκευή της, θα είναι πιο ολοκληρωμένη πιστεύω!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το ξεκίνησε ως surface phone πρώτη νομίζω. Οπότε όταν παρουσιαστεί η αναδιπλούμενη συσκευή της, θα είναι πιο ολοκληρωμένη πιστεύω!

 

Μου θυμίζει λίγο το φιάσκο του Continuum που η MS το παιδευε αρκετό καιρό και τελικά εμφανίστηκε η Samsung και το παρουσίασε ως ολοκληρωμένη λύση σε Android κινητό.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Μου θυμίζει λίγο το φιάσκο του Continuum που η MS το παιδευε αρκετό καιρό και τελικά εμφανίστηκε η Samsung και το παρουσίασε ως ολοκληρωμένη λύση σε Android κινητό.

Το Continuum το παράτησε η MS στα WM10. Δεν το έχει παρατήσει γενικότερα.

Επίσης η MS έχει βοηθήσει τη Samsung στην εξέλιξη του dex.

 

Και καλώς έκανε, αφού διαφημίζει τις εφαρμογές της.

Στη σελίδα της Samsung αρκετές εφαρμογές που υποστηρίζουν το dex είναι της MS: https://www.samsung.com/global/galaxy/apps/samsung-dex/

 

Το Continuum (ή όπως θα λέγεται σε ενδεχόμενες νέες συσκευές) είναι σαφώς πληρέστερη υλοποίηση, αφού υποστηρίζεται εγγενώς από το λειτουργικό. Όλες οι UWP εφαρμογές το υποστηρίζουν χωρίς μία γραμμή (επιπλέον) κώδικα.

 

Κατά τα άλλα συγκεκριμένα για την υλοποίηση της αναδιπλούμενης (οθόνης) συσκευής, προβάδισμα έχουν η Samsung και η LG.

Να δούμε πάντως μελλοντικά και τι υποστήριξη θα έχει το hardware από software στα android, ios. Γιατί ωραίες οι κάμερες και οι καταπληκτικές οθόνες, αλλά κάποια στιγμή πρέπει και να υπάρξει αντίστοιχο software που να εκμεταλλεύεται (πολύ σύντομα) τα 16GBytes και τα 3-4 GHz.

π.χ. στο ios η μεταφορά του photoshop είναι ένα θετικό βήμα.

 

Νομίζω εκεί ποντάρει η MS και έχει προετοιμαστεί αρκετά καλά για την επόμενη δεκαετία, θεωρώντας πως τα smartphones βαίνουν προς το τέλος. Θα δούμε αν έχει δίκιο. Μέχρις στιγμής πάντως, οι κινήσεις της τη δικαιώνουν.

Edited by faasf
Link to comment
Share on other sites

Ανακοινώθηκε χθες από την Qualcomm το 8cx για Windows 10 ARM

Στο teaser, μικρό foldable laptop.

x9Koqu.gif

Από 'δω και στο εξής θα βλέπουμε διάφορες τέτοιου τύπου συσκευές (μικρές ή μεγάλες). Ιδίως όταν κυκλοφορήσουν και τα WCOS.

Link to comment
Share on other sites

Ανακοινώθηκε χθες από την Qualcomm το 8cx για Windows 10 ARM

Στο teaser, μικρό foldable laptop.

x9Koqu.gif

Από 'δω και στο εξής θα βλέπουμε διάφορες τέτοιου τύπου συσκευές (μικρές ή μεγάλες). Ιδίως όταν κυκλοφορήσουν και τα WCOS.

Ωραίο δείχνει...

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Πες στη microsoft εχω ενα Lumia 930, να το βαλω στον πατο μου;

 

Αφού δεν σου έκανε γιατί δεν το πούλησες?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...