Jump to content

[Επίσημο] Windows 10 Mobile Series


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και ακόμα και τώρα φαντάζονται Surface phone ενώ ακόμα και εσύ ο ίδιος είπες πως δεν πρόκειται να βγει. Μιλάμε για πραγματικό θέατρο του παραλόγου εδώ μέσα.

Γιατί θέατρο του παραλόγου. Εσύ τα μπερδεύεις. Surface phone δε βγαίνει. Αφού η MS αποσύρθηκε από τα mobiles. 100 φορές έχουμε πει ότι mobile εφαρμογές (τραπεζικές κ.τ.λ.) δε θα υπάρχουν. Άρα εξ ορισμού phone έτσι όπως είναι τα smartphones δε θα είναι.

Ενδέχεται να κυκλοφορήσει σύμφωνα με όλες τις ενδείξεις (και όχι φήμες), συσκευή (Surface) με δυνατότητες τηλεφωνίας. Ούτως ή άλλως εσένα (όπως και το υπόλοιπο 99,9%) δε σας αφορά. Είπαμε... το fb ίδιο θα είναι.

Από την άλλη γιατί απαντάς εσύ για τα άτομα που συμπεριφερονταν με φανμποιστικο τρόπο όλα αυτά τα χρονια; Τι δουλειά έχεις εσύ με αυτούς;

Δεν έχω κρύψει ότι είμαι ένθερμος υποστηρικτής του λειτουργικού της MS και ότι μου αρέσει περισσότερο από τα άλλα. Για πολλούς λόγους. Από την πρώτη στιγμή το λέω.

μάλλον κάτι άλλο ήθελες να πεις εδώ πέρα...σωστα;

Εννοώ ότι γνωρίζω για την Xiaomi και τις οικονομικές συσκευές που προσφέρει. Όμως δε με ενδιαφέρουν εμένα γιατί δε μου αρέσει το android. Αν πάρω τηλέφωνο με android, αναγκαστικά θα γίνει.

Επισης φυσικά και γνωρίζω πως από πατέντες περνει η Ms κάποιο ποσοστό.. Και έλεγα από αρχές του 2016 πάλι πως θα κοιτάξει το συμφέρον της και θα σταματήσει τα wm10.. Και ξέρεις τι μου έλεγαν πάλι κάποιοι;; Πως είναι βλακειες αυτό που λέω διότι η υποστήριξη των wm 10 λόγω του one core δεν θα κοστίζει κάτι στην Ms και άρα θα συνεχιστεί μαζί με τα Windows 10...Κατι το οποίο το έλεγες και εσύ.. Ή κάνω λάθος;;;

Κάνεις λάθος. Έλεγα: «Η Microsoft βέβαια μπορεί να θεωρήσει ότι της κάνει ζημιά ένα τόσο μικρό ποσοστό και να αποφασίσει να σταματήσει να τα διαθέτει. Προσωπικά δε βρίσκω το λόγο να κάνει κάτι τέτοιο.»

Και 'γω έκανα λάθος πάντως στην εκτίμησή μου. Γιατί δεν είχα υπολογίσει ότι θα τα πάει ένα βήμα παραπάνω. Αφού το νέο βήμα εκτός από την ενοποίηση των εφαρμογών που ήρθαν με τα WM10, έρχεται η ενοποίηση του λειτουργικού με τα WCOS. Όπως σου έχω ξαναγράψει το OneCore όχι μόνο υπάρχει, αλλά είναι τρομερό.

Οπότε καλώς έκανε και τα σταμάτησε, γιατί αφενός δεν τη συνέφερε να προσθέτει χαρακτηριστικά (συγκεκριμένα για mobiles) που αφορούσαν το 0.05%, αφετέρου τα WM10 τα προχωράει ένα βήμα παραπάνω. Έκαναν τον κύκλο τους, ενώ στα mobiles αποδείχτηκε ότι δεν έχει και τύχη.

Τέλος μην ξεχνάς πως έχω wp από το 2013..Γουσταρα το λειτουργικό και πολλά χαρακτηριστικά του.. Άρα το τι με ενδιαφέρει επέτρεψε μου να το ξέρω καλύτερα...

Εννοώ ότι δε σε αφορούν οι ειδήσεις για την andromeda. Κακώς τις διαβάζεις. Κακώς χαλιέσαι.

kαι καποιοι ακομα και τωρα πετανε φημες για surface phone...Αν ειναι δυνατον...

Για andromeda θα διαβάζεις εδώ και για WCOS. Αφού δεν υπάρχουν άλλες ειδήσεις για mobiles. Αυτές θα τις βρεις στα νήματα της Apple και των αντίστοιχων συσκευών στο android.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μπράβο @faasf για την ηρεμία σου και ανοχή σου. :respect:

Η διαφορά ποιότητας ενός ανθρώπου από έναν άλλον.

 

Στο θέμα μας τώρα... Surface Phone θα βγει. :whistle:

Forza Microsoft !!! ;)

 

Κοινώς κόσμημα......

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γιατί θέατρο του παραλόγου. Εσύ τα μπερδεύεις. Surface phone δε βγαίνει. Αφού η MS αποσύρθηκε από τα mobiles. 100 φορές έχουμε πει ότι mobile εφαρμογές (τραπεζικές κ.τ.λ.) δε θα υπάρχουν. Άρα εξ ορισμού phone έτσι όπως είναι τα smartphones δε θα είναι.

Ενδέχεται να κυκλοφορήσει σύμφωνα με όλες τις ενδείξεις (και όχι φήμες), συσκευή (Surface) με δυνατότητες τηλεφωνίας. Ούτως ή άλλως εσένα (όπως και το υπόλοιπο 99,9%) δε σας αφορά. Είπαμε... το fb ίδιο θα είναι.

 

Δεν έχω κρύψει ότι είμαι ένθερμος υποστηρικτής του λειτουργικού της MS και ότι μου αρέσει περισσότερο από τα άλλα. Για πολλούς λόγους. Από την πρώτη στιγμή το λέω.

 

Εννοώ ότι γνωρίζω για την Xiaomi και τις οικονομικές συσκευές που προσφέρει. Όμως δε με ενδιαφέρουν εμένα γιατί δε μου αρέσει το android. Αν πάρω τηλέφωνο με android, αναγκαστικά θα γίνει.

 

Κάνεις λάθος. Έλεγα: «Η Microsoft βέβαια μπορεί να θεωρήσει ότι της κάνει ζημιά ένα τόσο μικρό ποσοστό και να αποφασίσει να σταματήσει να τα διαθέτει. Προσωπικά δε βρίσκω το λόγο να κάνει κάτι τέτοιο.»

Και 'γω έκανα λάθος πάντως στην εκτίμησή μου. Γιατί δεν είχα υπολογίσει ότι θα τα πάει ένα βήμα παραπάνω. Αφού το νέο βήμα εκτός από την ενοποίηση των εφαρμογών που ήρθαν με τα WM10, έρχεται η ενοποίηση του λειτουργικού με τα WCOS. Όπως σου έχω ξαναγράψει το OneCore όχι μόνο υπάρχει, αλλά είναι τρομερό.

Οπότε καλώς έκανε και τα σταμάτησε, γιατί αφενός δεν τη συνέφερε να προσθέτει χαρακτηριστικά (συγκεκριμένα για mobiles) που αφορούσαν το 0.05%, αφετέρου τα WM10 τα προχωράει ένα βήμα παραπάνω. Έκαναν τον κύκλο τους, ενώ στα mobiles αποδείχτηκε ότι δεν έχει και τύχη.

 

Εννοώ ότι δε σε αφορούν οι ειδήσεις για την andromeda. Κακώς τις διαβάζεις. Κακώς χαλιέσαι.

 

Για andromeda θα διαβάζεις εδώ και για WCOS. Αφού δεν υπάρχουν άλλες ειδήσεις για mobiles. Αυτές θα τις βρεις στα νήματα της Apple και των αντίστοιχων συσκευών στο android.

 

Άσε μας ρε fanboy....... :lol: :lol:

Τέλος, η συσκευή με δυνατότητα τηλεφωνίας που περιγράφεις, με το surface phone τι διαφορές θα έχει (πέραν της φημολογούμενη οθόνης)? Μήπως μιλάμε για "ταυτοπροσωπια"?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Άσε μας ρε fanboy....... :lol: :lol:

Τέλος, η συσκευή με δυνατότητα τηλεφωνίας που περιγράφεις, με το surface phone τι διαφορές θα έχει (πέραν της φημολογούμενη οθόνης)? Μήπως μιλάμε για "ταυτοπροσωπια"?

Το surface phone θεωρείται (έχει «φαντασιωθεί») ως το τηλέφωνο που θα τρέχει x86 εφαρμογές αλλά και mobile εφαρμογές που χρησιμοποιούνται από την συντριπτική πλειοψηφία των χρηστών...

Από ό,τι φαίνεται τίποτα από τα δύο δε (θα) ισχύει. Τουλάχιστον στις πρώτες εκδόσεις.

Οπότε για να υπάρχει ο διαχωρισμός.

Εξάλλου εσωτερικά στη MS αναφέρεται ως andromeda και όχι ως surface phone. Αν υπάρξει κάποια αλλαγή (όταν και εάν ανακοινωθεί επίσημα) να ξανασυζητήσουμε την ονομασία.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί θέατρο του παραλόγου. Εσύ τα μπερδεύεις. Surface phone δε βγαίνει. Αφού η MS αποσύρθηκε από τα mobiles. 100 φορές έχουμε πει ότι mobile εφαρμογές (τραπεζικές κ.τ.λ.) δε θα υπάρχουν. Άρα εξ ορισμού phone έτσι όπως είναι τα smartphones δε θα είναι.

Ενδέχεται να κυκλοφορήσει σύμφωνα με όλες τις ενδείξεις (και όχι φήμες), συσκευή (Surface) με δυνατότητες τηλεφωνίας. Ούτως ή άλλως εσένα (όπως και το υπόλοιπο 99,9%) δε σας αφορά. Είπαμε... το fb ίδιο θα είναι.

 

Εσυ ο ιδιος γραφεις πως surface phone δεν βγαινει και αμεσως απο κατω ο katsaras λεει ξεκαθαρα surface phone θα βγει με BOLD κιολας. Και λες πως εγω τα μπερδευω, αλλα σε αυτον δεν λες κατι. Κατι χανω εδω?

Οσο για το ενδεχεται, ενδειξεις κλπ. μου θυμιζει κατι εποχες πριν βγουν τα wm10 και να που βρισκομαστε τωρα...;)

 

Δεν έχω κρύψει ότι είμαι ένθερμος υποστηρικτής του λειτουργικού της MS και ότι μου αρέσει περισσότερο από τα άλλα. Για πολλούς λόγους. Από την πρώτη στιγμή το λέω.

 

Αλλο να εισαι ενθερμος υποστηρικτης και αλλο ενα φανμποι που αμεσως προσβάλει μολις πουν κατι για την λατρεμενη του εταιρεια. Ανηκεις εσυ σε αυτους??Προφανως και οχι...Αρα δεν υπαρχει λογος να απαντας και για αυτους, ετσι δεν ειναι?

 

Εννοώ ότι γνωρίζω για την Xiaomi και τις οικονομικές συσκευές που προσφέρει. Όμως δε με ενδιαφέρουν εμένα γιατί δε μου αρέσει το android. Αν πάρω τηλέφωνο με android, αναγκαστικά θα γίνει.

 

Κοιτα, μεταξυ μας το σχολιο σου οτι πρεπει να δωσεις 500 ευρω και 800 ευρω για android ειναι καπως αστοχο, ακομα και με 250-300 ευρω περνεις συσκευες καταπληκτικες σε ολα τα επιπεδα απο ΠΑΡΑ πολλες εταιρειες πλεον..Απο εκει και περα εχεις απειρες επιλογες να δωσεις και παραπανω αν θελεις για κατι ακομα καλυτερο, ασε που και με 150 ευρω περνεις κατι σαν το redmi note 5 (3-32) και τελειωνει εδω η κουβεντα . Ουτως η αλλως περα απο την καμερα που ηταν top στα 950 αρια(και στο Manual Μονο γιατι στο auto οι αλγοριθμοι ηταν Μετριοτατοι) δεν ειχαν καποιο κορυφαιο χαρακτηριστικο, μετριοτατη ποιοτητα κατασκευης, μετρια οθονη, μετριο ηχειο.

 

Κάνεις λάθος. Έλεγα: «Η Microsoft βέβαια μπορεί να θεωρήσει ότι της κάνει ζημιά ένα τόσο μικρό ποσοστό και να αποφασίσει να σταματήσει να τα διαθέτει. Προσωπικά δε βρίσκω το λόγο να κάνει κάτι τέτοιο.»

Και 'γω έκανα λάθος πάντως στην εκτίμησή μου. Γιατί δεν είχα υπολογίσει ότι θα τα πάει ένα βήμα παραπάνω. Αφού το νέο βήμα εκτός από την ενοποίηση των εφαρμογών που ήρθαν με τα WM10, έρχεται η ενοποίηση του λειτουργικού με τα WCOS. Όπως σου έχω ξαναγράψει το OneCore όχι μόνο υπάρχει, αλλά είναι τρομερό.

Οπότε καλώς έκανε και τα σταμάτησε, γιατί αφενός δεν τη συνέφερε να προσθέτει χαρακτηριστικά (συγκεκριμένα για mobiles) που αφορούσαν το 0.05%, αφετέρου τα WM10 τα προχωράει ένα βήμα παραπάνω. Έκαναν τον κύκλο τους, ενώ στα mobiles αποδείχτηκε ότι δεν έχει και τύχη.

 

Εννοώ ότι δε σε αφορούν οι ειδήσεις για την andromeda. Κακώς τις διαβάζεις. Κακώς χαλιέσαι.

 

Για andromeda θα διαβάζεις εδώ και για WCOS. Αφού δεν υπάρχουν άλλες ειδήσεις για mobiles. Αυτές θα τις βρεις στα νήματα της Apple και των αντίστοιχων συσκευών στο android.

 

Βρισκομαστε στο θεμα των wm10 , αρα κακως αναφερονται διαφορα για Andromeda και WCOS, ουδεμια σχεση εχουν.

Εφοσον δεν υπαρχουν πλεον νεα για αυτα γιατι δεν δημιουργουμε ενα ξεχωριστο θεμα για την andromeda ωστε να αποφευγουμε και το offtopic??

 

Τελος τα wm10 δεν εκαναν καν τον κυκλο τους, φροντισε η μαμα MS να τον κλεισει πριν καν τα κυκλοφορησει, 2019 φτασαμε και ακομα να το αποδεχτειτε??

Edited by panos9553
Link to comment
Share on other sites

Εσυ ο ιδιος γραφεις πως surface phone δεν βγαινει και αμεσως απο κατω ο katsaras λεει ξεκαθαρα surface phone θα βγει με BOLD κιολας. Και λες πως εγω τα μπερδευω, αλλα σε αυτον δεν λες κατι. Κατι χανω εδω?

Γιατί ο @john_katsaras ξέρει τα χαρακτηριστικά της andromeda και με την ονομασία surface phone εννοεί την andromeda. Εσύ όταν αναφέρεσαι στο surface phone εννοείς συσκευή που θα αντικαταστήσει τα xiaomi, τα OnePlus, τα Iphones κ.τ.λ.

Τέτοια συσκευή δεν αναμένεται (σύμφωνα πάντα με όσα είναι γνωστά). Όποιος είναι ευχαριστημένος με τα WM10 (τώρα) όσον αφορά τις εφαρμογές, θα είναι και με την andromeda. Οπότε για να μην υπάρχει σύγχυση, εγώ δεν το λέω surface phone.

Αρα δεν υπαρχει λογος να απαντας και για αυτους, ετσι δεν ειναι?

Για μένα απάντησα. Μην υποδεικνύεις τι ειδήσεις θα γράφουμε όπως παρακάτω (ιδίως με άκομψο τρόπο)

kαι καποιοι ακομα και τωρα πετανε φημες για surface phone...Αν ειναι δυνατον...

Κοιτα, μεταξυ μας το σχολιο σου οτι πρεπει να δωσεις 500 ευρω και 800 ευρω για android ειναι καπως αστοχο, ακομα και με 250-300 ευρω περνεις συσκευες καταπληκτικες σε ολα τα επιπεδα απο ΠΑΡΑ πολλες εταιρειες πλεον..Απο εκει και περα εχεις απειρες επιλογες να δωσεις και παραπανω θελεις για κατι ακομα καλυτερο, ασε που και με 150 ευρω περνεις κατι σαν το redmi note 5 (3-32) και τελειωνει εδω η κουβεντα

Δεκτό (για το άστοχο σχόλιο). Όπως και να 'χει, δε με αφορά, γιατί δε μου αρέσει το android, όπως σου είπα.

Βρισκομαστε στο θεμα των wm10 , αρα κακως αναφερονται διαφορα για Andromeda και WCOS, ουδεμια σχεση εχουν.

Εφοσον δεν υπαρχουν πλεον νεα για αυτα γιατι δεν δημιουργουμε ενα ξεχωριστο θεμα για την andromeda ωστε να αποφευγουμε και το offtopic??

Δεν είναι εκτός θέματος. Όσο σχέση έχει το android 6 με το android 9 έχουν τα WM10 με τα WCOS (η εξέλιξη είναι σαφώς μεγαλύτερη από 'δω αλλά χονδρικά κάπως έτσι είναι οι διαφορές).

Το OneCore και η UWP είναι, στις τελευταίες εκδόσεις τους με τους UI Composers.

Και επειδή τα WM10 έχουν μείνει και θα μείνουν στην έκδοση "android 6", σχολιάζουμε την επερχόμενη έκδοση "android 9" που θα τρέχει σε διαφόρου τύπου συσκευές. Δεν έχουμε και κάτι επίσημο για να ανοίξουμε νέο θέμα.

2019 φτασαμε και ακομα να το αποδεχτειτε??

Σε ενημερώνω ότι και εδώ το ύφος σου είναι άκομψο.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί ο @john_katsaras ξέρει τα χαρακτηριστικά της andromeda και με την ονομασία surface phone εννοεί την andromeda. Εσύ όταν αναφέρεσαι στο surface phone εννοείς συσκευή που θα αντικαταστήσει τα xiaomi, τα OnePlus, τα Iphones κ.τ.λ.

Τέτοια συσκευή δεν αναμένεται (σύμφωνα πάντα με όσα είναι γνωστά). Όποιος είναι ευχαριστημένος με τα WM10 (τώρα) όσον αφορά τις εφαρμογές, θα είναι και με την andromeda. Οπότε για να μην υπάρχει σύγχυση, εγώ δεν το λέω surface phone.

 

Για μένα απάντησα. Μην υποδεικνύεις τι ειδήσεις θα γράφουμε όπως παρακάτω (ιδίως με άκομψο τρόπο)

 

 

Δεκτό (για το άστοχο σχόλιο). Όπως και να 'χει, δε με αφορά, γιατί δε μου αρέσει το android, όπως σου είπα.

 

Δεν είναι εκτός θέματος. Όσο σχέση έχει το android 6 με το android 9 έχουν τα WM10 με τα WCOS (η εξέλιξη είναι σαφώς μεγαλύτερη από 'δω αλλά χονδρικά κάπως έτσι είναι οι διαφορές).

Το OneCore και η UWP είναι, στις τελευταίες εκδόσεις τους με τους UI Composers.

Και επειδή τα WM10 έχουν μείνει και θα μείνουν στην έκδοση "android 6", σχολιάζουμε την επερχόμενη έκδοση "android 9" που θα τρέχει σε διαφόρου τύπου συσκευές. Δεν έχουμε και κάτι επίσημο για να ανοίξουμε νέο θέμα.

 

Σε ενημερώνω ότι και εδώ το ύφος σου είναι άκομψο.

 

Οπως βλεπω χανομαστε καπου στην μεταφραση...

Μου υποδεικνύεις πρωτος πως οι νεες συσκευες ΔΕΝ με αφορουν αφηνοντας κιολας ενα ατυχες υπονοουμενο περι fb...Λες και με απασχολησε ποτε η εφαρμογη του fb...

Στην συνεχεια παλι μου υποδεικνύεις πως οι ειδησεις για την andromeda δεν με αφορουν και πως κακως τις διαβαζω και με εμεσο τροπο μου λες να φυγω απο εδω και να παω στα αλλα θεματα(android-ios)

 

Και το πιο σημαντικο απο ολα? Ο katsaras με προσβάλει Τρομερα ..αντιπαραβάλλοντας και μειώνοντας την δικη μου ποιοτητα ως ανθρωπο σε σχεση με την δικη σου(ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΔΗΛ.) και εσυ προσπερνας ΟΛΟ αυτο και θεωρεις το δικο μου υφος ακομψο.

Να σε ενημερωσω και εγω με την σειρα μου λοιπον πως η αντικειμενικοτητα και τα λεγομενα σου σημερα, απεχουν παρασαγγας...

Link to comment
Share on other sites

Γιατί ο @john_katsaras ξέρει τα χαρακτηριστικά της andromeda και με την ονομασία surface phone εννοεί την andromeda. Εσύ όταν αναφέρεσαι στο surface phone εννοείς συσκευή που θα αντικαταστήσει τα xiaomi, τα OnePlus, τα Iphones κ.τ.λ.

Τέτοια συσκευή δεν αναμένεται (σύμφωνα πάντα με όσα είναι γνωστά). Όποιος είναι ευχαριστημένος με τα WM10 (τώρα) όσον αφορά τις εφαρμογές, θα είναι και με την andromeda. Οπότε για να μην υπάρχει σύγχυση, εγώ δεν το λέω surface phone.

 

Για μένα απάντησα. Μην υποδεικνύεις τι ειδήσεις θα γράφουμε όπως παρακάτω (ιδίως με άκομψο τρόπο)

 

 

Δεκτό (για το άστοχο σχόλιο). Όπως και να 'χει, δε με αφορά, γιατί δε μου αρέσει το android, όπως σου είπα.

 

Δεν είναι εκτός θέματος. Όσο σχέση έχει το android 6 με το android 9 έχουν τα WM10 με τα WCOS (η εξέλιξη είναι σαφώς μεγαλύτερη από 'δω αλλά χονδρικά κάπως έτσι είναι οι διαφορές).

Το OneCore και η UWP είναι, στις τελευταίες εκδόσεις τους με τους UI Composers.

Και επειδή τα WM10 έχουν μείνει και θα μείνουν στην έκδοση "android 6", σχολιάζουμε την επερχόμενη έκδοση "android 9" που θα τρέχει σε διαφόρου τύπου συσκευές. Δεν έχουμε και κάτι επίσημο για να ανοίξουμε νέο θέμα.

 

Σε ενημερώνω ότι και εδώ το ύφος σου είναι άκομψο.

 

Δυστυχώς κάνεις παράθεση σε σχόλια μελών που έχω σε αγνόηση και μου τα βγάζεις στην επιφάνεια. Δεν με λυπάσαι??? :lol:

Κατά τα άλλα, όλα ξεκινούν γιατί δεν θέλεις να δεχτείς πράγματα που σου επιβάλουν και συνεχίζεις να μας λες πως σου αρέσει ένα λειτουργικό που κάποιοι σου λένε πως δεν πρέπει να σου αρέσει. Είσαι στον κόσμο σου κι αυτό κάνει κακό στους άλλους...... :lol:

Τέλος, νομίζω πως πρέπει να αναφέρεις πιο συχνά την προαναγγελία του ceo περί συσκευής που δεν θα έχει σχέση με τα σημερινά smartphones και που θα απευθύνονται σε συγκεκριμένο (προφανώς μικρό) ποσοστό καταναλωτών. Όπως πολύ σωστά (όπως πάντα άλλωστε) είπες, οι εφαρμογές θα είναι αυτές που είναι και σήμερα (γι αυτό άλλωστε και το μικρό ποσοστό στο οποίο θα απευθύνεται).

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Οπως βλεπω χανομαστε καπου στην μεταφραση...

Μου υποδεικνύεις πρωτος πως οι νεες συσκευες ΔΕΝ με αφορουν

αφηνοντας κιολας ενα ατυχες υπονοουμενο περι fb...Λες και με απασχολησε ποτε η εφαρμογη του fb...

Στην συνεχεια παλι μου υποδεικνύεις πως οι ειδησεις για την andromeda δεν με αφορουν και πως κακως τις διαβαζω και με εμεσο τροπο μου λες να φυγω απο εδω και να παω στα αλλα θεματα(android-ios)

Μα γιατί να σε/σας αφορά/ουν νέα έκδοση λειτουργικού. Ό,τι ίσχυε στα WM10, θα ισχύει και στα WCOS.

Δεν είναι υπονοούμενο το fb, αλλά επισήμανση/προειδοποίηση. 500 φορές είχες/είχατε γράψει ότι έφταιγε η MS για το fb και γιατί δεν υποχρέωνε το Mark να φτιάξει καλή εφαρμογή. Για να το έλεγες σε απασχολούσε.

Επίσης γκρίνιαζες/γκρινιάζατε για τις εφαρμογές της Google και το youtube. Η Google που σαμποτάρει τους άλλους desktop browsers, θα έφερνε τις εφαρμογές της στα WM10... Αντίστοιχη επισήμανση και εδώ. Δεν υπάρχει περίπτωση.

Τι άλλο θες; Τραπεζικές εφαρμογές. Δεν (θα) έχει. CU και εφαρμογές τηλεφωνίας… Δεν (θα) έχει. Social media. Τα γνωστά. Οπότε...

Μέχρι εδώ δε σου φτάνουν τα επιχειρήματα ότι δε σε αφορούν οι νέες συσκευές και οποιαδήποτε νέα έκδοση;

 

Πάμε παρακάτω... Γιατί σε αφορά η andromeda (aka surface phone); Τόσες φορές έχεις γράψει ότι η MS δεν πρόκειται να κυκλοφορήσει συσκευή στις λίγες ίντσες ξανά και ότι εμείς διασπείρουμε φήμες (και ότι τα βγάζουμε από το μυαλό μας). Προφανώς είναι ένα project το οποίο μπορεί να ακυρωθεί ανά πάσα στιγμή. Έτσι είναι το Software και τα projects…

 

Ας υποθέσουμε ότι τα βγάζουμε από το μυαλό μας. Για να το λες, δε σε ενδιαφέρει. Οπότε τι συζητάμε... Εγώ πάντως καλοπροαίρετα σου λέω να μην ασχολείσαι. Σου παρέθεσα τους λόγους.

 

Το ύφος σου ήταν άκομψο προς εμένα. Αν ήταν και προς άλλους θα στο πουν οι ίδιοι.

Δυστυχώς κάνεις παράθεση σε σχόλια μελών που έχω σε αγνόηση και μου τα βγάζεις στην επιφάνεια. Δεν με λυπάσαι??? :lol:

Κατά τα άλλα, όλα ξεκινούν γιατί δεν θέλεις να δεχτείς πράγματα που σου επιβάλουν και συνεχίζεις να μας λες πως σου αρέσει ένα λειτουργικό που κάποιοι σου λένε πως δεν πρέπει να σου αρέσει. Είσαι στον κόσμο σου κι αυτό κάνει κακό στους άλλους...... :lol:

Τέλος, νομίζω πως πρέπει να αναφέρεις πιο συχνά την προαναγγελία του ceo περί συσκευής που δεν θα έχει σχέση με τα σημερινά smartphones και που θα απευθύνονται σε συγκεκριμένο (προφανώς μικρό) ποσοστό καταναλωτών. Όπως πολύ σωστά (όπως πάντα άλλωστε) είπες, οι εφαρμογές θα είναι αυτές που είναι και σήμερα (γι αυτό άλλωστε και το μικρό ποσοστό στο οποίο θα απευθύνεται).

Τα λαμβάνω υπόψιν.

Link to comment
Share on other sites

Μα γιατί να σε/σας αφορά/ουν νέα έκδοση λειτουργικού. Ό,τι ίσχυε στα WM10, θα ισχύει και στα WCOS.

Δεν είναι υπονοούμενο το fb, αλλά επισήμανση/προειδοποίηση. 500 φορές είχες/είχατε γράψει ότι έφταιγε η MS για το fb και γιατί δεν υποχρέωνε το Mark να φτιάξει καλή εφαρμογή. Για να το έλεγες σε απασχολούσε.

Επίσης γκρίνιαζες/γκρινιάζατε για τις εφαρμογές της Google και το youtube. Η Google που σαμποτάρει τους άλλους desktop browsers, θα έφερνε τις εφαρμογές της στα WM10... Αντίστοιχη επισήμανση και εδώ. Δεν υπάρχει περίπτωση.

Τι άλλο θες; Τραπεζικές εφαρμογές. Δεν (θα) έχει. CU και εφαρμογές τηλεφωνίας… Δεν (θα) έχει. Social media. Τα γνωστά. Οπότε...

Μέχρι εδώ δε σου φτάνουν τα επιχειρήματα ότι δε σε αφορούν οι νέες συσκευές και οποιαδήποτε νέα έκδοση;

 

Πάμε παρακάτω... Γιατί σε αφορά η andromeda (aka surface phone); Τόσες φορές έχεις γράψει ότι η MS δεν πρόκειται να κυκλοφορήσει συσκευή στις λίγες ίντσες ξανά και ότι εμείς διασπείρουμε φήμες (και ότι τα βγάζουμε από το μυαλό μας). Προφανώς είναι ένα project το οποίο μπορεί να ακυρωθεί ανά πάσα στιγμή. Έτσι είναι το Software και τα projects…

 

Ας υποθέσουμε ότι τα βγάζουμε από το μυαλό μας. Για να το λες, δε σε ενδιαφέρει. Οπότε τι συζητάμε... Εγώ πάντως καλοπροαίρετα σου λέω να μην ασχολείσαι. Σου παρέθεσα τους λόγους.

 

Το ύφος σου ήταν άκομψο προς εμένα. Αν ήταν και προς άλλους θα στο πουν οι ίδιοι.

 

Faasf να διευκρινησω καποια πραγματα..

Πρωτα απο ολα με ενδιαφερει Οτιδηποτε νεο βγαινει διοτι μου αρεσει η τεχνολογια Ασχετως Εταιρειας-λειτουργικου. Δεν ειμαι εξαρτημενος απο κανεναν ΜΑ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑΝ. Οτι κακο βλεπω το λεω καθως και το αντιθετο. Κοιταζω οτισηποτε καλυπτει τις αναγκες μου καθως και την τσεπη μου.

Εχω ακομα wm10 απλα σαν δευτερη συσκευη. Και ο λογος ειναι ο εξης. Οχι για το fb που απλα τονιζα την απαθεια της MS που παρατησε-κατηργησε την δικη της εφαρμογη και αφησε αυτο το εκτρωμα του Mark.

Κανεις λαθος για το youtube, οπου ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ δεν αναφερθηκα σε αυτο διοτι απο την αρχη ειχα την εφαρμογαρα MYTUBE και ημουν απολυτως καλυμενος.

O κυριος λογος ηταν διοτι τετοιο ασταθες λειτουργικο σαν wm10 ειχα πολλα χρονια να δω..ειδικα μετα τα wp 8.1 οπου ηταν η προσωποποιηση του smoothness και της σταθεροτητας. Πραγματικα ηταν απο τα πιο ασταθη λειτουγικα σε Mobile συσκευες, καθαρα μυριζε BETA κατασταση απο την αρχη και καθε προχειροupdate που εβγαζαν δεν ηξερες τι θα χαλασει και τι θα φτιαξει. Ζησαμε μεγαλες στιγμες μεχρι να τα στρωσουν καπως απλα οταν τα ψιλοεκαναν ανθρωπινα τα παρατησαν και επισημα κιολας.

Απλα οταν ανεφερα πως κατι δεν παει καλα απο αρχες του 2016 εβγαιναν καποιοι σαν τον katsara και με προσεβαλαν, και να που ειμαστε σημερα. Αρα ασε αυτους να απαντησουν και μην περνεις θεση για αυτους..διοτι δεν σε αφορα.

Οταν ομως κρινεις το υφος μου ως ακομψο, εισαι υποχρεωμενος να κρινεις και τα αντιστοιχα σχολια που αναφερουν και το ονομα σου. Η εστω να παρεις καποια θεση...Μεγαλα παιδια ειμαστε...

Link to comment
Share on other sites

Με αφορά γιατί το παρακάτω πάει και σε μένα.

kαι καποιοι ακομα και τωρα πετανε φημες για surface phone...Αν ειναι δυνατον...

Επίσης εγώ ήμουν και είμαι (όσο και αν ακούγεται περίεργο) super ευχαριστημένος από τα WM10. Άρα διαφωνούμε. Τι να κάνω σε αυτό;

 

Η MS συστήνει android, ios. Ο Bill Gates Samsung έχει. Το 99% των υπαλλήλων της MS Samsung ή iPhone.

Δυστυχώς, εμένα δε μου αρέσει το android (ούτε και το ios) και με αφήνουν παγερά αδιάφορο.

Θα πάω στα νήματα του android και θα τους γράφω κάθε μέρα γιατί δε μου αρέσει; Χωρίς να προσβάλλω κάποιον, (νομίζω) ότι θα με πάρουν με τις πέτρες (και με το δίκιο τους). Απορώ γιατί δεν το καταλαβαίνεις. Μεγάλο παιδί είσαι και 'συ.

 

Για να το κλείσουμε. Όπως σου είπα, ειδήσεις εδώ δεν έχει για mobiles.

Κατά καιρούς θα συζητάμε την επερχόμενη έκδοση/συσκευή (που ειρωνεύεσαι) η οποία -όντως- δεν είναι και σίγουρο ότι θα κυκλοφορήσει. Αυτό θέλουμε όμως.

Αν τελικά δεν κυκλοφορήσει ή στην αντίθετη περίπτωση δε με ικανοποιήσει η υλοποίηση θα τα λέμε στα νήματα του android ή του ios.

Link to comment
Share on other sites

Με αφορά γιατί το παρακάτω πάει και σε μένα.

 

Επίσης εγώ ήμουν και είμαι (όσο και αν ακούγεται περίεργο) super ευχαριστημένος από τα WM10. Άρα διαφωνούμε. Τι να κάνω σε αυτό;

 

Η MS συστήνει android, ios. Ο Bill Gates Samsung έχει. Το 99% των υπαλλήλων της MS Samsung ή iPhone.

Δυστυχώς, εμένα δε μου αρέσει το android (ούτε και το ios) και με αφήνουν παγερά αδιάφορο.

Θα πάω στα νήματα του android και θα τους γράφω κάθε μέρα γιατί δε μου αρέσει; Χωρίς να προσβάλλω κάποιον, (νομίζω) ότι θα με πάρουν με τις πέτρες (και με το δίκιο τους). Απορώ γιατί δεν το καταλαβαίνεις. Μεγάλο παιδί είσαι και 'συ.

 

Για να το κλείσουμε. Όπως σου είπα, ειδήσεις εδώ δεν έχει για mobiles.

Κατά καιρούς θα συζητάμε την επερχόμενη έκδοση/συσκευή (που ειρωνεύεσαι) η οποία -όντως- δεν είναι και σίγουρο ότι θα κυκλοφορήσει. Αυτό θέλουμε όμως.

Αν τελικά δεν κυκλοφορήσει ή στην αντίθετη περίπτωση δε με ικανοποιήσει η υλοποίηση θα τα λέμε στα νήματα του android ή του ios.

 

Αν και πανέξυπνος, πολλές φορές δεν θέλεις (όχι δεν μπορείς) να παραδεχτείς τα γεγονότα. Αυτά (τα γεγονότα) είναι πως κάποιοι θέλουν να ικανοποίησαν το εγώ τους ή να αυτοανακυριχθουν έξυπνοι, διορατικοί κλπ και μπαίνουν μόνο και μόνο για να σε/μας πουν τυφλούς, σας τα 'λεγα, νεκροφιλους και ότι άλλο. Κι ενώ τους εξηγείς με ωραίο τρόπο (όπως εσύ) πως αυτό είναι άσχημο, δείχνουν κακία και προβληματικό χαρακτήρα, αυτοί επιμένουν όλο και περισσότερο. Και όταν όλοι αγανακτουν και τους φτύνουν τότε βγαίνουν κι από πάνω, μετατρέπονται σε θύματα και φωνάζουν ότι δέχονται μπουλινγκ.

Μη κουράζεσαι λοιπόν. Λίστα αγνοησης και προχώρα. Αλλιώς πάντα θα πρέπει να απολογείσαι γιατί σου αρέσει αυτό το πεθαμένο λειτουργικό. Θα πρέπει να εξηγείς ότι ο Mark επέβαλε στην ms να αποσύρει την εφαρμογή της για να ανεβάσει τη δική του και πως για την κακή εφαρμογή του fb δεν ευθύνεται η ms αλλά ο δημιουργός της (τυχαίο παράδειγμα αλλά φλέγον θέμα για το 99% των χρηστών).

Κατά τα άλλα τα λες πολύ σωστά, κάπως έτσι (αλλά όχι τόσο ορθά) τα έλεγα και τα λέω κι εγώ και θα ξαναπώ το παράδειγμα του xiaomi Redmi Note 4 που πήρα και που από θαύμα δεν πέταξα στον τοίχο με την αστεία κάμερά του (το Ν95 το πατάει για πλάκα) το οποίο εγκατέλειψα χωρίς να πρήζω τους χρήστες του για τις γελοιότητές του. Είναι θέμα σωστής συμπεριφοράς που κάποιοι αγνοούν και ας τους το τονίζουν πολλοί.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

πολλές φορές δεν θέλεις (όχι δεν μπορείς) να παραδεχτείς τα γεγονότα. Αυτά (τα γεγονότα) είναι πως κάποιοι θέλουν να ικανοποίησαν το εγώ τους ή να αυτοανακυριχθουν έξυπνοι, διορατικοί κλπ και μπαίνουν μόνο και μόνο για να σε/μας πουν τυφλούς, σας τα 'λεγα, νεκροφιλους και ότι άλλο. Κι ενώ τους εξηγείς με ωραίο τρόπο (όπως εσύ) πως αυτό είναι άσχημο, δείχνουν κακία και προβληματικό χαρακτήρα, αυτοί επιμένουν όλο και περισσότερο. Και όταν όλοι αγανακτουν και τους φτύνουν τότε βγαίνουν κι από πάνω, μετατρέπονται σε θύματα και φωνάζουν ότι δέχονται μπουλινγκ.

Μη κουράζεσαι λοιπόν. Λίστα αγνοησης και προχώρα. Αλλιώς πάντα θα πρέπει να απολογείσαι γιατί σου αρέσει αυτό το πεθαμένο λειτουργικό. Θα πρέπει να εξηγείς ότι ο Mark επέβαλε στην ms να αποσύρει την εφαρμογή της για να ανεβάσει τη δική του και πως για την κακή εφαρμογή του fb δεν ευθύνεται η ms αλλά ο δημιουργός της (τυχαίο παράδειγμα αλλά φλέγον θέμα για το 99% των χρηστών).

Κατά τα άλλα τα λες πολύ σωστά, κάπως έτσι (αλλά όχι τόσο ορθά) τα έλεγα και τα λέω κι εγώ και θα ξαναπώ το παράδειγμα του xiaomi Redmi Note 4 που πήρα και που από θαύμα δεν πέταξα στον τοίχο με την αστεία κάμερά του (το Ν95 το πατάει για πλάκα) το οποίο εγκατέλειψα χωρίς να πρήζω τους χρήστες του για τις γελοιότητές του. Είναι θέμα σωστής συμπεριφοράς που κάποιοι αγνοούν και ας τους το τονίζουν πολλοί.

Ξέρεις ότι συμφωνώ με χίλια σε ό,τι γράφεις. Καταλαβαίνω (εκ/κος είμαι στο επάγγελμα) ότι είναι δύσκολο να αλλάξει κάποιος που έχει συνηθίσει διαφορετικά. Πάντα ελπίζω (εδώ πάει αυτό που γράφεις ότι δε θέλω) ότι δεν είναι απίθανο να συμβεί.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις ότι συμφωνώ με χίλια σε ό,τι γράφεις. Καταλαβαίνω (εκ/κος είμαι στο επάγγελμα) ότι είναι δύσκολο να αλλάξει κάποιος που έχει συνηθίσει διαφορετικά. Πάντα ελπίζω (εδώ πάει αυτό που γράφεις ότι δε θέλω) ότι δεν είναι απίθανο να συμβεί.

 

Μη συμφωνείς μαζί μου. Δε θα σου βγει σε καλό..... :lol:

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι @faasf & @montoya42 :bow: Δυστυχώς μόνο το σαπούνι σας χαλάτε με το κόσμημα. Πέσαμε σε τοίχο. :dash:

 

Κι εγώ όπως κι εσύ Κώστα τον ακατανόμαστο τον έχω στη λίστα αγνόησης από παλιά. Δυστυχώς όμως αναγκάζομαι και βλέπω μέσα από τις παραθέσεις τα όσα γράφει χωρίς να μπορώ να τ'αποφύγω. Είπα να μην ασχοληθώ ξανά επειδή έχω τοποθετηθεί ήδη παλαιότερα εδώ, εδώ και αλλού που δε θυμάμαι τώρα.

 

Βλέποντας όμως μέσα από τις παραθέσεις ότι αυτός ο ακατανόμαστος και γραφικός τύπος ξανάρχισε να τρολάρει και να επιτίθεται στο νήμα όπως έκανε μόνιμα και πιο παλιά σε όλους όσους εδώ μέσα συνεχίζαμε να μας αρέσει το λειτουργικό της Microsoft, κι εφόσον αναφέρεται ξανά και σ΄εμένα, οφείλω με τη σειρά μου να του απαντήσω, όχι όμως με δικά μου λόγια αυτή τη φορά, αλλά με τη φράση που χρησιμοποίησε ο Άλμπερτ Αϊνστάιν:

 

"Δύο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος."

 

Οπότε πλέον δυστυχώς...

 

arkas1_9.jpg

 

Forza Microsoft !!! :yahoo: Go ahead, make my day !!! :dance:

Android: Xiaomi PocoPhone F1 (6/128) Xiaomi Redmi Note 8 Pro (6/128) ✔ Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC

iOSiPhone X (3/256) ✔ Microsoft LUMIA 950 XL & 950 XL Dual Sim (Black & White) Microsoft BAND

✔ Other: Display Dock HD-500 Continuum/Qi DT-904/Screen Sharing HD-10/Wireless Display Adapter V3

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι @faasf & @montoya42 :bow: Δυστυχώς μόνο το σαπούνι σας χαλάτε με το κόσμημα. Πέσαμε σε τοίχο. :dash:

 

Κι εγώ όπως κι εσύ Κώστα τον ακατανόμαστο τον έχω στη λίστα αγνόησης από παλιά. Δυστυχώς όμως αναγκάζομαι και βλέπω μέσα από τις παραθέσεις τα όσα γράφει χωρίς να μπορώ να τ'αποφύγω. Είπα να μην ασχοληθώ ξανά επειδή έχω τοποθετηθεί ήδη παλαιότερα εδώ, εδώ και αλλού που δε θυμάμαι τώρα.

 

Βλέποντας όμως μέσα από τις παραθέσεις ότι αυτός ο ακατανόμαστος και γραφικός τύπος ξανάρχισε να τρολάρει και να επιτίθεται στο νήμα όπως έκανε μόνιμα και πιο παλιά σε όλους όσους εδώ μέσα συνεχίζαμε να μας αρέσει το λειτουργικό της Microsoft, κι εφόσον αναφέρεται ξανά και σ΄εμένα, οφείλω με τη σειρά μου να του απαντήσω, όχι όμως με δικά μου λόγια αυτή τη φορά, αλλά με τη φράση που χρησιμοποίησε ο Άλμπερτ Αϊνστάιν:

 

"Δύο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος."

 

Οπότε πλέον δυστυχώς...

 

arkas1_9.jpg

 

Forza Microsoft !!! :yahoo: Go ahead, make my day !!! :dance:

 

Που είναι το κουμπί" like" ρε ****το....... :lol: :lol:

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Με αφορά γιατί το παρακάτω πάει και σε μένα.

 

Επίσης εγώ ήμουν και είμαι (όσο και αν ακούγεται περίεργο) super ευχαριστημένος από τα WM10. Άρα διαφωνούμε. Τι να κάνω σε αυτό;

 

Η MS συστήνει android, ios. Ο Bill Gates Samsung έχει. Το 99% των υπαλλήλων της MS Samsung ή iPhone.

Δυστυχώς, εμένα δε μου αρέσει το android (ούτε και το ios) και με αφήνουν παγερά αδιάφορο.

Θα πάω στα νήματα του android και θα τους γράφω κάθε μέρα γιατί δε μου αρέσει; Χωρίς να προσβάλλω κάποιον, (νομίζω) ότι θα με πάρουν με τις πέτρες (και με το δίκιο τους). Απορώ γιατί δεν το καταλαβαίνεις. Μεγάλο παιδί είσαι και 'συ.

 

Για να το κλείσουμε. Όπως σου είπα, ειδήσεις εδώ δεν έχει για mobiles.

Κατά καιρούς θα συζητάμε την επερχόμενη έκδοση/συσκευή (που ειρωνεύεσαι) η οποία -όντως- δεν είναι και σίγουρο ότι θα κυκλοφορήσει. Αυτό θέλουμε όμως.

Αν τελικά δεν κυκλοφορήσει ή στην αντίθετη περίπτωση δε με ικανοποιήσει η υλοποίηση θα τα λέμε στα νήματα του android ή του ios.

 

Για να το κλεισουμε λοιπον..

Οχι δεν σε αφορα διοτι εσυ δεν προσεβαλες ποτε κανεναν..αντιθετα με καποιους αλλους..Αυτο που τονισα απο την αρχη ηταν η προσβλητικη συμπεριφορα καποιων.

Απο την αλλη σου ειπα εστω και μια φορα, οτι δεν θα επρεπε να εισαι ευχαριστημενος απο τα wm10 ? Δικαιωμα σου, γουστο σου και καπελο σου. Το οτι ομως απετυχαν κατι δειχνει...Πως πολλα δεν εγιναν οπως επρεπε, πως υπήρχαν ενα σορό θέματα και πως σαν πακετο τα wm10-συσκευες-store υπολοιπονταν τρομερα απο τον ανταγωνισμο. Ή μηπως τοσα δις κοσμου αγοραζαν υποδεεστερα προιοντα λογω βλακειας? Δεν νομιζω...Πιο απλα?? Αυτος που σου πουλησε το κινητο που εχεις(Gates) σου προτείνει να παρεις android.. Ε το πες και μονος σου...

Απο την αλλη δυστυχως(για εσενα) τα νηματα του android-ios ερχονται ολο και πιο κοντα...Και αν υπηρχε περιπτωση να δημιουργησεις κατι για αυτα τα οικοσυστηματα θα ηταν πολυ ευχαριστο.

 

Τωρα για τα σχολια περι ανθρωπιας - κακιας-προβληματικου χαρακτηρα κλπ...Τα διαβαζω και χαμογελω πραγματικα..:happy:

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοούν;;; Για υπολογιστές και tablets είναι μόνο;

https://www.gsmarena.com/windows_10_october_2018_update_could_delete_some_of_your_files-news-33626.php

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το όλο πρότζεκτ βρίσκεται σε πολύ προχωρημένο στάδιο και ίσως η συσκευή θα μπορούσε να ανακοινωθεί τους πρώτους μήνες του 2019 καθώς το υλικό φαίνεται να έχει ολοκληρωθεί.

 

Μέσα από τις φωτογραφίες με τα πακέτα γλωσσών που έβαλες φαίνονται πληροφορίες σχετικά με το λειτουργικό σύστημα Andromeda το οποίο θα υποστηρίζει από προεπιλογή όλα τα κύρια χαρακτηριστικά τηλεφώνου που χρησιμοποιούνται συνήθως σε smartphones, συμπεριλαμβανομένης και της καταγραφής κλήσεων. Επιπλέον, φαίνεται ότι το Surface "Phone" θα είναι εξοπλισμένο τόσο με έναν αναγνώστη δακτυλικών αποτυπωμάτων όσο και με έναν ανιχνευτή ίριδας συμβατό με τα Windows Hello. :)

 

Surface Andromeda:Νέο δίπλωμα ευρεσιτεχνίας δείχνει ένα έξυπνο κάλυμμα.

Ας επανέλθουμε στο θέμα μας.

Έτσι φαίνεται. Ότι το hardware είναι έτοιμο. Όπως είχα ξανά γράψει υπάρχει γενικότερη καθυστέρηση στα WCOS. Όπως ανακοινώθηκε πρόσφατα, το Surface Hub 2 θα κυκλοφορήσει το '19 με την υπάρχουσα έκδοση και θα πάρει αναβάθμιση το '20 με WCOS.

Να δούμε τι θα γίνει με το andromedaOS και τι καθυστέρηση θα έχει αλλά και αν θα προχωρήσει τελικά.

 

Από τα πακέτα γλωσσών εκτός των όσων γράφεις φαίνεται ότι επανέρχεται (αναμενόμενο) και το Continuum (presenter mode).

Ενδιαφέρον το "έξυπνο κάλυμμα".

 

Και 2 πληροφορίες που ενδέχεται να φανούν χρήσιμες όσον αφορά τις εφαρμογές μελλοντικά.

1. Οι UWP εφαρμογές υποστηρίζουν από την τελευταία αναβάθμιση multi-instance (ίδια εφαρμογή πολλαπλά παράθυρα ή ανοίγουμε μια εφαρμογή και σε άλλη οθόνη προβάλλουμε περιεχόμενο).

2. Έχει ήδη ξεκινήσει να υποστηρίζεται το XAML islands που ανακοινώθηκε στη MS build και έχει προοπτικές να αποτελέσει την καλύτερη λύση για τις desktop εφαρμογές σε "μοντέρνο περιβάλλον". Χονδρικά οι υπάρχουσες desktop εφαρμογές με το UI των UWP. Λύνεται και το πρόβλημα του UI στις λίγες ίντσες. Σε συνδυασμό με τη μεταγλώττιση desktop εφαρμογών σε ARM64 ίσως είναι χρήσιμο. Δε χρειάζεται δηλαδή να ξαναγραφτεί μια υπάρχουσα desktop εφαρμογή από την αρχή (που ήταν απελπισία)

 

Τι εννοούν;;; Για υπολογιστές και tablets είναι μόνο;

https://www.gsmarena.com/windows_10_october_2018_update_could_delete_some_of_your_files-news-33626.php

Ναι Evris.

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοούν;;; Για υπολογιστές και tablets είναι μόνο;

https://www.gsmarena.com/windows_10_october_2018_update_could_delete_some_of_your_files-news-33626.php

 

Ναι. Το έχω γράψει εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7679728#post7679728

 

Edit: @faasf Ουπς, με πρόλαβες και δεν είδα ότι απάντησες στον evris.

 

Ας επανέλθουμε στο θέμα μας.

Έτσι φαίνεται. Ότι το hardware είναι έτοιμο. Όπως είχα ξανά γράψει υπάρχει γενικότερη καθυστέρηση στα WCOS. Όπως ανακοινώθηκε πρόσφατα, το Surface Hub 2 θα κυκλοφορήσει το '19 με την υπάρχουσα έκδοση και θα πάρει αναβάθμιση το '20 με WCOS.

Να δούμε τι θα γίνει με το andromedaOS και τι καθυστέρηση θα έχει αλλά και αν θα προχωρήσει τελικά.

 

Από τα πακέτα γλωσσών εκτός των όσων γράφεις φαίνεται ότι επανέρχεται (αναμενόμενο) και το Continuum (presenter mode).

Ενδιαφέρον το "έξυπνο κάλυμμα".

 

Και 2 πληροφορίες που ενδέχεται να φανούν χρήσιμες όσον αφορά τις εφαρμογές μελλοντικά.

1. Οι UWP εφαρμογές υποστηρίζουν από την τελευταία αναβάθμιση multi-instance (ίδια εφαρμογή πολλαπλά παράθυρα ή ανοίγουμε μια εφαρμογή και σε άλλη οθόνη προβάλλουμε περιεχόμενο).

2. Έχει ήδη ξεκινήσει να υποστηρίζεται το XAML islands που ανακοινώθηκε στη MS build και έχει προοπτικές να αποτελέσει την καλύτερη λύση για τις desktop εφαρμογές σε "μοντέρνο περιβάλλον". Χονδρικά οι υπάρχουσες desktop εφαρμογές με το UI των UWP. Λύνεται και το πρόβλημα του UI στις λίγες ίντσες. Σε συνδυασμό με τη μεταγλώττιση desktop εφαρμογών σε ARM64 ίσως είναι χρήσιμο. Δε χρειάζεται δηλαδή να ξαναγραφτεί μια υπάρχουσα desktop εφαρμογή από την αρχή (που ήταν απελπισία)

 

Ναι, διαβάζω και παρατηρώ κι εγώ "μπόλικες" εξελίξεις. Αυτά ειδικά που μόλις ανέφερες με τις εφαρμογές και το continuum είναι πάρα πολύ καλά νέα.

Εκτιμώ ότι το '19 θα είναι έτος θετικό για τη Microsoft και για μας κατ'επέκταση.

Προχωράμε. ;)

 

ΥΓ: Πολύ καλό το Ιταλικό blog που παρακολουθείς.

Edited by Katsaras_John

Android: Xiaomi PocoPhone F1 (6/128) Xiaomi Redmi Note 8 Pro (6/128) ✔ Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC

iOSiPhone X (3/256) ✔ Microsoft LUMIA 950 XL & 950 XL Dual Sim (Black & White) Microsoft BAND

✔ Other: Display Dock HD-500 Continuum/Qi DT-904/Screen Sharing HD-10/Wireless Display Adapter V3

Link to comment
Share on other sites

Τα λαμβάνω υπόψιν.

 

Πρέπει να λάβεις και άλλα μέλη υπόψιν...

Όπως και επίσης να λάβεις υπόψιν ότι ποτέ δεν τα βάζουμε με έναν βλάκα γιατί κερδίζει λόγω εμπειρίας....

Link to comment
Share on other sites

Ναι, διαβάζω και παρατηρώ κι εγώ "μπόλικες" εξελίξεις. Αυτά ειδικά που μόλις ανέφερες με τις εφαρμογές και το continuum είναι πάρα πολύ καλά νέα.

Εκτιμώ ότι το '19 θα είναι έτος θετικό για τη Microsoft και για μας κατ'επέκταση.

Προχωράμε. ;)

 

ΥΓ: Πολύ καλό το Ιταλικό blog που παρακολουθείς.

Σαφώς προχωράμε. Θα δούμε ενδιαφέροντα πράγματα.

Είναι καλό το ιταλικό. Έγκυρη (όσο γίνεται) για τα της MS είναι και αυτή

Πρέπει να λάβεις και άλλα μέλη υπόψιν...

Έχεις δίκιο. Γράψε λάθος.

Link to comment
Share on other sites

@faasf ελπίζω στις λίγες ίντσες να συμπεριληφθεί κάποια στιγμή και το Mobile. Μόνο τότε θα χαρώ πολύ για την εξέλιξη των Windows, καθώς pc και tablet ή laptop δεν έχω. Ούτε σκέφτομαι για αγορά αυτών.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να βγάλουν κοντά στις 6 ίντσες που είναι και της μόδας.

Ας βγάλουν κι ας είναι όσες ίντσες θέλει! ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...