Jump to content

[Επίσημο] Windows 10 Mobile Series


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βάλε στα φίλτρα να βλέπει έναν μόνο, πχ τον outlook και πες μας.

Ναι σωστά. Αν και του 'χα ξανά γράψει πάντως του ανθρώπου (κανά μήνα πριν) να κοιτάξει αν είναι θέμα φιλτραρίσματος επαφών, οπότε μάλλον άλλο πρόβλημα θα είναι.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν ξέρω αν πρέπει να το γράψω εδώ, έχω ένα θέμα με το store.

Εδώ και αρκετό καιρό, βλέπω πως υπάρχει ενημέρωση για μια εφαρμογή, αλλά ούτε δείχνει ποια εφαρμογή είναι αυτή, ούτε γίνεται τίποτα αν επιλέξω να την κάνει.

Τι μπορώ να κάνω;

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δουλευω κανα μηνα και μια android συσκευή.

Οι επαφες από το outlook είναι και εκει αχταρμάς.

Συμπερασμα.

Αν εχετε windows μονο outlook και αν εχετε android μονο gmail.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δουλευω κανα μηνα και μια android συσκευή.

Οι επαφες από το outlook είναι και εκει αχταρμάς.

Συμπερασμα.

Αν εχετε windows μονο outlook και αν εχετε android μονο gmail.

Κάτι παρόμοιο έχω πάθει και εγώ. Όταν πήρα για πρώτη φορά το Lumia 640XL, ερχόμενος από android smartphone, είχα βάλει το gmail μου και είχα τις επαφές μου. Στην πορεία και εκεί πιστεύω πως έγινε το μπέρδεμα, μετέφερα τις επαφές μου στο outlook. Έχοντας παράλληλα και ένα android tablet, είχα βάλει εκεί και τους δύο λογαριασμούς μου, android και outlook. Τώρα που γύρισα πάλι σε android smartphone, οι επαφές μου σχεδόν όλες μου παρουσιάζουν τα καταχωρημένα τηλέφωνα δίπλα. Στην ίδια δηλαδή επαφή, ένα νούμερο τηλεφώνου είναι καταχωρημένο δύο φορές. Κάνω βέβαια σιγά-σιγά ξεκαθάρισμα, αλλά έχοντας 400 περίπου επαφές και σχεδόν καθόλου χρόνο, καταλαβαίνετε... Η γνώμη μου είναι πως θα πρέπει να έχουμε τις επαφές σε έναν λογαριασμό. Π.χ. στην αρχή που είχα πάρει Windows συσκευή και είχα βάλει το gmail στις επαφές, μια χαρά είχα τις επαφές μου και μπορούσα να κάνω διορθώσεις ή νέες καταχωρήσεις στο gmail λογαριασμό μου από το Lumia 640XL χωρίς κανένα μπέρδεμα. Μάλιστα ο συγχρονισμός ήταν άμεσος και την αλλαγή την έβλεπα αμέσως τόσο στον chrome σε υπολογιστή, όσο και στο android tablet.

Link to comment
Share on other sites

Πάντα στο gmail τις είχα και ήταν τακτοποιημένα. Μέχρι και ένα μήνα πριν και στο windows phone τα πράγματα ήταν εντάξει. Εδώ και ένα μήνα όμως χάος.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτό λύνεται πολύ εύκολα. Υπάρχει μια επιλογή για διαγραφή διπλοτυπων. Μέσω του pc

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Panos9553 Επειδή πραγματικά ενδιαφέρομαι για ενα 950XL οσο όσο, μπορείς να μου προωθήσεις καποιο λινκ γιατί αυτά που βλέπω εγώ δεν είναι κάτω από 200€. Και τόσα σίγουρα δεν δίνω... Edited by pangaman
Link to comment
Share on other sites

Panos9553 Επειδή πραγματικά ενδιαφέρομαι για ενα 950XL οσο όσο, μπορείς να μου προωθήσεις καποιο λινκ γιατί αυτά που βλέπω εγώ δεν είναι κάτω από 200€. Και τόσα σίγουρα δεν δίνω...

 

Το εβρισκες 199 τον περασμενο Δεκέμβρη και το πηραν αρκετοί..Φαντάσου ναυαρχίδα ενός έτους απο τα 7 κατοσταρικα πως έπεσε..και φυσικά πριν κανα μήνα που το σκοτώνανε στην wind 99 ευρώ.. μιλαμε για ξεφτίλα..

Ψάξε λιγο καλυτερα και θα βρεις κάποιους <<απογοητευμενους>> χρήστες που το δίνουν όσο όσο..

Link to comment
Share on other sites

Panos9553 Επειδή πραγματικά ενδιαφέρομαι για ενα 950XL οσο όσο, μπορείς να μου προωθήσεις καποιο λινκ γιατί αυτά που βλέπω εγώ δεν είναι κάτω από 200€. Και τόσα σίγουρα δεν δίνω...

 

Δυστυχώς φίλε μου εκεί παίζει. Στο 200αρι. Έχει φάει σκάλωμα.....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει τα αξίζει όμως ρε παιδιά. Αν κάποιος δεν έχει θέμα με την έλλειψη εφαρμογών και τα γενικότερα προβλήματα του λειτουργικού, τότε μπορεί άνετα να τα δώσει.

 

Προσωπικά, το σκέφτηκα πάρα πολύ, αλλά τελικά κατέληξα σε Samsung. Δεν άντεχα άλλο με τις ελλείψεις του λειτουργικού. Ελλείψεις κυρίως σε εφαρμογές, αλλά και σε λειτουργικότητα. Εφαρμογές τραπεζών, cosmote, tapatalk, χάρτες με πάρα πολλές πληροφορίες κλπ με έκαναν να τα αφήσω.

 

Και πραγματικά δεν μετανιώνω γιατί, το καλό με το Android είναι πως αν συνηθίσεις την εμφάνιση και το χάος των ρυθμίσεων, τότε φτιάχνεις ένα κινητό τελείως στα μέτρα σου. Αρκεί να έχεις υπομονή να το κάνεις. Απλά δεν υπάρχει το νοικοκύρεμα που έχουν τα Windows..

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απλά δεν υπάρχει το νοικοκύρεμα που έχουν τα Windows..

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ένας λόγος που δεν θέλω Android ειναι αυτός που αναφέρεις πιο πάνω.

Ο άλλος ειναι ότι μου αρέσουν πολύ τα tiles και γενικά το UI τω Windows 10!

Οι παραπάνω εφαρμογές δεν μου λείπουν και τόσο. Το μονο που με πειράζει ειναι ότι και τις βασικές που εχει, δεν ενημερώνοντε πλέον (Facebook, messenger και Viber).

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ένας λόγος που δεν θέλω Android ειναι αυτός που αναφέρεις πιο πάνω.

Ο άλλος ειναι ότι μου αρέσουν πολύ τα tiles και γενικά το UI τω Windows 10!

Οι παραπάνω εφαρμογές δεν μου λείπουν και τόσο. Το μονο που με πειράζει ειναι ότι και τις βασικές που εχει, δεν ενημερώνοντε πλέον (Facebook, messenger και Viber).

Απλά αυτό που μου άρεσε στα wm είναι πως έκανα τα πάντα πολύ εύκολα.

 

Κάτι απλό. Στη σύνδεση με το Bluetooth του αυτοκινήτου δεν υπήρχε ποτέ θέμα. Έχοντας ανοιχτό το bt στο κινητό, συνδεόταν πάντα για κλήσεις και πολυμέσα. Αν έβαζα καρφί, μπορούσα να ακούσω μουσική απ όπου μου άρεσε καλύτερα, προτιμώντας αυτό λόγω ποιότητας ήχου. Τώρα με το Samsung υπάρχει κάποιο conflict διότι αν δεν απενεργοποιησω τα πολυμέσα (δηλαδή να μην έχω δυνατότητα αναπαραγωγής μουσικής μέσω του bt) τότε δεν ακούγεται η μουσική από το καρφί!! Φοβερό έτσι;

 

Ένα σοκ ακόμη έπαθα με το πληκτρολόγιο. Έχοντας συνηθίσει το πραγματικά εξαιρετικό Flow των wm, έπαθα πλάκα με το άθλιο native της Samsung. Έτσι, εγκατέστησα το swift key που είναι της ms και σώθηκα! Και μάλιστα είναι καλύτερο στο Android!

 

Σίγουρα μου λείπει η οθόνη των tiles, αλλά όλα είναι πιο ομαλά. Τα notification ενημερώνονται, σβήνουν όταν τα βλέπεις και γενικά σε αυτό το θέμα δε χρειάζεται κόλπα..

 

Τέλος, δεν έχω θέμα με μηνύματα που δεν έρχονται ή δεν εμφανίζονται, κάτι που στο 735 ήταν πλέον καθημερινότητα και το είχαν πάρει απόφαση ακόμη και οι φίλοι μου!!

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απλά αυτό που μου άρεσε στα wm είναι πως έκανα τα πάντα πολύ εύκολα.

 

Κάτι απλό. Στη σύνδεση με το Bluetooth του αυτοκινήτου δεν υπήρχε ποτέ θέμα. Έχοντας ανοιχτό το bt στο κινητό, συνδεόταν πάντα για κλήσεις και πολυμέσα. Αν έβαζα καρφί, μπορούσα να ακούσω μουσική απ όπου μου άρεσε καλύτερα, προτιμώντας αυτό λόγω ποιότητας ήχου. Τώρα με το Samsung υπάρχει κάποιο conflict διότι αν δεν απενεργοποιησω τα πολυμέσα (δηλαδή να μην έχω δυνατότητα αναπαραγωγής μουσικής μέσω του bt) τότε δεν ακούγεται η μουσική από το καρφί!! Φοβερό έτσι;

 

Ένα σοκ ακόμη έπαθα με το πληκτρολόγιο. Έχοντας συνηθίσει το πραγματικά εξαιρετικό Flow των wm, έπαθα πλάκα με το άθλιο native της Samsung. Έτσι, εγκατέστησα το swift key που είναι της ms και σώθηκα! Και μάλιστα είναι καλύτερο στο Android!

 

Σίγουρα μου λείπει η οθόνη των tiles, αλλά όλα είναι πιο ομαλά. Τα notification ενημερώνονται, σβήνουν όταν τα βλέπεις και γενικά σε αυτό το θέμα δε χρειάζεται κόλπα..

 

Τέλος, δεν έχω θέμα με μηνύματα που δεν έρχονται ή δεν εμφανίζονται, κάτι που στο 735 ήταν πλέον καθημερινότητα και το είχαν πάρει απόφαση ακόμη και οι φίλοι μου!!

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Συμφωνώ στα περισσότερα. Πραγματικά το swiftkey σώζει την κατάσταση.

Για ειδοποιήσεις εμένα μου κάνει κάποια νερά το tesla του Nova γιατί διαβάζω μηνύματα και παραμένει η ειδοποίηση. Στο 532 δεν έχω τέτοια θέματα.

Σίγουρα όμως μου λείπουν τα tiles. Ναι, αυτά για τα οποία τόσα αρνητικά έχω διαβάσει εδώ μέσα εγώ τα γουστάρω πολύ.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τελικα αυτό που βλεπω είναι ότι ολοι εμεις που εχουμε η είχαμε windows δεν μπορούμε να ξεφυγουμε από αυτά.

Εχουν αυτό το κατι που σε κανουν να κολλας.

Μακαρι να βγαλει κατι καινουργιο η Microsoft γιατι τον λιγο καιρο που δοκιμαζω android δεν μπορω να προσαρμοστω με τιποτα.

Edited by st1313
Link to comment
Share on other sites

Τελικα αυτό που βλεπω είναι ότι ολοι εμεις που εχουμε η είχαμε windows δεν μπορούμε να ξεφυγουμε από αυτά.

Εχουν αυτό το κατι που σε κανουν να κολλας.

Μακαρι να βγαλει κατι καινουργιο η Microsoft γιατι τον λιγο καιρο που δοκιμαζω android δεν μπορω να προσαρμοστω με τιποτα.

Ξέρεις ποιο είναι το πλέον τραγικό; να σκας ένα μάτσο λεφτά και να έχεις προβλήματα, όπως τώρα εγώ που το galaxy s7 χάνει κλήσεις.. Απλά τραγικό... Αλλά φταίει η ΜΣ που ποτέ δε πήρε στα σοβαρά το πράμα του mobile...

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις ποιο είναι το πλέον τραγικό; να σκας ένα μάτσο λεφτά και να έχεις προβλήματα, όπως τώρα εγώ που το galaxy s7 χάνει κλήσεις.. Απλά τραγικό... Αλλά φταίει η ΜΣ που ποτέ δε πήρε στα σοβαρά το πράμα του mobile...

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το ότι χάνεις κλήσεις όμως φταίει το Android ή η Samsung; Εγώ με το alcatel idol 4 μέχρι στιγμής δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα. Είναι πολύ σταθερή η συσκευή και όλα λειτουργούν άψογα! Το μόνο που μου λείπει και μένα είναι τα tiles.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Τελικα αυτό που βλεπω είναι ότι ολοι εμεις που εχουμε η είχαμε windows δεν μπορούμε να ξεφυγουμε από αυτά.

Εχουν αυτό το κατι που σε κανουν να κολλας.

Μακαρι να βγαλει κατι καινουργιο η Microsoft γιατι τον λιγο καιρο που δοκιμαζω android δεν μπορω να προσαρμοστω με τιποτα.

Άλλοι ακολούθησαν απλά τη Nokia και οχι τα Windows. Εγώ ακολούθησα την Nokia, αλλά μου άρεσαν πολύ και τα Windows απο τα 7άρια κιόλας! Απλά είχαν πολλούς περιορισμούς και έμεινα με το N8 ώσπου ήρθαν τα 8.1 Denim και πήρα ξανά Nokia με Windows. Έφυγε η Nokia από τα Windows και συνεχίζω με Microsoft, που στην ουσία είναι Nokia με άλλη υπογραφή! ;)

Αν συνεχίσουν τα Windows διαφορετικά και με νέες συσκευές, θα συνεχίσω κι εγώ.

Αλλιώς όπως είπα κι άλλες φορές, πάω σε Android μόνο με Nokia πάλι!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Το ότι χάνεις κλήσεις όμως φταίει το Android ή η Samsung; Εγώ με το alcatel idol 4 μέχρι στιγμής δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα. Είναι πολύ σταθερή η συσκευή και όλα λειτουργούν άψογα! Το μόνο που μου λείπει και μένα είναι τα tiles.
Μάλλον Η Samsung φίλε μου. Έχεις δίκιο, το έπιασα με λάθος οπτική.

 

Δυστυχώς καταλήγω πλέον πως τα Windows είναι μόνο για pc..

 

Δηλαδή και κάτι να γίνει, απλά θα πάω στο s8.. Τέλος τα Windows mobile για μένα προσωπικά

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το ότι χάνεις κλήσεις όμως φταίει το Android ή η Samsung; Εγώ με το alcatel idol 4 μέχρι στιγμής δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα. Είναι πολύ σταθερή η συσκευή και όλα λειτουργούν άψογα! Το μόνο που μου λείπει και μένα είναι τα tiles.

 

Ξέρεις τι γίνεται όμως? Άλλο το Android της Sammy, άλλο της HTC, άλλο της xiaomi και αντε βγάλε άκρη. Απλά μπάχαλο. Όχι ότι είναι κακό αλλά είσαι μόνιμα στο ψάξιμο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ξέρεις ποιο είναι το πλέον τραγικό; να σκας ένα μάτσο λεφτά και να έχεις προβλήματα, όπως τώρα εγώ που το galaxy s7 χάνει κλήσεις.. Απλά τραγικό... Αλλά φταίει η ΜΣ που ποτέ δε πήρε στα σοβαρά το πράμα του mobile...

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δυστυχώς το έχω κι εγώ αυτό το πρόβλημα με τις κλήσεις. Και μιλάμε για την κορυφαία συσκευή της κορυφαίας εταιρείας και νομίζω συσκευή της χρονιάς. Και "αλμυρη" βεβαίως.

Πρόβλημα στις κλήσεις το 2017......

Τέλος πάντων.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Άλλοι ακολούθησαν απλά τη Nokia και οχι τα Windows. Εγώ ακολούθησα την Nokia, αλλά μου άρεσαν πολύ και τα Windows απο τα 7άρια κιόλας! Απλά είχαν πολλούς περιορισμούς και έμεινα με το N8 ώσπου ήρθαν τα 8.1 Denim και πήρα ξανά Nokia με Windows. Έφυγε η Nokia από τα Windows και συνεχίζω με Microsoft, που στην ουσία είναι Nokia με άλλη υπογραφή! ;)

Αν συνεχίσουν τα Windows διαφορετικά και με νέες συσκευές, θα συνεχίσω κι εγώ.

Αλλιώς όπως είπα κι άλλες φορές, πάω σε Android μόνο με Nokia πάλι!

 

Ας αποδείξει πρώτα η νέα Nokia ότι είναι Nokia και μετά το συζητάμε. Γιατί τι είναι Nokia? Τα 5 γράμματα ή οι καινοτομίες που μας έδινε? Ας δούμε οθόνες με clear black, purevie και τόσα άλλα καλούδια και μετά να μας τα ξαναπαρει. Με τις σημερινές κινεζιες θα περιμένει.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Panos9553 Επειδή πραγματικά ενδιαφέρομαι για ενα 950XL οσο όσο, μπορείς να μου προωθήσεις καποιο λινκ γιατί αυτά που βλέπω εγώ δεν είναι κάτω από 200€. Και τόσα σίγουρα δεν δίνω...

Καλησπερα ! Σε τι μαγαζια κοιτας ?κι εγω ψαχνω αλλα δεν βρισκω κανενα Windows phone πια..Απο μαγαζια εξω θα μπορουσε να παρει κανεις ?με την ελληνικη γλωσσα τιι γινεται αν παρει κανεις απο Ευρωπη? Ευχαριστω

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τελικα αυτό που βλεπω είναι ότι ολοι εμεις που εχουμε η είχαμε windows δεν μπορούμε να ξεφυγουμε από αυτά.

Εχουν αυτό το κατι που σε κανουν να κολλας.

Μακαρι να βγαλει κατι καινουργιο η Microsoft γιατι τον λιγο καιρο που δοκιμαζω android δεν μπορω να προσαρμοστω με τιποτα.

Ετσι οπως το λες ειναι ..κολας .Το θεμα ειναι οτι ψαχνω συσκευη με παραθυρα πχ ενα 650 (ηδη εχω ενα και του εκανα ζημια) και δεν βρισκω ..Καποια γνωμη επι του θεματος ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ! Σε τι μαγαζια κοιτας ?κι εγω ψαχνω αλλα δεν βρισκω κανενα Windows phone πια..Απο μαγαζια εξω θα μπορουσε να παρει κανεις ?με την ελληνικη γλωσσα τιι γινεται αν παρει κανεις απο Ευρωπη? Ευχαριστω

 

Μεταχειρισμένο ψάχνω. Καινούργιο δεν παίζει πουθενά.

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τις χαμένες κλήσεις στο S7 που λέτε είναι το τίμημα του χαμηλού Sar που μπορεί ανα πάσα στιγμή να μην έχει καλό σήμα. Οι ρυθμίσεις κτλ συνηθίζονται μετά από κάποιο διάστημα και δεν είναι τόσο χαοτικές. Με το καλό να μεταβείτε και οι περισσότεροι στο android. :p
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τις χαμένες κλήσεις στο S7 που λέτε είναι το τίμημα του χαμηλού Sar που μπορεί ανα πάσα στιγμή να μην έχει καλό σήμα. Οι ρυθμίσεις κτλ συνηθίζονται μετά από κάποιο διάστημα και δεν είναι τόσο χαοτικές. Με το καλό να μεταβείτε και οι περισσότεροι στο android. :p

 

Αυτό με το Sar είναι μια καλή δικαιολογία.

Δεν είχα πρόβλημα με την 6 και δεν έχουν πρόβλημα άλλες συσκευές με παρόμοιο Sar.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι να βγαλει κατι καινουργιο η Microsoft γιατι τον λιγο καιρο που δοκιμαζω android δεν μπορω να προσαρμοστω με τιποτα.

Θα χρειαστεί να προσαρμοστείς. Κάτι καινούριο σύντομα θα είναι έκπληξη.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...