Jump to content

[Επίσημο] Windows 10 Mobile Series


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορείς να βρεις την εφαρμογή στο κινητό και αν ναι σε ποιο μενού; Τις μικροεφαρμογες δεν μπορώ να τις βρω ούτε στο store παρά μόνο στην βιβλιοθήκη μου και μάλιστα στην κατηγορία των εφαρμογών που δεν λειτουργούν στην συσκευή μου και πατώντας μέσα μου λέει ότι είναι εγκατεστημενη και πατάω εκκίνηση. Το Facebook των 8.1 είναι κάνοντας αριστερά της αρχικής οθόνης στις εφαρμογές. Δεν υπάρχει πουθενά στο store. Κατέβηκε αυτόματα μετά το hard reset και καθαρή εγκατάσταση.

Μπα το Facebook των 8.1 δεν το έχω καν πουθενά! Τις μικροεφαρμογες τις βρήκα γράφοντας τη λέξη στο search και μου την έβγαλε! Στο search του store.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τι ακριβως κανουν οι μικροεφαρμογες? Δεν ετυχε να τις δουλεψω ποτε.

 

Εγώ έχω ρυθμίσει την εφαρμογή με το που γίνει η σύνδεση Bluetooth με το music receiver του ραδιοενισχυτή αυτόματα να ανοίξει η εφαρμογή groove για να παίξει μουσική. Επίσης μπορείς να ρυθμίσεις τι θες να ανοίξεις αν συνδέσεις hands free κτλ. Έχει και λειτουργία εύρεσης αλλά ζητάει ενεργοποίηση τοποθεσίας και εκεί δεν ξέρω τι βρίσκει γιατί δεν ασχολήθηκα. Δεν είναι τίποτα το τρομερό απλά σε γλυτώνει από μερικά πατήματα στο μενού.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο hard reset και στησιμο απο την αρχη του κινητου (640xl) λογο προβληματων με τον edge ...τα προβληματα συνεχιζονται.Ελπιζω η Microsoft να δωσει ενημερωση συντομα.Μεν εφαρμογες δεν εχουμε ο browser συμπεριφερεται σαν "βλαμενος" ωρες ωρες δε....

Κριμα οι 3 ωρες που εχασα.

ΥΓ.ανακαλυψα οτι πληροφοριες του καιρου εμφανιζονται στην οθονη κλειδωματος!Το ειχα χασει αυτο μετα την αναβαθμιση στα 10!

Link to comment
Share on other sites

Έκανα και εγώ ένα hard reset στο Lumia 950XL μετά την τελευταία αναβάθμιση (creators update), μιας και είχα κάποια θεματάκια, αλλά δεν είδα ιδιαίτερη βελτίωση. Μετά το hard reset δεν έχω ήχο στις ειδοποιήσεις των emails, αλλά μόνο δόνηση. Πριν είχα ήχο κανονικά. Αν θυμάμαι καλά και κάποιος άλλος στο παρελθόν είχε γράψει παρόμοιο πρόβλημα εδώ, ή σε άλλο σχετικό thread με τα windows mobile. Έψαξα αρκετά τις ρυθμίσεις αλλά δεν μπόρεσα να βρω κάτι. Στις ρυθμίσεις>ειδοποιήσεις και ενέργειες έχω επιλέξει ήχο στο «αλληλογραφία του Outlook», αλλά έχω μόνο δόνηση. Έχω και άλλη μία απορία σχετικά με τις ειδοποιήσεις. Στην πρώτη σειρά των ειδοποιήσεων έχει την εξής ειδοποίηση {BBC57C87-46AF-4C2C-824E-AC8104CCEB38}. Δεν θυμάμαι να το είχα πριν το creators update, ή δεν θα το είχα προσέξει. Το έχει μήπως και κάποιος άλλος;
Link to comment
Share on other sites

Έκανα και εγώ ένα hard reset στο Lumia 950XL μετά την τελευταία αναβάθμιση (creators update), μιας και είχα κάποια θεματάκια, αλλά δεν είδα ιδιαίτερη βελτίωση. Μετά το hard reset δεν έχω ήχο στις ειδοποιήσεις των emails, αλλά μόνο δόνηση. Πριν είχα ήχο κανονικά. Αν θυμάμαι καλά και κάποιος άλλος στο παρελθόν είχε γράψει παρόμοιο πρόβλημα εδώ, ή σε άλλο σχετικό thread με τα windows mobile. Έψαξα αρκετά τις ρυθμίσεις αλλά δεν μπόρεσα να βρω κάτι. Στις ρυθμίσεις>ειδοποιήσεις και ενέργειες έχω επιλέξει ήχο στο «αλληλογραφία του Outlook», αλλά έχω μόνο δόνηση. Έχω και άλλη μία απορία σχετικά με τις ειδοποιήσεις. Στην πρώτη σειρά των ειδοποιήσεων έχει την εξής ειδοποίηση {BBC57C87-46AF-4C2C-824E-AC8104CCEB38}. Δεν θυμάμαι να το είχα πριν το creators update, ή δεν θα το είχα προσέξει. Το έχει μήπως και κάποιος άλλος;

 

Πας ρυθμίσεις του email και τικάρεις το ηχητικό σήμα. Για το δεύτερο που λες όλοι το έχουμε.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Πας ρυθμίσεις του email και τικάρεις το ηχητικό σήμα. Για το δεύτερο που λες όλοι το έχουμε.

Σ΄ευχαριστώ, μπροστά στα μάτια μου ήταν, αλλά... Σχετικά με το δεύτερο υπήρχε και πριν την αναβάθμιση, γιατί δεν θυμάμαι να το είχα δει. Το έχω ανενεργό, μήπως αφορά κάποια λειτουργία των windows και θα πρέπει να το ενεργοποιήσω; Επειδή βλέπω και ένα «πάγωμα» της συσκευής κάποιες (αρκετά συχνές) φορές μετά το hard reset και γενικά μετά την αναβάθμιση, το έκλεισα με το σκεφτικό μήπως ελαφρύνω έτσι λίγο το Lumia μου.

Link to comment
Share on other sites

Σ΄ευχαριστώ, μπροστά στα μάτια μου ήταν, αλλά... Σχετικά με το δεύτερο υπήρχε και πριν την αναβάθμιση, γιατί δεν θυμάμαι να το είχα δει. Το έχω ανενεργό, μήπως αφορά κάποια λειτουργία των windows και θα πρέπει να το ενεργοποιήσω; Επειδή βλέπω και ένα «πάγωμα» της συσκευής κάποιες (αρκετά συχνές) φορές μετά το hard reset και γενικά μετά την αναβάθμιση, το έκλεισα με το σκεφτικό μήπως ελαφρύνω έτσι λίγο το Lumia μου.

 

Μετά την αναβάθμιση εμφανίστηκε. Δεν ξέρω τι είναι. Ενεργό το έχω.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση εμφανίστηκε. Δεν ξέρω τι είναι. Ενεργό το έχω.

Κι εγώ ακριβώς τα ίδια έχω! ;)

 

Βελτιώθηκε σε κανέναν η πλοήγηση μετά την ενημέρωση της εφαρμογής;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Παιδιά το μέγεθος πληκτρολόγιου απο που αλλάζει; Έχει τρεις επιλογές στις ρυθμίσεις, μικρό μεσαίο μεγάλο. Επιλέγω μεγάλο αλλά δεν αλλάζει. Το πληκτρολόγιο εσάς εφάπτεται της οθόνης δεξιά και αριστερά;
Link to comment
Share on other sites

Εμένα σήμερα το πρωί για πρώτη φορά μετά την creator, κόλλησε η ώρα στην glance στις 10:55! Μετά το ξεκλείδωμα της οθόνης πήγε 13:49. Από τότε δεν ξανά κόλλησε μέχρι τώρα.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εμένα σήμερα το πρωί για πρώτη φορά μετά την creator, κόλλησε η ώρα στην glance στις 10:55! Μετά το ξεκλείδωμα της οθόνης πήγε 13:49. Από τότε δεν ξανά κόλλησε μέχρι τώρα.

Αυτό μου το έκανε την πρώτη μέρα μετά την αναβάθμιση. Είχα βάλει ξυπνητήρι 5:30 για να πάω για δουλειά και ενώ χτύπησε κανονικά στην ώρα του, βλέπω στην οθόνη κλειδώματος το ρολόι να δείχνει κάπου 4:00. Τρόμαξα λίγο στην αρχή, αλλά όταν άνοιξα την κεντρική οθόνη το ρολόι έδειχνε την κανονική ώρα. Από τότε δεν μου το έκανε πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα κολλάει η ώρα στην glance screen.
Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να έρθει αυριο το update για bugs γιατι μας εχει ταράξει στα προβλήματα

Windows 10 Mobile 4 Life

 

Αν και δεν υπάρχουν Apps

Link to comment
Share on other sites

Λογικά την άλλη Τρίτη στο patch Ιουνίου. Εγώ πέρασα την .332 μέσω release preview και πάει πολύ καλύτερα το τηλ. (950xl).
Link to comment
Share on other sites

Λογικά την άλλη Τρίτη στο patch Ιουνίου. Εγώ πέρασα την .332 μέσω release preview και πάει πολύ καλύτερα το τηλ. (950xl).

Νομίζω στα μέσα Ιουνίου θα μας έρθει. Όχι αρχές. Σε μας που έχουμε την κανονική εννοώ!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα διαπίστωσα πως με τον Edge (40.15063.297.0) έχω τη δυνατότητα να βλέπω 360 φωτογραφίες και εχει διάδραση με το γυροσκόπιο.

Προστέθηκε πρόσφατα ή ειχα να το δοκιμάσω καιρό?

http://gfka-rc.blogspot.gr // RC Nitro Cars - RC Track
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω πως προβλέπεται reboot στα Windows 10 Mobile, καθώς και πολλές εταιρίες όπως η hp,Lenovo και Asus θα βγάλουν κινητά με τον snapdragon 835 για να εχει full Windows 10 στο κινητο.το γνωστό Windows on ARM και έρχεται αυτο τον χρόνο κατά τον φθινόπωρο ή τον άλλο χρονο

Windows 10 Mobile 4 Life

 

Αν και δεν υπάρχουν Apps

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω πως προβλέπεται reboot στα Windows 10 Mobile, καθώς και πολλές εταιρίες όπως η hp,Lenovo και Asus θα βγάλουν κινητά με τον snapdragon 835 για να εχει full Windows 10 στο κινητο.το γνωστό Windows on ARM και έρχεται αυτο τον χρόνο κατά τον φθινόπωρο ή τον άλλο χρονο

 

Το θέμα είναι:

 

- Να είναι το τελευταίο reboot/restart,

- Να το κάνουν επιτέλους σωστά,

- Να το κάνουν full force. Low, mid, high συσκευές και πολλές.

 

Για να υπάρχει και ποικιλία, όχι μονοπώλιο.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Με ενεργοποιημένο το battery saver δε δείχνει πια (?) το glance screen, χωρίς διπλό tap / χτύπημα στην οθόνη. Νομίζω πριν , με το που άνοιγα το "πορτάκι" της θήκης , αμέσως έδειχνε το glance screen , ακόμα και με ενεργοποιημένο το battery saver - ή κάνω λάθος?
Link to comment
Share on other sites

Με ενεργοποιημένο το battery saver δε δείχνει πια (?) το glance screen, χωρίς διπλό tap / χτύπημα στην οθόνη. Νομίζω πριν , με το που άνοιγα το "πορτάκι" της θήκης , αμέσως έδειχνε το glance screen , ακόμα και με ενεργοποιημένο το battery saver - ή κάνω λάθος?

 

Mόλις πέφτει κάτω από 20% σταματάει να δείχνει η glance screen,τουλάχιστον στο δικό μου 950xl

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι:

 

- Να είναι το τελευταίο reboot/restart,

- Να το κάνουν επιτέλους σωστά,

- Να το κάνουν full force. Low, mid, high συσκευές και πολλές.

 

Για να υπάρχει και ποικιλία, όχι μονοπώλιο.

 

Κι εγω θα προτιμούσα να βγάλει κάνα low-end κινητο με full Windows ,γιατι εκεί θα γίνει το μπαμ και θα το αγόρασα και μόλις έβγαινε.Μετα από το restart όμως θα χρειαστεί και αρκετή δουλεια των developer για να γίνει επιτυχία και να μπει επιτέλους σε ανταγωνισμο

Windows 10 Mobile 4 Life

 

Αν και δεν υπάρχουν Apps

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω θα προτιμούσα να βγάλει κάνα low-end κινητο με full Windows ,γιατι εκεί θα γίνει το μπαμ και θα το αγόρασα και μόλις έβγαινε.Μετα από το restart όμως θα χρειαστεί και αρκετή δουλεια των developer για να γίνει επιτυχία και να μπει επιτέλους σε ανταγωνισμο

 

Μέχρι και αν γίνουν όλα αυτά οι δικές μας συσκευές θα έχουν βγει άχρηστες :p

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω θα προτιμούσα να βγάλει κάνα low-end κινητο με full Windows ,γιατι εκεί θα γίνει το μπαμ και θα το αγόρασα και μόλις έβγαινε.Μετα από το restart όμως θα χρειαστεί και αρκετή δουλεια των developer για να γίνει επιτυχία και να μπει επιτέλους σε ανταγωνισμο

 

Καιρός να την κάνουν τη δουλειά τους, όχι όπως μέχρι τώρα...

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...