Jump to content

[Επίσημο] Windows 10 Mobile Series


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δόθηκε πρώτα σε insiders...

Σ `ετχαριστω.Περιμένουμε και εμείς οι μη insider και άλλη ενημέρωση στο viber;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

αν είναι να πάρω παράδειγμα την πρώτη αναβάθμιση την έβαψα....αν θυμάμαι καλά στους περισσότερους ξεκίνησε η αναβάθμιση τον Ιανουάριο και σε μένα το έδωσε η Orange PL τέλη του Απρίλιο! δεν μπορώ να καταλάβω γιατί βάζει στην μέση τους παροχους η Microsoft; άσχετα που υπάρχει 3 party app για ραδιόφωνο μεγάλη βλακια που αφαίρεσαν το στάνταρ.
Link to comment
Share on other sites

Ολοκλήρωση ενημέρωσης..

Πρώτο bug.. όταν βγαίνω από μία εφαρμογή με start button με πηγαίνει στην αρχική αλλά όχι στο πάνω μέρος των tiles. Με πηγαίνει κάπου στη μέση και αυτό συμβαίνει κάθε φορά. Πρέπει να πατήσω δεύτερη φορά start button για να με πάει τέρμα πάνω. Περιμένω να τελειώσει την εγκατάσταση εφαρμογών να κάνω επανεκκίνηση να δοκιμάσω ξανά!

 

edit: Μου είχε μετακινήσει το εικονίδιο του skype από τέρμα πάνω σε τέρμα κάτω. Το μετέφερα εκεί που το είχα και το start button λειτουργεί οκ.

 

Ακριβώς όπως τα λες. Μετακίνησε το εικονίδιο. Το νέο skype πάντως μ αρέσει πολύ. όπως και το νέο store. Πέφτει ψάξιμο ακόμα..

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

παιδια γινετε και σε branded ειναι cosmote εχω το lumia 535 αναβαθμιζετε η πρεπει να περιμενω?

αν οχι ποτε θα αναβαθμιστει?

πρεπει να γυρισω στα windows 8.1 και να παω στα windows 10 χωρις να κατεβασω τον συμβουλο αναβαθμισεις?

η το κανατε με συμβουλο αναβαθμισεις

 

αν είσαι με 10 κάτσε όπως είσαι και σε καμία βδομάδα λογικά θα σου έρθει. δεν χρειάζεται rollback στο 8,1 ουτε συμβουλο αναβαθμισεις.

Link to comment
Share on other sites

παιδιααν εχειαλλος καμια ιδεα.... κολησε στα 7 βηματα μετα την εγκατασταση. σοφτ ρισετ εκανα, εβγαλα και την καρτα sd εκανα ποσα ρισταρτ το εχω αφησει ποση ωρα, και εχει κολησει στο 0% στο πρωτο απο τα 7 βηματα. θα το αφησω ολο το βραδυ. απ[ο εκει και περα αν δεν κανει τιποτα, τι κανω? καμια ιδεα? και πρεπει να ειμαι ο μονςοστον κοσμο που παθε τετοιο χουνερι. θα τρελαθω

 

δεν θέλω να σου χαλάω την νύχτα άλλα άμα κατέβηκε κανονικά και κόλλησε στην εγκατάσταση μάλλον πας για hard reset.

 

edit: τώρα που το θυμάμαι εμένα μου μπέικε στραβά η 494 και δεν έστρωσε ούτε με HARD και αναγκάστηκα να κάνω rollback μέσω PC. και μετά όλα από την αρχή.

Edited by sony76
Link to comment
Share on other sites

δεν θέλω να σου χαλάω την νύχτα άλλα άμα κατέβηκε κανονικά και κόλλησε στην εγκατάσταση μάλλον πας για hard reset.

 

σε ευχαριστω πολυ φιλε. θα περιμενω λιγο ακομα βεβαια γιατι μετα απο απειρα ρισετ μου λεει οτι ειναι στη μετεγκατασταση δεδομενων αλλα δεν μου δειχνει σε ποιο βημα ειμαι τωρα. ουτε γραφει το 0%. απλα εχει τη μπαρα που δεν εχει γεμισει. θα το αφησω για καμια ωρα και. αν δεν... χαρντ ρισετ...θυμαται κανενας στα γρηγορα να μου πει πως το κανω χωρις να ειμα ιστο τηλεφωνο? το σικουενς των κουμπιων? ευχαριστω. επισης το χαρντ ρισετ εχει καμαι διαφορα με το φακτορυ ρισετ που κανουμε απο τον υπολογιστη? με το 950 ειμαι

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ φιλε. θα περιμενω λιγο ακομα βεβαια γιατι μετα απο απειρα ρισετ μου λεει οτι ειναι στη μετεγκατασταση δεδομενων αλλα δεν μου δειχνει σε ποιο βημα ειμαι τωρα. ουτε γραφει το 0%. απλα εχει τη μπαρα που δεν εχει γεμισει. θα το αφησω για καμια ωρα και. αν δεν... χαρντ ρισετ...θυμαται κανενας στα γρηγορα να μου πει πως το κανω χωρις να ειμα ιστο τηλεφωνο? το σικουενς των κουμπιων? ευχαριστω. επισης το χαρντ ρισετ εχει καμαι διαφορα με το φακτορυ ρισετ που κανουμε απο τον υπολογιστη? με το 950 ειμαι

 

όχι δεν έχει διαφορα. απλά pc θα χρειαστεί αν πας για rollback. γιατί δυστυχώς μέσω pc δεν μπορείς να γυρίσεις σε προηγουμενη εκδοση 10 μόνο στο 8,1! δες εδω πως ειναι

σορρυ γιατί ξέχασα ότι εσύ δεν μπορείς να γυρίσεις στο 8,1 γιατί το 950 ήταν με τα 10 εξαρχής! πάλι καλά!

Edited by sony76
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε μια 14393.67 ε3αν προλαβα να δω καλα την περνάω τώρα!
The question is not...when i'll stop, but who's going to stop me
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα την ενημέρωση. Το πρώτο πράγμα που διαπίστωσα είναι ότι το κινητό μου δεν ζεσταίνεται τόσο πολύ με την ίδια χρήση που το έκανα και πριν την ενημέρωση. Η νέα εφαρμογή του skype απλά τα σπάει. Η μπαταρία μου φαίνεται τελειώνει λίγο πιο γρήγορα. Αύριο θα το ψάξω πιο πολύ.

 

Κατοχος Lumia 730

Link to comment
Share on other sites

Χθες βράδυ ήρθε και σε εμένα, τελείωσε πολύ γρήγορα την όλη διαδικασία. Εντυπώσεις απλά άριστες, όλα δουλεύουν άψογα από ότι φαίνεται, δουλεύει πλέον και η εξερεύνηση αρχείων που με την προηγούμενη αναβάθμιση είχε σταματήσει. Παραμένει όμως το πρόβλημα που είχε δημιουργηθεί στο μενού της έναρξης, συνεχίζει να μην με πηγαίνει στις φωτογραφίες για να αλλάξω το φόντο.

 

Sent from mTalk Κώστας!!

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με branded Cosmote δεν ήρθε τίποτα! :(

Η συσκευή σας είναι ενημερωμένη... μου λέει!

Και το δικό μου που είναι επίσης Branded Cosmote το ίδιο λέει. Δε βρίσκει ακόμα την αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους έκανα την αναβαθμιση αλλα δεν τρελάθηκα να σας πω την αλήθεια.Πάντως το τηλέφωνάκι δειχνει να δουλεύει λιγο πιο ομαλα απο το κοκομπλοκα που ετρωγε πριν.Θα το παρακολουθήσω το υπολοιπο της ημερας να δω πως θα παει
The question is not...when i'll stop, but who's going to stop me
Link to comment
Share on other sites

1:20 σε μένα.

Ε δεν νομίζω να κάνει σε μένα περισσότερο!

Κστσε να έρθει πρώτα, γιατί εχω και branded συσκευή.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Κατα την διαρκεια κλησης οταν παρεις την συσκευη απο το αυτι δεν αναβει η οθονη.

Μετα απο πολλα πατηματα του πλαινου κουμπιου γινεται εφικτο.

Link to comment
Share on other sites

Κατα την διαρκεια κλησης οταν παρεις την συσκευη απο το αυτι δεν αναβει η οθονη.

Μετα απο πολλα πατηματα του πλαινου κουμπιου γινεται εφικτο.

 

Κάνε σοφτ ρισετ γιατί εμένα λειτουργεί κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Σε Lumia 550 μετά το update σταμάτησε να λειτουργεί η κάμερα. Έκανα δυο reset άλλα εξακολουθεί να μην δουλεύει!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Sorry αν επανέρχομαι σε ένα θέμα πιθανόν έχει ξανασυζητηθεί αλλά δεν έχω καταλάβει, μετά την αναβάθμιση το ραδιόφωνο με την κλασσική μορφή που το ξέραμε ως τώρα δεν θα το ξαναέχουμε; Και δεν εννοώ εφαρμογές απο το store οι οποίες είναι άλλης μορφής ραδιόφωνο και χρειάζονται data/wifi για να δουλέψει. Επίσης μπορώ να ακυρώσω τη λήψη της τελευταίας ενημέρωσης με κάποιο τρόπο κια να γυρίσω στην προηγούμενη έκδοση λογισμικού που είχα?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους! Έκανα την αναβάθμιση...το τηλέφωνο είναι πολύ πιο γρήγορο.Κανένα πρόβλημα μέχρι στιγμής.Είχα και αναβάθμιση στους χάρτες! Ραδιόφωνο έβαλα κάποιο απ το store το radio FM phone.Η αναβάθμιση μου πήρε σχεδόν 45 λεπτά.Νομιζω ότι άξιζε η αναμονή.Για τυχόν θέματα που μπορεί να προκύψουν θα ενημερώσω. Τηλέφωνο 640 DS.
Link to comment
Share on other sites

Sorry αν επανέρχομαι σε ένα θέμα πιθανόν έχει ξανασυζητηθεί αλλά δεν έχω καταλάβει, μετά την αναβάθμιση το ραδιόφωνο με την κλασσική μορφή που το ξέραμε ως τώρα δεν θα το ξαναέχουμε; Και δεν εννοώ εφαρμογές απο το store οι οποίες είναι άλλης μορφής ραδιόφωνο και χρειάζονται data/wifi για να δουλέψει.

 

Απλά καταργήθηκε η default για wp10 εφαρμογή της microsoft. Apps ραδιοφώνου, με την κλασσική μορφή, δηλαδή χωρίς data/wifi, όπως πχ το Radio fm phone, υπάρχουν και παίζουν κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Κάνε σοφτ ρισετ γιατί εμένα λειτουργεί κανονικά.

 

 

Εκανα δυο μεχρι τωρα. Μαλλον παω για hard.

Επισης αρνειται πεισματικα την ληψη ελληνικης γλωσσας για την διορθωση κειμενου.

Link to comment
Share on other sites

Sorry αν επανέρχομαι σε ένα θέμα πιθανόν έχει ξανασυζητηθεί αλλά δεν έχω καταλάβει, μετά την αναβάθμιση το ραδιόφωνο με την κλασσική μορφή που το ξέραμε ως τώρα δεν θα το ξαναέχουμε; Και δεν εννοώ εφαρμογές απο το store οι οποίες είναι άλλης μορφής ραδιόφωνο και χρειάζονται data/wifi για να δουλέψει. Επίσης μπορώ να ακυρώσω τη λήψη της τελευταίας ενημέρωσης με κάποιο τρόπο κια να γυρίσω στην προηγούμενη έκδοση λογισμικού που είχα?

 

Μάλλον έχεις καταλάβει λάθος. Μπορεί να μην υπάρχει πλέον η κλασσική εφαρμογή ραδιοφώνου από την Microsoft αλλά στο store υπάρχουν δυο τρεις τέτοιες εφαρμογές που κάνουν ακριβώς το ίδιο πράγμα. Δουλεύουν δηλ με το δέκτη ραδιοφώνου και όχι με ίντερνετ. Η μόνη τους διαφορά είναι ότι ακόμα δεν υποστηρίζουν ακρόαση από το ηχειο τηλεφωνου αλλα μόνο από ακουστικα.

 

Πχ εγώ χρησιμοποιώ αυτη https://www.microsoft.com/store/apps/9wzdncrfhxns

 

Υπάρχουν όμως και άλλες που μπορείς να δοκιμάσεις...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...