Jump to content

[Επίσημο] Windows 10 Mobile Series


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάτι παίζει με τις ρυθμίσεις σου. Άλλαξέ τες (πχ μόνο ήχο) και ξανά άλλαξε σε αυτές που θες.

 

Πραγματικά, δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει... :worry:

 

Θα το δοκιμάσω.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Όταν το πατάω μου βγάζει την Cortana από εκεί καλώ. Οπότε φαντάζομαι θα λειτουργεί και αν δεν την χρησιμοποιείς.

 

Αν δεν κάνω λάθος αν έχεις ελληνικά στο κινητό δεν λειτουργεί η Cortana. Απλά λειτουργεί η φωνητική κλήση στα 8.1. Αν κάποιος έχει τα ελληνικά στο κινητό του θα με διευκόλυνε αν το δοκίμαζε και με ενημέρωνε.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος αν έχεις ελληνικά στο κινητό δεν λειτουργεί η Cortana. Απλά λειτουργεί η φωνητική κλήση στα 8.1. Αν κάποιος έχει τα ελληνικά στο κινητό του θα με διευκόλυνε αν το δοκίμαζε και με ενημέρωνε.

 

Μπορείς να αλλάξεις γλώσσα στην Cortana. Και να διατηρήσεις τα ελληνικά στα μενού.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι αυτό γίνεται από τη Redstone και μετά.

 

Μπορεί. Ίσως και να μπερδεύομαι.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Να αναφέρω ένα πρόβλημα που έχω μετά την αναβάθμιση στην .420!κάποιες στιγμές χαμηλώνει η φωτεινοτητα της οθόνης στο ξεκάρφωτο.παρατηρω ότι αυτό το κάνει όταν ζεσταίνεται η συσκευή.με τις προηγούμενες εκδόσεις δεν το έκανε.συσκευη Lumia 640.το έχει κανεις άλλος?και με αυτη την έκδοση το κινητό ζεσταίνεται πολύ Edited by patheraw
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι αυτό γίνεται από τη Redstone και μετά.

 

Αυτό.

10 χαρ

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Να αναφέρω ένα πρόβλημα που έχω μετά την αναβάθμιση στην .420!κάποιες στιγμές χαμηλώνει η φωτεινοτητα της οθόνης στο ξεκάρφωτο.παρατηρω ότι αυτό το κάνει όταν ζεσταίνεται η συσκευή.με τις προηγούμενες εκδόσεις δεν το έκανε.συσκευη Lumia 640.το έχει κανεις άλλος?και με αυτη την έκδοση το κινητό ζεσταίνεται πολύ

 

Δοκιμασε να κλεισεις την συσκευη και να αφαιρεσεις την μπαταρια. Μπορει κατι να εχει φαει κολημα και να δουλευει συνεχεια στο παρασκηνιο.

Link to comment
Share on other sites

Το έχουμε γράψει άπειρες φορές όλοι οι Moderators.... Για τα θέματα που αφορούν τις Preview εκδόσεις απευθυνόμαστε μόνο στο ανάλογο θρεντ:

 

Windows 10 technical preview (Insider Program)

 

 

Τα μηνύματα διαγράφηκαν και παρακαλώ να συνεχιστεί η συζήτηση επί του θέματος :!:

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλά είχα καταλάβει ότι το πρόβλημά μου, με τις αόρατες ειδοποιήσεις, θα ήταν κάτι ηλίθιο....

 

Είχα και έχω απενεργοποιημένες τις επιλογές:

 

Show notifications in action center, when my phone is locked

 

Show notifications on the lock screen

 

Για κάποιο €%@&*# λόγο, όταν ξεκλειδώνω τη συσκευή, οι ειδοποιήσεις παραμένουν αόρατες και δε μπορώ να κάνω τίποτα, ούτε με την επιλογή Clear all.

 

Μόλις ενεργοποίησα τις 2 παραπάνω επιλογές, όλες οι ειδοποιήσεις εμφανίστηκαν.....

 

Μπράβο, Microsoft....

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Καλά είχα καταλάβει ότι το πρόβλημά μου, με τις αόρατες ειδοποιήσεις, θα ήταν κάτι ηλίθιο....

 

Είχα και έχω απενεργοποιημένες τις επιλογές:

 

Show notifications in action center, when my phone is locked

 

Show notifications on the lock screen

 

Για κάποιο €%@&*# λόγο, όταν ξεκλειδώνω τη συσκευή, οι ειδοποιήσεις παραμένουν αόρατες και δε μπορώ να κάνω τίποτα, ούτε με την επιλογή Clear all.

 

Μόλις ενεργοποίησα τις 2 παραπάνω επιλογές, όλες οι ειδοποιήσεις εμφανίστηκαν.....

 

Μπράβο, Microsoft....

 

Δεν ήταν φαντάσματα τελικά; φφφφ λίγο μυστήριο είχαμε στα 10, πάει και αυτό :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Τις επόμενες μέρες βγαίνει firmware για το 950xl για double tap. Θα ακολουθήσει πιθανόν και για τις άλλες win10 συσκευές.

 

http://mspoweruser.com/double-tap-to-wake-finally-comes-to-the-lumia-950-xl/

Link to comment
Share on other sites

Τις επόμενες μέρες βγαίνει firmware για το 950xl για double tap. Θα ακολουθήσει πιθανόν και για τις άλλες win10 συσκευές.

 

http://mspoweruser.com/double-tap-to-wake-finally-comes-to-the-lumia-950-xl/

 

Τι είπες τώρα????!!!!!!

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

έκανα έλεγχο μέσα από την εφαρμογή Windows Device Recovery Tool και μου βρήκε καινούρια από αυτή που έχω, πριν 3 μέρες που έκανα έλεγχο δεν έβρισκε καινούρια, κάνω και έλεγχο μέσα από την συσκευή και δεν βρίσκει καινούρια αν την κάνω μέσα από το πρόγραμμα σβήνονται όλα????

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

έκανα έλεγχο μέσα από την εφαρμογή Windows Device Recovery Tool και μου βρήκε καινούρια από αυτή που έχω, πριν 3 μέρες που έκανα έλεγχο δεν έβρισκε καινούρια, κάνω και έλεγχο μέσα από την συσκευή και δεν βρίσκει καινούρια αν την κάνω μέσα από το πρόγραμμα σβήνονται όλα????

 

ναι σβηνονται όλα. πρεπει να περιμενεις να στειλουν OTA ενημερωση για να μην χασεις την εγκατασταση

Link to comment
Share on other sites

ναι σβηνονται όλα. πρεπει να περιμενεις να στειλουν OTA ενημερωση για να μην χασεις την εγκατασταση

λέτε σε αυτή που μου βρίσκει να έχει μέσα το double tap??

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Άγνωστο, στην θέση σου θα περίμενα μερικές μέρες να έρθει OTA και θα την κατεβάσει από το wifi με 5 λεπτά υπόθεση. Αν το κάνεις με το tool ακόμα και αν είναι η καινούργια με το double tap μέσα θα πρέπει να στήνεις 3 ωρες την συσκευή πάλι.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ήταν φαντάσματα τελικά; φφφφ λίγο μυστήριο είχαμε στα 10, πάει και αυτό :lol: :lol:

 

χαχαχαχα Καλά δεν ξέρεις. Αν γυρίσω το διακόπτη στο off, μπορεί να επιστρέψουν! :lol: :lol:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Τι είπες τώρα????!!!!!!

Δηλαδή όταν θα έχεις εσύ double tap εμείς θα έχουμε firmware για τα 10; Να το δω και να μη το πιστεψω! :lol:

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

To πέρασα κι εγώ για να δω απλά τι παίζει, και βγαίνουν αυτά:

 

[ATTACH]65570[/ATTACH]

 

Κάτι έχουν και δεν μας το λένε.

Link to comment
Share on other sites

To πέρασα κι εγώ για να δω απλά τι παίζει, και βγαίνουν αυτά:

 

[ATTACH]65570[/ATTACH]

 

Κάτι έχουν και δεν μας το λένε.

 

Τι εννοείς ?

Σου βγάζει νεότερο firmware μαζί με παλιότερη build των 10ριων (όπως πάντα).

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς ?

Σου βγάζει νεότερο firmware μαζί με παλιότερη build των 10ριων (όπως πάντα).

 

Αυτό λέω.

 

Θυμίζω πως δεν είμαι insider στο 950.

 

Οπότε υπάρχει νεότερο f/w (και ακόμα δεν το έχουμε λάβει) και στα μη 950XL.

 

Αναμένουμε.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό λέω.

 

Θυμίζω πως δεν είμαι insider στο 950.

 

Οπότε υπάρχει νεότερο f/w (και ακόμα δεν το έχουμε λάβει) και στα μη 950XL.

 

Αναμένουμε.

Προφανώς και αναμονή. Firmware θα βγει. Ότι βγήκε για το ένα μοντέλο δε σημαίνει ότι έπρεπε και για το άλλο. Μιλάμε για διαφορετικό hardware.

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς και αναμονή. Firmware θα βγει. Ότι βγήκε για το ένα μοντέλο δε σημαίνει ότι έπρεπε και για το άλλο. Μιλάμε για διαφορετικό hardware.

 

Ε?

 

Κάτι δεν έχω καταλάβει καλά?

 

Στο διακομιστή γράφει πως υπάρχει ήδη κάποιο νεότερο f/w για το 950 μου από αυτό που ήδη έχω.

 

Μπορεί να είναι το doubletap2wake, μπορεί και κάτι ακόμα ή κάτι άλλο.

 

Έτοιμο είναι πάντως, όπως φαίνεται.

 

Πρέπει να έρθει μόνο του ή πακέτο με κάποια νεότερη έκδοση των 10?

 

Αναμονή εννοώ μέχρι να το πάρουμε ΟΤΑ.

Link to comment
Share on other sites

Ε?

 

Κάτι δεν έχω καταλάβει καλά?

 

Στο διακομιστή γράφει πως υπάρχει ήδη κάποιο νεότερο f/w για το 950 μου από αυτό που ήδη έχω.

 

Μπορεί να είναι το doubletap2wake, μπορεί και κάτι ακόμα ή κάτι άλλο.

 

Έτοιμο είναι πάντως, όπως φαίνεται.

 

Πρέπει να έρθει μόνο του ή πακέτο με κάποια νεότερη έκδοση των 10?

 

Αναμονή εννοώ μέχρι να το πάρουμε ΟΤΑ.

 

Αυτό σου έγραψα πιο πάνω ότι έχεις νεότερο το οποίο θα περαστεί με παλιότερη build και hard reset δηλαδή στο τηλέφωνο σου. Αλλιώς περιμένεις να σου έρθει ΟΤΑ μόνο του το firmware

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...