Jump to content

[Επίσημο] Windows 10 Mobile Series


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά αυτό για τις 29/2 ήταν κάπου επίσημα ως ανακοίνωση της MICROSOFT; Έχουμε κάποιο link ή ήταν ράδιο αρβύλα;

 

καθόλου ράδιο αρβύλα! επίσημο ήταν από Microsoft Mexico!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ας περιμενουμε λιγο ακομα το μεξικο παει 8 ωρες πισω απο ελλαδα και ακομα δεν τα πηραν οι γκρινγκος (και ουτε θα τα παρουν συμφωνα με τις τελευταίες πληροφορίες)

 

Κλαιωωωωω...:lol: :lol:

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Α, εμείς φταίμε πάλι :lol:

 

ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ότι ΕΜΕΙΣ φταίμε!!! :lol: Δεν καταλαβαίνω το ύφος σου..... :shifty: :rotfl: :lol:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

σιγά μη σκάσουμε τόσο χρήμα για ένα beta λειτουργικό.

 

Μια ζωη την έχουμε ρεεεεεεε! :p

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Αρκετά με τα off topic. Ας επανέλθουμε στο θέμα μας!
Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Έχω εδώ και δυο μέρες ένα 950 με περασμένη την .107 χωρίς TP και χωρίς restore από backup.

Γενικά το λειτουργικό ρολαρει πολύ καλά. Δεν έχω ιδιαίτερο παραπονο. Βέβαια δεν έχει την αίσθηση του iPhone 6s που μπορώ να συγκρινω άμεσα. Όχι ότι υστερει στην πλοήγηση του μενού. Αυγό ομως που είναι το μαύρο πρόβατο στο λειτουργικό είναι ο edge. Πραγματικά αδικεί όλη την εικόνα του λειτουργικού. Παρότι το 950 έχει δυνατό hw δυστυχώς ο edge σέρνεται και σου αφήνει πολύ άσχημη εντύπωση. Αν δε τον συγκρίνω με τον safari στο 6s, είναι για κλάματα. Πρέπει να τον βελτιώσει παρα πολύ....

Αρνητική εντύπωση επισης μου έχει κάνει η αναγνώριση ίριδας. Δεν δουλεύει γρήγορα και τις μισές φορες δεν με καταλαβαίνει (δεν φοράω γυαλιά). Σίγουρα το δακτυλικό αποτύπωμα ειναι προτιμότερο.

 

Στα πολύ θετικά η αριστη ενοποιηση του skype στα μηνύματα με φουλ video smiles και πλέον με κανονική ηχητική ειδοποίηση, κάτι που δεν είχα στα τηλέφωνα που ειχα TP.

 

Ο edge παντως είναι απογοήτευση παιδια.....

 

Εαν δεν ηταν καποια μοναδικα χαρακτηριστικα των 10αριων μπορει και να πηγαινα σε αλλο λειτουργικο. Αν και βλεπω οτι καποια ερχονται πλεον και στο android (always on screen) ενω καποια αλλα μας τα εχει αφαιρεσει η MSFT (double tap to unlock....).

 

Παντως σε γενικες γραμμες το λειτουργικο πλεον με την .107 παει καλα. Βεβαια δεν λειπουν τα μελανα σημεια καπου καπου.....

Edited by asikis
Link to comment
Share on other sites

Έχω εδώ και δυο μέρες ένα 950 με περασμένη την .107 χωρίς TP και χωρίς restore από backup.

Γενικά το λειτουργικό ρολαρει πολύ καλά. Δεν έχω ιδιαίτερο παραπονο. Βέβαια δεν έχει την αίσθηση του iPhone 6s που μπορώ να συγκρινω άμεσα. Όχι ότι υστερει στην πλοήγηση του μενού. Αυγό ομως που είναι το μαύρο πρόβατο στο λειτουργικό είναι ο edge. Πραγματικά αδικεί όλη την εικόνα του λειτουργικού. Παρότι το 950 έχει δυνατό hw δυστυχώς ο edge σέρνεται και σου αφήνει πολύ άσχημη εντύπωση. Αν δε τον συγκρίνω με τον safari στο 6s, είναι για κλάματα. Πρέπει να τον βελτιώσει παρα πολύ....

Αρνητική εντύπωση επισης μου έχει κάνει η αναγνώριση ίριδας. Δεν δουλεύει γρήγορα και τις μισές φορες δεν με καταλαβαίνει (δεν φοράω γυαλιά). Σίγουρα το δακτυλικό αποτύπωμα ει αι προτιμότερο.

 

Στα πολύ θετικά η αριστη ενοποιηση του skype στα μηνύματα με φουλ video smiles και πλέον με κανονική ηχητική ειδοποίηση, κάτι που δεν είχα στα τηλέφωνα που ειχα TP.

 

Ο edge παντως είναι απογοήτευση παιδια.....

 

Πραγματικά ο edge χρήζει βελτίωσης. Πολλά τα προβλήματα.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Έχω εδώ και δυο μέρες ένα 950 με περασμένη την .107 χωρίς TP και χωρίς restore από backup.

Γενικά το λειτουργικό ρολαρει πολύ καλά. Δεν έχω ιδιαίτερο παραπονο. Βέβαια δεν έχει την αίσθηση του iPhone 6s που μπορώ να συγκρινω άμεσα. Όχι ότι υστερει στην πλοήγηση του μενού. Αυγό ομως που είναι το μαύρο πρόβατο στο λειτουργικό είναι ο edge. Πραγματικά αδικεί όλη την εικόνα του λειτουργικού. Παρότι το 950 έχει δυνατό hw δυστυχώς ο edge σέρνεται και σου αφήνει πολύ άσχημη εντύπωση. Αν δε τον συγκρίνω με τον safari στο 6s, είναι για κλάματα. Πρέπει να τον βελτιώσει παρα πολύ....

Αρνητική εντύπωση επισης μου έχει κάνει η αναγνώριση ίριδας. Δεν δουλεύει γρήγορα και τις μισές φορες δεν με καταλαβαίνει (δεν φοράω γυαλιά). Σίγουρα το δακτυλικό αποτύπωμα ειναι προτιμότερο.

 

Στα πολύ θετικά η αριστη ενοποιηση του skype στα μηνύματα με φουλ video smiles και πλέον με κανονική ηχητική ειδοποίηση, κάτι που δεν είχα στα τηλέφωνα που ειχα TP.

 

Ο edge παντως είναι απογοήτευση παιδια.....

 

Εαν δεν ηταν καποια μοναδικα χαρακτηριστικα των 10αριων μπορει και να πηγαινα σε αλλο λειτουργικο. Αν και βλεπω οτι καποια ερχονται πλεον και στο android (always on screen) ενω καποια αλλα μας τα εχει αφαιρεσει η MSFT (double tap to unlock....).

 

Παντως σε γενικες γραμμες το λειτουργικο πλεον με την .107 παει καλα. Βεβαια δεν λειπουν τα μελανα σημεια καπου καπου.....

 

Το double tap to unlock αφαιρέθηκε γενικώς ή πρόκειται να έρθει με κάποιο update? Γιατί εγώ έμεινα στο δεύτερο......

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το double tap to unlock αφαιρέθηκε γενικώς ή πρόκειται να έρθει με κάποιο update? Γιατί εγώ έμεινα στο δεύτερο......

 

αν αφαίρεσαν και το double tap πραγματικά είναι ότι νανε η Microsoft! αντί να το καλυτερέψουν το κάνουν χειρότερα. θυμάμαι πριν ενα χρόνο λέγανε ότι τα κινητά χωρίς glance screen που υποστηρίζουν notification led θα τα ενεργοποιήσουν. ούτε καν κουβέντα από τότε. γενικά θα συμφωνήσω με κάτι που είπε ένας σε ενα ρουμανικό site η (Microsoft τελευταία κάνει τα πάντα λες ότι θέλει να ξενερώσουμε και να παρατήσουμε τα windows)

Link to comment
Share on other sites

Έχω εδώ και δυο μέρες ένα 950 με περασμένη την .107 χωρίς TP και χωρίς restore από backup.

Γενικά το λειτουργικό ρολαρει πολύ καλά. Δεν έχω ιδιαίτερο παραπονο. Βέβαια δεν έχει την αίσθηση του iPhone 6s που μπορώ να συγκρινω άμεσα. Όχι ότι υστερει στην πλοήγηση του μενού. Αυγό ομως που είναι το μαύρο πρόβατο στο λειτουργικό είναι ο edge. Πραγματικά αδικεί όλη την εικόνα του λειτουργικού. Παρότι το 950 έχει δυνατό hw δυστυχώς ο edge σέρνεται και σου αφήνει πολύ άσχημη εντύπωση. Αν δε τον συγκρίνω με τον safari στο 6s, είναι για κλάματα. Πρέπει να τον βελτιώσει παρα πολύ....

Αρνητική εντύπωση επισης μου έχει κάνει η αναγνώριση ίριδας. Δεν δουλεύει γρήγορα και τις μισές φορες δεν με καταλαβαίνει (δεν φοράω γυαλιά). Σίγουρα το δακτυλικό αποτύπωμα ειναι προτιμότερο.

 

Στα πολύ θετικά η αριστη ενοποιηση του skype στα μηνύματα με φουλ video smiles και πλέον με κανονική ηχητική ειδοποίηση, κάτι που δεν είχα στα τηλέφωνα που ειχα TP.

 

Ο edge παντως είναι απογοήτευση παιδια.....

 

Εαν δεν ηταν καποια μοναδικα χαρακτηριστικα των 10αριων μπορει και να πηγαινα σε αλλο λειτουργικο. Αν και βλεπω οτι καποια ερχονται πλεον και στο android (always on screen) ενω καποια αλλα μας τα εχει αφαιρεσει η MSFT (double tap to unlock....).

 

Παντως σε γενικες γραμμες το λειτουργικο πλεον με την .107 παει καλα. Βεβαια δεν λειπουν τα μελανα σημεια καπου καπου.....

 

+1.

Τέλος πρώτης μέρα με L950 (.107) και τα πράγματα δυστυχώς (!) δεν διαφέρουν και πολύ από την TP του L640. Ναι μεν έχει καλύτερη απόκριση (λογικό αν αναλογιστούμε ότι έχει καλύτερη CPU και όλους τους drivers).. Είναι πραγματικά απορίας άξιο πώς φτιάχνει αψεγάδιαστες εφαρμογές για Android/iOS και δεν μπορεί να φτιάξει απλές εφαρμογές όπως το Outlook, το Groove Music ή τον Edge που αναφέρεις.

 

Η MSFT αυτοκαταστρέφεται.-

Δεν υπάρχει λογική στο να βγάλεις ένα νέο OS, θα πείσεις όσους θέλουν να έρθουν σε σένα με συσκευές με καραbeta OS και 3 μήνες σχεδόν μετά την κυκλοφορία τους, περίμενα να είναι σε καλύτερο επίπεδο και να έχουν έρθει ήδη features των 8.1 που χάθηκαν στο δρόμο (πχ double tap). Ό,τι και να γράφεται, τα άλλα 2 σε stock επίπεδο είναι μακράν πιο σταθερά και ώριμα, ο,τιδήποτε άλλο που αφορά bug είναι είτε ασήμαντο που έχει ήδη διορθωθεί (πχ alarm bug (Android) - 1970 bug (iOS)), είτε γράφεται από κάποιον που προσπαθώντας να δικαιολογήσει την MSFT/τα χρήματα που ξόδεψε, γράφει κάτι που ή διάβασε ή άκουσε από κάποιον φίλο ως αντιστάθμισα στις τρύπες των Windows.

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω εισαι υπερβολικός. Εγω το καταφχαριστιεμαι το 950. Σημειωτεον οτι όλη μερα παλεύω με Samsung s6 edge και iPhone 6s.. Όσο γουστάρω τα windows δε μου λένε τιποτα τα υπόλοιπα για διάφορους λόγους. Όσο για την ηλιθιότητα της MS σε ορισμένα πράγματα ειναι προφανής.
- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Το double tap to unlock αφαιρέθηκε γενικώς ή πρόκειται να έρθει με κάποιο update? Γιατί εγώ έμεινα στο δεύτερο......

Στο lumia 640 με την Release Preview .107(βασικα αυτη που ειναι εκτος insider-fast/slow),με περασμενο το τελευταιο firmware(.36004) για το κινητο,δουλευουν ολα οπως και πριν και το double tap to unlock και το double tap to lock.

 

Δεν υπάρχει λογική στο να βγάλεις ένα νέο OS, θα πείσεις όσους θέλουν να έρθουν σε σένα με συσκευές με καραbeta OS και 3 μήνες σχεδόν μετά την κυκλοφορία τους, περίμενα να είναι σε καλύτερο επίπεδο και να έχουν έρθει ήδη features των 8.1 που χάθηκαν στο δρόμο (πχ double tap).

Double Tap To Wake Up + Sleep In Windows 10 Mobile

https://youtu.be/9YpC81LtnV4

 

Ευχαριστούμε πάντως ,για την έγκυρη πληροφοριση που μας προσφέρετε ,ρίχνοντας τις ελλείψεις μιας συσκευής ,στο λογισμικό γενικά!

Edited by ector7
Link to comment
Share on other sites

Στο lumia 640 με την Release Preview .107(βασικα αυτη που ειναι εκτος insider-fast/slow),με περασμενο το τελευταιο firmware(.36004) για το κινητο,δουλευουν ολα οπως και πριν και το double tap to unlock και το double tap to lock.

 

[/color]

Double Tap To Wake Up + Sleep In Windows 10 Mobile

https://youtu.be/9YpC81LtnV4

 

Ευχαριστούμε πάντως ,για την έγκυρη πληροφοριση που μας προσφέρετε ,ρίχνοντας τις ελλείψεις μιας συσκευής ,στο λογισμικό γενικά!

 

Μιλάω για το 950, στο 640 το έχω! Υποτίθεται ότι στο 950 θα έρθει με software update, όχι με hw.

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Μιλάω για το 950, στο 640 το έχω! Υποτίθεται ότι στο 950 θα έρθει με software update, όχι με hw.

Δε φαινεται καθολου,οτι μιλας για το 950,αλλα για τα windows 10!

Αναφερεσαι σε feature που αφαιρεθικαν απο το λογισμικο και οχι απο τη συγκεκριμενη συσκευη!

Να σου θυμησω τι ακριβως μας εγραψες?

Δεν υπάρχει λογική στο να βγάλεις ένα νέο OS, θα πείσεις όσους θέλουν να έρθουν σε σένα με συσκευές με καραbeta OS και 3 μήνες σχεδόν μετά την κυκλοφορία τους, περίμενα να είναι σε καλύτερο επίπεδο και να έχουν έρθει ήδη features των 8.1 που χάθηκαν στο δρόμο (πχ double tap).

Που ακριβως αναφερεις το 950?

Να αναφερω και οτι μετα συνεχιζεις και συγκρινεις με τα αλλα δυο ΛΟΓΙΣΜΙΚΑ και αναφερεσε σε bugs των λογισμικων και οχι τι προσθετονται και τι αφαιρουνται σε καινουριες συσκευες!

.. τα άλλα 2 σε stock επίπεδο είναι μακράν πιο σταθερά και ώριμα, ο,τιδήποτε άλλο που αφορά bug είναι είτε ασήμαντο που έχει ήδη διορθωθεί (πχ alarm bug (Android) - 1970 bug (iOS)), είτε γράφεται από κάποιον που προσπαθώντας να δικαιολογήσει την MSFT/τα χρήματα που ξόδεψε, γράφει κάτι που ή διάβασε ή άκουσε από κάποιον φίλο ως αντιστάθμισα στις τρύπες των Windows.

 

Τελως παντων,ξεκαθαριζουμε τουλαχιστον,οτι η βλακια της MS περιοριζεται στη συσκευη/ες και οχι στην αδυναμια του λογισμικο και το πιο συμαντικο,οταν ερθει εκεινη ωρα που θα αναβαθμιστουν οι παλιες συσκευες σε 10,να μην νομισουν αρκετοι οτι θα χασουν αυτη τη δυνατοτητα που ειχαν!

Edited by ector7
Link to comment
Share on other sites

Δε φαινεται καθολου,οτι μιλας για το 950,αλλα για τα windows 10!

Αναφερεσαι σε feature που αφαιρεθικαν απο το λογισμικο και οχι απο τη συγκεκριμενη συσκευη!

Να σου θυμησω τι ακριβως μας εγραψες?

 

Που ακριβως αναφερεις το 950?

Να αναφερω και οτι μετα συνεχιζεις και συγκρινεις με τα αλλα δυο ΛΟΓΙΣΜΙΚΑ και αναφερεσε σε bugs των λογισμικων και οχι τι προσθετονται και τι αφαιρουνται σε καινουριες συσκευες!

 

 

Τελως παντων,ξεκαθαριζουμε τουλαχιστον,οτι η βλακια της MS περιοριζεται στη συσκευη/ες και οχι στην αδυναμια του λογισμικο και το πιο συμαντικο,οταν ερθει εκεινη ωρα που θα αναβαθμιστουν οι παλιες συσκευες σε 10,να μην νομισουν αρκετοι οτι θα χασουν αυτη τη δυνατοτητα που ειχαν!

Φιλε ector7 μην τρελλαινεσαι. Ολοι δικιο εχουμε. Το double tap to wake δεν ειναι διαθεσιμο σε καμια νεα συσκευη που ερχεται με Windows10 (950, 950XL, 550, 650). Ενω υποστηριζεται κανονικα σε 8.1 συσκευες που το ειχανε και πηγαινοντας σε 10 με TP συνεχιζει να δουλευει.

Το σχολιο μας ειναι οτι γενικα δνε γινεται ν αβγαζεις νεες συσκευες που ερχονται με το νεο λειτουργικο απο το εργοστασιο και να μην παιζουν καποια πραγματα που εχεις σε παλιοτερες συσκευες.

Γενικα η MSFT τα εχει κανει θαλασσ ακαι προσπαθει να τα μπλαωσει οσο πιο γρηγορ αμπορει και πιο καλα.

Και θα συμφωνησω και εγω οτι τα αλλο δυο, iOS/Android, ειναι σε πολυ καλυτερο επιπεδο ωριμοτητας.

 

Σημερα το πρωι συγκρινα παλι το safari Σε iphone 6s και τον edge στο 950. τι να πω.....καμια συγκριση.....

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να πω ότι έχω παράπονα στον EDGE στο 535. Για το hardware του κινητού τρέχει γρήγορα και δεν έχω κρασαρίσματα και τέτοια. Μάλιστα όταν μου τυχαίνει σε κάποια βαριά σελίδα ο chrome στο tablet να μου βγάζει το μνμ "Aw Snap , something went wrong" μπαίνω επίτηδες με το 535 και δεν καταφέρνω να το κρασάρω.
Link to comment
Share on other sites

:) Μου ήρθε σήμερα η αναβάθμιση στην εφαρμογή People που προσθέτει το ιστορικό και όλα τζετ.

 

Και σε εμενα οπως και στο whatsapp αλλα δεν καταλαβαινω πως βλεπω το ιστορικο??:confused:

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Και σε εμενα οπως και στο whatsapp αλλα δεν καταλαβαινω πως βλεπω το ιστορικο??:confused:

 

Μόλις επιλέξεις κάποια από τις επαφές να δεις το προφιλ της πάνω πάνω δίπλα στο profile γραφει history

Link to comment
Share on other sites

Φιλε ector7 μην τρελλαινεσαι. Ολοι δικιο εχουμε. Το double tap to wake δεν ειναι διαθεσιμο σε καμια νεα συσκευη που ερχεται με Windows10 (950, 950XL, 550, 650). Ενω υποστηριζεται κανονικα σε 8.1 συσκευες που το ειχανε και πηγαινοντας σε 10 με TP συνεχιζει να δουλευει.

Το σχολιο μας ειναι οτι γενικα δνε γινεται ν αβγαζεις νεες συσκευες που ερχονται με το νεο λειτουργικο απο το εργοστασιο και να μην παιζουν καποια πραγματα που εχεις σε παλιοτερες συσκευες.

.

Το ότι έχει βγάλει συσκευες που δεν υποστηρίζουν αυτη τη δυνατότητα ή δεν εχει βγαλει firmware γι'αυτες τις συσκευες,δε σημαίνει ότι είναι bug του λογισμικού.

Αν ήταν αδυναμία του λογισμικού δε θα έτρεχε ούτε στις συσκευες που το είχαν έστω και αν τρέχουν μέσο insider που τυχαίνει να είναι η ιδια έκδοση με την official(δλδ τρέχουν και αυτές την official)!

Edited by ector7
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...