Jump to content

[Επίσημο] Windows 10 Mobile Series


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

άμα είναι όντως ένα χρόνο τότε πήγε άπατο :lol::lol:

γιατί αναρωτιέσαι; η ημερομηνία είναι δίπλα στον τίτλο

 

 

2016-11-20.jpg

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που πρέπει να κάνεις είναι να διαχωρίσεις τα πλακίδια. Μπαίνεις στο "τηλεφωνο", επιλέγεις τις τρεις τελίτσες κάτω δεξιά, και μετά επιλέγεις "αποσύνδεση πλακιδίων". Έτσι θα έχεις ξεχωριστό τηλεφωνο για κάθε σιμ και ξεχωριστό χρώμα πλακιδιου.
Σε ευχαριστώ, το είχα δει αυτό.

Έλεγα μήπως γινόταν να υπάρχει κάθε φορά που θες να κάνεις κλήση, στο ενοποιημένο μενού των 2 γραμμών η δυνατότητα να εμφανίζεται άλλο σημείο για κλήση με τη γραμμή 1 και άλλο με τη γραμμή 2

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ, το είχα δει αυτό.

Έλεγα μήπως γινόταν να υπάρχει κάθε φορά που θες να κάνεις κλήση, στο ενοποιημένο μενού των 2 γραμμών η δυνατότητα να εμφανίζεται άλλο σημείο για κλήση με τη γραμμή 1 και άλλο με τη γραμμή 2

 

Στις επαφές μπαίνεις στο όνομα που θέλεις να κανείς κλήση και δεξιά του ονόματος γράφει την εταιρεία κλήσης,έχει και ένα βελάκι που αλλάζεις με ποια σιμ θέλεις να κάνεις την κλήση.

Άμα τώρα είναι ένα νούμερο στις κλήσεις πατάς το ανθρωπάκι δεξιά που σε βγάζει πάλι στο μενού των επαφών.

Link to comment
Share on other sites

Άλλη μία τράπεζα που αφήνει απ' έξω το windows mobile store. Και δεν μιλάω σε προσωπικό επίπεδο όπου δεν θα μου ήταν χρήσιμη μία τέτοια εφαρμογή, αλλά για τον επαγγελματικό τομέα όπου αποτρέπει κάποιον επαγγελματία από το mobile λειτουργικό της Microsoft.
Link to comment
Share on other sites

Αν θέλουμε να είμαστε ρεαλιστές, η μόνη ελπίδα για να δούμε τέτοιες εφαρμογές στα κινητά μας είναι να υπάρξει διάθεση από τον εκάστοτε developer να γράψει εφαρμογή για υπολογιστές.
Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Αν θέλουμε να είμαστε ρεαλιστές, η μόνη ελπίδα για να δούμε τέτοιες εφαρμογές στα κινητά μας είναι να υπάρξει διάθεση από τον εκάστοτε developer να γράψει εφαρμογή για υπολογιστές.

 

Σωστός. Το θέμα είναι γιατί δεν γράφουν.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σωστός. Το θέμα είναι γιατί δεν γράφουν.

 

Γιατι στον υπολογιστή όλοι έχουμε μάθει και χρησιμοποιούμε τον browser. Πόσοι χρησιμοποιούν apps;

Link to comment
Share on other sites

Γιατι στον υπολογιστή όλοι έχουμε μάθει και χρησιμοποιούμε τον browser. Πόσοι χρησιμοποιούν apps;

 

και στο τηλεφωνο μπορουμε οποτε τη να το κανω το app

Link to comment
Share on other sites

και στο τηλεφωνο μπορουμε οποτε τη να το κανω το app

 

Η γνωστή μας ρήση. Αλλά επειδή έπιασα στα χέρια μου "απέναντι" συσκευή που ανοίγει την εφαρμογή απευθείας με το αποτύπωμα, άνετα λέω πως ήταν μεγάλη διευκολυνση. Οκ, το μόνο που με προβληματίζει σε όλο αυτό είναι η Ασφάλεια.

 

Sent from mTalk

Link to comment
Share on other sites

και στο τηλεφωνο μπορουμε οποτε τη να το κανω το app

 

με τον υπολογιστή κάνω κλήσεις,τι να το κάνω το κινητό...

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

με τον υπολογιστή κάνω κλήσεις,τι να το κάνω το κινητό...

Έτσι μπράβο, αντί να πηγαίνουμε μπροστά θα γυρίζουμε πίσω. Ας πάρουμε και τα γνωστά «χαζά» τηλέφωνα να κάνουμε μόνο κλίσεις και μηνύματα όπως τότε που είχα πάρει το πρώτο κινητό τηλέφωνο! Κατά τη γνώμη μου οι εφαρμογές είναι αυτές που δίνουν «νόημα» σε ένα smartphone. Πάντως εάν κρίνουμε και από αυτό το άρθρο, υπάρχει μέλλον για τα windows smartphones.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι μπράβο, αντί να πηγαίνουμε μπροστά θα γυρίζουμε πίσω. Ας πάρουμε και τα γνωστά «χαζά» τηλέφωνα να κάνουμε μόνο κλίσεις και μηνύματα όπως τότε που είχα πάρει το πρώτο κινητό τηλέφωνο! Κατά τη γνώμη μου οι εφαρμογές είναι αυτές που δίνουν «νόημα» σε ένα smartphone. Πάντως εάν κρίνουμε και από αυτό το άρθρο, υπάρχει μέλλον για τα windows smartphones.

ειρωνικό ηταν το σχόλιο μου,πάνω στην φράση,τι να την κάνω την εφαρμογή.

Κλήσεις κάνω και από το σταθερό πχ.Ακόμα καλύτερα.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

και στο τηλεφωνο μπορουμε οποτε τη να το κανω το app

Η συγκεκριμένη τράπεζα δεν έχει καν mobile site, οπότε την ευκολία της εφαρμογής δεν την πλησιάζει στο ελάχιστο κανένας browser για κινητά.

Link to comment
Share on other sites

Η γνωστή μας ρήση. Αλλά επειδή έπιασα στα χέρια μου "απέναντι" συσκευή που ανοίγει την εφαρμογή απευθείας με το αποτύπωμα, άνετα λέω πως ήταν μεγάλη διευκολυνση. Οκ, το μόνο που με προβληματίζει σε όλο αυτό είναι η Ασφάλεια.

 

Sent from mTalk

 

Μεγάλη κουβέντα είπες. Ασφάλεια....

Στο Android δεν νοιώθω πλέον ασφαλής.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη κουβέντα είπες. Ασφάλεια....

Στο Android δεν νοιώθω πλέον ασφαλής.

 

Μόνο που, από τη στιγμή που ενεργοποιείς WiFi/data, δεν είσαι ασφαλής.. Ασχέτως λειτουργικού..

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

ειρωνικό ηταν το σχόλιο μου,πάνω στην φράση,τι να την κάνω την εφαρμογή.

Κλήσεις κάνω και από το σταθερό πχ.Ακόμα καλύτερα.

Ναι το έπιασα γι' αυτό και απάντησα έτσι, με ειρωνική διάθεση, αλλά όχι θέλοντας να προσβάλω κάποιον. Επειδή απάντησαν οι συμφορουμίτες yiannis_12 και tasose ότι εφόσον μπορούμε να τα κάνουμε όλα μέσα από έναν browser τι να τις κάνουμε τις εφαρμογές.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο που, από τη στιγμή που ενεργοποιείς WiFi/data, δεν είσαι ασφαλής.. Ασχέτως λειτουργικού..

 

Σαφώς αλλά όλα έχουν τον βαθμό επικινδυνοτητας. Έχεις ακούσει πολλά θέματα ασφαλείας στα wp? Αντίθετα στο Android παμπολλες φορές. Και δεν εξετάζω το πως και το γιατί αλλά το αποτέλεσμα αφού αυτό με ενδιαφέρει ως χρήστη.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σαφώς αλλά όλα έχουν τον βαθμό επικινδυνοτητας. Έχεις ακούσει πολλά θέματα ασφαλείας στα wp? Αντίθετα στο Android παμπολλες φορές. Και δεν εξετάζω το πως και το γιατί αλλά το αποτέλεσμα αφού αυτό με ενδιαφέρει ως χρήστη.

 

Αυτό είναι αποκλειστικά θέμα αριθμού χρηστών και δημοφιλίας του os. Άλλο κάτω από 1%, άλλο 30% (?).

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι αποκλειστικά θέμα αριθμού χρηστών και δημοφιλίας του os. Άλλο κάτω από 1%, άλλο 30% (?).

 

Δεν με διάβασες όμως. Σου είπα ότι το ζητούμενο για τον χρήστη (για μένα πχ) είναι η Ασφάλεια. Δεν με ενδιαφέρει αν προέρχεται από την αδιαφορία των hackers για το 1%. Με ενδιαφέρει να την έχω. Κατά τον ίδιο τρόπο, ο χρήστης θέλει άψογο fb. Δεν τον ενδιαφέρει ποιος φταίει και δεν το έχει στα wp. Τον ενδιαφέρει που δεν το έχει.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι αποκλειστικά θέμα αριθμού χρηστών και δημοφιλίας του os. Άλλο κάτω από 1%, άλλο 30% (?).

 

Αν υπήρχε κενό ασφαλείας στο UWP θα το εκμεταλλεύονταν και στα PC. Τα mobile windows 10 σχεδιαστικά είναι το ασφαλέστερο λειτουργικό που έχει φτιαχτεί.

Link to comment
Share on other sites

Δεν με διάβασες όμως. Σου είπα ότι το ζητούμενο για τον χρήστη (για μένα πχ) είναι η Ασφάλεια. Δεν με ενδιαφέρει αν προέρχεται από την αδιαφορία των hackers για το 1%. Με ενδιαφέρει να την έχω. Κατά τον ίδιο τρόπο, ο χρήστης θέλει άψογο fb. Δεν τον ενδιαφέρει ποιος φταίει και δεν το έχει στα wp. Τον ενδιαφέρει που δεν το έχει.

 

Μα, σε διάβασα. Στο γιατί υπάρχει αυτή η ασφάλεια υπάρχει, απάντησα.

 

Αν υπήρχε κενό ασφαλείας στο UWP θα το εκμεταλλεύονταν και στα PC. Τα mobile windows 10 σχεδιαστικά είναι το ασφαλέστερο λειτουργικό που έχει φτιαχτεί.

 

Προς το παρόν. Αν ποτέ αυξηθεί το ποσοστό στα κινητά (που είναι πιο εύκολο να "σπάσουν" από τους υπολογιστές), θα σπάσει κι αυτό το λειτουργικό.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Τα κινητά windows 10 είναι πολύ πιο δύσκολο να σπάσουν σε σχέση με κάποιο PC με windows 10 γιατί έχουν μόνο τα UWP api και δεν έχουν καθόλου τα παλιά API που παραμένουν στους υπολογιστές για να τρέχουν τα exe προγράμματα που φτιάχτηκαν για windows xp κτλ. Φαντάσου ήθελα να εγκαταστήσω δικό μου uwp πρόγραμμα με sideload στο λαπτοπ του πατέρα μου και ψαχνόμουν μισή ώρα πως θα καταφερω να το κάνω. Χρειάστηκε να βάλω το ψηφιακό πιστοποιητικό που "υπέγραψε την εφαρμογή μου" στην λίστα με τους "Trusted People" στα ψηφιακά πιστοποιητικά του λαπτοπ. Και μιλάμε τώρα για μια απλή εγκατάσταση του προγράμματος.
Link to comment
Share on other sites

Ναι το έπιασα γι' αυτό και απάντησα έτσι, με ειρωνική διάθεση, αλλά όχι θέλοντας να προσβάλω κάποιον. Επειδή απάντησαν οι συμφορουμίτες yiannis_12 και tasose ότι εφόσον μπορούμε να τα κάνουμε όλα μέσα από έναν browser τι να τις κάνουμε τις εφαρμογές.

 

Μάλλον δεν διαβάζεις προσεκτικά φίλε μου. Εγώ απάντησα στο γιατί δεν βγαίνουν πολλές εφαρμογές στον υπολογιστή. Δεν αναφερόμουν στα κινητά και δεν είπα ποτέ ότι είναι άχρηστες οι εφαρμογές στα κινητά.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...