Jump to content

[Επίσημο] Windows 10 Mobile Series


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό το πιστεύω και εγώ γιατί και πριν έρθουν επίσημα τα 10 εγώ το έγραψα εδώ πως υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να μην πάρουν τα 10 αρκετές συσκευής λόγο hardware και πηγαν πολλοί να με φάνε. Μετά αποδείχτηκε πως είχα δίκιο. Τώρα μετά το RS1 βλέπουμε αρκετά προβλήματα ιδικά σε συσκευές με 1gb ram και 8gb rom και είμαι σίγουρος πως για το RS2 θα βάλουν όρια…κάτι του στυλ 2ram και 16 rom.

 

Κάπως πρέπει να πουλήσει και η ms συσκευές παιδιά...

Δεν είναι η μόνη που και καλά λόγο hardware δεν αναβαθμίζει.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αυτό το πιστεύω και εγώ γιατί και πριν έρθουν επίσημα τα 10 εγώ το έγραψα εδώ πως υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να μην πάρουν τα 10 αρκετές συσκευής λόγο hardware και πηγαν πολλοί να με φάνε. Μετά αποδείχτηκε πως είχα δίκιο. Τώρα μετά το RS1 βλέπουμε αρκετά προβλήματα ιδικά σε συσκευές με 1gb ram και 8gb rom και είμαι σίγουρος πως για το RS2 θα βάλουν όρια…κάτι του στυλ 2ram και 16 rom.

Δεν πιστευω να γινει αυτο.

Πως να γινει βασικα οταν εχεις 3,4, 5 συσκευες πανω απο 2 gb ram και η πλειονοτητα ειναι στα 1.

Δηλαδη θα επιλεξει τι,να αναβαμθισει μονο την ελιτ που δεν πιανει ουτε το 10% στα wp;

Αλλα απ την αλλη βεβαια οτι θελει θα κανει και επισης αυτα με 1 παλι τα 10 θα εχουν επομενως σε καμια 7-8 μηνες πιστευω θα μαθουμε.

Και ολες οι εταιρειες εχουν δειξει οτι σε πουλαν και ουτε τις νοιαζει.

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Κάπως πρέπει να πουλήσει και η ms συσκευές παιδιά...

Δεν είναι η μόνη που και καλά λόγο hardware δεν αναβαθμίζει.

 

Τι να πω μια χαρά τρόπο βρήκε…που ακόμα αν δεν κάνω λάθος το τοπ στης πωλήσεις είναι το 520 που βγήκε πριν 3 χρόνια πλάκα πλάκα εχθές διάβασα πως η εταιρεία IDC προβλέπει πως το 2020 τα Windows Phones θα κατέχουν μόλις 0,1% και αποτι διάβασα δεν πέφτουν έξω στης προβλέψεις.αλλά όλα θα πανε καλά γιατί μάλλον γυρνάει πίσω ο φράντζας (Belfiore) μετά από 9 μήνες διακοπές……που τον είδαν στο αεροπλάνο με iPhone6 ……

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω μια χαρά τρόπο βρήκε…που ακόμα αν δεν κάνω λάθος το τοπ στης πωλήσεις είναι το 520 που βγήκε πριν 3 χρόνια πλάκα πλάκα εχθές διάβασα πως η εταιρεία IDC προβλέπει πως το 2020 τα Windows Phones θα κατέχουν μόλις 0,1% και αποτι διάβασα δεν πέφτουν έξω στης προβλέψεις.αλλά όλα θα πανε καλά γιατί μάλλον γυρνάει πίσω ο φράντζας (Belfiore) μετά από 9 μήνες διακοπές……που τον είδαν στο αεροπλάνο με iPhone6 ……

 

Δεν υπάρχει τύπος 9 μήνες διακοπές το γύρο του κόσμου... Joe γύρνα πίσω!! :lol:

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που θεωρείς/τε σωστό, έχει εφαρμογή μόνο σε 3 συσκευές (650?, 950, 950XL). Σε άλλες τις άλλες, είναι άκυρη η συμβουλή.

 

Ναι, πουλάω τη συσκευή μου 80€ (που δεν πουλάω τις συσκευές μου) και βάζω κι άλλα 100€, για να πάρω μια ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΗ συσκευή με αβέβαιο μέλλον*, που χρειάζεται resets (soft/hard) κάθε λίγο και λιγάκι, και με τραγική διάρκεια μπαταρίας.

 

Τέλος, συσκευάρα και πλαστικά ίδια με του 640, δεν πάνε μαζί. Ή, στην τιμή που το είχε τιμολογήσει και τιμολογεί ακόμα η Microsoft, δε μπορούσε να βάλει σασί από αλουμίνιο; Μόνο η οθόνη αν αξίζει, αλλά κι αυτή ***** την ήδη άθλια, από πλευράς χωρητικότητας, μπαταρία.

 

*Είμαι σίγουρος ότι, στο Redstone 2 update που, επίσημα θα έρθει (?) την άνοιξη του '17, θα παιχτεί κάτι του τύπου "τελικά δεν θα αναβαθμιστούν οι x συσκευές", "οι συσκευές με x χωρητικότητα δε θα πάρουν το update", "για να πάρετε το επόμενο update, θα πρέπει να αγοράσετε τις νέες συσκευές μας".

 

P.S.: Ποτέ δεν παίρνω μεταχειρισμένες συσκευές.

 

Ξέχασες 930, 830 και δεν ξέρω τι άλλο......

Τώρα, αν εσύ κρίνεις μια συσκευή αν είναι "συσκευαρα" από το υλικό της πλάτης τότε απλα έχουμε άλλα στανταρς......

Όσο για τα soft/hard στο 950 μάλλον είναι κάτι το σπάνιο. Τουλάχιστον για μένα και όπως το έχω στήσει.

Τα υπόλοιπα θα τα δούμε και θα τα μείνουμε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τι να πω μια χαρά τρόπο βρήκε…που ακόμα αν δεν κάνω λάθος το τοπ στης πωλήσεις είναι το 520 που βγήκε πριν 3 χρόνια πλάκα πλάκα εχθές διάβασα πως η εταιρεία IDC προβλέπει πως το 2020 τα Windows Phones θα κατέχουν μόλις 0,1% και αποτι διάβασα δεν πέφτουν έξω στης προβλέψεις.αλλά όλα θα πανε καλά γιατί μάλλον γυρνάει πίσω ο φράντζας (Belfiore) μετά από 9 μήνες διακοπές……που τον είδαν στο αεροπλάνο με iPhone6 ……

 

Όχι, το 520 έχασε τα πρωτεία......

Τώρα, αν είναι 0,1% αλλα υπάρχει και υποστηρίζει ακόμη (όπως τώρα) τότε δεν υπάρχει πρόβλημα. Το αντίθετο μάλιστα. Τιμές χώμα. Και μη μου πει κανένας για devs....

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά τα χουμε πει. Αν θέλετε και να ευχαριστιέστε το κινητό σας και να μη φοβάστε να σας σπάσει, μόνο Fitbag..

Όσο για το 950 με την οθονάρα που έχει ούτε που σε ενοχλεί το πλαστικό πίσω το οποίο φυσικά και δεν έχει σχέση με του 640 αφού είναι ματ πολύ πιο premium.

Αν ενοχλεί βάζεις μια mozo και τελειώνει το θέμα.

 

Πες τα James γιατί αρχίσουμε να χάνουμε το μέτρο.

Α, η mozo που το κάνει premium δεν πιάνεται, είναι έξτρα έξοδο (άσχετα που αγοράζεις απίστευτη ναυαρχίδα σε τιμή μεσαίας). Λες και οι θήκες του μήλου, των edge κλπ είναι τσάμπα.....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και ένα μισάωρο δεν μπορώ να μπω στο store λέει κωδικό σφάλματος κτλ. και ότι κάτι φταίει από την πλευρά τους.

 

@James σε λίγο τα Mozo θα είναι πιο ακριβά από τα 950:p

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και ένα μισάωρο δεν μπορώ να μπω στο store λέει κωδικό σφάλματος κτλ. και ότι κάτι φταίει από την πλευρά τους.

 

@James σε λίγο τα Mozo θα είναι πιο ακριβά από τα 950:p

Εγώ χθες έμπαινα αλλά δεν μπορώ να μπω σήμερα από το πρωί...

Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ χθες έμπαινα αλλά δεν μπορώ να μπω σήμερα από το πρωί...

 

Σήμερα δεν έχω πρόβλημα αλλά εχθές που είχα πρόβλημα τελικά ήταν γενικό γιατί το ειδα και στο mspoweruser πως είχε πέσει παγκόσμιος το store.

Link to comment
Share on other sites

Το 930 πάλι γύρισε στα χέρια μου.

Με κυνηγάει.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

 

Χαχαχα.

Σαν τον Καρβούνη ένα πράμα.......:lol:

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Στα σοβαρά τώρα.

 

Ακόμη δεν έχω καταλάβει το πρόβλημα με το mail της δουλειάς.

 

Στο android συνδέεται αμέσως αλλά κατεβάζει το συνημμένο pdf όποτε θυμηθεί, στα 10 δεν συνδέεται ποτέ γιατί οι ρυθμίσεις είναι...παλιές, ενώ στα 8.1 συνδέεται αμέσως και το PDF κατεβαίνει αμέσως.

 

Και στα τρία, ίδιες ρυθμίσεις, θύρες, κωδικοί, και servers.

 

Θα βοηθούσε πολύ αν μπορούσα να το στήσω στο Lumia

 

Sent from my Lumia 930 using mTalk

 

Λοιπόν.

 

Κατάφερα να μπω στον λογαριασμό μου από το 930 με Windows 10.

 

Τώρα αντιμετωπίζω άλλο πρόβλημα.

 

Δεν μπορώ και εδώ ούτε να ανοίξω το αρχείο pdf, ούτε να το αποθηκεύσω.

 

Στην πρώτη περίπτωση μου λέει να αναζητήσω μια εφαρμογή από το store, ενώ έχω δυο εφαρμογές pdf και στην άλλη περίπτωση, επιλέγω που να το αποθηκεύσω αλλά στις επιλογές γράφει "αρχείο χωρίς επέκταση" και δεν αποθηκεύει τελικά τίποτα.

 

Καμία ιδέα;

 

Sent from my Lumia 930 using mTalk

 

 

 

Edit: Τελικά κατάφερα και έφτιαξα το πρόβλημα. Ήταν τόσο καιρό κάτω από την μύτη μου.

Τώρα θα έρχεται κανονικά το μήνυμα και push με το συνημμένο του κανονικά και στα δυο τηλέφωνα που με ενδιαφέρουν, Lumia 930 και 6p.

Πραγματικά ευχαριστώ όλα τα παιδιά που προσπάθησαν και στο παρελθόν να δώσουν λύση.

Edited by niotheros
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν.

 

Κατάφερα να μπω στον λογαριασμό μου από το 930 με Windows 10.

 

Τώρα αντιμετωπίζω άλλο πρόβλημα.

 

Δεν μπορώ και εδώ ούτε να ανοίξω το αρχείο pdf, ούτε να το αποθηκεύσω.

 

Στην πρώτη περίπτωση μου λέει να αναζητήσω μια εφαρμογή από το store, ενώ έχω δυο εφαρμογές pdf και στην άλλη περίπτωση, επιλέγω που να το αποθηκεύσω αλλά στις επιλογές γράφει "αρχείο χωρίς επέκταση" και δεν αποθηκεύει τελικά τίποτα.

 

Καμία ιδέα;

 

Sent from my Lumia 930 using mTalk

 

 

 

Edit: Τελικά κατάφερα και έφτιαξα το πρόβλημα. Ήταν τόσο καιρό κάτω από την μύτη μου.

Τώρα θα έρχεται κανονικά το μήνυμα και push με το συνημμένο του κανονικά και στα δυο τηλέφωνα που με ενδιαφέρουν, Lumia 930 και 6p.

Πραγματικά ευχαριστώ όλα τα παιδιά που προσπάθησαν και στο παρελθόν να δώσουν λύση.

 

Πες μας όμως και ποια ήταν η λύση. Μελλοντικά μπορεί να έχει και κάποιος άλλος το ίδιο πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Σύνδεσα τον λογαριασμό της δουλειάς στο gmail από υπολογιστή.

Τόσο απλό.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ! Ξαφνικα μου εβγαλε μια ειδοποιηση ...-Αν θελετε να βγαλετε την καρτα μνημης κλπ να κανετε ασφαλη καταργηση κλπ .Εκτοτε δεν αναγνωριζει την καρτα ,χαθηκαν οι εφαρμογες που ειχα σ αυτην καθως και οι φωτογραφιες .Η καρτα ηταν σαν ντισκ 32 80χ ultra. Πηρα καινουργια ιδια καρτα εβησα τα ιχνη των εφαρμογων και τις ξαναπερασα .Καποια εφαρμογη και συγκεκριμενα του facebook ,μου λεει το store οτι την εχω αλλα δεν την βρισκω πουθενα .Οταν παω λοιπον στο μαγαζι δεν μου βγαζει την δυνατοτητα να την ξαναεγκαταστησω ,μου λεει εγκατεστημενη ...μονο που δεν την βλεπω. Αντιθετα στο skype που παλι δεν το βλεπω (εχει μεινει μια εφαρμογη που λεγεται :προεπισκοπιση Skype ,ενω πριν ειχα και την εφαρμογη) οταν παω στο store ...,μου βγαζει την δυνατοτητα : -εκκινηση ! οποτε κι εγω την εκκινω και λειτουργει σαν πριν (δεν εχω κανει κληση). Εχετε καμια ιδεα τι γινεται ?πως μπορω μα διορθωσω το προβλημα ? (το ανοιξα και το εκλεισα δεν αλλαξε τιποτα,ελπιζω μονο να μην ειναι λυση το χαρτ ρισετ ... ) ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ! Edited by paola
Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμισεις τηλεφωνου, εκει που λεει storage (αποθηκευτικος χωρος), υπαρχει καμια απο τις δυο αυτες εφαρμογες στον φακελο Apps του τηλεφωνου ή της καρτας;
Link to comment
Share on other sites

Οχι ! Στην συσκευη υπαρχει η προεπισκοπιση Σκαιπ ,οποτε γι αυτο και δουλευει ασχετα εχασα την φαρμογη που λεει ..σκετο σκαιπ και πουθενα δεν υπαρχει η εφαρμογη της μαικροσοφτ για το φεισμπουκ.
Link to comment
Share on other sites

Η προεπισκοπιση skype ειναι η καινουργια αναβαθμιση που βαζουν στο skype και αντικαθιστα την παλια. Αυτο δεν ειναι ανησυχητικό. Το κακο ειναι οτι σου δειχνει εγκατεστημενο το facebook χωρις να υπαρχει και ο μονος τροπος να ξεκολησει αυτο χωρις καποιο ρεσετ ειναι να στο κατεβασει απο μονο του στην επομενη αναβαθμιση της εφαρμογης.
Link to comment
Share on other sites

Καταλαβα ..Σε ρεσετ ,θα πρεπει να περασω ολες τις εφαρμογες και να ξαναρυθμισω το τηλ οπως θελω εγω απο την αρχη προφανως...?

ΥΓ.κι ενα μυστηριο πραγμα ..στο στορ δεν βρισκω την παλια εφαρμογη του φεισμπουκ της μαικροσοφτ,βρισκω μια καινουργια.Για να βρω την παλια παω απο τον μπροουσερ στην σελιδα της φ. που με ρωταει αν θελω να καταβασω την εφαρμογη και μου ανοιγει το στορ και τοοτε μονο βρισκεται η παλια εφαρμογη ...Αυτα !

Edited by paola
Link to comment
Share on other sites

Την καινουργια facebook σε αφηνει να την εγκαταστησεις;

Την φεισμουκ που ειχα και ηταν της μαικροσοφτ ,μου λεει οτι ειναι εγκατεστημενη και που ειναι αυτη που δεν βρισκω πουθενα.Την εφαρμογη της φεισμπουκ για το φεισμπουκ μ αφηνει .

Link to comment
Share on other sites

Την φεισμουκ που ειχα και ηταν της μαικροσοφτ ,μου λεει οτι ειναι εγκατεστημενη και που ειναι αυτη που δεν βρισκω πουθενα.Την εφαρμογη της φεισμπουκ για το φεισμπουκ μ αφηνει .

 

Ανέβασε ένα screen shot

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

να δειχνει τι ?

 

Ότι η εφαρμογή είναι εγκατεστημένη

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

http://i1088.photobucket.com/albums/i334/leonidastria/wp_ss_20160910_0003.jpg' alt='wp_ss_20160910_0003.jpg'>

 

και η εφαρμογη θυμιζω δεν ειναι ουτε καρτα ουτε συσκευη,ενω μου λεει οτι το εχω ηδη αυτο το προιον..

 

ΥΓ.To τηλ ειναι lumia 650.Αν ξαναπερασω τα WP 10 ?

Edited by paola
Link to comment
Share on other sites

Η ίδια συζήτηση έγινε πριν 2-3 ημέρες. Αυτό που λέει εκεί είναι ότι την εφαρμογή την έχεις αποκτήσει στο παρελθόν και ότι σου ανήκει, όχι ότι την έχεις εγκατεστημένη. Αν υπήρχε στο κινητό θα έλεγε "εγκατεστημένη".

 

Είναι λίγο παραπλανητική η μετάφραση που έχει γίνει, διότι στα αγγλικά εκεί στην περίπτωσή σου θα έλεγε "owned".

Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...