Jump to content

[Επίσημο] Windows 10 Mobile Series


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κώστα το έχω και εγώ. Εδώ και αρκετές εκδόσεις, και το έχω αναφέρει και αρκετές φορές στο feedback. Δεν μετράει τίποτα από δεδομένα.

 

Ωραία, το λύσαμε κι αυτό. Θα πηγαίνω μέσα από την Vodafone να τσεκάρω τι υπόλοιπο έχω. Και ένα δεύτερο που βλέπω είναι πως όταν πάω στις επαφές στα ΝΕΑ ενώ έχω τσεκαρισμένα και το facebook και το tweeter δεν μου εμφανίζει τίποτα. Είναι κι αυτό bug ή κάτι άλλο;

 

Καλά το Swype στα Ελληνικά τα σπάει....

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εκανα τα βήματα αυτά,βρίσκει τον λογαριασμό μου στο HOTMAIL,μου βγάζει ότι συγχρονίστηκε αλλά μετά δεν τον αποθηκεύει.

 

Τις επαφές τις κατέβασε στο τηλέφωνο? Όταν γράφεις δεν τον αποθηκεύει , εννοείς ότι εκεί που δείχνει τους λογαριασμούς δεν φαίνεται καθόλου ο δικός σου λογαριασμός? Τα υπόλοιπα προγράμματα Onedrive κτλ υποθέτω συγχρονίζουν σωστά με αυτόν τον λογαριασμό ή σου κάνει και σε αυτά το ίδιο?

Edited by niotheros
Διόρθωση κώδικα παράθεσης
Link to comment
Share on other sites

Μπα, ούτε καν. Μια χαρά τα βάζεις. Απλά για κάποιο λόγο δεν μετράει τα δεδομένα, παρα μόνο το WiFi. Τα κρατάει, σου δείχνει το όριο, αλλά μέχρι εκεί.

 

Στην συσκευή πειραματισμών μου δουλεύουν κανονικά οι καταγραφές

 

http://s12.postimg.org/nplcc9dpp/Screenshot_1.jpg

 

Στην κύρια συσκευή θα ξέρω το Σαββατοκύριακο που δεν θα βαριέμαι και θα στήσω τα 10.

 

Σε 2 συσκευές, διαφορετική συμπεριφορά. Πάλι μισές δουλειές η MS...

 

να το κάνεις βρε τεντιμπόη :lol:

 

χαχαχαχαχαχα :lol:

 

Καλό θα ήταν, βέβαια, να είχαμε έναν ορίζοντα στο πότε θα δώσει και το firmware η Microsoft, αλλά πολλά ζητάω, ε; :lol:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι δεν έχει πει πότε θα σκάσουν τα firms.

στο δικό μου 640 πάντως αν θυμάμαι καλά μετράει τα δεδομένα.όριο δεν έχω ασχοληθεί να βάλω για να δω.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Κάτι ακόμα που βλέπω, η φωτεινότητα στο πιο φωτεινό και χωρίς αυτόματο είναι τραγική, δεν βλέπω τίποτα ακόμα και υπό συνεφιά.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς που δεν έκανα ακόμα το update. Να φανταστώ υπάρχει και το άλλο bug, που όταν βάλεις όλα τα στοιχεία για το data plan σου και πατήσεις save (?), crashάρει το app, χωρίς να έχει κρατήσει τίποτα;

 

Εμένα γιατί τα μετράει κανονικά και δεν κρασάρει; Πολύ παραπληροφόρηση υπάρχει....

Link to comment
Share on other sites

Κάτι ακόμα που βλέπω, η φωτεινότητα στο πιο φωτεινό και χωρίς αυτόματο είναι τραγική, δεν βλέπω τίποτα ακόμα και υπό συνεφιά.

 

βάλε υψηλή και μετά αυτόματη.

είναι ο καλύτερος συνδυασμός πιστεύω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 30 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εμένα γιατί τα μετράει κανονικά και δεν κρασάρει; Πολύ παραπληροφόρηση υπάρχει....

 

δεν είναι παραπληροφόρηση,είναι διαφορετικές συσκευές.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

δεν είναι παραπληροφόρηση,είναι διαφορετικές συσκευές.

 

Σε τρεις διαφορετικές συσκευές που το έχω κάνει δεν κράσαρε σε καμία πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Σε τρεις διαφορετικές συσκευές που το έχω κάνει δεν κράσαρε σε καμία πάντως.

 

Και;δεν σημαίνει κάτι αυτό.Αφού δεν υπάρχει firmware ακομα,μπορείς να βρεις διαφορές ακόμα και σε ίδιες συσκευές.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Τις επαφές τις κατέβασε στο τηλέφωνο? Όταν γράφεις δεν τον αποθηκεύει , εννοείς ότι εκεί που δείχνει τους λογαριασμούς δεν φαίνεται καθόλου ο δικός σου λογαριασμός? Τα υπόλοιπα προγράμματα Onedrive κτλ υποθέτω συγχρονίζουν σωστά με αυτόν τον λογαριασμό ή σου κάνει και σε αυτά το ίδιο?

 

Ακριβώς,εκεί που τους δείχνει οδικός μου δεν εμφανίζεται καθόλου.Στο Onedrive δεν κοίταξα.

Edited by niotheros
Διόρθωση κώδικα παράθεσης
Link to comment
Share on other sites

Εμένα γιατί τα μετράει κανονικά και δεν κρασάρει; Πολύ παραπληροφόρηση υπάρχει....

 

Μάλιστα... Σε 820 μια χαρά έκανε crash, σε όλες τις tp εκδόσεις. Μήπως θες να σου τραβήξω και βίντεο; Γιατί, δεν υπάρχει περίπτωση να μπω σε τέτοιο κόπο. Τώρα το έχω παρατήσει.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Eιναι ακριβως η .164 που είχαμε!

Ολα τα bugs υπαρχουν (τουλαχιστον σε εμενα) το μικροφωνο μου ακομα δεν δουλευει στο 930! :mad:

 

Το ίδιο είχα και εγω. Ειναι πρόβλημα hardware.Υπάρχει μια επισημη εφαρμογη που ελέγχει τη συσκευη σου. εμένα μου εβγαλε χαλασμένο το 3 και 4 μικρόφωνο το 1 και 2 δουλευαν κανονικά. Το έχω στείλει ήδη για σερβις. Μη το κρατας τζάμπα και περιμένεις να φτιάξει...και εγω ετσι νομιζα :P

 

edit: Lumia Phone Test Application αυτο ψαξε

Edited by mixail72
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα... Σε 820 μια χαρά έκανε crash, σε όλες τις tp εκδόσεις. Μήπως θες να σου τραβήξω και βίντεο; Γιατί, δεν υπάρχει περίπτωση να μπω σε τέτοιο κόπο. Τώρα το έχω παρατήσει.

 

Σε lumia 920 Δουλεύει κανονικά πάντως

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς,εκεί που τους δείχνει οδικός μου δεν εμφανίζεται καθόλου.Στο Onedrive δεν κοίταξα.

 

Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο για να διορθωθεί. Αν δεν σε αφήνει να βάλεις το λογαριασμό και να δεις τις επαφές, το μόνο που μπορείς να δοκιμάσεις είναι αν γίνεται να μπει ο λογαριασμός από τα κεντρικά "all settings" εκεί που λέει accounts. Κάτι δεν κάθισε καλά στην αναβάθμιση όταν στην αρχή σου ζήτησε τον hotmail λογαριασμό και μπορεί να χρειαστεί να κάνεις ρεσετ οταν βρεις χρόνο για να περαστούν οι εφαρμογές σωστά.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο για να διορθωθεί. Αν δεν σε αφήνει να βάλεις το λογαριασμό και να δεις τις επαφές, το μόνο που μπορείς να δοκιμάσεις είναι αν γίνεται να μπει ο λογαριασμός από τα κεντρικά "all settings" εκεί που λέει accounts. Κάτι δεν κάθισε καλά στην αναβάθμιση όταν στην αρχή σου ζήτησε τον hotmail λογαριασμό και μπορεί να χρειαστεί να κάνεις ρεσετ οταν βρεις χρόνο για να περαστούν οι εφαρμογές σωστά.

ΟΚ, ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

βάλε υψηλή και μετά αυτόματη.

είναι ο καλύτερος συνδυασμός πιστεύω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 30 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Αυτό έκανα Αλλά δε Βλέπω καμία τρελή διαφορά προς το καλύτερο....

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο για να διορθωθεί. Αν δεν σε αφήνει να βάλεις το λογαριασμό και να δεις τις επαφές, το μόνο που μπορείς να δοκιμάσεις είναι αν γίνεται να μπει ο λογαριασμός από τα κεντρικά "all settings" εκεί που λέει accounts. Κάτι δεν κάθισε καλά στην αναβάθμιση όταν στην αρχή σου ζήτησε τον hotmail λογαριασμό και μπορεί να χρειαστεί να κάνεις ρεσετ οταν βρεις χρόνο για να περαστούν οι εφαρμογές σωστά.

Κοίταξα στις ρυθμίσεις,υπάρχει ο λογ/σμός μου ,πατάω διαχείριση αλλά εκεί δεν λέει τίποτα για επαφές.

Link to comment
Share on other sites

Και;δεν σημαίνει κάτι αυτό.Αφού δεν υπάρχει firmware ακομα,μπορείς να βρεις διαφορές ακόμα και σε ίδιες συσκευές.

 

Ο μετρητής data δεν έχει καμία σχέση με το firmware. Είναι καθαρά θέμα app.

Link to comment
Share on other sites

Ο μετρητής data δεν έχει καμία σχέση με το firmware. Είναι καθαρά θέμα app.

 

εχεις κάποιο στοιχείο για αυτό;

Γιατί για να μην δουλεύει σε μερικές συσκευές δείχνει μάλλον το αντίθετο...

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξα στις ρυθμίσεις,υπάρχει ο λογ/σμός μου ,πατάω διαχείριση αλλά εκεί δεν λέει τίποτα για επαφές.

 

Μάλιστα, οπότε πέρασε ο λογαριασμός στην εφαρμογή mail , onedrive κτλ κανονικά. Τώρα γιατί δεν στο εμφανίζει στο People και δεν σε αφήνει να προσθέσεις λογαριασμό outlook από τα settings του People δεν έχω ιδέα. Κανονικά θα έπρεπε ότι λογαριασμό καταχωρείς εκεί είτε είναι outlook, είτε gmail να τον αποθηκεύει και να περνάει αυτόματα τα contacts στην εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

στο here λειτουργει ηφωνητικη πλοηγηση? εμενα οχι. τι μπορει να συμβαινει? εγκατεστησα το αρχειο κανονικα αλλα φωνητικη πλοηγηση δεν υπαρχει. μπορει να βοηθησει καποιος?
Link to comment
Share on other sites

ερωτηση αν ξερετε...αφου αναβαθμισουμε επισημα στα 10αρια αμα το βαλουμε στο recovery tool σε τι εκδοση θα μας παει μετα?
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα... Σε 820 μια χαρά έκανε crash, σε όλες τις tp εκδόσεις. Μήπως θες να σου τραβήξω και βίντεο; Γιατί, δεν υπάρχει περίπτωση να μπω σε τέτοιο κόπο. Τώρα το έχω παρατήσει.

 

Το δοκίμασες με ανοιχτά data; Καλό θα ήταν να το βλέπαμε πάντως...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...