Jump to content

[Επίσημο] Windows 10 Mobile Series


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα και χρόνια πολλά.

Θα χρειαστώ τα φωτα σας.

 

Έχω στον υπολογιστή windows 10 και κινητό με windows 10 εκτός από καλώδιο μπορω και αλλιώς να κάνω σύνδεση μεταξύ τους ;

Huawei Honor 8 32GB
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά.

Θα χρειαστώ τα φωτα σας.

 

Έχω στον υπολογιστή windows 10 και κινητό με windows 10 εκτός από καλώδιο μπορω και αλλιώς να κάνω σύνδεση μεταξύ τους ;

 

Μπορείς με Bluetooth (εάν το υποστηρίζει ο υπολογιστής) και ασύρματα στο ίδιο δίκτυο, με κάποια προγραμματακια όπως το shareit.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Τελικα με τα project astoria και islandwood η microsoft εκανε τιποτα?καλα με το astoria ειχε νομικα θεματα με το αλλο εκανε τιποτα?τουλαχιστον να γέμισή λιγο το app gap που υπαρχει...
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Να ευχηθώ Καλά Κρασιά και καλό Πάσχα,για την αναβάθμιση των συσκευών μας σε Windows 10! :wacko::cry::rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Τελικα με τα project astoria και islandwood η microsoft εκανε τιποτα?καλα με το astoria ειχε νομικα θεματα με το αλλο εκανε τιποτα?τουλαχιστον να γέμισή λιγο το app gap που υπαρχει...

 

Μπόλικες πληροφορίες μπορείς να διαβάσεις σε δικό μου άρθρο εδώ.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

spacer.png& άλλα που δεν φαίνονται =(

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

 

Καλή άνοιξη με βλέπω να κάνω την αναβάθμιση, μετά τα τόσα προβλήματα που έχουν βγει στις beta εκδόσεις.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Για να δούμε το soon πόσο μακριά ειναι ακόμα! Κι απ' ότι βλέπω τα 630, 640/XL, 730 και 930 θα ειναι τα πρώτα! Το 830 εξαφανίστηκε απ' τις πρώτες θέσεις!!! :(

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

μα το 640 είναι και απο τα τηλέφωνα βάση για τα 10άρια.

Γιαυτό και δεν έχουμε πολλά προβλήματα με την tp...

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!θα ηθελα μια ερωτηση να κανω αν και δεν ξερω αν ειναι το σωστο νυμα,αλλα προσφατα η google επετρεψε για ελλαδα τις gift cards δηλαδη καρτες με τις οποιες μπορεις να αγορασεις εφαρμογες απο το store της...η microsoft εχει στην ελλαδα?γιατι με paypal ακομα δεν γινεται και δεν λεει να φορτονο το balance για π.χ 1.99€ και ειχαν πει οτι με τα w10m θα γινεται και μεσω παροχου
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!θα ηθελα μια ερωτηση να κανω αν και δεν ξερω αν ειναι το σωστο νυμα,αλλα προσφατα η google επετρεψε για ελλαδα τις gift cards δηλαδη καρτες με τις οποιες μπορεις να αγορασεις εφαρμογες απο το store της...η microsoft εχει στην ελλαδα?γιατι με paypal ακομα δεν γινεται και δεν λεει να φορτονο το balance για π.χ 1.99€ και ειχαν πει οτι με τα w10m θα γινεται και μεσω παροχου

Στα 8.1 γίνετε μέσω Vodafone! Για τα 10αρια προσωπικά δεν άκουσα κάτι τέτοιο ότι θα γίνει άμεσα!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Άλλο ρωτάει ο φίλος evris...

 

Gift cards υπάρχουν, τώρα δεν ξέρω που μπορείς να κάνεις φυσική αγορά γιατί από ότι κατάλαβα δεν έχεις κάποια χρεωστική ή πιστωτική κάρτα... Νομίζω τα public έχουν... Επίσης πρόσεξε γιατί νομίζω ότι υπάρχουν δυο ειδών... Μια για το Xbox one και μια φορά τα windows (pc & mobile)...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Η κάρτα είναι η Xbox Live Card που κάνει και για Xbox (360, One) και για Lumia και γενικά για όλα της τα προϊόντα.

 

http://www.public.gr/product/gaming/prepaid-cards/microsoft-xbox-live-10-euro-prepaid-card/prod5210071pp/

Link to comment
Share on other sites

Άλλο ρωτάει ο φίλος evris...

σω σ

Gift cards υπάρχουν, τώρα δεν ξέρω που μπορείς να κάνεις φυσική αγορά γιατί από ότι κατάλαβα δεν έχεις κάποια χρεωστική ή πιστωτική κάρτα... Νομίζω τα public έχουν... Επίσης πρόσεξε γιατί νομίζω ότι υπάρχουν δυο ειδών... Μια για το Xbox one και μια φορά τα windows (pc & mobile)...

 

Εχω αλλα δεν τις δεχεται ειναι της πειραιως..μονο με balance γινεται ευχαριστω παντως θα ρωτησω στα public αν κανει και για κινητο.βεβαια στην περιγραφη ελεγε οτι ειναι για pc tablet κινητο

 

Η ελλαδα ειναι μεσα στις χωρες που υποστηριζουν gift cards?

 

Λοιπον μιλησα μαζι τους με την υποστηριξη προιοντων τους και μου ειπαν οτι ειναι οκ αγοραζεις την καρτα απο τα public η απο οπου θες ακομα και τηλεφωνικα μαζι τους μπορεις και αγοραζεις οτι θες!αυτη η καρτα δεν εχει συγκεκριμενο χρονικο οριο χρησης ?αυτο μονο δεν ρωτησα...

Edited by Shinig
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Αν λέει tablet pc το ίδιο store είναι άρα κάνει και για κινητά... Δεν ήξερα ότι είναι ίδιο και με το xbox... Το ήξερα ότι θα το ενώσουν λόγω Windows 10 αλλά για να το λέει ο φίλος πάνω έτσι θα είναι...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Αν λέει tablet pc το ίδιο store είναι άρα κάνει και για κινητά... Δεν ήξερα ότι είναι ίδιο και με το xbox... Το ήξερα ότι θα το ενώσουν λόγω Windows 10 αλλά για να το λέει ο φίλος πάνω έτσι θα είναι...

 

Ας κάνουν και 1 πράγμα σωστά με τα 10άρια. :lol:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί ακόμα να μην έχουν κυκλοφορήσει επίσημα τα Windows 10 Mobile αλλά σύμφωνα με το nokiapoweruser.com διέρρευσαν πληροφορίες σχετικά με τις προσθήκες και τις βελτιώσεις που θα φέρει η πρώτη αναβάθμισή τους, γνωστή και ως Redstone. Η αναβάθμιση θα γίνει σε δύο κύμματα. Το πρώτο μέρος της αναβάθμισης, η redstone 1 πιθανόν θα δοθεί γύρω στον Μάιο με Ιούνιο και το δέυτερο, η redstone 2, γύρω στον Οκτώβριο με Νοέμβριο του τρέχοντος έτους.

Ακολουθεί λίστα με τις πιθανές προσθήκες που θα φέρει η αναβάθμιση:

  • Landscape Home Screen: We can confirm that Microsoft is working to deliver this much-demanded feature and it may be delivered soon to Insiders. It may come with RS1 or Redstone first wave.
  • Enhanced Action Center: Soon, we may be able to do more in action center. Music Player control, Download status may be some of the new additions to Action Center usability. We also hear Action Center may become customizable and may reflect changes in Theme colors ala Windows 10.
  • Better Windows 10 – Windows 10 Mobile integration or Apps Roaming feature: You can start using an app on either Windows 10 or Windows 10 Mobile device and resume working on other connected device from where you left your work on the first device. All the connected devices must be using same Microsoft account.
  • Cortana Enhancements: Not only send a message but also make a call using your PC connected to your Mobile with same Microsoft account.
  • More Tile Sizes & Customization options: We hear Microsoft may bring more Tile Sizes and even more customization options with RedStone. Especially the Lock-Screen experience may be enhanced.
  • Updated Native apps: Expect major enhancements to all major native apps experiences. File Explorer, OneDrive, Messaging + Skype, Store, Music and more are supposed to get major overhauls with many new features. Photos app may finally get the auto-enhancement and auto-album creation feature.
  • Interactive Tiles: We can confirm that Microsoft has been testing this feature for long but like jump lists this feature may or may not make its way to Windows 10 Mobile and is expected to arrive on Windows 10 with Redstone updates.

Οι insiders, όπως είναι γνωστό, θα είναι οι πρώτοι που θα χρησιμοποιήσουν τις νέες αυτές αναβαθμίσεις στις συσκευές τους οπότε και θα δούμε κατά πόσο ισχύουν οι παραπάνω διαρροές.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί ακόμα να μην έχουν κυκλοφορήσει επίσημα τα Windows 10 Mobile αλλά σύμφωνα με το nokiapoweruser.com διέρρευσαν πληροφορίες σχετικά με τις προσθήκες και τις βελτιώσεις που θα φέρει η πρώτη αναβάθμισή τους, γνωστή και ως Redstone. Η αναβάθμιση θα γίνει σε δύο κύμματα. Το πρώτο μέρος της αναβάθμισης, η redstone 1 πιθανόν θα δοθεί γύρω στον Μάιο με Ιούνιο και το δέυτερο, η redstone 2, γύρω στον Οκτώβριο με Νοέμβριο του τρέχοντος έτους.

Ακολουθεί λίστα με τις πιθανές προσθήκες που θα φέρει η αναβάθμιση:

 

Οι insiders, όπως είναι γνωστό, θα είναι οι πρώτοι που θα χρησιμοποιήσουν τις νέες αυτές αναβαθμίσεις στις συσκευές τους οπότε και θα δούμε κατά πόσο ισχύουν οι παραπάνω διαρροές.

 

Εάν τα φέρει όλα αυτά, σε συνδυασμό με το OTG, δεν νομίζω να λείπει κάτι μετά. Στην πορεία κάτι θα βρεθεί βέβαια αλλά πιστεύω σε ένα χρόνο θα είναι σε πολύ καλό επίπεδο. Βλέποντας και από τις συσκευές τι γίνεται, η ανταπόκριση είναι άμεση, και ας έχει αργήσει αρκετά τα 10αρια. Το 950/950XL αν και βγήκε με beta λειτουργικό αμέσως πήρε τα update και έστρωσε αρκετά. Νομίζω πως η Microsoft είναι να μη πάρει φόρα. Όπως και με τα 10 στον υπολογιστή, στην αρχή υπήρχαν πολλά θέματα, αλλά τώρα λύθηκαν όλα και προστίθενται πράγματα καινούργια.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Εάν τα φέρει όλα αυτά, σε συνδυασμό με το OTG, δεν νομίζω να λείπει κάτι μετά. Στην πορεία κάτι θα βρεθεί βέβαια αλλά πιστεύω σε ένα χρόνο θα είναι σε πολύ καλό επίπεδο. Βλέποντας και από τις συσκευές τι γίνεται, η ανταπόκριση είναι άμεση, και ας έχει αργήσει αρκετά τα 10αρια. Το 950/950XL αν και βγήκε με beta λειτουργικό αμέσως πήρε τα update και έστρωσε αρκετά. Νομίζω πως η Microsoft είναι να μη πάρει φόρα. Όπως και με τα 10 στον υπολογιστή, στην αρχή υπήρχαν πολλά θέματα, αλλά τώρα λύθηκαν όλα και προστίθενται πράγματα καινούργια.

Αυτό το OTG αφορά μονο τις συσκευές της Microsoft, ή θα ενεργοποιηθεί και στα Nokia Lumia κάποια στιγμή όταν πάρουμε τα 10; Πάντως για ενεργοποιήσεις notification led δεν βλέπω πουθενά να λέει, εκτός αν μου διαφεύγει κατι!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

http://wmpoweruser.com/t-mobile-germany-announce-windows-10-mobile-update-for-lumia-635640640-xl-and-more-within-2-weeks/

 

Καλημέρα και καλή χρονιά!Λέτε να δούμε φως σε 2 εβδομάδες από τώρα;

Link to comment
Share on other sites

http://wmpoweruser.com/t-mobile-germany-announce-windows-10-mobile-update-for-lumia-635640640-xl-and-more-within-2-weeks/

 

Καλημέρα και καλή χρονιά!Λέτε να δούμε φως σε 2 εβδομάδες από τώρα;

Απ' ότι βλέπω η συσκευή μου μπήκε πάλι στη πρωτη φουρνιά αναβαθμίσεων!!!! :)

Αλλά βλέπω ότι όλοι θα πάρουμε την .29 και όχι την .36!

Έτσι εξηγείται γιατί είδα προχθές στα Public τα 950 ενεργά, με την έκδοση .29 και όχι με την .0 που ήταν, όταν τα είχαν πρωτοφέρει!!!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...