Jump to content

[Επίσημο] Windows 10 Mobile Series


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν τα βλεπω τα win10 να βγαινουν τον Δεκεμβρη....ο λογος?

για να σπρωξει τα καινουρια 950/xl

 

Από τη στιγμή που το λένε επίσημα, δε νομίζω να υπάρξει άλλη καθυστέρηση. Τώρα αν κάποια συσκευή πάρει τα 10 μετά το νέο έτος επειδή είναι branded σε κάποιο πάροχο, αυτό είναι άλλη ιστορία. Λίγες μέρες υπομονή, θα δοθεί από την εταιρεία το πλήρες πρόγραμμα αναβάθμισης με ημερομηνίες και όλες τις συσκευές 8.1 προς αναβάθμιση.

 

Χαμός με τα 10, ούτε με τα 8.1 δεν είχε γίνει τόσος ντόρος

spacer.png& άλλα που δεν φαίνονται =(

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Να βγάλει για όλες τις συσκευές την ίδια περίοδο....

Μια χαρά ήσυχος ειμαι,εσύ κόψε τους πολλούς καφέδες ή οτι άλλο σε χαλάει...

 

Εγώ φιλε μου έχω το 1020 το οποίο αν πρόσεξες είναι εκτός λίστας, παρ' όλα αυτά δεν διαμαρτύρομαι. Από την στιγμή που συσκευές οι οποίες περπατάνε το 4ο έτος ζωής θα αναβαθμιστούν, ε μια καθυστέρηση δεν είναι και καταστροφή. Εννοείται πως καλύτερα θα ήταν να έχουμε χθες τα 10ρια αλλά δεν θα αρχίσω του αφορισμούς που θα τα πάρω σε 2-3 μήνες. Άλλωστε υπάρχει και "πλάγιος" τρόπος να τα περάσουμε άμεσα.

Τόσο ήρεμος είμαι......;)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να ανεβαίνουν οι τόνοι :!:

 

Σιγά το θέμα ποιος θα τα πάρει Νοέμβρη και ποιος Δεκέμβρη... Λογικό είναι να αναβαθμιστούν πρώτα οι νεότερες συσκευές όπως είπε ο montoya και ειδικά οι Microsoft Lumia... Το θέμα είναι πρώτον να μην τραβήξει πολύ η διαδικασία και δεύτερον να την πάρουμε όλοι όσο δυνατόν πιο απροβλημάτιστα γίνεται...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Εδώ τα λέει καλύτερα, μετά την αναβάθμιση της εφαρμογής:

http://www.microsoft.com/en-gb/mobile/windows10/

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Η MS εχει πει οτι ΟΛΕΣ οι συσκευες που τρεχουν 8.1 α αναβαθμιστουν και θα παρουν 10αρια.

Αυτο δεν εχει αναιρεθει μεχρι τωρα και αρα αυτο θα γινει.

Οσο για την σειρα η το ποτε θα γινει αυτο ειναι στην ευχερια της να ρυθμισει την ροη.

Ολοι ελπιζουμε να γινει ομαλα και σε λογικα χρονικα πλαισια ....

Αλλα στο τελος τελος μην ξεχνατε οτι αν βιαζεστε, μετα την επισημη παρουσιαση του λειτουργικου μπορειτε να βαλετε Windows Insider και να παρετε την επισημη εκδοση στο κινητο σας οποτε θελετε.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ρε παιδιά για καθημερινή χρήση εκτός απο την μπαταρία τα υπόλοιπα είναι ανώτερα απο τα wp8.1 γενικά είναι ποιο καλό το γραφικό περιβάλλον για το χρήστη
Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη δεν ειχα ποτε windows phone και επειδη καλοκοιταζω το 950 XL το δικαρτο και μαλιστα αν υποστηριζει και γραφιδα ακομη καλυτερα, ηθελα να ρωτησω οσοι εχετε windows phone, με τις βασικες εφαρμογες, οπως viber, skype, what's up, τραπεζικες εφαρμογες πως ειναι? Εχετε δει διαφορες με τα αντροιντ κινητα? Το θελω για επαγγελματικη χρηση και μονο με καμια δεκαρια εφαρμογες δηλαδη, αλλα αυτεσ τισ βασικες 10 θα ηθελα να τρεχουν απροβληματιστα. Η γνωμη σας? Γιατι εχω κουραστει λιγο με τα λαγκ των αντροιντ και κυριως της samsung που εχω.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη δεν ειχα ποτε windows phone και επειδη καλοκοιταζω το 950 XL το δικαρτο και μαλιστα αν υποστηριζει και γραφιδα ακομη καλυτερα, ηθελα να ρωτησω οσοι εχετε windows phone, με τις βασικες εφαρμογες, οπως viber, skype, what's up, τραπεζικες εφαρμογες πως ειναι? Εχετε δει διαφορες με τα αντροιντ κινητα? Το θελω για επαγγελματικη χρηση και μονο με καμια δεκαρια εφαρμογες δηλαδη, αλλα αυτεσ τισ βασικες 10 θα ηθελα να τρεχουν απροβληματιστα. Η γνωμη σας? Γιατι εχω κουραστει λιγο με τα λαγκ των αντροιντ και κυριως της samsung που εχω.

 

Δεν είναι αυτό το κατάλληλο θέμα. Απευθύνσου καλύτερα εδώ:

 

Γενικές Απορίες Εφαρμογών για Windows Phone 8

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Μένει να δούμε μέχρι την επόμενη εβδομάδα τι θα ανακοινώσει η Microsoft. Γιατί σε άλλα sites λένε ότι θα ξεκινήσει από 12 Νοεμβρίου.
Link to comment
Share on other sites

Το λιγότερο τραγικοί έτσι και ισχύσει το παραπάνω. Το Ativ S είναι ίδιο ή και καλύτερο από το 920 και ακόμα είναι στο "θα δούμε". :down:

spacer.png& άλλα που δεν φαίνονται =(

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Το λιγότερο τραγικοί έτσι και ισχύσει το παραπάνω. Το Ativ S είναι ίδιο ή και καλύτερο από το 920 και ακόμα είναι στο "θα δούμε". :down:

Δεν πάει με το καλύτερο όμως! Πάνε με την παλαιότητα ή με το hardware τους μάλλον!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Δεν πάει με το καλύτερο όμως! Πάνε με την παλαιότητα ή με το hardware τους μάλλον!

 

Με μια βδομάδα διαφορά ανακοινώθηκε πρώτα το Ativ, πίσω στο 2012 και μετά ακολούθησε το 920 όπου μαζί με το 925 έχουν το ίδιο hardware. Ελπίζω να είναι ψευδές το παραπάνω διάγραμμα για τη συσκευή συσκευή ακόμα και για την HTC γιατί κρατάνε αρκετά ακόμα και να μην αρχίσουν τις βλακείες του Android γιατί εκεί τουλάχιστον μπορείς να πας σε custom και να έχεις όλα τα καλούδια, στα Windows όμως δεν υπάρχει επιλογή.

 

Μην ξεχνάμε ότι το Ativ ήταν το μοναδικό της σειράς WP που όχι μόνο πήρε πρώτο τα 8.1 αλλά είχε αμέσως το Update 1. :up:

spacer.png& άλλα που δεν φαίνονται =(

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Με μια βδομάδα διαφορά ανακοινώθηκε πρώτα το Ativ, πίσω στο 2012 και μετά ακολούθησε το 920 όπου μαζί με το 925 έχουν το ίδιο hardware. Ελπίζω να είναι ψευδές το παραπάνω διάγραμμα για τη συσκευή συσκευή ακόμα και για την HTC γιατί κρατάνε αρκετά ακόμα και να μην αρχίσουν τις βλακείες του Android γιατί εκεί τουλάχιστον μπορείς να πας σε custom και να έχεις όλα τα καλούδια, στα Windows όμως δεν υπάρχει επιλογή.

 

Μην ξεχνάμε ότι το Ativ ήταν το μοναδικό της σειράς WP που όχι μόνο πήρε πρώτο τα 8.1 αλλά είχε αμέσως το Update 1. :up:

Το update 2 όμως;....

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Το update 2 όμως;....

 

Το Update 2 δεν το έχουν πάρει ούτε οι μισές Lumia συσκευές. Έχω 920, Ativ S, 530, 535, 930 και ούτε μία δεν το έχει.

Ό,τι και να λέμε, σημασία έχει τί θα αποφασίσει η MSFT. Αν δεν το δώσει, θα χάσει ακόμα περισσότερο την εμπιστοσύνη μου μετά και την απόφασή της με το OneDrive.

spacer.png& άλλα που δεν φαίνονται =(

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Το Update 2 δεν το έχουν πάρει ούτε οι μισές Lumia συσκευές. Έχω 920, Ativ S, 530, 535, 930 και ούτε μία δεν το έχει.

Ό,τι και να λέμε, σημασία έχει τί θα αποφασίσει η MSFT. Αν δεν το δώσει, θα χάσει ακόμα περισσότερο την εμπιστοσύνη μου μετά και την απόφασή της με το OneDrive.

Το δικό μου 830 πήρε το update 2! Το 640 επίσης.... και μάλλον όλες οι συσκευές Microsoft το πήραν!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

το 640 λογικό,καθώς είναι πρόσφατο μοντέλο και από τα πρώτα στη λίστα των 10.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου 830 πήρε το update 2! Το 640 επίσης.... και μάλλον όλες οι συσκευές Microsoft το πήραν!

 

Το 640 είχε το Update 2 out of the box, δεν το πήρε μέσω ενημέρωσης στη συνέχεια. Το 535 είναι μία από τις MSFT συσκευές που δεν το έχουν πάρει και δεν βρήκα νέα ενημέρωση σ'ένα 435 που πήρα για τη μάνα μου. Το ότι κάποιες συσκευές έχουν το Update 2 δεν είναι κριτήριο αναβάθμισης στα W10, και το 930 στην 1η έχει μείνει αλλά θα τα πάρει κανονικά

Πιστεύω ότι το εξαντλήσαμε το θέμα. Ό,τι είναι να γίνει, θα γίνει, δεν αλλάζει κάτι όσο και να γράφουμε.

spacer.png& άλλα που δεν φαίνονται =(

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

το 640 λογικό,καθώς είναι πρόσφατο μοντέλο και από τα πρώτα στη λίστα των 10.

Το ίδιο και το 830! Πρώτο στη λίστα για τα 10!!!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Το λιγότερο τραγικοί έτσι και ισχύσει το παραπάνω. Το Ativ S είναι ίδιο ή και καλύτερο από το 920 και ακόμα είναι στο "θα δούμε". :down:

 

Όμως το ativ s είναι μια παρατημένη συσκευή από τον ίδιο τον κατασκευαστή της.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

montoya δεν είναι κάτι επίσημο αυτό... Μια σελίδα στο fb την έφτιαξε χωρίς να επικαλεστεί κάποια πηγή...

 

Το λιγότερο τραγικοί έτσι και ισχύσει το παραπάνω. Το Ativ S είναι ίδιο ή και καλύτερο από το 920 και ακόμα είναι στο "θα δούμε". :down:

 

Δεν έχει να κάνει με τη Microsoft αλλά με τη Samsung αυτό και όπως καταλαβαίνεις υπάρχει θέμα εκεί :p

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Το HTC M8 με Windows δεν το έχω δει ακόμα, αλλά ούτε και της Samsung το neo S κάπως έτσι νομίζω λεγόταν ή θα λεγόταν!!! Το δεύτερο δεν ξέρω αν βγήκε καν στην αγορά!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...