Jump to content

[Επίσημο] Windows 10 Mobile Series


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Lumia 1020, παίρνει 10 άρια κανονικά?

 

Ναι. Ίσως δεν πάρει κάποια χαρακτηριστικά, αλλά θα αναβαθμιστεί όταν έρθει η ώρα.

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει αυτό;

http://www.microsoft.com/el-gr/mobile/windows10/

 

Οι υπόλοιπες δηλαδή δεν θα αναβαθμιστούν δωρεαν; Εκτός αν εννοούν ότι θα είναι οι πρώτες που θα αναβαθμιστούν δωρεάν! Αλλά δεν διευκρινίζουν ομως κάτι τετοιο!!!!!

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Είναι δυνατόν; Οι Lumia συσκευές έχουν υποστήριξη για τρία χρόνια. Άρα, όλες οι συσκευές εντός του χρονικού αυτού διαστήματος θα αναβαθμιστούν. Απλά, κάποιες συσκευές με χαμηλότερα χαρακτηριστικά, θα πάρουν προσαρμοσμένες σε αυτές εκδόσεις.

Για παράδειγμα, το 635 δεν αναφέρεται καθόλου σε αυτό το κείμενο και όμως έχω περάσει την δοκιμαστική έκδοση των wp10

Link to comment
Share on other sites

Είναι δυνατόν; Οι Lumia συσκευές έχουν υποστήριξη για τρία χρόνια. Άρα, όλες οι συσκευές εντός του χρονικού αυτού διαστήματος θα αναβαθμιστούν. Απλά, κάποιες συσκευές με χαμηλότερα χαρακτηριστικά, θα πάρουν προσαρμοσμένες σε αυτές εκδόσεις.

Για παράδειγμα, το 635 δεν αναφέρεται καθόλου σε αυτό το κείμενο και όμως έχω περάσει την δοκιμαστική έκδοση των wp10

 

Όλες θα αναβαθμιστούν! Αυτές που αναφέρει το κείμενο θα είναι δωρεάν! Δηλαδή σαν να λέει ότι οι υπόλοιποι θα πληρώσουν την αναβάθμιση!!!! Τουλάχιστον έτσι το καταλαβαίνω εγώ! Ευτυχώς η συσκευή μου είναι μέσα στα δωρεάν!!!! :lol:

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή θα μου ζητήσουν λεφτά για να αναβαθμίσω το 635;;;;

 

Να το δω και αυτό...

 

 

 

Πιο πιθανό βρίσκω να είναι κάποια παράλειψη στο κείμενο ή απλά κακή διατύπωση.

Link to comment
Share on other sites

 

Δηλαδή πρώτα θα αναβαθμιστούν αυτά τα 10, αν κατάλαβα καλά! Όπως υπέθεσα απο την αρχή! Δεν ξέρω και πολλά αγγλικά!!!! :(

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή πρώτα θα αναβαθμιστούν αυτά τα 10, αν κατάλαβα καλά! Όπως υπέθεσα απο την αρχή! Δεν ξέρω και πολλά αγγλικά!!!! :(

 

Θα είναι τα πρώτα αυτά που θα πάρουν την αναβάθμιση. Σωστά το κατάλαβες. Και αργότερα (κάποια στιγμή για την ακρίβεια) θα πάρουν και τα άλλα..!

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Να κάνω μια ερώτηση?γιατί γίνονται port μόνο android εφαρμογές και όχι και από ios όπως έλεγαν στην αρχή?τo project δεν ήταν και από τις 2 πλατφόρμες θα γινόταν αυτό?
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Άλλο το port που κάνουν κάποιο χρήστες και άλλο το Project Astoria της Microsoft που απευθύνεται στους developers... Το πρώτο είναι ένας τρόπος που βρήκαν στο XDA (νομίζω) να παίζουν τα apk των Android apps σε Windows 10 Mobile... Δεν παίζουν όλες και δεν παίζουν όλες στο 100% ενώ είναι με το UI που έχουν στο Android...

 

To Project Astoria μετατρέπει τον κώδικα των iOS και Android εφαρμογών σε αυτόν των WP apps... Αλλάζει δηλαδή ακόμα και το Ui σε αυτό των WP και είναι καθαρά εργαλείο για τους developers...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Να το ρωτήσω κι εδώ... Landscape mode θα έχουν τα 10 στα smartphones τελικά;

 

Είχανε πεί ότι όποιος θέλει να το δεί ας ψηφίσει στο αντίστοιχο post του windows feedback. Όταν είχα πατήσει, είχε περί τις 3000 upvotes. Τώρα δεν ξέρω τι παίζει.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Είχανε πεί ότι όποιος θέλει να το δεί ας ψηφίσει στο αντίστοιχο post του windows feedback. Όταν είχα πατήσει, είχε περί τις 3000 upvotes. Τώρα δεν ξέρω τι παίζει.

 

Πόσους ψήφους θα χρειαστούν για να το κάνουν; Πως πας στο αντίστοιχο feedback;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Πόσους ψήφους θα χρειαστούν για να το κάνουν; Πως πας στο αντίστοιχο feedback;

 

Φαντάζομαι αρκετούς. Πρέπει να είσαι windows insider για να το κάνεις..! Και απο την αντίστοιχη preview έκδοση που έχεις εγκατεστημένη, πας στο windows feedback, και βρίσκεις την ανάλογη ανάρτηση.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω ρε παιδιά.τωρα με τα 10 που υποτίθεται θα έρθουν περισσότερες εφαρμογές,περιμένουμε και της google τις εφαρμογές ή αυτές τις ξεχνάμε για τα καλά;
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω ρε παιδιά.τωρα με τα 10 που υποτίθεται θα έρθουν περισσότερες εφαρμογές,περιμένουμε και της google τις εφαρμογές ή αυτές τις ξεχνάμε για τα καλά;

 

Αυτό εξαρτάται από τη Google, δεν μπορούμε να ξέρουμε.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω ρε παιδιά.τωρα με τα 10 που υποτίθεται θα έρθουν περισσότερες εφαρμογές,περιμένουμε και της google τις εφαρμογές ή αυτές τις ξεχνάμε για τα καλά;

 

Λογικά,τις ξεχνάμε...:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Λογικά,τις ξεχνάμε...:ninja:

 

Κρίμα πολύ κρίμα!τέλος πάντων όπως και να έχει θα πανε καλύτερα,χειρότερα αποκλείεται!!!

Link to comment
Share on other sites

Λογικά,τις ξεχνάμε...:ninja:

 

Λογικά δεν ξεχνάμε τίποτα αν δεν δούμε!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Λογικά δεν ξεχνάμε τίποτα αν δεν δούμε!

 

Έχεις δει κάτι στα desktop 10ρια?

Με την ίδια λογική θα πορευτούν και στα 10 Mobile...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δει κάτι στα desktop 10ρια?

Με την ίδια λογική θα πορευτούν και στα 10 Mobile...:rolleyes:

 

Τι σχέση έχουν τα Desktop με τα mobile; Αν το πάμε με την ίδια λογική, έχεις δει Desktop με android;

Link to comment
Share on other sites

Τι σχέση έχουν τα Desktop με τα mobile; Αν το πάμε με την ίδια λογική, έχεις δει Desktop με android;

 

Κι όμως υπάρχουν.. τα chromebook.

Link to comment
Share on other sites

Τι σχέση έχουν τα Desktop με τα mobile; Αν το πάμε με την ίδια λογική, έχεις δει Desktop με android;

 

Δεν εχω καμια ,μα καμια διαθεση να ερθω σε αντιπαράθεση...

Μάλλον δεν έχεις καταλαβει οτι η Microsoft προχωρά σε ενοποίηση των λειτουργικών της...

Αυτά και δεν επανέρχομαι...:)

 

Google has updated its only app in the Windows Store, Google Search, for Windows 10

 

"Google has only released one app in the Windows Store, and that's for Google Search. Now that app has been updated in the store with support for Windows 10. It includes a revamped and cleaner user interface that takes on Google's Material Design ideas".

 

Κι όμως υπάρχουν.. τα chromebook.

 

 

 

Σωστος φίλε μου...;)

Edited by vasileios13
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...