Jump to content

XBMC/Kodi/SPMC σετάρισμα Add-ons & Repository


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γιατι νομιζω οτι στο quasar σχεδον βρισκεις παντα αυτο που θες?σε αψογη εικονα!ρε παιδες μια βοηθεια στους υποτιτλους μου βγαζει ολες τις χωρες δεν γινεται να βγαζει μονο τους ελληνικους?

 

Φυσικά και γίνεται μια ρύθμιση είναι μέσα από το μενού της εφαρμογής system->settings->player->language->subtitles->preferred subtitle language διαλεγεις μονο τα ελληνικά από την λίστα...και είσαι έτοιμος.

Edited by fotisk13
Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Φυσικά και γίνεται μια ρύθμιση είναι μέσα από το μενού της εφαρμογής system->settings->player->language->subtitles->preferred subtitle language διαλεγεις μονο τα ελληνικά από την λίστα...και είσαι έτοιμος.
Αυτό είναι το πρώτο που έκανα. Πχ σε subtitles.gr μου βγάζει μόνο ελληνικους. Στο quasar μου βγάζει πολλές χώρες.

 

Στάλθηκε από το F3211 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να σεταρο ενα μποξακι και δεν δουλευει ουτε το fusion ουτε το greekodi

τι βαζουμε καμια βοηθεια?

Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να σεταρο ενα μποξακι και δεν δουλευει ουτε το fusion ουτε το greekodi

τι βαζουμε καμια βοηθεια?

Βάλε στατική IP με google dns

https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwik3af7rMPXAhXrK5oKHc9ND58QtwIIJjAA&url=https%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3D4cUq4l0jp2w&usg=AOvVaw1faz1-AYAv5cTjsjKd-kKh

Link to comment
Share on other sites

το εκανα και τιποτα ανοιγοκλεινε το wifi, εσβησα το kodi απο το box και τωρα δεν μπορω να το ξαναβαλω, το κατεβασα απο την σελιδα τους για ανδροιτ αλλα δεν το κανει εγκατασταση το box.
Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να σεταρο ενα μποξακι και δεν δουλευει ουτε το fusion ουτε το greekodi

τι βαζουμε καμια βοηθεια?

Δες για το Elysium .

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

παιδιά συγγνώμη για την ενόχληση ξανα .Η ερώτηση μου ειναι αν στο kodi μπορεί κανεις να δει τηλεόραση συνδρομητική με ελληνικούς υποτίτλους ,δηλαδή live history channel με ελληνικούς υποτίτλους
Link to comment
Share on other sites

παιδιά συγγνώμη για την ενόχληση ξανα .Η ερώτηση μου ειναι αν στο kodi μπορεί κανεις να δει τηλεόραση συνδρομητική με ελληνικούς υποτίτλους ,δηλαδή live history channel με ελληνικούς υποτίτλους

Οχι φιλε μου, δεν μπορεις να δεις αυτα τα καναλια με ελληνικους υποτιτλους μεσα απο το kodi και ουτε απο καμια αλλη εφαρμογη. Μονο με συνδρομη στην δορυφορικη tv. Χωρις υποτιτλους βεβαια τα βλεπεις ανετα.

 

Στάλθηκε από το thl 4000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

To mediarepos εκλεισε παλι η δουλευει σε αλλο λινκ?

Δουλευει κανονικα με καταληξη .org/Apkz Ετοιμασου να φας στη μαπα ΤΙΣ διαφημισεις βεβαια αλλα τι να κανουμε, και αυτο στο παιχνιδι ειναι.

 

Στάλθηκε από το thl 4000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν βαλω καποιο build που ειχε μεσα το covenat,θα συνεχισει να το εχει τωρα που αλλαξαν τα δεδομενα;

Εβαλα boom shakalaka build απο dimitrology πριν λιγο και δεν το εχει αν και δεν ξερω αν το ειχε.Ουτε το exodus.Και το ειδα και παραφορτωμενο.

Εχετε να προτεινετε καποιο build?

Εκανα φορματ στον υπολογιστη και μετα ειδα τι παιχτηκε με το covenant.Αν κι εχω real debrid,το χρειαζομαι κι αυτο.

Edited by panosfx

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Η προτελευταία... Η τελευταία δεν λειτουργεί γενικά (απ'οτι φαίνεται) δεν έχει να κάνει με root.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Οποτε μπορει να το φτιαξουν στην επομενη ενημερωση. Αλλα αν δεν κανω λαθος, νομιζω οτι ετσι κι αλλιως δεν μπορουσες να παραμεινεις σε προηγουμενη εκδοση. Αναγκαστικα κανεις ενημερωση. Και το τι ασχετες ανοησιες λενε μερικες φορες στις τεχνικες υπηρεσιες τους αν τους παρεις τηλεφωνο...!

Γενικα τραγικη η κατασταση στον τομεα των εφαρμογων-λογισμικου υποστηριξης στις ελληνικες εταιρειες τηλεπικοινωνιων.

 

Στάλθηκε από το thl 4000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν βαλω καποιο build που ειχε μεσα το covenat,θα συνεχισει να το εχει τωρα που αλλαξαν τα δεδομενα;

Εβαλα boom shakalaka build απο dimitrology πριν λιγο και δεν το εχει αν και δεν ξερω αν το ειχε.Ουτε το exodus.Και το ειδα και παραφορτωμενο.

Εχετε να προτεινετε καποιο build?

Εκανα φορματ στον υπολογιστη και μετα ειδα τι παιχτηκε με το covenant.Αν κι εχω real debrid,το χρειαζομαι κι αυτο.

 

δες το diamond και το GKoBu

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Οχι φιλε μου, δεν μπορεις να δεις αυτα τα καναλια με ελληνικους υποτιτλους μεσα απο το kodi και ουτε απο καμια αλλη εφαρμογη. Μονο με συνδρομη στην δορυφορικη tv. Χωρις υποτιτλους βεβαια τα βλεπεις ανετα.

 

Στάλθηκε από το thl 4000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δουλευει κανονικα με καταληξη .org/Apkz Ετοιμασου να φας στη μαπα ΤΙΣ διαφημισεις βεβαια αλλα τι να κανουμε, και αυτο στο παιχνιδι ειναι.

 

Στάλθηκε από το thl 4000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Απο την στιγμη που δεν ανοιγουν αλλα pop up πσραθυρα με διαφημισεις δεν με νοιαζει. Σκρολαρω γρηγορα εγω...:lol:

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Γιατί βάζετε builds όταν πολύ πιθανό να μην παίζουν τα περισσότερα addon αφού είναι ανενημερωτα;

 

Περάστε κατευθείαν τα add-on που ξέρετε ότι παίζουν.

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο forum. Όσο κι αν ψάχτηκα δεν τα κατάφερα να εγκαταστήσω το cartoonsGR, συνεχώς μου βγάζει μνμ ''η εγκατάσταση απέτυχε''. Άν κάποιος μπορεί ας βοηθήσει, η κόρη μου θα τον ευγνωμονεί!! :)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο forum. Όσο κι αν ψάχτηκα δεν τα κατάφερα να εγκαταστήσω το cartoonsGR, συνεχώς μου βγάζει μνμ ''η εγκατάσταση απέτυχε''. Άν κάποιος μπορεί ας βοηθήσει, η κόρη μου θα τον ευγνωμονεί!! :)
Γιατί δεν κάνεις ένα update το aliveGR? Σβήσε αν έχεις κάποια παλιά έκδοση του και κάνε add source αυτή τη διεύθυνση http://alivegr.net/master/ όπως δείχνει στις οδηγίες στην πρώτη σελίδα. Μετα κάνε install from zip file το twilight repo που έχει alive gr κλπ.

Αν θες και το cartoonsgr βάλε το kdil repo από εδώ http://kdil.co/repo/ . Κατέβασε το zip file, κάνε install from zip το repo και στα video add-ons έχει το cartoonsgr, κάνε το εγκατάσταση.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Γιατί βάζετε builds όταν πολύ πιθανό να μην παίζουν τα περισσότερα addon αφού είναι ανενημερωτα;

 

Περάστε κατευθείαν τα add-on που ξέρετε ότι παίζουν.

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

Εχουμε real debrid.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν κάνεις ένα update το aliveGR? Σβήσε αν έχεις κάποια παλιά έκδοση του και κάνε add source αυτή τη διεύθυνση http://alivegr.net/master/ όπως δείχνει στις οδηγίες στην πρώτη σελίδα. Μετα κάνε install from zip file το twilight repo που έχει alive gr κλπ.

Αν θες και το cartoonsgr βάλε το kdil repo από εδώ http://kdil.co/repo/ . Κατέβασε το zip file, κάνε install from zip το repo και στα video add-ons έχει το cartoonsgr, κάνε το εγκατάσταση.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

 

Ευχαριστώ θερμά φίλε μου, θα κάνω ό,τι μου πρότεινες ξεκινώντας από το alive.gr :D

Link to comment
Share on other sites

περασα το alive αλλα ψαχνω ενα ταινιες δεν παιζει τιποτα, το 1chanel και το exodus δεν μπορω να τα βρω πουθενα. kodistuff colossus fusion δεν δουλευουν. ξερετε καποιο που μπορει να δουλευει?
Link to comment
Share on other sites

περασα το alive αλλα ψαχνω ενα ταινιες δεν παιζει τιποτα, το 1chanel και το exodus δεν μπορω να τα βρω πουθενα. kodistuff colossus fusion δεν δουλευουν. ξερετε καποιο που μπορει να δουλευει?
Το poseidon είναι σούπερ:

http://www.wirelesshack.org/how-to-install-poseidon-kodi-video-addon.html

Link to comment
Share on other sites

Δεν παίζει ρόλο το real debrid και εγώ έχω λογαριασμό και δεν χρησιμοποιώ build

 

Ναι αλλα ειχες στησει το kodi σου πριν κλεισουν το colossus.Εγω εκανα φορματ κι ηταν η μονη λυση για να εχω covenant καποιο build.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν κάνεις ένα update το aliveGR? Σβήσε αν έχεις κάποια παλιά έκδοση του και κάνε add source αυτή τη διεύθυνση http://alivegr.net/master/ όπως δείχνει στις οδηγίες στην πρώτη σελίδα. Μετα κάνε install from zip file το twilight repo που έχει alive gr κλπ.

Αν θες και το cartoonsgr βάλε το kdil repo από εδώ http://kdil.co/repo/ . Κατέβασε το zip file, κάνε install from zip το repo και στα video add-ons έχει το cartoonsgr, κάνε το εγκατάσταση.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

 

Έκανα επανεγκατάσταση το alive.gr, όσον αφορά το cartoonsGR πατάω ΄΄εγκατάσταση'' αλλά μου βγάζει διαρκώς μνμ ''η εγκατάσταση απέτυχε''...:(

Link to comment
Share on other sites

Έκανα επανεγκατάσταση το alive.gr, όσον αφορά το cartoonsGR πατάω ΄΄εγκατάσταση'' αλλά μου βγάζει διαρκώς μνμ ''η εγκατάσταση απέτυχε''...:(

 

To cartoonsgr θα νπει κάποια στιγμή στο repo grecotm οπότε υπομονή

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα ειχες στησει το kodi σου πριν κλεισουν το colossus.Εγω εκανα φορματ κι ηταν η μονη λυση για να εχω covenant καποιο build.

 

 

 

Στο kdil.co/repo υπάρχουν τα πάντα!!!

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...