Jump to content

XBMC/Kodi/SPMC σετάρισμα Add-ons & Repository


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νήμα Kodi σεταρισμα addons σου λέει μετά ο άλλος.

 

Εγω φιλε απεχω εδω και ποσες σελιδες χωρις καμια υποτιμητικη διαθεση για καποιον....αλλα οπως ειπες αλλο να γραφει ο τιτλος και αλλα να βλεπεις μεσα....εεε

Αν και ειχα κανει αναφορα.....:worry:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Πρέπει να ανοίξει νήμα, ή με terrarium alt, ή με "εφαρμογές TV box (ή android), για ταινίες και σειρές.
Link to comment
Share on other sites

μόλις έβαλα το cinema apk πιυ έγραψε ο φίλος πιο πάνω σε ενα tvbox των 25 δολαρίων... (ευχαριστώ πολύ που το μοιράστηκες μαζι μας)

 

το εχω με ενα σπασμένο Terrarium,...

 

το cinema δουλεύει τζαμι με αγγλικούς υπότιτλους που θελω και τον mx player που χρησιμοποιω...

 

:)

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Νήμα Kodi σεταρισμα addons σου λέει μετά ο άλλος.

 

Σωστός , το έχω πει εδώ και καιρό , έχει παραγίνει , έχω σταματήσει να διαβάζω τα post γι αυτό το λόγο

Link to comment
Share on other sites

Εγω φιλε απεχω εδω και ποσες σελιδες χωρις καμια υποτιμητικη διαθεση για καποιον....αλλα οπως ειπες αλλο να γραφει ο τιτλος και αλλα να βλεπεις μεσα....εεε

Αν και ειχα κανει αναφορα.....:worry:

Ναι άλλα όταν δεν μπορείς να ανοίξεις άλλο τα γράφεις εδώ αναγκαστικά, κάποιος από τους Admin ας ανοίξει άλλο νήμα με android tv apps να τα λέμε εκεί, ούτε εγώ μπορώ να ανοίξω καινούριο νήμα.

Οι τρανοί άντρες είναι σφυρηλατημένοι στη φωτιά.

Προνόμιο των κατωτέρων είναι το άναμμα της φωτιάς.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω οτι ισχυει το οτι αν δεν μπορει καποιος να ανοιξει νημα νεο θα πρεπει να γραφτει εδω..

Ας βρεθει ενα νημα που έχει ''πεθάνει'' εδω και καιρο και ας γινει αυτο ο αποδεκτης τον off topic.

Το να μπερδευουμε ενα νημα που εχει δραστηριοτητα δεν βοηθαει πουθενα

 

φιλικα.

Link to comment
Share on other sites

Το πρόσθετο placenta έχει ποιό πολλές πηγές απο το incursion η μου φαινετε;Επίσης ποιά συνδρομή του real debrid είναι που παιρνεις δωρεάν μηνα; Στους ποσους πόντους;

Nομιζω ότι 800 πόντοι εξαργυρώνουν 1 μήνα

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Εξαργυρωνονται αυτοματα;δηλαδη αν συμπληρωσω 800 ποντους και δεν πληρωσω ένα μηνα αυτόματα θα έχω συνδρομη;η θα πρεπει να τους εξαργυρωσω εγω;αν ναι πως γινετε αυτο;:)

 

όχι αυτόματα, απλά κάνεις επιλογή εναν μήνα και σου αφαιρεί τους πόντους

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Το πρόσθετο placenta έχει ποιό πολλές πηγές απο το incursion η μου φαινετε;Επίσης ποιά συνδρομή του real debrid είναι που παιρνεις δωρεάν μηνα; Στους ποσους πόντους;

 

Nομιζω ότι 800 πόντοι εξαργυρώνουν 1 μήνα

 

Εξαργυρωνονται αυτοματα;δηλαδη αν συμπληρωσω 800 ποντους και δεν πληρωσω ένα μηνα αυτόματα θα έχω συνδρομη;η θα πρεπει να τους εξαργυρωσω εγω;αν ναι πως γινετε αυτο;:)

 

όχι αυτόματα, απλά κάνεις επιλογή εναν μήνα και σου αφαιρεί τους πόντους

1) Είναι λογικό το Placenta να φέρνει πιο πολλές πηγές αφού η υποστήριξή του σταμάτησε στις 10 Σεπτεμβρίου ενώ του Incursion από τον Απρίλιο.

2) Μπορείς να ανταλλάξεις 1000 πόντους με 1 μήνα συνδρομή οπότε ουσιαστικά στους 12 μήνες έχεις και 1 μήνα εξτρά δώρο. Όταν τους συμπληρώσεις πατάς το Convert.

image.jpg

Edited by xalaros
Link to comment
Share on other sites

link για ποιο ; Αν πατήσεις επάνω στο FB σε βγάζει στην σελίδα τους στο facebook του Movie Play Red , για το terraium αν κάνεις απλή αναζήτηση έτσι όπως το έγραψα θα στο βγάλει , link άμεσα δεν μπορώ να βάλω λόγω κανόνων , αν θέλεις όμως οδηγίες για το github browser πολύ ευχαρίστως να τους γράψω.
Σε ευχαριστώ για το λινκ.

Το Movie play red δεν μου έπαιξε ποτέ.

Όλο κάτι για server maintenance βγάζει.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να βοηθησει καποιος να σεταρω απο την αρχη το kodi σε tv box?

Tα εσβησα ολα γιατι τελευταια ειχα θεμα.Ειχα πολλα κολληματα σε ταινιες αλλα και σε αγωνες stream....

To terrarium επισης μας τελειωσε..

Κατι διαβαζω για Real Debrid αλλα δεν εχω καταλαβει τι γινεται.Επισης με ενδιαφερουν και αγωνες...

Υπαρχει καποιος πληρης οδηγος απο την αρχη για ρυθμιση?Μην βαρατε αλλα δεν μπορω να βρω και τι να κανω!

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να βοηθησει καποιος να σεταρω απο την αρχη το kodi σε tv box?

Tα εσβησα ολα γιατι τελευταια ειχα θεμα.Ειχα πολλα κολληματα σε ταινιες αλλα και σε αγωνες stream....

To terrarium επισης μας τελειωσε..

Κατι διαβαζω για Real Debrid αλλα δεν εχω καταλαβει τι γινεται.Επισης με ενδιαφερουν και αγωνες...

Υπαρχει καποιος πληρης οδηγος απο την αρχη για ρυθμιση?Μην βαρατε αλλα δεν μπορω να βρω και τι να κανω!

 

ξεκίνα από εδώ

 

https://lookaside.fbsbx.com/file/kodi-guide-1.97.pdf?token=AWyhXYJ-KQ_VKF5EE-pfZ8zDk3GO70SsMBmLF_GKNYaRtVwghlEW4dty-TWbL8oeCQ5zU8JAhaZZ93uBZ6kY84Rskl3sytS04PoVhFIyKrlGlLe9nBrvt4dslHeR10psIehQHOOsv2PGEgdQkxTtF808m9TCVllRD8zftt-i8CMH-Q

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να το ανοιξω..:(
Μια χαρά μου ανοίγει από tapatalk.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

εχω θεμα με realdebrid μονο στα Windows.συγκεκριμενα δεν βγαζει πηγες debrid.κανω απο την αρχη ολες τις ενεργεις για καθε ροσθετο ξεχωριστα,και ενω μου λεει εχει εγκριθει δεν βγαζει πηγες καθολου.Το παριεργο ειναι οτι καποια στιγμη μου βγηκε ειδοποιηση απο το bit defender το antivirus που ελεγε αποκλειστηκε απειλη και ειδα οτι ηταν κατι απο kodi .υπαρχει περιπτωση το antivirus να εμποδιζει κατι;το θεμα ειναι δεν ξερω πως να το απενεργοποιησω για να δω αν φταιει αυτο.παντως σε tv box και ταμπλετ ειναι ολα οκ.Αν μπορειτε δωστε λιγο τα φωτα σας.

μολις τωρα απενεργοποιησα το antivirus δεν ειναι απο αυτο.κατα πασα πιθανοτητα το real debris δεν δουλευει πλεον σε Windows μονο σε android.

 

Έχεις ενεργοποιήσει το rd μέσα στα πρόσθετα που χρησιμοποιείς, έχεις κάνει clear cache & clear providers μέσα από τα tools των προσθετων, έχεις ενημερωμένα τα urlresolver, resolverurl, να υποθέσω ότι έχεις υπόλοιπο rd και δεν έχει λήξει αφού λες ότι δεν έχεις πρόβλημα σε android, τέλος κάνε και μια επανεκκίνηση το ρούτερ σου αν δεν έχουν αποτέλεσμα τα παραπάνω.

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο GKOBU build σε Kodi 17.6 έχασε ξαφνικά τους ελληνικούς υπότιτλους. Ενώ έχει τα subtitles.gr και open subs δεν βρίσκει ελληνικούς. Μόνο Αγγλικούς. Στις ρυθμίσεις του add-on έχω επιλογή για ελληνικούς στους subtitles. Το σφάλμα οταν πάω στο subtitles.gr πχ. λέει ότι αυτό το service είναι μόνο για ελληνικούς υπότιτλους και δε βγάζει τίποτα.

 

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν αλλαξα build και με RD ok όλα.Εβαλα το GKOBU μάλιστα υπάρχει ένα καινούριο προσθετο για ταινίες το yoda είναι παρόμοιο του placenta και έχει πολλές RD πηγές εκεί.Να υποθέσω το placenta αργοπεθαίνει ή μου φαίνετε;.

:):):):):):)

 

Μαζι με το "YODA" εχει και το "underdog" αλλα ειναι νεκρο.

Ξερεις μηπως με ποιο τροπο σβυνουμε τα εικονειδια πανω απο την κεντρικη μπαρα???

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο GKOBU build σε Kodi 17.6 έχασε ξαφνικά τους ελληνικούς υπότιτλους. Ενώ έχει τα subtitles.gr και open subs δεν βρίσκει ελληνικούς. Μόνο Αγγλικούς. Στις ρυθμίσεις του add-on έχω επιλογή για ελληνικούς στους subtitles. Το σφάλμα οταν πάω στο subtitles.gr πχ. λέει ότι αυτό το service είναι μόνο για ελληνικούς υπότιτλους και δε βγάζει τίποτα.

 

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Σύστημα - Αναπαραγωγή - Γλώσσα και εκεί στο "προτιμώμενη γλώσσα υποτίτλων" βάλε Greek και στο "Γλώσσες για τις οποίες να γίνει λήψη υποτίτλων" βάλε πάλι Greek.

 

Μαζι με το "YODA" εχει και το "underdog" αλλα ειναι νεκρο.

Ξερεις μηπως με ποιο τροπο σβυνουμε τα εικονειδια πανω απο την κεντρικη μπαρα???

Σύστημα - Ρυθμίσεις κελύφους - main menu - Επιλογή αντικειμένων - Ταινίες - Προσαρμογή υπομενού και εκεί πατάς το κουμπί menu του κοντρόλ (ή κάνεις δεξί κλικ αν έχεις ποντίκι) πάνω στο Underdog και επιλέγεις "Απενεργοποίηση".
Link to comment
Share on other sites

Σύστημα - Ρυθμίσεις κελύφους - main menu - Επιλογή αντικειμένων - Ταινίες - Προσαρμογή υπομενού και εκεί πατάς το κουμπί menu του κοντρόλ (ή κάνεις δεξί κλικ αν έχεις ποντίκι) πάνω στο Underdog και επιλέγεις "Απενεργοποίηση".

 

 

ΟΚ, ευχαριστω

Edited by jogatore
Link to comment
Share on other sites

Σύστημα - Αναπαραγωγή - Γλώσσα και εκεί στο "προτιμώμενη γλώσσα υποτίτλων" βάλε Greek και στο "Γλώσσες για τις οποίες να γίνει λήψη υποτίτλων" βάλε πάλι Greek.

 

Ευχαριστώ πολύ!

 

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

To greek maches στο Gkobou εχει να ανανεωθει απο 14/9 , τελειωσε κι αυτο ?

 

καθολου δεν τελειωσε, χθες τα ειχε τα ματς. αν παρεπιπτοντος δεν τα βλεπεις, κανε και μια ανανεωση της σελιδας.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί οι πηγές απο RD δέν παίζουν όλες και σε ανακατευθήνει στο επόμενο λίνκ;Δέν υποτίθετε εφόσον πληρώνεις στο RD θα παίζουν όλα τα λίνκ;:):):):):):)

:dash: Εάν το αρχικό link δεν δουλεύει πως να σου το προσφέρει ....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...