Jump to content

XBMC/Kodi/SPMC σετάρισμα Add-ons & Repository


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ παιδιά. Δοκιμάζω αμέσως.

 

 

Edit: φαίνεται πως δουλεύει, παρόλο που η έκδοση που είχα ήταν νεότερη.

Μικρό το κακό, το αφήνω έτσι.

 

 

Άλλο τώρα. Το avezy από kodiadictos τέλος; Έχει μέρες τώρα που μου βγάζει error.

 

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Παιδιά οι ρυθμίσεις για kodi στο Linux είναι οι ίδιες με τα Windows; γιατί προσπαθώ να βάλω εδώ και μια ώρα Gkn wizard και ενώ δείχνει να έχει μπει σωστά δεν ανοίγει με τίποτα..

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά οι ρυθμίσεις για kodi στο Linux είναι οι ίδιες με τα Windows; γιατί προσπαθώ να βάλω εδώ και μια ώρα Gkn wizard και ενώ δείχνει να έχει μπει σωστά δεν ανοίγει με τίποτα..

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η πηγή για το repo του gkn είναι

http://gknwizard.eu/repo

από εκεί θα κάνεις εγκατάσταση το repository και μετά από το repository θα κάνεις εγκατάσταση τον wizard.

Link to comment
Share on other sites

Η πηγή για το repo του gkn είναι

http://gknwizard.eu/repo

από εκεί θα κάνεις εγκατάσταση το repository και μετά από το repository θα κάνεις εγκατάσταση τον wizard.

 

εγινε φιλε μου σε ευχαριστω ..σουπερ ...!

ολα δουλευουν ρολοι ..

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να ανεβάσει μια λίστα με τα ελληνικά repositories; Βλέπω κάποια atlas, Ερμής και δε ξέρουμε από που να τα κατεβάσουμε. Επίσης το add-on filmnet που το βρίσκουμε;
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι καινουριος στον κοσμο του Kodi και δεν εχω ιδεα για τιποτα.:D

Το εγκατεστησα λοιπον.

Εγκατεστησα και αυτο το Diamond Greek Kodi build: https://cerebrux.net/2018/04/19/diamond-kodi-build-%CE%AF%CF%83%CF%89%CF%82-%CF%84%CE%BF-%CE%BA%CE%B1%CE%BB%CF%8D%CF%84%CE%B5%CF%81%CE%BF-build-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-tvboxes/

 

Ολα καλα και ολα ωραια.

Αλλα τωρα πως μπορω να μπω στο αρχικο μενου του Kodi πχ να δω την αρχικη οθονη? Πχ να δω αυτο:

kodi-ellinika.jpg

 

Το μονο που βλεπω ειναι το μενου του Diamond Greek Kodi build αλλα πως μπορω να βλεπω και το αλλο του Kodi?

 

2ον καποιος προτεινε το Atlas (http://repo.grecotm.com/) για μεταγλωτισμενα παιδικα. Αντε και μπαινω εκει, μετα πως το εγκαθιστω απο το νεο μενου του Diamond Greek Kodi build?

 

 

Θενξ.......

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να ανεβάσει μια λίστα με τα ελληνικά repositories; Βλέπω κάποια atlas, Ερμής και δε ξέρουμε από που να τα κατεβάσουμε. Επίσης το add-on filmnet που το βρίσκουμε;

 

Για atlas και Ερμής από εδώ:

 

http://repo.grecotm.com/

 

Ειμαι καινουριος στον κοσμο του Kodi και δεν εχω ιδεα για τιποτα.:D

Το εγκατεστησα λοιπον.

Εγκατεστησα και αυτο το Diamond Greek Kodi build: https://cerebrux.net/2018/04/19/diamond-kodi-build-%CE%AF%CF%83%CF%89%CF%82-%CF%84%CE%BF-%CE%BA%CE%B1%CE%BB%CF%8D%CF%84%CE%B5%CF%81%CE%BF-build-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-tvboxes/

 

Ολα καλα και ολα ωραια.

Αλλα τωρα πως μπορω να μπω στο αρχικο μενου του Kodi πχ να δω την αρχικη οθονη? Πχ να δω αυτο:

 

 

Το μονο που βλεπω ειναι το μενου του Diamond Greek Kodi build αλλα πως μπορω να βλεπω και το αλλο του Kodi?

 

2ον καποιος προτεινε το Atlas (http://repo.grecotm.com/) για μεταγλωτισμενα παιδικα. Αντε και μπαινω εκει, μετα πως το εγκαθιστω απο το νεο μενου του Diamond Greek Kodi build?

 

 

Θενξ.......

 

1ον Ρυθμίσεις>>>Διασύνδεση>>>Κέλυφος>>>Κέλυφος>>>Estuary

2ον το Atlas υπάρχει ήδη μέσα στο Diamond Greek Kodi build

Edited by enterhere
Link to comment
Share on other sites

Τη μετάφραση είναι αυτή? "Διεπαφή" ( interface) έπρεπε να λέει και όχι διασύνδεση
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν πατήσεις πάνω στις ρυθμίσεις δεν βλέπεις διασύνδεση;

 

Χμμ βλεπω, αλλά ημουν λιγο ηλιθιος. Οπως και αυτοι που το φτιαξανε λιγο. :D Γιατι οταν παω πανω στις ρυθμισεις με το πληκτρολογιο εμφανιζει στο κατω μενου καποιες επιλογες που νομιζα οτι ειναι ολες οι ρυθμισεις.

Ετσι δεν ειχα φανταστει οτι επρεπε να ΠΑΤΗΣΩ πανω στις ρυθμισεις και οτι αν το κανω θα εχει αλλες επιλογες εκτός αυτων που εμφανιζονται απο κατω στο κατω μενου, αν επιλεξεις ρυθμισεις.

 

 

Οκ θενξ λοιπον!

 

----- προσθήκη μηνύματος 90 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Α και κατι αλλο, κανενα addon ή πως τα λετε, για αθλητικα καναλια και γενικα για αθλητικο περιεχομενο υπαρχει?

Αν ναι πειτε και 1-2 λογια για το πως το εγκαθιστουμε.:p

Link to comment
Share on other sites

Χμμ βλεπω, αλλά ημουν λιγο ηλιθιος. Οπως και αυτοι που το φτιαξανε λιγο. :D Γιατι οταν παω πανω στις ρυθμισεις με το πληκτρολογιο εμφανιζει στο κατω μενου καποιες επιλογες που νομιζα οτι ειναι ολες οι ρυθμισεις.

Ετσι δεν ειχα φανταστει οτι επρεπε να ΠΑΤΗΣΩ πανω στις ρυθμισεις και οτι αν το κανω θα εχει αλλες επιλογες εκτός αυτων που εμφανιζονται απο κατω στο κατω μενου, αν επιλεξεις ρυθμισεις.

 

 

Οκ θενξ λοιπον!

 

----- προσθήκη μηνύματος 90 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Α και κατι αλλο, κανενα addon ή πως τα λετε, για αθλητικα καναλια και γενικα για αθλητικο περιεχομενο υπαρχει?

Αν ναι πειτε και 1-2 λογια για το πως το εγκαθιστουμε.:p

Ενημερωτικά θα σου πω ότι σχεδόν όλα τα build ειναι δομημένα με αυτό τον τρόπο. Αν αυτός ο τρόπος για σένα είναι ηλίθιος, έστω και λίγο, λυπάμαι αλλά θα πρέπει να συμβιβαστείς μέχρι να μάθεις να φτιάχνεις το δικό σου χωρίς "κρυφά" μενού.

Link to comment
Share on other sites

Α και κατι αλλο, κανενα addon ή πως τα λετε, για αθλητικα καναλια και γενικα για αθλητικο περιεχομενο υπαρχει?

Αν ναι πειτε και 1-2 λογια για το πως το εγκαθιστουμε.:p

Αφού έβαλες το Diamond, πήγαινε στην κατηγορία των αθλητικών και τσεκαρε τα addons που έχει. Θα βρεις όλα όσα χρειάζεσαι για κανάλια και γενικά αθλητικό περιεχόμενο. ;)
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι καινουριος στον κοσμο του Kodi και δεν εχω ιδεα για τιποτα.:D

Το εγκατεστησα λοιπον.

Εγκατεστησα και αυτο το Diamond Greek Kodi build: https://cerebrux.net/2018/04/19/diamond-kodi-build-%CE%AF%CF%83%CF%89%CF%82-%CF%84%CE%BF-%CE%BA%CE%B1%CE%BB%CF%8D%CF%84%CE%B5%CF%81%CE%BF-build-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-tvboxes/

 

Ολα καλα και ολα ωραια.

Αλλα τωρα πως μπορω να μπω στο αρχικο μενου του Kodi πχ να δω την αρχικη οθονη? Πχ να δω αυτο:

kodi-ellinika.jpg

 

Το μονο που βλεπω ειναι το μενου του Diamond Greek Kodi build αλλα πως μπορω να βλεπω και το αλλο του Kodi?

 

2ον καποιος προτεινε το Atlas (http://repo.grecotm.com/) για μεταγλωτισμενα παιδικα. Αντε και μπαινω εκει, μετα πως το εγκαθιστω απο το νεο μενου του Diamond Greek Kodi build?

 

 

Θενξ.......

 

Γιατί δεν βρίσκω το diamond ?

 

@pmakridis Λίγο πιο πάνω ήταν αν κατάλαβα καλά αυτό έψαχνες.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Έχω μια ετησια συνδρομή στο ipvanish που ειχα κανει με ενα εκπτωτικο κουπόνι. Τελος του μήνα ληγει και απ οτι καταλαβαίνω θα μου ανανεωσει την συνδρομη αυτοματα με την αρχική τιμη (78$). Η ερωτηση μου είναι αν υπαρχει καποιος τροπος να ανανεωσω την συνδρομη με καποιο κουπονι ή θα πρεπει να κανω "I wish to cancel my subscription" και να κανω εκ νεου συνδρομη με τυχον καποιο αλλο κουπονι??? Επισης αν το κανω αυτο θα μου δεχτει το ιδιο username? Τελος ξερει κανεις κανενα καλο εκπτωτικο κουπονι που να ειναι ενεργο αυτη την περιοδο??? Σορρυ για τις πολλες ερωτήσεις αλλα δεν ξερω και πολλα γι αυτο το θεμα!! Επισης δεν ξερω αν υπάρχει καποιο αλλο thread που να κολλαει η ερωτηση μου.... Ευχαριστω!!
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν βρίσκω το diamond ?

 

από ότι φαίνεται έχει βγει από το GKN,μάλλον το έβγαλε ο δημιουργός του για δικούς του λόγους

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν βρίσκω το diamond ?

 

Το απέσυρε ο δημιουργός του και δεν θα ασχοληθεί άλλο με την εξέλιξη του

Tα εγκατεστημένα build φυσικά συνεχίζουν να δουλεύουν, απλά δεν θα συνεχιστεί η ανάπτυξή του!

Link to comment
Share on other sites

Το απέσυρε ο δημιουργός του και δεν θα ασχοληθεί άλλο με την εξέλιξη του

Tα εγκατεστημένα build φυσικά συνεχίζουν να δουλεύουν, απλά δεν θα συνεχιστεί η ανάπτυξή του!

Το έχει γράψει κάπου;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το απέσυρε ο δημιουργός του και δεν θα ασχοληθεί άλλο με την εξέλιξη του

Tα εγκατεστημένα build φυσικά συνεχίζουν να δουλεύουν, απλά δεν θα συνεχιστεί η ανάπτυξή του!

 

 

Ω... Μάλιστα...

Ποιο προτείνεται να βάλουμε ?

Link to comment
Share on other sites

Το απέσυρε ο δημιουργός του και δεν θα ασχοληθεί άλλο με την εξέλιξη του

Tα εγκατεστημένα build φυσικά συνεχίζουν να δουλεύουν, απλά δεν θα συνεχιστεί η ανάπτυξή του!

 

Να υποθεσω οτι τα απεσυρε ολα???

Link to comment
Share on other sites

Edit. Μάλλον λύθηκε το πρόβλημα μέσω Google. Συγγνώμη για το λάθος νήμα. Αν και δεν βρήκα νήμα για το terrarium. Ας σβηστεί το ποστ.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by physikos
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...