Jump to content

XBMC/Kodi/SPMC σετάρισμα Add-ons & Repository


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το addon filmnet σε ποιο repo είναι; Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μπες εδώ http://www.kodiapps.com

και βάλε ότι σου αρέσει (πχ τα πρώτα 10)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλό είναι να τα τα διαβάζει ο κόσμος...γιατί δεν ξέρουμε πότε θα γυρίσει η φάση και στην Ελλαδίτσα μας. Αν δεν κάνω λάθος μιλάμε για p2p φάση, όποτε πρέπει να είναι 2 φορές προσεκτικοί. Έχω ακούσει ιστορία με οικογενειάρχη Έλληνα που το φύσαγε και δεν κρυωνε με παιδική ταινία από “μαγαζί» με torrent, όπου μετά τους τίτλους τέλους (που δεν κοιτάζει κανείς μας), είχε 1,5 λεπτά παιδική πορνογραφια και βρέθηκε ξαφνικά όχι απλά κάτοχος αλλά και διακινητής. Άντε να αποδείξεις πως δεν είσαι ελέφαντας μετά!

Ναι με p2p (torrent ) streaming υπάρχει κίνδυνος κυρίως για χρήση εκτός Ελλάδος ΑΛΛΆ παρακαλώ Μην τρομάζεις τον κόσμο με πορνογραφία και κυρίως με την παιδική γιατί αυτό μπορεί (εάν είναι έτσι όπως μας το περιγράφεις ) να συμβεί με ΟΠΟΙΑΔΉΠΟΤΕ υπηρεσία (ίδιες ταινίες υπάρχουν )

είτε είναι p2p ,ειτε από διάφορους Παρόχους (σελίδες,server,κτλ )

Link to comment
Share on other sites

sorry αν ειμαι λιγο off topic , αλλα καντε και μια δοκιμη στο stremio.

Ειδικα για καποιους που βαριουντε ολα τα βαλε βγαλε με το kodi και τα αντονς , ποια παιζουν ποια δεν παιζουν κτλ, δεν παιζει το αντον των υποτιτλων κτλ

Ειναι πολυ απλο , παιζει παντου android windows IOS, συγχρονιζει με τρακτ , εχει ελληνικους υποτιτλους και εχει μεχρι στιγμης 2-3 addons που παιζουν μια χαρα, και τα βρισκεις στις ρυθμισεις, εγκατασταση με ενα κλικ.

Κανεις ενα τυπικο λογκ ιν με ενα εμαιλ , και απ οπου το ξανακατεβασεις ή αν το εχεις στο κινητο και σε πισι και σε box συγχρονιζει τα παντα , ρυθμισεις library και την ταινια που εβλεπες στην αλλη σου συσκευη την σωσει στο σημειο που την αφησες.

Το μονο μειον για μενα ειναι οτι ακομα δεν εχει real debrid για μας που εχουμε συνδρομη, αλλα πιστευω καποια στιγμη θα μπει και αυτο.

 

Τί διαφορές έχει από το terrarium που κάνει τα πάντα και το θεωρώ την καλύτερη εναλλακτική του Kodi?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ναι με p2p (torrent ) streaming υπάρχει κίνδυνος κυρίως για χρήση εκτός Ελλάδος ΑΛΛΆ παρακαλώ Μην τρομάζεις τον κόσμο με πορνογραφία και κυρίως με την παιδική γιατί αυτό μπορεί (εάν είναι έτσι όπως μας το περιγράφεις ) να συμβεί με ΟΠΟΙΑΔΉΠΟΤΕ υπηρεσία (ίδιες ταινίες υπάρχουν )

είτε είναι p2p ,ειτε από διάφορους Παρόχους (σελίδες,server,κτλ )

Φυσικά και μπορεί να γίνει με οποιοδήποτε αρχείο γενικά κατεβάσουμε..δεν είμαι τρομολαγνος..να ανεβάσω λίγο την έννοια της ασφαλείας προσπαθώ..όσο μπορεί ο καθένας από μέρους του ας προσέχει.

Link to comment
Share on other sites

Τί διαφορές έχει από το terrarium που κάνει τα πάντα και το θεωρώ την καλύτερη εναλλακτική του Kodi?

 

Το Stremio πέζει απευθείας σε windows χωρίς να χρειάζεται emulator όπως το Terrarium.Ενοείται πως το Terrarium είναι καλύτερο(αυτό δουλεύω μόνο) αλλά κανείς δεν κάθετε να το κάνει να λειτουργήσει σε Η/Υ. :rolleyes:

Current:Samsung Galaxy S10

Past:Huawei P20 Pro Blue Dual,Samsung Galaxy S8,iPhone 6s Plus,Sony Xperia Z1 Compact,Samsung Galaxy S4,και η λίστα συνεχίζεται...

Dell Inspiron 3542,Inter core i7 4510u,Nvidia GeForce GT840m 2gb,8gb ram,Samsung 850 Evo 250GB SSD,Windows 10 Edu.Razer BlackWidow Ultimate 2016,Kingston Hyper-x Cloud II.

Link to comment
Share on other sites

Το Stremio πέζει απευθείας σε windows χωρίς να χρειάζεται emulator όπως το Terrarium.Ενοείται πως το Terrarium είναι καλύτερο(αυτό δουλεύω μόνο) αλλά κανείς δεν κάθετε να το κάνει να λειτουργήσει σε Η/Υ. :rolleyes:

 

Παιζει παντου οχι μονο windows.

Το θεωρω πιο απλο απο το terrarium και με καποια εξτρα καλα, ας πουμε αυτο του συγχρονισμου( δεν ειμαι σιγουρος αν το εχει και το terrarium ) το μονο μειον για μενα ειναι οτι δεν εχει ακομα real ddebrid.

Link to comment
Share on other sites

Με το rd ενεργοποιημένο στο terrarium μόνο σε εμένα δεν εμφανίζονται επιλογές ταινιών με κίτρινο χρωμα η συμβαίνει γενικότερα ;

 

Edit. Άκυρος ο συναγερμός.

Είχε λήξει το τρίμηνο.

Το ανανέωσα και όλα καλά.

 

Sent from my iPad Pro.

Edited by skiace
Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Από το gnk wizard, πιο build να βάλω; μόνο αθλητικά με ενδιαφέρουν.ο νοών νοειτο

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Από το gnk wizard, πιο build να βάλω; μόνο αθλητικά με ενδιαφέρουν.ο νοών νοειτο

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

δεν χρειάζεσαι build, ούτε κάν kodi για κάτι τέτοιο, με acestream και sopcast θα είσαι μια χαρά

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα τοatlas αποτ gnk σκετο που μπορω να το βρω?Η αν μπορω να βαλω το gnk χωρις να αλλαξω το το αρχικο θεμα(εμφανιση) του kodi μιας και λιγο αρχαριος.Ευχαριστω Edited by gv111
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα τοatlas αποτ gnk σκετο που μπορω να το βρω?Η αν μπορω να βαλω το gnk χωρις να αλλαξω το το αρχικο θεμα(εμφανιση) του kodi μιας και λιγο αρχαριος.Ευχαριστω

To repo που φιλοξενεί το atlas http://www.grecotm.com/repo/

Link to comment
Share on other sites

Παιζει παντου οχι μονο windows.

Το θεωρω πιο απλο απο το terrarium και με καποια εξτρα καλα, ας πουμε αυτο του συγχρονισμου( δεν ειμαι σιγουρος αν το εχει και το terrarium ) το μονο μειον για μενα ειναι οτι δεν εχει ακομα real ddebrid.

Αφού είναι p2p και δεν βασίζεται σε hosts δεν έχει νόημα να έχει real debrid.
Link to comment
Share on other sites

Αφού είναι p2p και δεν βασίζεται σε hosts δεν έχει νόημα να έχει real debrid.

 

σωστο και αυτο, δεν το ειχα σκεφτεί :D

Link to comment
Share on other sites

δεν χρειάζεσαι build, ούτε κάν kodi για κάτι τέτοιο, με acestream και sopcast θα είσαι μια χαρά
Να το σεταρω για άνθρωπο που πιάνει το ποντίκι ανάποδα

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Βάλε το technewsology μια χαρά είναι

Να το σεταρω για άνθρωπο που πιάνει το ποντίκι ανάποδα

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είναι εύκολο κάποιος να δώσει πληροφορίες σχετικά με acestream και sopcast; Έστω έναν σύνδεσμο με ανανεωμένο τρόπο εγκατάστασης.

 

Το έκανα. Ευχαριστώ.

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει τι σημαίνει το σύμβολο δίπλα σε λινκ πχ στο wrath; Δείχνει [Q], .

Υποτίθεται είναι το αρχικό του ατόμου που έφτιαξε τον player του metalliq/chappa'ai για το κάθε πρόσθετο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.. To newtexsology έχει σταματήσει να παίζει;; δεν μπορώ να δω ταινιες.. Υπάρχει κάποιο άλλο να βάλω στο κοντι;;

 

Στάλθηκε από το Redmi 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.. To newtexsology έχει σταματήσει να παίζει;; δεν μπορώ να δω ταινιες.. Υπάρχει κάποιο άλλο να βάλω στο κοντι;;

 

Στάλθηκε από το Redmi 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δοκίμασε το GKoBu.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.

Έχω κάνει εγκατάσταση στο κινητό την τελευταία έκδοση του Kodi αλλά αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα.

Δεν μπορώ να δω ολοκληρωμένα μια ταινία.

Μου κάνει συνέχεια διακοπές ' δεν υπάρχει συνεχόμενη ροή' το μνμ που μου βγάζει και ένα κυκλάκι στην οθόνη που προστεθεί να φορτώσει.

Πρόβλημα με το WiFi δεν έχω.

Υπάρχει κάποια λύση στο πρόβλημα που αντιμετωπίζω?

Ευχαριστώ

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.

Έχω κάνει εγκατάσταση στο κινητό την τελευταία έκδοση του Kodi αλλά αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα.

Δεν μπορώ να δω ολοκληρωμένα μια ταινία.

Μου κάνει συνέχεια διακοπές ' δεν υπάρχει συνεχόμενη ροή' το μνμ που μου βγάζει και ένα κυκλάκι στην οθόνη που προστεθεί να φορτώσει.

Πρόβλημα με το WiFi δεν έχω.

Υπάρχει κάποια λύση στο πρόβλημα που αντιμετωπίζω?

Ευχαριστώ

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Υπάρχει και λέγεται terrarium.

 

Unleashed by my rooted OP3T on 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία, σχεδόν οποίο link στέλνω από το terrarium σε Chromecast ή Android TV, κάνει έναν διαπεραστικό θόρυβο και δεν ακούγεται τίποτα άλλο από τον ήχο της ταινίας. Δεν μπορώ να καταλάβω πως δημιουργήθηκε αυτό το πρόβλημα και φυσικά ούτε τι να κάνω για να το λύσω.

Αναβαθμίζω πάντα το terrarium στην τελευταία έκδοση

Υποθέτω πως κανείς άλλος δεν έχει τέτοιο θέμα γιατί δεν διάβασα τίποτα σχετικό εδώ.

Τι μπορεί να φταίει;

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είναι εφαρμογή για παρακολούθηση ταινιών και σειρών.

Με μια απλή αναζήτηση θα βρεις το αρχείο apk.

Δεν υπάρχει στο play store.

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...