Jump to content

XBMC/Kodi/SPMC σετάρισμα Add-ons & Repository


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν έχεις προηγούμενη έκδοση του, πήγαινε κάτω απο τις Ρυθμίσεις και πάτησε το κουμπί ''UPDATE''. Μια χαρά λειτουργεί το Diamond, με νέα σημερινή έκδοσή φρέσκια φρέσκια ν4.2 (Krypton) .

Για να εγκαταστήσεις ένα build, υπάρχουν κι άλλοι τρόποι, το έχω αναφέρει ξανά στο παρελθόν. Όπως γίνονταν πριν το Greekodi, θα γίνει και τώρα..

Χίλια ευχαριστώ βέβαια στην ομάδα του Greekodi (για την ΔΩΡΕΑΝ) φιλοξενία τους ΟΛΟΚΛΗΡΟ αυτό το διάστημα, αλλά η ζωή συνεχίζεται..

Όσοι έχετε τον GKN Wizard ή κάποιον άλλον wizard, κάνετε εγκατάσταση ως ''Restore Local Build'' εφόσον έχετε το zip του build που επιθυμείτε να εγκαταστήσετε. Όσοι έχετε ήδη εγκατεστημένο το ''Diamond Build'', για να λάβετε την ενημερωμένη έκδοση ν4.2, θα πάτε στο μενού ''ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ'' (χωρίς να πατήσετε πάνω του) και θα επιλέξετε απο κάτω την επιλογή ''UPDATE''. Έπειτα στο popup μνμ θα επιλέξετε ''Continue''. Θα εμφανίσει ένα παράθυρο, επιλέγουμε τον φάκελο ''Diamond Builds'' και εκεί μέσα θα σας εμφανίσει 2 Builds διαθέσιμα για Krypton. Το Diamond Build v4.2 και το νέο Daltons Build ν1.2.

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ότι γράφτηκε στο post του mag250-greece είναι αυτά που γνωρίζω κι εγώ..τπτ περισσότερο..τπτ λιγότερο.

Προτού κρίνεις - κρίνουμε όμως...καλό θα ήταν να ''μπούμε'' και στην θέση των άλλων..(π.χ. στους κατόχους των σέρβερς του Greekodi)..ο νοών νοείτω (δεν το λέω ειρωνικά, χωρίς παρεξήγηση).

Ένα χόμπι κάνουμε, χωρίς κέρδος, χωρίς κάποιο όφελος...γιατί να έχουμε-έχουν ρίσκο;

Εσύ-εσείς θα αναλαμβάνατε τέτοιο ρίσκο;

Επαναλαμβάνω πως ότι γράφτηκε αυτό γνωρίζουμε.

Προσωπικά ευχαριστώ την ομάδα της Greekodi ΣΑΝ ΧΡΗΣΤΗΣ και ΑΝ ο λόγος είναι άλλος από αυτόν που αναφέρθηκε, ΚΑΛΑ ΚΑΝΟΥΝ άποψή μου.

Κάνεις κάποιες ερωτήσεις...''ΠΟΣΕΣ ΜΕΡΕΣ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΟΥΝ ΟΙ ΣΥΝΤΗΡΗΣΕΙΣ'';

Απαντώ..με ερώτηση..πέρασαν μέρες; Ποιά μέρα διανύουμε;

Ρωτάς επίσης ''ΞΕΚΙΝΗΣΑΝ ΑΛΛΑΓΕΣ ΑΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΤΑ'';

Απαντώ..Ναί ξεκίνησαν απροειδοποίητα..δεν γίνονται αυτά τα πράγματα με προ-ενημέρωση (αν κάτι άλλο συνέβη) .

Εύλογα τα ερωτήματά σου...εύλογες οι σκέψεις σου..λάθος η κρίση σου.

Μπορεί να μην συνέβη και τίποτα και απλά με τις τελευταίες εξελίξεις γενικά στον χώρο, να αποφάσισαν έτσι και ΠΑΛΙ ΚΑΛΑ ΕΚΑΝΑΝ για μένα.

 

Παναγιώτη και εμείς με το dalton πως θα περάσουμε την 1.2 ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Στην περίπτωση που έχεις το gkn

Πας Gkn wizard

Maintenance

Backup Restore

Restore Local Build

Και βρίσκεις το ζιπ, διπλό κλικ και γίνεται η εγκατάσταση

 

σε περίπτωση νέας εγκατάστασης

unzip το zip αρχείο

πας kodi file

copy - replace τα δύο folders που ξεζίπαρες (Userdata & addons)

Θα ρωτήσει για αντικατάσταση, πατάμε yes

και μετά ανοίγουμε το kodi

ΥΓ

Παναγιώτη μου τα έμαθες σωστά ή γράφω @@ριές :)

Edited by taliban

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν ένα σωρό Wizards για να χρησιμοποιήσετε. Κάντε ένα Search στο Ιντερνέτ. Υπάρχει μέσα στο kodi και η εφαρμογή Backup που μπορείτε μέσω αυτής να επαναφέρετε ένα αρχείο ζιπ. Πηγαίνετε στα πρόσθετα και κάντε αναζήτηση σαν "backup" και κάντε εγκατασταση.
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ και τους δύο, Παναγιωτη και Taliban, δούλεψε σε καθαρή εγκατάσταση με την δεύτερη μέθοδο του taliban αφού βεβαίως κατέβασα το build του Παναγιωτη !!!!

 

" σε περίπτωση νέας εγκατάστασης

unzip το zip αρχείο

πας kodi file

copy - replace τα δύο folders που ξεζίπαρες (Userdata & addons)

Θα ρωτήσει για αντικατάσταση, πατάμε yes

και μετά ανοίγουμε το kodi"

Και πάλι ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ και τους δύο, Παναγιωτη και Taliban, δούλεψε σε καθαρή εγκατάσταση με την δεύτερη μέθοδο του taliban αφού βεβαίως κατέβασα το build του Παναγιωτη !!!!

 

" σε περίπτωση νέας εγκατάστασης

unzip το zip αρχείο

πας kodi file

copy - replace τα δύο folders που ξεζίπαρες (Userdata & addons)

Θα ρωτήσει για αντικατάσταση, πατάμε yes

και μετά ανοίγουμε το kodi"

Και πάλι ευχαριστώ!!!

Oυσιαστικά του Παναγιώτη είναι και οι οδηγίες, εγώ απλά τις μετέφερα :)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.. Τώρα εμείς που έχουμε το simplicity πώς θα το αλλάξουμε;; θέλω να αλλάξω κι εγώ να βάλω κάποιο άλλο ελληνικό πάλι.. Πως το κάνουμε;;

 

Στάλθηκε από το Redmi 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πως έγινε, αλλά στην προσπάθειά μου για update του diamond το Kodi γύρισε σε estuary και δεν βλέπω πουθενά στο wizard τρόπο για ενημέρωση.

Στο wizard βλέπω να γράφει "error reding text files" ή κάτι παρόμοιο. Η τελευταία επιλογή στο wizard δεν διορθώνει κάτι.

 

Τι μπορώ να κάνω τώρα;

 

 

Edit : από το ares wizard με restore το zip της έκδοσης 4.2 γίνεται;

 

Edit 2: γίνεται

 

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πως έγινε, αλλά στην προσπάθειά μου για update του diamond το Kodi γύρισε σε estuary και δεν βλέπω πουθενά στο wizard τρόπο για ενημέρωση.

Στο wizard βλέπω να γράφει "error reding text files" ή κάτι παρόμοιο. Η τελευταία επιλογή στο wizard δεν διορθώνει κάτι.

 

Τι μπορώ να κάνω τώρα;

 

 

Edit : από το ares wizard με restore το zip της έκδοσης 4.2 γίνεται;

 

Edit 2: γίνεται

 

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Bεβαίως και γίνεται. Κατέβασε το zip απο προηγούμενο post του 4.2 και τρέξε το μέσω του Ares Wizard.

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα σε υπερευχαριστώ!.

 

Μόνο που έπρεπε να περάσω ξανά τα resolverurl και urlresolver αλλά μικρό το κακό.

 

Επίσης, χάθηκε το covenant...αλλά πάλι όχι ακριβώς. Στις σειρές αν πας στο υπομενού, κάτω από το πεδίο "ξένες σειρές" πχ the big bang theory, φαίνεται πως οι πηγές είναι από εκεί. Λίγο μπερδεμένο, αλλά και πάλι μικρό το κακό γιατί το incursion δουλεύει μια χαρά.

 

Ευχαριστώ και πάλι.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει το Covenant αν πας στα Πρόσθετα Βίντεο. Απλά έχει οριστεί πλέον σαν Προεπιλογή να "τραβάει" από το πολύ καλύτερο πλέον "Placenta".
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάπου το λινκ του Daltons 1.2?

 

δες ποστ #6408

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το simplicity το βγάλατε;; εγώ ακόμα δε ξέρω πώς να το βγάλω κι να βάλω Ντάλτονς.

 

Στάλθηκε από το Redmi 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1682d45b8c9a52a3f2b2b41be85129d0.jpg

Αυτό τώρα τι κουφό είναι; που βρέθηκε;

 

Sent from my 1+3T

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Από εδώ http://dimitrology.com/2018/02/24/install-tv-one-live-tv-addons-kodi/ .....iptv

Κάντε εγκατάσταση όλα τα Tv one (install from zip)

Στο tvone 11 θα βρείτε τα Ελληνικά ...κινητή τηλεφωνία ...λογικά δεν θα κρατήσουν πολύ ...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Τις τελευταίες μέρες προσπαθώ χωρίς επιτυχία να εγκαταστήσω το Neptune Rising, μου βγάζει συνέχεια η εγκατάσταση απέτυχε. Γνωρίζει κανείς κάποια λύση ;
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το simplicity το βγάλατε;; εγώ ακόμα δε ξέρω πώς να το βγάλω κι να βάλω Ντάλτονς.

 

Στάλθηκε από το Redmi 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Φίλε...έχουμε πει τον τρόπο αλλά μάλλον δεν μπήκες στον κόπο να διαβάσεις τα posts. Τεσπά, εδώ είναι σχετικό βίντεο που δείχνει ΑΝΑΛΥΤΙΚΟΤΑΤΑ βήμα βήμα τι θα κάνεις για έγκατασταση χειροκίνητα ένα από τα builds του GKN(όχι όλα).

Στην περιγραφή του βίντεο, έχει τα links για τα διαθέσιμα builds και του Wizard.

https://m.youtube.com/watch?v=xprpFhlD05Q

Link to comment
Share on other sites

Και γω έβαλα SPMC με arctic zhepir skin..πετάει...αλλά μου λείπει πολύ το extended info mod και το Metalliq!! Δεν πρόλαβα να τα βάλω ότι κλείσει τον nan repo. Οδοί το έχουν, υπάρχουν βίντεο με fix(αλλαγή api).

 

----- προσθήκη μηνύματος 69 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ακούγεται από Twitter μεριά, ότι ίσως τα φιλοξενήσει ο mrblamo στο δικό του repo..μακάρι και σύντομα!

Link to comment
Share on other sites

Από εδώ http://dimitrology.com/2018/02/24/install-tv-one-live-tv-addons-kodi/ .....iptv

Κάντε εγκατάσταση όλα τα Tv one (install from zip)

Στο tvone 11 θα βρείτε τα Ελληνικά ...κινητή τηλεφωνία ...λογικά δεν θα κρατήσουν πολύ ...

 

Το tvone1111 είναι καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...