Jump to content

XBMC/Kodi/SPMC σετάρισμα Add-ons & Repository


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει μια ανακολουθία στη σκέψη σου. Να ψάξω στο Google σχετικά με τί? Ούτε ορολογίες ξέρω ούτε έχω ασχοληθεί στο παρελθόν. Τί να γράψω στο google που δεν ξέρω τίποτα?

 

Παιδιά, μην είναι η μόνη σας απάντηση στους newbies "ψάξε στο google", γιατί έτσι ακυρώνεται η ουσία και η προσφορά του φόρουμ.

 

Και σοβαρευτείτε....

 

 

 

Στάλθηκε από το Mi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πιστέυω τώρα σε καλύψαμε με τα ποστ πιο πάνω.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ναι τώρα είμαι εντάξει. Ευχαριστώ πολύ παιδιά.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Elyssium παίζει ρε παιδιά; Είχα θέμα με σειρές κ πλέον ούτε ταινίες ανοίγουν

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εάν είσαι νιουμπις, με σκοπό να μάθεις να παίρνεις τα μέγιστα από το κοδι, ψάχνεις μόνος σου.όποιο πρόσθετο χρειάζεσαι με μια αναζήτηση στο γουγλι σε βγάζει και βίντεο και αναλυτική παρουσίαση με εικόνες.γράφεις π.χ , how to install covenant addon, και στο πρώτο αποτέλεσμα έχεις την απάντηση.την καραμέλα, ότι δεν γνωρίζω αγγλικά δεν την δέχομαι γιατί σίγουρα θα γνωρίζει τις διάφορες σελίδες που φιλοξενούν σε χοστ τις ταινίες.το ίδιο το γουγλι τις προτείνει.

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Εχω ενα tv box android 4.4.2 φοραει το kodi 14.. κα θα ηθελα να φορτωσω το ,kodi 17.3 αλλα δεν τα καταφερνω. Κανω καταργηση απο εφαρμογες παω στο play store ,αλλα δεν μου το βγαζει εκει για να το εγκαταστησω . Μηπως ο τροπος που κανω δεν ειναι ο σωστος? Καποιος μπορει να με βοηθησει.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Εχω ενα tv box android 4.4.2 φοραει το kodi 14.. κα θα ηθελα να φορτωσω το ,kodi 17.3 αλλα δεν τα καταφερνω. Κανω καταργηση απο εφαρμογες παω στο play store ,αλλα δεν μου το βγαζει εκει για να το εγκαταστησω . Μηπως ο τροπος που κανω δεν ειναι ο σωστος? Καποιος μπορει να με βοηθησει.

Το kodi 17.3 το ξεχνάς με Android 4.4.2.

Αυτό που πρέπει να βάλεις είναι το CEMC από το Playstore το οποίο είναι kodi 16.1 αλλά χωρίς τον περιορισμό των https links και χωρίς το κενό ασφαλείας των υποτίτλων που έχει η official 16.1 έκδοση του kodi.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Εχω ενα tv box android 4.4.2 φοραει το kodi 14.. κα θα ηθελα να φορτωσω το ,kodi 17.3 αλλα δεν τα καταφερνω. Κανω καταργηση απο εφαρμογες παω στο play store ,αλλα δεν μου το βγαζει εκει για να το εγκαταστησω . Μηπως ο τροπος που κανω δεν ειναι ο σωστος? Καποιος μπορει να με βοηθησει.

 

Μια χαρά είσαι με την 16.1, δεν χρειάζεσαι την 17.3

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εστω και την 16.1 να βαλω γιατι εχω την 14.1 αλλα δεν γνωριζω την διαδικασια φορτωματος.Εχω σβησει την εφαρμογη και ψαχνομαι για τον τροπο
Link to comment
Share on other sites

Το kodi 17.3 το ξεχνάς με Android 4.4.2.

Αυτό που πρέπει να βάλεις είναι το CEMC από το Playstore το οποίο είναι kodi 16.1 αλλά χωρίς τον περιορισμό των https links και χωρίς το κενό ασφαλείας των υποτίτλων που έχει η official 16.1 έκδοση του kodi.

Το CEMC είναι καλύτερο από το ftmc?

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Εκει φορτωνω οτι αρχεια θελω εγω η βαζω το build αυτο που βλεπω που κατεβαζουν για την 17.3

Υπάρχουν τα αντίστοιχα build για 16.1. Αυτά θα βάζεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 116 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το CEMC είναι καλύτερο από το ftmc?

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

 

Προτιμώ το CEMC.

Link to comment
Share on other sites

Σε μηχανάκι με Android 4.4.2 πέρασα το ftmc που υποστηρίζει kodi 17, όσο το έχω δουλέψει πολύ καλό χωρίς προβλήματα. Άλλαξα το skin στο default του kodi για λόγους συνήθειας, πέρασα το kdil repo και σε 15 λεπτά ήταν έτοιμο. Πραγματικά έχουν κάνει πολύ καλή δουλειά οι developers του ftmc και με βλέπω να κρατάω το αγαπημένο μου boxaki αρκετό καιρό ακόμα!

Πηγα να φορτωσω βαζοντας http://repo.greekodi.com. και μου βγαζει σφαλμα.Μηπως μπορειτε να μου γραψεται τι ακριβως πρεπει να γραψω.εχω κατεβαση CEMC

Link to comment
Share on other sites

Σε μηχανάκι με Android 4.4.2 πέρασα το ftmc που υποστηρίζει kodi 17, όσο το έχω δουλέψει πολύ καλό χωρίς προβλήματα. Άλλαξα το skin στο default του kodi για λόγους συνήθειας, πέρασα το kdil repo και σε 15 λεπτά ήταν έτοιμο. Πραγματικά έχουν κάνει πολύ καλή δουλειά οι developers του ftmc και με βλέπω να κρατάω το αγαπημένο μου boxaki αρκετό καιρό ακόμα!

Πηγα να φορτωσω βαζοντας http://repo.greekodi.com. και μου βγαζει σφαλμα.Μηπως μπορειτε να μου γραψεται τι ακριβως πρεπει να γραψω.εχω κατεβαση CEMC

Σου βγάζει σφάλμα οταν πας να φορτώσεις την πηγή του greekodi ή οταν πας να εγκαταστήσεις τον GKN wizard?

Τι εννοείς έχεις κατεβάσει CEMC? Αυτό το κάνεις εγκατάσταση πολύ εύκολα μέσω του Playstore.

Link to comment
Share on other sites

Σε μηχανάκι με Android 4.4.2 πέρασα το ftmc που υποστηρίζει kodi 17, όσο το έχω δουλέψει πολύ καλό χωρίς προβλήματα. Άλλαξα το skin στο default του kodi για λόγους συνήθειας, πέρασα το kdil repo και σε 15 λεπτά ήταν έτοιμο. Πραγματικά έχουν κάνει πολύ καλή δουλειά οι developers του ftmc και με βλέπω να κρατάω το αγαπημένο μου boxaki αρκετό καιρό ακόμα!

Πηγα να φορτωσω βαζοντας http://repo.greekodi.com. και μου βγαζει σφαλμα.Μηπως μπορειτε να μου γραψεται τι ακριβως πρεπει να γραψω.εχω κατεβαση CEMC

Πολλά repo έχουν πρόβλημα τελευταία .

Ποιο addon θες να περάσεις;

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτησω, ποιο build του G.K.N. να εγκαταστήσω το simplicity ή το Diamond Greek Kodi ?

Εγώ έχω βάλει το simplicity κ είμαι πολύ ικανοποιημένος. Κάνει συνέχεια αναβαθμίσεις για την ώρα, οπότε είσαι ενήμερος συνέχεια

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς. Εγώ με CEMC είμαι και δεν υπάρχει διαφορά.

Στο προτείνω και αφήνεις τις ματσακωνιές.

 

 

Διαφωνώ. Εγώ βλέπω μεγάλη διαφορά. Πολλά addons σπάνε την 16.1 και το δικό μου kodi έκανε περίεργα και γιαυτό τελικά ξανά έστησα το CEMC.

 

 

Δεν ξέρω αλλά από playstore και με πρόσφατα builds για μένα είναι σουπερ. Υπάρχει και άλλο ένα στο playstore αλλά είναι μάπα. Δεν θυμάμαι όμως να λέγεται ftmc.

Τι εννοείς σπάνε την 16.1?

Το Covenant, Elysium, Exodus, Specto κλπ παίζουν.

Έχεις να πεις κάτι συγκεκριμένο που δεν παίζει στην 16.1 ?

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς σπάνε την 16.1?

Το Covenant, Elysium, Exodus, Specto κλπ παίζουν.

Έχεις να πεις κάτι συγκεκριμένο που δεν παίζει στην 16.1 ?

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

https://github.com/koying/SPMC/issues/568#issuecomment-268343934

Link to comment
Share on other sites

Οκ κάποια μπορεί να μην παίζουν, αλλά από την στιγμή που παίζουν τα πολύ γνωστά, δεν μας απασχολούν κάποια δευτερεύοντα.

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Οκ κάποια μπορεί να μην παίζουν, αλλά από την στιγμή που παίζουν τα πολύ γνωστά, δεν μας απασχολούν κάποια δευτερεύοντα.

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

Δεν έχεις καταλάβει. Δεν είναι θέμα προσθέτων. Αυτό που συμβαίνει είναι πχ στο Covenant όταν πατάς μια ταινία ώστε να σου εμφανίσει links από τους διάφορους providers τότε στην official έκδοση του kodi 16.1 θα πάρεις αποτέλεσματα από τους providers που χρησιμοποιούν http αλλά όχι από αυτούς που χρησιμοποιούν https. Με το kodi 17.3 και το CEMC, FTMC, και SPMC (από έκδοση 16.6 και μετά) δεν έχεις αυτόν το περιορισμό.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πρόσθεσε και το κενό ασφαλείας των υποτίτλων που βγήκε στην φόρα πριν περίπου 3-4 μήνες και ολοκληρώνεις τους λόγους του να χρησιμοποιείς τις εκδόσεις που έχουμε αναφέρει σ' αυτό το νήμα.

Link to comment
Share on other sites

Add on για αισθησιακές ταινιες ενηλίκων έχουμε?

 

Sent from my LeEco-LeTv Le Max 2 X829 6/128 using tapalk!

Στο Xibalba repository θα βρεις το XXX-O-DUS

Edited by kandilak
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...